Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνετε ότι έχει ξεκλείδωτο bootloader, δείχνει το λουκετάκι στην αρχική οθόνη κάτω από το google. Οπότε ...

Δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώσεις bootloader αν δεν το κάνεις root.

Το κακό είναι ότι μου αρέσει αρκετά σαν συσκευή, βολικό στο χέρι, γρήγορο, κλπ, αλλά σίγουρα δεν ξαναπαίρνω LG μετά από αυτό το κάζο, οπότε αν το φτιάξω έχει καλώς, αλλιώς με βλέπω προς Samsung, τα nexus 2 και nexus 3 που είχα, όλα rooted, άντεξαν χρόνια και "πέθαναν" το μεν 2 από σπάσιμο οθόνης και digitizer, το δε 3 έχει θέμα με το power button και σπασμένη οθόνη, αλλά μιλάμε για κινητά που άντεξαν 2,5 χρόνια έκαστο. Το LG αποδείχθηκε "ευαίσθητο".

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μη σου τύχει... Εγώ με Samsung nexus s έχω κιτρινισει 2 οθόνες και μια φορά μητρική... Ευτυχώς δεν ήμουν ρουτ όταν κάηκε γτ το προοριζα για αλλαγή οθόνης την επόμενη και μου το κάλυψαν κανονικά ! Και με LG έχω τα ίδια πάλι... Τι να κάνω δηλαδή; να μην ξαναπάρω LG και Samsung?

Για μένα ώρες ένα μεταχείρισμενο nexus και θα έχεις ανταλλακτικά αν τυχόν σου πάθει τπτ.. Ειδάλλως πουλάς την οθόνη κάμερες αισθητήρες μπαταρίες κτλ αν βρεις αγοραστή!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε φιλέ. Καταλαβαίνω το ξενερωμα σου. Στο θέμα μας όμως , αυτό που μπορείς να κανεις είναι όπως είπε ο φίλος απο πανω να πάρεις ενα μεταχειρισμένο κάπου 220-250 και να σου μείνουν και ανταλλακτικά. Να το πουλησεις κομματι κομματι, δύσκολο μου ακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος βγήκε το νέο preview. Κάνω backup τις εφαρμογές και ξεκινάω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος βγήκε το νέο preview. Κάνω backup τις εφαρμογές και ξεκινάω.

 

Link αν θέλεις δώσε μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η νεα Preview 13 Live

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/android-l-developer-preview-13-live-t2908873

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά απο το σπάσιμο του γυαλιού της πίσω κάμερας, ήταν θολές οι φώτο και είπα να αφαιρέσω λίγο απο το γυαλί ώστε να βγάζω καμία φώτο.

 

Δυστυχώς η κάμερα δεν εστιάζει πλέον, εξού και οι θολές φώτο.

 

Τι κάνουμε; :O

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα ήδη...

 

 

 

Έπαθα το ίδιο πριν 1 εβδομάδα. Γι τους ίδιους λόγους το πήγα σε άλλο service point. Είχε βραχυκυκλώσει το power button. €62 τελικη τιμή. Θα το παραλαβω Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

οποιος βάλει το νεο preview 5.0 lollipop να μας πει τι δε δουλεύει η αν ολα εινια καλα να το δοκιμάσουμε από αύριο μεθαύριο.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλω εγώ τώρα. Δυστυχώς το helium δεν δουλεύει σωστά οπότε θα φάω κάμποση ώρα μέχρι να ξανακατέβουν οι εφαρμογές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά απο το σπάσιμο του γυαλιού της πίσω κάμερας, ήταν θολές οι φώτο και είπα να αφαιρέσω λίγο απο το γυαλί ώστε να βγάζω καμία φώτο.

 

Δυστυχώς η κάμερα δεν εστιάζει πλέον, εξού και οι θολές φώτο.

 

Τι κάνουμε; :O

Αν ανοίξεις το καπάκι από πίσω θα δεις ότι είναι ένα πλαστικό ακόμα που προστατεύει το πάνω μέρος της πλακέτας και εκεί είναι και το τζαμακι της κάμερας! Ψάξε το στο ebay όλο και κάποιο θα βρεις

 

Αλλά μ φαίνεται περίεργο που δεν εστιάζει! Μπορεί να θες και κάμερα!

