Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσοδος: 100-240 V AC 50/60 hz.

Έξοδος: USB 5 V DC, 1000 mA.

Καλώδιο χρησιμοποιώ του κινητού. Έπρεπε να πάρω 2000mA?

Μία χαρά είναι, αν έπαιρνες 2000 θα φόρτιζε στο μισό χρόνο, αλλά δεν είναι ότι καλύτερο για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσοδος: 100-240 V AC 50/60 hz.

Έξοδος: USB 5 V DC, 1000 mA.

Καλώδιο χρησιμοποιώ του κινητού. Έπρεπε να πάρω 2000mA?

Εγώ πήρα ένα αντάπτορα της Samsung 2000mA και χρειάζεται 1 ώρα 20 λεπτά περίπου για πλήρη φόρτιση από 10%.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα αντάπτορα της Samsung 2000mA και χρειάζεται 1 ώρα 20 λεπτά περίπου για πλήρη φόρτιση από 10%.

Μια φορα δοκιμασα να το φορτισω με τον φορτιστη του S4 του αδερφου μου που βγαζει 2000 και το εβγαλα αμεσως μολις το επιασα στα χερια μου γιατι εκαιγε στην κυριολεξια η μπαταρια. :X

Καλυτερα με του νεξους που βγαζει 1200 (?) 1500 (?) και κανει λιγοτερο απο 2 ωρες.:D

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα δοκιμασα να το φορτισω με τον φορτιστη του S4 του αδερφου μου που βγαζει 2000 και το εβγαλα αμεσως μολις το επιασα στα χερια μου γιατι εκαιγε στην κυριολεξια η μπαταρια. :X

Καλυτερα με του νεξους που βγαζει 1200 (?) 1500 (?) και κανει λιγοτερο απο 2 ωρες.:D

Αυτή τη στιγμή που γράφω φορτίζω το κινητό με το φορτιστή που ανέφερα παραπάνω και δεν έχει κανένα θέμα με θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω root το κινητό χωρις όμως να έχω αλλάξει Rom η radio. Θα μπορεσω να παρω OTA το lollipop η πρέπει να το κάνω χειροκίνητα??
Link to comment
Share on other sites

Έχω root το κινητό χωρις όμως να έχω αλλάξει Rom η radio. Θα μπορεσω να παρω OTA το lollipop η πρέπει να το κάνω χειροκίνητα??

 

Αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος θα την πάρεις κανονικά ή αν θες την περνάς και χειροκίνητα. Αν έχεις όμως Custom recovery δεν θα περάσει. Πρέπει να βάλεις την στοκ 4.4.4 recovery.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος θα την πάρεις κανονικά ή αν θες την περνάς και χειροκίνητα. Αν έχεις όμως Custom recovery δεν θα περάσει. Πρέπει να βάλεις την στοκ 4.4.4 recovery.

Καλά μας δουλεύεις? Πριν λίγο καιρό δεν έλεγα ότι ΔΕΝ περνάει ota με custom recovery και εσύ έλεγες τα δικά σου?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε μεγάλε που μας έδειξες για να καταλάβω τώρα...

Τι δεν κατάλαβες? καλώδιο με όλα τα πιν και φορτιστη από tablet 1.30 ώρα από άδειο και γέμισε. Με τα stock 2.5 ώρες+

Link to comment
Share on other sites

Καλά μας δουλεύεις? Πριν λίγο καιρό δεν έλεγα ότι ΔΕΝ περνάει ota με custom recovery και εσύ έλεγες τα δικά σου?

 

Όχι δεν σας δουλεύω. Μέχρι και την 4.4.4 περνάει κανονικά. Από το 5 άλλαξαν ένα τσεκ και δεν περνάει. Γιατί είναι περίεργο; Μέχρι την 5.0 έχω περάσει σε 4 Nexus όλες τις ΟΤΑ από το τέλος του 2012 και μετά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ρε μεγάλε που μας έδειξες για να καταλάβω τώρα...

