Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμμμμ δεν ξέρω πως μπήκε εκεί η αντιστροφή χρωμάτων. Υπάρχει τροπος να την βγάλουμε??

 

:mad:

 

Το άνοιξες και το έκλεισες μια φορά όπως έπαιζες με ρυθμίσεις. Το έκανε και στο nexus 9 μου. Είναι bug. Δεν δοκίμασα με την 5.0.1 να δω αν το διόρθωσαν γιατί δεν θελω να μείνω με αυτό στα quick toggles :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ δεν ξέρω πως μπήκε εκεί η αντιστροφή χρωμάτων. Υπάρχει τροπος να την βγάλουμε??

 

:mad:

 

Το άνοιξες και το έκλεισες μια φορά όπως έπαιζες με ρυθμίσεις. Το έκανε και στο nexus 9 μου. Είναι bug. Δεν δοκίμασα με την 5.0.1 να δω αν το διόρθωσαν γιατί δεν θελω να μείνω με αυτό στα quick toggles :p

 

It's not a bug, it's a feature!

 

Θα φύγει από μόνο του αν δεν το χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα. Διαφορετικά άλλαξε την ημερομηνία σε 1 μήνα πριν, πείραξε 2 φορές το setting και ξαναβάλε την τωρινή ημερομηνία.

 

http://www.androidpolice.com/2014/11/20/psa-unused-dynamic-quick-settings-toggles-android-lollipop-will-disappear-month-trick-makes-go-away-now/

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτο . Κάτι τέτοιο σκέφτηκα και εγω δλδ το πατησα πολλές φορες και μπήκε εκεί.

Θα μπορουσαμε να βάλουμε κάτι αλλο που χρησιμοποιούμε συχνα και το θέλουμε εκεί στα power toggles?

 

Anyway , σε ευχαριστώ ☺

Link to comment
Share on other sites

in call sound?αριστος,εαν και αυτο εξαρταται και απο το αλλο τηλ.

Στο δικό μου κινητό το ακουστικό, σε μεγάλη ένταση ,τρίζει εκνευριστικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε κανείς το s4 να μου κάνει μια σύγκριση τις μπαταρίες? Κρατάνε το ίδιο ή το n5 πολύ λιγότερο?

Τα ίδια σχεδόν. Ίσως το N5 λίγο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Εχω το εξης θεμα με την καμερα και συγκεκριμένα οταν παω να βγαλω φωτο.

Πηγα χτες να τραβηξω φωτογράφια ενω περπατουσα και δεν μπορουσε να εστιασει με τιποτα..με αποτελεσμα να μην μπορω να βγαλω καθαρη φωτογραφία με τιποτα..Στο βιντεο μια χαρα!

Ειμαι με κκ4.4.4.

Υπαρχει καμια λυση γιαυτο το θεμα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτο . Κάτι τέτοιο σκέφτηκα και εγω δλδ το πατησα πολλές φορες και μπήκε εκεί.

Θα μπορουσαμε να βάλουμε κάτι αλλο που χρησιμοποιούμε συχνα και το θέλουμε εκεί στα power toggles?

 

Anyway , σε ευχαριστώ ☺

 

Νομίζω προς το παρόν είναι αυτό και το Hotspot tonggle.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι έχοντας ανοιχτό Facebook & messenger σκάει από μνήμη αρκετά συχνά.. Μπαίνω στις υπηρεσίες που εκτελούνται και όλα κάνουν επανεκκίνηση.. Ελεος με 2gb ram.. Ελπίζω στην επόμενη αναβάθμιση να στρώσει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει τα images για την 5.0.1 για ολα τα υπολοιπα nexus και μονο εμεις περιμενουμε...

Μαλλον ειναι μεγαλο και σοβαρο το προβλημα που εχει να αντιμετωπισει η google

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες. Εχει κανείς αλλος προβλημα με το wifi με lillipop? Μετα το update δεν μπορω να συνδεθώ στο wifi του σπιτιου μου. Να περιμένω update ή να υπαρχει κάποια λύση ?
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ειδαμε καμια βελτιωση;

Στην 5.0 ναι , η 5.0.1 δεν βγήκε ακομα για το 5αρι.

Πάρε 53+ ωρες

8% και ετοιμο για φορτιση, στοκ ολα ,κλειστά location κτλ και η εξοικονόμηση να μπαίνει στο 15%

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Στην 5.0 ναι , η 5.0.1 δεν βγήκε ακομα για το 5αρι.

Πάρε 53+ ωρες

8% και ετοιμο για φορτιση, στοκ ολα ,κλειστά location κτλ και η εξοικονόμηση να μπαίνει στο 15%

Με WiFi κλειστό , 3g κλειστό, location κλειστά και οτιδήποτε αλλο προσφέρει ενα smartphone πιθανόν όλοι να πιάσουν τις 5:30 ωρες. Φυσικά με φυσιολογική χρήση δεν υπάρχουν αυτά τα νούμερα ουτε για πλάκα. Μονο αν τα εχεις όλα κλειστά και απλά κοιτάς καμία ταινία..

