Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ότι δεν θα βγάζει μέρα με το Ν5 αλλά με το G2 θα είναι καλύτερα όσον αφορά την μπαταρία.. Σε απόδοση όμως....

Μια χαρά είναι. Αντίστοιχο. Αν είσαι ψειρας θα δεις ένα κλικ υστέρηση αλλά μιλάμε για ψειρας. Αλλιώς είναι πολύ καλό έως θεϊκό με τη μπαταρία και τη διαχείριση που έχει. Μόνο στο σκαλισμα είναι πίσω. Τα άλλα είναι θεωρίες.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Google ανακοίνωσε ότι σταμάτησε η παραγωγή του nexus 5. Το κόκκινο και το άσπρο έχουν ήδη κατέβει από το google play και το μαύρο παραμένει όσο υπάρχει στοκ. Όσοι προλάβετε.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, σε έπιασα!

Γιατί το λες αυτό; Για αιτιολόγησέ το λίγο...

Έχεις δουλέψει g2;

 

Το έχει ο ξάδερφος μου και μάλιστα τα αγοράσαμε ίδια μέρα, εγώ Ν5 αυτός G2.. Το έχω δουλέψει πολλές ώρες.. Δεν λέω πως είναι η μέρα με την νύχτα αλλά οποίος έρχεται από Ν5 σε G2 βλέπει έναν "δισταγμο" σε όλα σχεδόν.. Όχι πως λαγκαρει κλπ αλλά είναι κάπως φιμωμενο..Στα - η ram που έχει ελεύθερα περίπου 400mb στο τέλος της μέρας ενώ το nexus έχει πάντα σχεδόν 1gb ελεύθερη Στα + φυσικά η μπαταρία, ραδιόφωνο, κάμερα και οθόνη με καλύτερο/πιο έντονο μαύρο..

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο ξάδερφος μου και μάλιστα τα αγοράσαμε ίδια μέρα, εγώ Ν5 αυτός G2.. Το έχω δουλέψει πολλές ώρες.. Δεν λέω πως είναι η μέρα με την νύχτα αλλά οποίος έρχεται από Ν5 σε G2 βλέπει έναν "δισταγμο" σε όλα σχεδόν.. Όχι πως λαγκαρει κλπ αλλά είναι κάπως φιμωμενο..Στα - η ram που έχει ελεύθερα περίπου 400mb στο τέλος της μέρας ενώ το nexus έχει πάντα σχεδόν 1gb ελεύθερη Στα + φυσικά η μπαταρία, ραδιόφωνο, κάμερα και οθόνη με καλύτερο/πιο έντονο μαύρο..

 

 

400 στο τέλος της ημέρας είναι μια χαρά πάντως φίλε μου.

Στα σημεία νομίζω ότι υπερέχει το g2.

Το πλεονέκτημα του nexus είναι βεβαίως οι άμεσες και γρήγορες αναβαθμίσεις. Ελπίζω το g2 να πάρει ακόμη άλλη μια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Αντίστοιχο. Αν είσαι ψειρας θα δεις ένα κλικ υστέρηση αλλά μιλάμε για ψειρας. Αλλιώς είναι πολύ καλό έως θεϊκό με τη μπαταρία και τη διαχείριση που έχει. Μόνο στο σκαλισμα είναι πίσω. Τα άλλα είναι θεωρίες.

Όσον αφορά. Το σκάλισμα,οτι τον υπαρχει για το g2 ,ειναι οι περισσότερες από Rc/Rd Στο xda.γενικά παραπονεμένος δεν έμεινα από την επιλογή μου,απλά αυτη Η μπαταρία δεν παίζεται

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όταν παίρνω κάποιο screenshot να μην συγχρονίζεται στους λογαριασμούς cloud που έχω; Χρησιμοποιώ το Google+, για backup με αυτόματη λειτουργία και το onedrive. Έχω επιλέξει να μην συγχρονίζει με το Google+ και το κατάφερα. Τα screenshots όμως φαίνονται στην καρτέλα "all". Γίνεται να μην εμφανίζονται ούτε εκεί; Το αρχείο nomedia δεν φαίνεται να δουλεύει.

Νομίζω θα έφτανε, αν μπορούσα να "εξαφανίσω" τον φάκελο pictures, αλλά παράλληλα να πηγαίνουν εκεί τα screenshots. Αν γίνεται βέβαια.

Το .nomedia δεν δουλεύει πλέον;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

ακομα η 5.0.1 για το 5αρι....τι κολλημα εχει και δεν μπορουν να το λύσουν!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όταν παίρνω κάποιο screenshot να μην συγχρονίζεται στους λογαριασμούς cloud που έχω; Χρησιμοποιώ το Google+, για backup με αυτόματη λειτουργία και το onedrive. Έχω επιλέξει να μην συγχρονίζει με το Google+ και το κατάφερα. Τα screenshots όμως φαίνονται στην καρτέλα "all". Γίνεται να μην εμφανίζονται ούτε εκεί; Το αρχείο nomedia δεν φαίνεται να δουλεύει.

