Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ρωτήσει το ίδιο πράγμα πριν πολλές σελίδες και δεν πήρα απάντηση.. Έχω θέμα κι εγώ με το hotspot ενώ συνδέονται οι συσκευές, δεν δίνει internet..

 

Ούτε σε μένα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τις ίδιες συσκευές ; Καμια συσκευή γενικά δεν συνδέεται με το nexus σου;

 

Έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικές, δείχνει ότι δίνει αλλά δεν δίνει. .

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το factory image της 5.0.1 εγκατέστησα εφαρμογές φόρτισα μπαταρία κ όλα στοκ χωρίς root προσωρινά να δω πως πάει......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το factory image της 5.0.1 εγκατέστησα εφαρμογές φόρτισα μπαταρία κ όλα στοκ χωρίς root προσωρινά να δω πως πάει......

Εγώ που την έχω περάσει σε custom νομιζω δείχνει πολύ καλύτερη συμπεριφορα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως το tethering είναι πρόβλημα του παρόχου και όχι του nexus. Εγώ πάντως είμαι με Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως το tethering είναι πρόβλημα του παρόχου και όχι του nexus. Εγώ πάντως είμαι με Vodafone.

Με Vodafone είμαι και γω..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πως στην Αμερική έχουν πρόβλημα με την sprint. Ίσως συμβαίνει κάτι ανάλογο και εδώ. Φίλος με cosmote δεν έχει πρόβλημα πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πως στην Αμερική έχουν πρόβλημα με την sprint. Ίσως συμβαίνει κάτι ανάλογο και εδώ. Φίλος με cosmote δεν έχει πρόβλημα πάντως.

 

 

Και εγώ Vodafone cu. Θα δοκιμάσω και άλλες συσκευές και άλλους παρόχους να δω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το tethering από εμένα. Δοκίμασα με 3 διαφορετικές συσκευές και όλα καλά!

Πάροχος: CYTA mobile

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Vodafone είμαι.. Άρα μάλλον με την Vodafone κάτι παίζει..

Στην kitkat δούλευε κανονικά..

Αυτό είναι που με παραξενευει ότι αφού η Vodafone με κιτ κατ δούλευε κανονικά γιατί με τη λολιποπ υπάρχει πρόβλημα;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα φαίνεται παράξενο. Πριν δούλευε κανονικά και μάλιστα το χρησιμοποιούσα αρκετά, δίνοντας ίντερνετ στο λάπτοπ μου. Ας περιμένουμε και άλλους να δούμε τι παρατηρούν.

Μέχρι τώρα είμαστε τρεις με Vodafone (και εγώ με CU) και τουλάχιστον δύο έχουν γράψει ότι δεν έχουν πρόβλημα με άλλους παρόχους. Να βάλουμε στο παιχνίδι και τις κομμένες κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

5.0.1 και Cosmote και δεν έχω πρόβλημα. Μάλιστα το χρησιμοποιώ συχνά να δίνω Internet στο Nexus 7 μου.
Link to comment
Share on other sites

Πανω στηω ωρα κανετε αυτη τη συζητηση για tethering

 

Εχω ιντερνετ στο κινητο και θελω να παιρνει και το λαπτοπ. Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα το κανω;

Θα εκτιμησω πολυ τις γρηγορες απαντησεις γιατι θα το χρειαστω για αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote σε μενα δεν παίζει.

Πριν με την KitKat έπαιζε;

Πανω στηω ωρα κανετε αυτη τη συζητηση για tethering

 

Εχω ιντερνετ στο κινητο και θελω να παιρνει και το λαπτοπ. Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα το κανω;

Θα εκτιμησω πολυ τις γρηγορες απαντησεις γιατι θα το χρειαστω για αυριο.

Δεν είναι δύσκολο. Ρυθμίσεις/περισσότερα/tethering. Το ενεργοποιείς. Το κινητό θα κλείσει μόνο του το Wi-Fi, θα ανοίξει τα δεδομένα. Αν πατήσεις στις ρυθμίσεις, θα δεις και τον κωδικό και την ονομασία του δικτύου.

