Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα προηγούμενα τηλέφωνα τι ήταν; όταν δε χρησιμοποιείς το 3g να το χεις μόνιμα στο 2g και να δεις αν το ξανακάνει.

 

Για πείτε ρε παίδες πως τη λειτουργείτε αυτή τη φάση. Από από που στις ρυθμίσεις, αλλάζετε τι; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Το ότι χάνει το σήμα σε μέρη που προηγούμενα τηλέφωνα μου δεν το έχαναν διορθώνεται κάπως;

Όχι. Έτσι είναι η κεραία του. Θα ως διορθωθεί με radio στο ελάχιστο. Δυστυχώς σε πολλές επαρχιακές πόλεις, χωριά που δεν υπάρχει καλή κάλυψη δικτύου το σήμα είναι πολύ χαμηλό. Εγώ τώρα στην Αθήνα κέντρο με 3g (hspa+) πιάνω - 60-65 dBm. Ενώ στη Μυτιλήνη στο σπίτι μου πιάνω με 2g - 80-90. Εγώ γράψει και παλιότερα διάφορα συγκριτικά με άλλες συσκευές όπως το moto g, το HD2 και το Galaxy S2 κι όλα έχουν καλύτερο σήμα στις ίδιες συνθήκες, ειδικά το S2.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer δεν χρειάζεσαι τίποτα από τα 2. Πλέον υποστηρίζει OTG από μόνο του. :)

 

Για το nandroid Backup όμως μέσω TWRP χρειάζεσαι το stickmount. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Για το nandroid Backup όμως μέσω TWRP χρειάζεσαι το stickmount. Σωστά?

Τι σχέση έχει το stickmount με το nandroid backup??????

Όταν μπαινεις σε recovery δεν υπαρχουν drivers...πως θα σου είναι χρησιμο το stickmount......

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του xposed framework βλέπω πως η θερμοκρασία της cpu είναι μόνιμα μεταξύ των 47 και 52 βαθμών, χωρίς το τηλέφωνο να είναι ζεστό στο χέρι. Είναι φυσιολογικές αυτές οι θερμοκρασίες;
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του xposed framework βλέπω πως η θερμοκρασία της cpu είναι μόνιμα μεταξύ των 47 και 52 βαθμών, χωρίς το τηλέφωνο να είναι ζεστό στο χέρι. Είναι φυσιολογικές αυτές οι θερμοκρασίες;

 

Φυσιολογικές είναι αλλά λίγο ζεστό θα έπρεπε να το νιώθεις. Όχι πολύ βέβαια.

Μήπως του έχεις καμία θήκη?

Μην σε ανησυχούν πάντως οι θερμοκρασίες. Έχει και thermal throttle, οπότε αν ανέβεις σε θερμοκρασία θα κάνει underclocking στην cpu για να πέσει η θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια αυριο ερχεται το κουριερ πραγματι πρεπει να ειναι οι καλυτεροι αλλα και παλι θα ανοιξουν την συσκευη ...τελος παντων βλεπουμε και ευχαριστω για το ενδιαφερον

 

Και επειδή θα ανοίξουν τη συσκευή τι θα γίνει; βίδες έχει. Είναι πρόβλημα αυτό για σένα;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αναφερθηκε αλλα σημερα εκανα update στην καμερα...επιτελους βγαζει γρηγορες φωτο απο τα καλα του update...και το hdr πολυ πιο γρηγορο...

Και το bbm για οποιους θελουν εκανε update και ειναι ακαριαιο σε 3g.ωραια πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το stickmount με το nandroid backup??????

Όταν μπαινεις σε recovery δεν υπαρχουν drivers...πως θα σου είναι χρησιμο το stickmount......

 

Αγόρασα το meenova και θέλω να το χρησιμοποιώ να βάζω τα backups του TWRP και να κάνω restore κατευθείαν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ενα backup να κρατάς πάντα μέσα στην internal sd μην γίνει καμία στραβή.

Τώρα τα usb-otg μπορείς να τα χρησιμοποιείς για να φλασάρεις ότι θες από εκεί.

Τα υποστηρίζει το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Ενα backup να κρατάς πάντα μέσα στην internal sd μην γίνει καμία στραβή.

Τώρα τα usb-otg μπορείς να τα χρησιμοποιείς για να φλασάρεις ότι θες από εκεί.

Τα υποστηρίζει το TWRP.

 

Παντως το meenova από ποιότητα κατασκευής δεν μου αρέσει. Το Micro USB δεν είναι στερεωμενο καλά στο υπόλοιπο σώμα και πηγαίνει πέρα δώθε. Φοβάμαι μην το τραβήξω καμιά φορά και μένει μέσα και αντε μετά να το βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πει καποιος πως βλεπουμε ποια σειρα ειναι το κινητο (401,402 κλπ);

 

Είναι τα τρία πρώτα ψηφία του s/n που αναγράφεται στο κουτί του Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκε η camera και σε μένα.