 

Δώσε ένα 40αρι στο παλικάρι που κάηκε η πλακέτα για την κάμερα και το καπάκι και θα είστε κερδισμένοι και οι δύο! Χα χα χα χα λέω εγώ τώρα :P

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: ΟΥΑΟΥ τρέξτε να φλασάρετε... Σετάρω τώρα περισσότερα σε λίγο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: ΟΥΑΟΥ τρέξτε να φλασάρετε... Σετάρω τώρα περισσότερα σε λίγο.

 

Είναι stable? Κλήσεις, σήμα, wifi κτλ τσέκαρες

Άντε θα είναι flashing Day και αυτό το Σάββατο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά σε ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: ΟΥΑΟΥ τρέξτε να φλασάρετε... Σετάρω τώρα περισσότερα σε λίγο.

 

φιλε μου μια ερωτηση γιατι κατι δεν μ αρεσει,.,,μολις εκανες φλασαρισμα εχεισς τον chrome browswer? και για μηνυματα την παλια εφαρμογη?

εμενα μου εβγαλε browser τον παλιο aosp και την παλια εφαρμογη μηνυματων....μηπως εκανα καμια μαμακια φοβαμαι..

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις το καπάκι από πίσω θα δεις ότι είναι ένα πλαστικό ακόμα που προστατεύει το πάνω μέρος της πλακέτας και εκεί είναι και το τζαμακι της κάμερας! Ψάξε το στο ebay όλο και κάποιο θα βρεις

 

Αλλά μ φαίνεται περίεργο που δεν εστιάζει! Μπορεί να θες και κάμερα!

 

Δώσε ένα 40αρι στο παλικάρι που κάηκε η πλακέτα για την κάμερα και το καπάκι και θα είστε κερδισμένοι και οι δύο! Χα χα χα χα λέω εγώ τώρα :P

Χάνω εγγυηση αν ανοίξω το καπακι;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση γιατι κατι δεν μ αρεσει,.,,μολις εκανες φλασαρισμα εχεισς τον chrome browswer? και για μηνυματα την παλια εφαρμογη?

εμενα μου εβγαλε browser τον παλιο aosp και την παλια εφαρμογη μηνυματων....μηπως εκανα καμια μαμακια φοβαμαι..

 

Έτσι και σε μένα.

 

Για την ώρα δύο προβλήματα. Δεν συγχρονίζει ημερολόγια και το email τρώνε force close.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χάνω εγγυηση αν ανοίξω το καπακι;

 

Όχι δεν χάνεις! Αρκεί να μην κάνεις καμιά ζημιά! Πάντως πάρε και ένα τηλέφωνο στην procordia και ρώτα πόσο κάνει το ανταλλακτικό καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και σε μένα.

 

Για την ώρα δύο προβλήματα. Δεν συγχρονίζει ημερολόγια και το email τρώνε force close.

 

αστο τότε υπομονή 15 μερούλες.... φεύγουμε και ταξίδι δεν είναι να παίζουμε

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

καλά ΜΗΝ φλασάρετε ακόμα το νέο preview!!!

root δεν παίζει ακόμα!!! περιμένουμε τον chainfire να κάνει τα μαγικά του.

νέο εντελώς UI, επιστροφή το κλασικό messaging app καθώς και το παλιό calendar που σκαλώνει και θέλει να κατεβάσετε το νέο.

πρόβλημα και με την εφαρμογή email και το exchange.

όμορφο interface (με εξαίρεση προσωπικά το app drawer, που είναι πλέον σε άσπρο background).

 

Με τα πολλά πολλά και αφού το έστησα από την αρχή (χωρίς titanium), δεν άντεξα και γύρισα στο πρώτο preview!

 

ααα...δεν έχει chrome, αλλά τον παλιό default browser..:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι εντυπωσιασμένος... Το κινητό παει κομμάτια.. Δυο αρνητικά μόνο: δεν παλευονται τα εικονίδια στον Google launcher ,γιαυτό και έβαλα nova ,και δεύτερον κάποιες απο τις εφαρμογές δεν έχουν αναβαθμιστεί σε lollipop...

Πολύ όμορφα εφέ, σήμα και WiFiμου φαίνονται καλύτερά... Τώρα θα δείξει και απο μπαταρία... Και το πληκτρολόγιο επίσης μου άρεσε...πιστεύω στην official θα είναι άλλο πράγμα αν και πιστεύω οτι παίρνει πολύ πράγμα ακόμα.σε μελλοντικές αναβαθμίσεις θα κάνει τρέλες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...