Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αυτο το εχω κανει

 

Mπες σε safe mode και πηγαινε εκει που πηγες στο #6 ποστ και να δεις αν οντως ειναι το συστημα ή ευθυνεται καμια εφαρμογη! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ με λίγες εφαρμογές εγκατεστημένες es3 - εορτολόγιο - ελληνικό caller id-κατάσταση gps test&fix -accelerometer frequency όλους τους συγχρονισμούς και τοποθεσία απενεργοποιημένους βγάζω 4-5 μέρες και έχω 1-1,4 ram free

το μόνο που μου τρώει τη μπαταρία σε μηδέν χρόνο είναι η πλοήγηση google maps λογικό

Edited by sergyma
Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει κατέβει σωστά το αρχείο.

 

Μάλλον αυτό ήταν γιατί το αρχείο της 5.0.1 που κατέβασα,εγκαταστάθηκε αμέσως χωρίς να κολλήσει στο σημείο που κολλούσε η 5.0

Είμαι με 5.0.1 πλέον.:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό ήταν γιατί το αρχείο της 5.0.1 που κατέβασα,εγκαταστάθηκε αμέσως χωρίς να κολλήσει στο σημείο που κολλούσε η 5.0

Είμαι με 5.0.1 πλέον.:)

 

ωραίος, με γεια!!!

;)

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Κατι χαζο παιδια..πως βαζω υπενθυμιση για γενεθλια στο ημερολογιο ωστε να μ τ θυμιζει καθε χρονο?εχω φαει τ κεφαλι μ..ειμαι stock με 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

Κατι χαζο παιδια..πως βαζω υπενθυμιση για γενεθλια στο ημερολογιο ωστε να μ τ θυμιζει καθε χρονο?εχω φαει τ κεφαλι μ..ειμαι stock με 5.0.1

 

βάλτα στις επαφές!!!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με τη 5.0.1 λύθηκε το θέμα μνήμης..

Οι ώρες λειτουργίας είναι μόνο 38..Στη kitkat ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα ακόμη και με 300 ώρες λειτουργίας.

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εδώ δοκιμάσει σχεδόν όλες τις lollipop και τη μαμα παντού πρόβλημα με τη ραμ τρέλα κολλήματα. Στη μόνη που δουλεύει άψογα είναι η slim
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα γράφει "σφάλμα" κάτω από το ρομποτάκι όχι fail.

Λεπτομέρεια βέβαια αλλά το γράφει στα Ελληνικά.

 

Επίσης, αφού κολλάει εκεί η οθόνη, μπαίνω επί τόπου στην recovery με power buton και volume up και κάτω μου γράφει τα εξής.

 

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

Installing update...

Verifying current system...

"/system/bin/install-recovery.sh" has unexpected contents.

E: Error in /cache/.....εδώ γράφει το κατεβατό του αρχείου που κατέβηκε....

(Status 7)

 

Installation aborted.

 

:rolleyes:

 

Μάλλον δεν έχει κατέβει σωστά το αρχείο.

 

Μάλλον αυτό ήταν γιατί το αρχείο της 5.0.1 που κατέβασα,εγκαταστάθηκε αμέσως χωρίς να κολλήσει στο σημείο που κολλούσε η 5.0

Είμαι με 5.0.1 πλέον.:)

Λόγω root που είχες κάνει, είχε πειραχτεί το αρχείο του συστήματος install-recovery.sh. Δεν ήταν κακό download. Και χίλιες φορές να το κατέβαζες πάλι το ίδιο θα έλεγε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κατι χαζο παιδια..πως βαζω υπενθυμιση για γενεθλια στο ημερολογιο ωστε να μ τ θυμιζει καθε χρονο?εχω φαει τ κεφαλι μ..ειμαι stock με 5.0.1

 

Είτε στις επαφές είτε πολύ απλά στο ημερολόγιο βάζεις επανάληψη επ'αόριστον κάθε χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε λύση για το πρόβλημα π υπάρχει με tethering + vodafone ?