 

1. Υπάρχει κάποιος λόγος που ο χρονοδιακόπτης δεν δουλεύει όταν έχεις ενεργοποιημένο το hdr;

2. Στις προχωρημένες ρυθμίσεις έχει ένα κουμπί που λέει "Μη αυτόμ..". Το default είναι ανενεργό. Ξέρουμε τί κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκε η camera και σε μένα.

 

1. Υπάρχει κάποιος λόγος που ο χρονοδιακόπτης δεν δουλεύει όταν έχεις ενεργοποιημένο το hdr;

2. Στις προχωρημένες ρυθμίσεις έχει ένα κουμπί που λέει "Μη αυτόμ..". Το default είναι ανενεργό. Ξέρουμε τί κάνει;

 

 

για τον χρονοδιακοπτη παντως ..ετσι ειναι σε ολους..ο λογος αγνωστος βεβαια!

στη επιλογη hdr εχεις παρατηρησει μεγαλη καθυστερηση στην εμφανιση της φωτογραφιας??γιατι σε μενα η επεξεργασια κραταει πολυ περισσοτερο απο οτι στην προηγουμενη εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

για τον χρονοδιακοπτη παντως ..ετσι ειναι σε ολους..ο λογος αγνωστος βεβαια!

στη επιλογη hdr εχεις παρατηρησει μεγαλη καθυστερηση στην εμφανιση της φωτογραφιας??γιατι σε μενα η επεξεργασια κραταει πολυ περισσοτερο απο οτι στην προηγουμενη εκδοση..

 

Όταν λες περισσότερο πόσα δεύτερα κάνει επεξεργασία;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες περισσότερο πόσα δεύτερα κάνει επεξεργασία;

 

στην καλυτερη 4 sec..εχω περιμενει και 6..αναλογα την φωτογραφια και ταυτοχρονα εμφανιζεται πρωτα η γκρι οθονη πριν εμφανιστει καθαρα αυτη που τραβηξα..το θεμα ειναι οτι ειναι εκνευριστικα πιο αργο απο την προηγουμενη εκδοση(που θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν εβγαζα φωτο με hdr,ναι μεν εμφανιζοταν το γκρι αλλα εμφανιζοταν αμεσως η φωτογραφια χωρις να περιμενω)

ειναι σε ολους ετσι?η απλα κατι παιζει με το δικο μου??

Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

στην καλυτερη 4 sec..εχω περιμενει και 6..αναλογα την φωτογραφια και ταυτοχρονα εμφανιζεται πρωτα η γκρι οθονη πριν εμφανιστει καθαρα αυτη που τραβηξα..το θεμα ειναι οτι ειναι εκνευριστικα πιο αργο απο την προηγουμενη εκδοση(που θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν εβγαζα φωτο με hdr,ναι μεν εμφανιζοταν το γκρι αλλα εμφανιζοταν αμεσως η φωτογραφια χωρις να περιμενω)

ειναι σε ολους ετσι?η απλα κατι παιζει με το δικο μου??

 

Σε μένα δεν φαίνεται να είναι ενοχλητικό.

 

Τώρα μόλις πρόσεξα κάτι άλλο. Στις φωτογραφίες όταν βλέπεις τις μικρογραφίες οι νέες φωτογραφίες που τράβηξα με 16:9 φαίνονται πολύ άσχημα σε σχέση με τις παλιότερες που είναι σε 4:3. Πολύ pixalization.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα (nexus 4) ο χρονοδιακόπτης λειτουργεί κανονικά με hdr και δεν καθυστερεί καθόλου να δείξει τη φωτογραφία.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.3 έχουμε κάνα νέο; θέλω να στήσω από την αρχή και βαριέμαι να κάνω τη διαδικασία δύο φορές. Περιμένω μια και καλή...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, πριν 3 μερες πηρα και εγω το Nexus σειρα 312 και αντιμετωπιζω το προβλημα με το φυσημα κατα το τραβιγμα video και ειναι ενοχλητικο.. Το κυριο προβλημα ομως που εχω ειναι οτι με κανενα τροπο δεν μπορω να συνδεσω το nexus με το pc. Ενω το βλεπει σαν συσκευη δεν μου περναει τον driver. Ο τελευταιος τροπος που δοκιμασα ηταν αυτος http://en.kioskea.net/faq/3914-windows-7-disable-signature-verification-of-drivers Εχω ενεργοποιημενο τον εντοπισμο σφαλματων καθως και την επιλογη για συνδεση ως συσκευη πολυμεσων. Οταν παω να εγκαταστησω τον driver μεσα απο την διαχειρηση συσκευων στο pc μεσω internet μου βγαζει οτι τα windows βρηκαν driver αλλα αντιμετωπισαν προβλημα κατα την εγκατασταση και οτι δεν επιτρεπεται η προσβαση.. Καμια ιδεα? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...