Βλέπω πολλοί λένε χωρίς Facebook Viber με άλλο explorer κλειστά data κτλ κτλ.. Ε τοτε και το πάλε ποτέ νοκια 3210 κάλυπτε τις ανάγκες μου.

Απο τη στιγμη που φεύγω απο το σπίτι το πρωί και γυρναω το απόγευμα με μπαταρία θα είμαι ευχαριστημένος.

Πάντα προσωπική μου αποψη γιατί αυτά τα sot είναι τελείως υποκειμενικά μιας και τη χρηση τιυ καθενός κανένας δεν την ξέρει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν μιλησε για ώρες οθόνης. Ο άνθρωπος ρώτησε αν βελτιώθηκε η μπαταρία και του απάντησα πως βελτιώθηκε.

Επίσης του παρεθεσα τα στοιχεία απο την χρηση (μου) που του εκανα σε 53 ώρες.

Απλα να έχει μια ιδέα το τι παιζει.

Αυτό και τίποτα περισσοτερο.

Μη κάνουμε την τριχα τριχια.....

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν μιλησε για ώρες οθόνης. Ο άνθρωπος ρώτησε αν βελτιώθηκε η μπαταρία και του απάντησα πως βελτιώθηκε.

Επίσης του παρεθεσα τα στοιχεία απο την χρηση (μου) που του εκανα σε 53 ώρες.

Απλα να έχει μια ιδέα το τι παιζει.

Αυτό και τίποτα περισσοτερο.

Μη κάνουμε την τριχα τριχια.....

Λες οτι βελτιώθηκε και ανεβαζεις ενα screenshot με 5 ώρες plus sot.. Με τα πάντα κλειστά.

Αρα πως είσαι σίγουρος για κατι τέτοιο; Και πριν άνετα επιανες τέτοιες ώρες με αυτή τη χρηση..

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις έπιανα με τιποτα. Σε κιτ κατ εβγαζα 4:30 ώρες σε 22 ώρες(+2 φόρτιση = 24 ώρες) και 4 πλας σε 46 (+2=48)

Αλλα και παλι , you missing the point το οποίο δεν είναι οι ώρες οθόνες.

Είναι η βελτίωση της διαχείρισης της μπαταριας σε όλη την διαρκεια της.

Φιλικά παντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις έπιανα με τιποτα. Σε κιτ κατ εβγαζα 4:30 ώρες σε 22 ώρες(+2 φόρτιση = 24 ώρες) και 4 πλας σε 46 (+2=48)

Αλλα και παλι , you missing the point το οποίο δεν είναι οι ώρες οθόνες.

Είναι η βελτίωση της διαχείρισης της μπαταριας σε όλη την διαρκεια της.

Φιλικά παντα.

Μακάρι να είναι όπως τα λες φιλέ μου.. Την καλημέρα μου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.0 ναι , η 5.0.1 δεν βγήκε ακομα για το 5αρι.

Πάρε 53+ ωρες

8% και ετοιμο για φορτιση, στοκ ολα ,κλειστά location κτλ και η εξοικονόμηση να μπαίνει στο 15%

 

το wi-fi το κλείνεις manually?

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να ειμαι off-topic.Σκεφτομαι εδω και καιρο να αφορασω το nexus 5 και με αποτρεπουν αυτα που ακουω για τη μπαταρια.Το τελευταιο μηνα παρακολουθω τη χρηση που κανω στο κινητο μου(Xperia M) και ποτε δε ξεπερναω τις 2-2,5 ωρες οθονη(στην ουσια χρηση) και παντα εχω ανοιχτα τα δεδομενα και καποιες στιγμες το wi-fi.Το μονο που κανω ειναι browsing και το κινητο κραταει για πλακα μια-μιαμιση μερα.Με τετοια μετρια χρηση να περιμενω κατι καλο απο τη μπαταρια του Ν5 ή θα ειμαι μονιμως ταραγμενος?
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να ειμαι off-topic.Σκεφτομαι εδω και καιρο να αφορασω το nexus 5 και με αποτρεπουν αυτα που ακουω για τη μπαταρια.Το τελευταιο μηνα παρακολουθω τη χρηση που κανω στο κινητο μου(Xperia M) και ποτε δε ξεπερναω τις 2-2,5 ωρες οθονη(στην ουσια χρηση) και παντα εχω ανοιχτα τα δεδομενα και καποιες στιγμες το wi-fi.Το μονο που κανω ειναι browsing και το κινητο κραταει για πλακα μια-μιαμιση μερα.Με τετοια μετρια χρηση να περιμενω κατι καλο απο τη μπαταρια του Ν5 ή θα ειμαι μονιμως ταραγμενος?

G2 με κλειστά μάτια.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

G2 με κλειστά μάτια.

 

Όχι ότι δεν θα βγάζει μέρα με το Ν5 αλλά με το G2 θα είναι καλύτερα όσον αφορά την μπαταρία.. Σε απόδοση όμως....

Link to comment
Share on other sites

Σε απόδοση όμως....

 

 

Ωπ, σε έπιασα!

Γιατί το λες αυτό; Για αιτιολόγησέ το λίγο...

Έχεις δουλέψει g2;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...