Τι δεν κατάλαβες? καλώδιο με όλα τα πιν και φορτιστη από tablet 1.30 ώρα από άδειο και γέμισε. Με τα stock 2.5 ώρες+

 

Έχεις βαλθεί να μας τρελάνει εντελώς απόψε έτσι ;;; Σε πιο σημείο στο βίντεο δείχνει ότι από το 17% έφτασε στο 100% σε 90' γτ εγω βλέπω οτι σταματάει στο 20% και επίσης ποιος σου είπε οτι κάνει 2,5+ ώρες να φορτίσει με τον φορτιστή της LG ;;; Δηλαδή εγω που έχω το nexus 5 αγορασμένο από το playstore της Αγγλίας με τον φορτιστή του nexus 5 γτ από το 20% στο 100% κάνει 1 ώρα και 40 λεπτά ;;; Βρε την άτιμη την LG μου έβαλε άλλον φορτιστή μέσα και όχι του nexus 5 !!! Τα λεφτά μου πίσω εδω και τώρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Παρατήρησα στην οθόνη του N5 μερικά κολλημένα pixels (1 προχθές, σήμερα 4). Το κινητό το αγόρασα τον Μάιο από σκρουτζομάγαζο ( ή Kaizer ή mmplanet ή smarties, δεν θυμάμαι πιο) και έχω την εντύπωση ότι υπήρχε κάποια εγγύηση. Θα μου το έφτιαχναν αν τους το έστελνα; Είδα ένα παλιότερο ποστ για παρόμοιο πρόβλημα το πήγε στο Procordia για παρόμοιο πρόβλημα. Τι προτιμάται για τέτοια κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω αν έχω custom recovery μιας κι έχει περάσει καιρός από το root και δεν θυμάμαι πως το έκανα??
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο recovery και βλεπεις...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου φαινεται η google ειναι τελικα για τον π...ο αν ξεκλειδωσω τον bootloader και περασω μονος μου την lollipop χανω την εγγυηση ?
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου φαινεται η google ειναι τελικα για τον π...ο αν ξεκλειδωσω τον bootloader και περασω μονος μου την lollipop χανω την εγγυηση ?

Και να τη χάνεις τι θέμα έχεις; αν συμβεί κάτι το επαναφέρεις εργοστασιακο και το πας. Η όταν τη περάσεις κλείδωσε τον ξανά αν φοβάσαι.

Παίδες καλησπέρα.

Παρατήρησα στην οθόνη του N5 μερικά κολλημένα pixels (1 προχθές, σήμερα 4). Το κινητό το αγόρασα τον Μάιο από σκρουτζομάγαζο ( ή Kaizer ή mmplanet ή smarties, δεν θυμάμαι πιο) και έχω την εντύπωση ότι υπήρχε κάποια εγγύηση. Θα μου το έφτιαχναν αν τους το έστελνα; Είδα ένα παλιότερο ποστ για παρόμοιο πρόβλημα το πήγε στο Procordia για παρόμοιο πρόβλημα. Τι προτιμάται για τέτοια κατάσταση;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις χωρίς να πεις τίποτα το πας προκορδια.. Δεν σε ρωτάει από που το πήρες. Κοιτάζει μόνο το emai.. Και σου λέει αν το καλύπτει η εγγύηση. Αν όχι θα δώσεις 4-5 ευρώ τον έλεγχο και θα το πάρεις πίσω να το πας εκεί που το πήρες. Επίσης η προκορδια στο φτιάχνει επί τόπου ότι είναι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος θα την πάρεις κανονικά ή αν θες την περνάς και χειροκίνητα. Αν έχεις όμως Custom recovery δεν θα περάσει. Πρέπει να βάλεις την στοκ 4.4.4 recovery.

 

Εγώ με twrp μέσα την πέρασα κανονικά.. Δεν είχε πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Την έχει πάρει κανείς ΟΤΑ η όλοι με το image??