Εγώ το δοκίμασα με συμβόλαιο και cataclysm και δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Sos Θέλω βοήθεια! Είμαι καραστοκ με 5.0.1 από ότα! Πήγα να κάνω wipe cache partition και μου έβγαλε failed mount/cache... Και από τότε δε μπορεί να bootάρει, μένει κολλημένο στα χρώματα που χοροπηδάνε! Δε με αφήνει ούτε factory reset να κάνω.. Καμιά ιδέα ή περιμένω να το πάω στο service???
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Sos Θέλω βοήθεια! Είμαι καραστοκ με 5.0.1 από ότα! Πήγα να κάνω wipe cache partition και μου έβγαλε failed mount/cache... Και από τότε δε μπορεί να bootάρει, μένει κολλημένο στα χρώματα που χοροπηδάνε! Δε με αφήνει ούτε factory reset να κάνω.. Καμιά ιδέα ή περιμένω να το πάω στο service???

Φλασαρε factory image.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εσβησα καταλαθος καποιες φωτογραφιες σημαντικες που χρειαζομαι οπωσδηποτε υπαρχει τροπος ανακτησης τους?

δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω ενεργοποιημενο backup της google.. Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Sos Θέλω βοήθεια! Είμαι καραστοκ με 5.0.1 από ότα! Πήγα να κάνω wipe cache partition και μου έβγαλε failed mount/cache... Και από τότε δε μπορεί να bootάρει, μένει κολλημένο στα χρώματα που χοροπηδάνε! Δε με αφήνει ούτε factory reset να κάνω.. Καμιά ιδέα ή περιμένω να το πάω στο service???

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Το ίδιο έπαθα και εγώ με την 5.0.1. Μπες ξανά recovery και πάτα wipe cache.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Είτε στις επαφές είτε πολύ απλά στο ημερολόγιο βάζεις επανάληψη επ'αόριστον κάθε χρόνο.

 

Αυτο με τις επαφες προσπαθουσα να κανω αλλα δεν βλεπω να περναν αυτοματα στο ημερολογιο.ισως κατι δν κανω καλα.τσπ θα το κανω οπως το πες με επαναληψη.ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις επαφες προσπαθουσα να κανω αλλα δεν βλεπω να περναν αυτοματα στο ημερολογιο.ισως κατι δν κανω καλα.τσπ θα το κανω οπως το πες με επαναληψη.ευχαριστω πολυ παντως

 

Έχεις συγχρονίσει τις επαφές με το Gmail; αν ναι θα στις εμφανίζει στο ημερολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συγχρονίσει τις επαφές με το Gmail; αν ναι θα στις εμφανίζει στο ημερολογιο.

Μου εξηγείς λίγο πως το κάνεις αυτό?Θα με περνάς για χαζό αλλά είχα 4 χρόνια να πάρω καλό κινητό και δε ξέρω που παν τα τέσσερα!

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγείς λίγο πως το κάνεις αυτό?Θα με περνάς για χαζό αλλά είχα 4 χρόνια να πάρω καλό κινητό και δε ξέρω που παν τα τέσσερα!

 

Πας σε μια επαφή -> προσθήκη άλλου πεδίου-> ειδικές ημερομηνίες-> ορισμός ημερομηνίας στα γενέθλια.

Μετά πας ρυθμίσεις ->. Λογαριασμοί->google->πατάς πάνω στο λογαριασμό σου-> αν δεν είναι τσεκαρισμένος ο συγχρονισμός τσέκαρε τον.

Με το που ενεργοποιήσεις το wifi ή τα δεδομένα γίνεται συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω root που είχες κάνει, είχε πειραχτεί το αρχείο του συστήματος install-recovery.sh. Δεν ήταν κακό download. Και χίλιες φορές να το κατέβαζες πάλι το ίδιο θα έλεγε.

 

Με ποιο τρόπο μπορώ να επαναφέρω 100% το κινητό σε στόκ μορφή τότε.

Είχα κάνει Unroot, κλείδωσα τον bootloader,μηδένισα τον μετρητή και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Α,και κάτι ακόμα,το su έμενε στο κινητό και δεν έσβηνε παρόλο που είχε κάνει όλα τα προηγούμενα.

Απεγκατάσταση δεν μπορούσα να το κάνω.

 

Το image της 5.0.1 πως εγκαταστάθηκε χωρίς να κολλήσει σε αυτό το αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ακόμα και με την 5.0.1 bugάρει η κάμερα!

άμα ανοίξω τον φακό για λίγη ώρα και μετά ανοίξω την κάμερα, πετάει σφάλμα και πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο για να ανοίξει.

το έχει άλλος αυτό?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...