Νομίζω θα έφτανε, αν μπορούσα να "εξαφανίσω" τον φάκελο pictures, αλλά παράλληλα να πηγαίνουν εκεί τα screenshots. Αν γίνεται βέβαια.

Το .nomedia δεν δουλεύει πλέον;

Ανοιξέ την εφαρμογή φωτογραφίες, πήγαινε από το αριστερό μενού στο "Στη συσκευή".

Θα δεις τα folders που συγχρονίζονται. (Εχουν ένα μπλε συννεφάκι). Πατα το για να ξετσεκαρεις αυτά που δε θέλεις να συγχρονίζονται.

Link to comment
Share on other sites

όντως ρε παιδια πολυ bug η συσκευή δεν νομιζω να φταίνε η εφαρμογές.... η μνημη φορτώνει στο τέρμα σχεδόν κ αν επιχειρήσεις να κλεισεις κ να ανοίξεις εφαρμογές γίνεται χαμός πολυ κόλλημα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να βρω το κόκκινο και το μαύρο?ευχαριστώ προκαταβοληκα όλους σας.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η Google δεν έχει βγάλει ακόμα την 5.0.1 officially πως κυκλοφορούν 5.0.1 Custom roms?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όντως ρε παιδια πολυ bug η συσκευή δεν νομιζω να φταίνε η εφαρμογές.... η μνημη φορτώνει στο τέρμα σχεδόν κ αν επιχειρήσεις να κλεισεις κ να ανοίξεις εφαρμογές γίνεται χαμός πολυ κόλλημα

Αυτά που λες που συμβαίνουν? Στην stock 5.0?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η Google δεν έχει βγάλει ακόμα την 5.0.1 officially πως κυκλοφορούν 5.0.1 Custom roms?

 

Ο κώδικας έχει βγει εδώ κ καιρό, το factory image δεν έχει κυκλοφορήσει μόνο. Οποίος θέλει κάνει repo sync κ compile.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η Google δεν έχει βγάλει ακόμα την 5.0.1 officially πως κυκλοφορούν 5.0.1 Custom roms?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που λες που συμβαίνουν? Στην stock 5.0?

 

ναι στην 5.0 κ πρέπει να το κλείσω για να συνέλθει (οχι πάντα)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις άλλο πρόβλημα στο να κανει WiFi hotspot το κινητό του. Προσπαθώ να σύνδεσω ενα iPad με το nexus 5 δείχνει οτι συνδέεται αλλά το iPad δεν παιρνει ίντερνετ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις άλλο πρόβλημα στο να κανει WiFi hotspot το κινητό του. Προσπαθώ να σύνδεσω ενα iPad με το nexus 5 δείχνει οτι συνδέεται αλλά το iPad δεν παιρνει ίντερνετ.

Εγώ έχω θέμα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους βγήκε η 5.0.1 και για μας..... για να δούμε.....

Την εβαλες? Δες λιγο σε παρακαλω αν εχει διαφορετικο κερνελ.Στην 5.0 ηταν τελος Οκτωβριου νομιζω :)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις άλλο πρόβλημα στο να κανει WiFi hotspot το κινητό του. Προσπαθώ να σύνδεσω ενα iPad με το nexus 5 δείχνει οτι συνδέεται αλλά το iPad δεν παιρνει ίντερνετ.

 

Έχω ρωτήσει το ίδιο πράγμα πριν πολλές σελίδες και δεν πήρα απάντηση.. Έχω θέμα κι εγώ με το hotspot ενώ συνδέονται οι συσκευές, δεν δίνει internet..

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλες? Δες λιγο σε παρακαλω αν εχει διαφορετικο κερνελ.Στην 5.0 ηταν τελος Οκτωβριου νομιζω :)

 

έχω κρατήσει screenshot από τον kernel της 5.0....θα την βάλω μόλις πάω σπίτι σε καμιά ώρα κ θα ενημερώσω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο'τι βλέπω στο greeceandroid που έβαλαν φώτο είναι ακριβώς ο ίδιος kernel......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει το ίδιο πράγμα πριν πολλές σελίδες και δεν πήρα απάντηση.. Έχω θέμα κι εγώ με το hotspot ενώ συνδέονται οι συσκευές, δεν δίνει internet..

Εχεις δοκιμάσει με άλλη συσκευή; Εγώ θα δοκιμασω σήμερα να δω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...