Ανοίγεις το λάπτοπ, κάνεις αναζήτηση δικτύου, όταν το βρεις βάζεις το όνομα δικτύου και τον κωδικό και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πανω στηω ωρα κανετε αυτη τη συζητηση για tethering

 

Εχω ιντερνετ στο κινητο και θελω να παιρνει και το λαπτοπ. Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα το κανω;

Θα εκτιμησω πολυ τις γρηγορες απαντησεις γιατι θα το χρειαστω για αυριο.

 

Δε νομίζω οτι χρειάζεται κάποιος οδηγός, απο τα settings επιλέγεις "more", μετά "tethering & portable hotspot", μετά "set up..." κι εκεί βάζεις κωδικό και αυτό είναι. Μετά θα πάς στο λαπτοπ, θα διαλέξεις το δίκτυο του τηλεφώνου σου, θα βάλεις τον κωδικό που έβαλες εκεί και είσαι έτοιμος.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την υποστήριξη του CU και μου είπαν πως έλεγξαν τον αριθμό μου και είναι εντάξει για tethering. Μου έδωσε όμως κάποιες ρυθμίσεις που θα τεστάρω μετά τον ολυμπιακό :)
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την υποστήριξη του CU και μου είπαν πως έλεγξαν τον αριθμό μου και είναι εντάξει για tethering. Μου έδωσε όμως κάποιες ρυθμίσεις που θα τεστάρω μετά τον ολυμπιακό :)

Άντε μπας καο έχουμε κάνα ευχάριστο νέο..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτούσιο όπως το έστειλε ο τύπος. Το μόνο ευχάριστο είναι ότι έβαλε γκολ ο Ολυμπιακός. Σε μένα πάντως, δεν λειτούργησε. Αν το έκανε κάποιος ας μας το πει.

 

1nternet Team

 

Επιλέγουμε Ρυθμίσεις  Περισσότερα (Δίκτυα)  Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας 

Ονόματα Σημείων Πρόσβασης

 

Προσοχή! Το πεδίο Ενεργοποίηση δεδομένων (Ρυθμίσεις  Περισσότερα  Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας  Ενεργοποίηση δεδομένων) θα πρέπει να είναι ενεργό.

 

Ρυθμίσεις Internet

Πατάμε το πλήκτρο menu  Νέο APN και συμπληρώνουμε τα παρακάτω στοιχεία:

 

Όνομα (Name): Vodafone Internet

APN: internet.vodafone.gr

Διακομιστής Μεσολάβησης (Proxy):

Θύρα (Port):

Όνομα Χρήστη (Username): user

Κωδικός Πρόσβασης (Password): pass

Διακομιστής (Server):

MMSC:

Διακομιστής Μεσολάβησης MMS (Proxy MMS):

Θύρα MMS:

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος ελέγχου ταυτότητας (Authentication type): Κανένας

Τύπος APN (APN type): default,supl

Πρωτόκολλο APN (APN protocol): IPv4

 

 

 

Πατάμε το πλήκτρο menu Αποθήκευση (Save)

 

 

Σημείωση: Μετά την αποθήκευση των ρυθμίσεων προτείνεται να απενεργοποιήσετε και στη συνέχεια να ενεργοποιήσετε τη συσκευής σας.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι δύσκολο. Ρυθμίσεις/περισσότερα/tethering. Το ενεργοποιείς. Το κινητό θα κλείσει μόνο του το Wi-Fi, θα ανοίξει τα δεδομένα. Αν πατήσεις στις ρυθμίσεις, θα δεις και τον κωδικό και την ονομασία του δικτύου.

Ανοίγεις το λάπτοπ, κάνεις αναζήτηση δικτύου, όταν το βρεις βάζεις το όνομα δικτύου και τον κωδικό και τέλος.

 

Δε νομίζω οτι χρειάζεται κάποιος οδηγός, απο τα settings επιλέγεις "more", μετά "tethering & portable hotspot", μετά "set up..." κι εκεί βάζεις κωδικό και αυτό είναι. Μετά θα πάς στο λαπτοπ, θα διαλέξεις το δίκτυο του τηλεφώνου σου, θα βάλεις τον κωδικό που έβαλες εκεί και είσαι έτοιμος.

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...