 

Όλοι με image.Σε καμια βδομάδα να περιμένεις για OTA.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις χωρίς να πεις τίποτα το πας προκορδια.. Δεν σε ρωτάει από που το πήρες. Κοιτάζει μόνο το emai.. Και σου λέει αν το καλύπτει η εγγύηση. Αν όχι θα δώσεις 4-5 ευρώ τον έλεγχο και θα το πάρεις πίσω να το πας εκεί που το πήρες. Επίσης η προκορδια στο φτιάχνει επί τόπου ότι είναι.

Επειδή όμως δεν βρίσκομαι στην Αθήνα, αν τους έπαιρνα τηλέφωνο, όπως λένε στο site τους, θα το δεχόντουσαν (και ενδεχομένως θα το έφτιαχναν) με δικά τους έξοδα;

Link to comment
Share on other sites

Δυο προβλήματα και συγγνώμη αν βγαίνω λίγο εκτός θέματος αλλά είναι δυο βασικές εφαρμογές του κινητού μας.Με καινούργια ενημέρωση στο chrome έχω χάσει τις καρτέλες δεν εμφανίζονται και δεύτερο με ενημέρωση του Google+ στις photo μου βγάζει κάθε εικόνα διπλή!!!Έχει κανείς κάποια λύση??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως δεν βρίσκομαι στην Αθήνα, αν τους έπαιρνα τηλέφωνο, όπως λένε στο site τους, θα το δεχόντουσαν (και ενδεχομένως θα το έφτιαχναν) με δικά τους έξοδα;

Έρχεται κουριερ το παίρνει και αν δεν είναι μέσα στην εγγύηση πολύ πολύ να πληρώσεις τα μεταφορικά για επιστροφή

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δυο προβλήματα και συγγνώμη αν βγαίνω λίγο εκτός θέματος αλλά είναι δυο βασικές εφαρμογές του κινητού μας.Με καινούργια ενημέρωση στο chrome έχω χάσει τις καρτέλες δεν εμφανίζονται και δεύτερο με ενημέρωση του Google+ στις photo μου βγάζει κάθε εικόνα διπλή!!!Έχει κανείς κάποια λύση??

ο chrome στο lollipop έχει ως προεπιλογή να διαχειρίζεται τα tabs πατώντας το πλήκτρο των recent apps. Μπορείς να το αλλάξεις αυτό από τις ρυθμίσεις του chrome-> Merge tabs and apps. Βάλε το στο off και θα ξαναδείς το πλήκτρο των tabs μέσα στον chrome. και γω προτιμώ τον κλασσικό τρόπο.

το άλλο δεν το ξέρω, αλλά μετά από πέρασμα του factory image δεν πέρασα τις φωτογραφίες στο κινητό αφού έτσι κι αλλιώς είναι ανεβασμένες στο g+ με auto backup. μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει το auto backup ώστε να τις αναγνωρίσει?

Link to comment
Share on other sites

ο chrome στο lollipop έχει ως προεπιλογή να διαχειρίζεται τα tabs πατώντας το πλήκτρο των recent apps. Μπορείς να το αλλάξεις αυτό από τις ρυθμίσεις του chrome-> Merge tabs and apps. Βάλε το στο off και θα ξαναδείς το πλήκτρο των tabs μέσα στον chrome. και γω προτιμώ τον κλασσικό τρόπο.

το άλλο δεν το ξέρω, αλλά μετά από πέρασμα του factory image δεν πέρασα τις φωτογραφίες στο κινητό αφού έτσι κι αλλιώς είναι ανεβασμένες στο g+ με auto backup. μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει το auto backup ώστε να τις αναγνωρίσει?

 

Σ'ευχαρηστω για το chrome δεν το είχα παρατηρήσει!!Μολις εκανα auto back up έφυγαν οι διπλές φώτο..ειναι βλακεία να θέλει συνέχεια συχρονισμο πρεπει να το φτιαξει καπως η google αυτο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα θέμα με την κάμερα; Στα καλά καθούμενα και χωρίς να την χρησιμοποιήσω μου βγάζει μήνυμα ότι δεν δουλεύει. Πάω να την ανοίξω και τίποτα. Με μια αναζήτηση είδα ότι έχει πολύς κόσμος το πρόβλημα. Αλλά δεν βλέπω λύση.
:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...