Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω θα σε βγάζει η μέρα.. 3 ώρες οθόνη είναι σίγουρα οκ. Κατανάλωση έχουν στο background τα Google now, location reporting, device manager κλπ, τα οποία τα έχω απενεργοποιήσει αφού δεν τα χρειάζομαι και πάντα με βγάζει η μέρα, πάντα με 3g.. με Wi-Fi βγάζει πάνω από μέρα. Ποτέ δεν έχει τελειώσει η μπαταρία με 3 ώρες οθόνη (εκτός από παιχνίδια)

 

Που βρίσκω το google now για να το απενεργοποιήσω?επίσης απενεργοποίησαν το location manager,που το βρίσκω για να το ενεργοποιήσω?

Το device manager δεν νομίζεις ότι χρειάζεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Google now βρίσκεται αριστερά απο την πρωτη αρχική οθόνη. Απο εκεί αν θυμάμαι καλά μπαινεις στις ρυθμίσεις του.

Για το device manager νομιζω κι εγώ οτι είναι άχρηστο. Υπαρχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές/υπηρεσιες , δες το avast anti theft. Βέβαια είναι πολύ πιο ασφαλές αν κανεις εγκατάσταση root

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη όπως εισαι στη homescreen πατά παρατεταμένα οπουδήποτε (όπως όταν θες να προσθεσεις widget) και στο θα εμφανιστεί μια επιλογή settings κάτω δεξια. Απο εκεί ενεργοποιείς το Google Now και απο το account λίγο παρακατω πας Google location settings
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα χθες το nexus 5 32gb (μαύρο) από play store Αγγλίας. Το s/n αρχίζει από 312Κ, η συσκευή δουλεύει άψογα. Αλλά το power button είναι σχετικά χαλαρό (το κουμπί του ήχου είναι μια χαρά). Νόμιζα ότι αυτά τα προβλήματα είχαν λυθεί με την τελευταία έκδοση της συσκευής. Είναι γενικό πρόβλημα της συσκευής ή να επικοινωνήσω με google?
Link to comment
Share on other sites

εχει καλυτερο ηχο; εχει ποιο μεγαλες τρυπουλες ;;

 

δεν ξέρω, θα το συκγρίνω με έναν φίλο μου που έχει την παλιά έκδοση αύριο. Πάντως σύμφωνα με αυτό: http://www.3g.co.uk/PR/Dec2013/google-nexus-5-gets-design-changes.html και το s/n της συσκευής πρέπει να είναι η τελευταία έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα χθες το nexus 5 32gb (μαύρο) από play store Αγγλίας. Το s/n αρχίζει από 312Κ, η συσκευή δουλεύει άψογα. Αλλά το power button είναι σχετικά χαλαρό (το κουμπί του ήχου είναι μια χαρά). Νόμιζα ότι αυτά τα προβλήματα είχαν λυθεί με την τελευταία έκδοση της συσκευής. Είναι γενικό πρόβλημα της συσκευής ή να επικοινωνήσω με google?

Απλά στο νέο revision είναι λιγότερο χαλαρό σε σχέση με το προηγούμενο. Δε διορθώθηκε τελείως δηλαδή. Εγώ το πρώτο έχω αλλά έτσι λεν όσοι έχουν το καινούριο. Περίμενε να επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. Αν βάλεις μια θήκη πάντως που καλύπτει τα πλήκτρα δε θα έχεις πρόβλημα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το 310 ola τα κουμπια ειναι σφυχτα αλλα ο ηχος ειναι λιγακι μετριος. και σκευτομαι να το στειλω γιατι ακουω μουσ.. που θα βρω να παρω νεα παρτιδα με διορθομενο το ηχειο;απο ελλαδα εννοω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω το 310 ola τα κουμπια ειναι σφυχτα αλλα ο ηχος ειναι λιγακι μετριος. και σκευτομαι να το στειλω γιατι ακουω μουσ.. που θα βρω να παρω νεα παρτιδα με διορθομενο το ηχειο;απο ελλαδα εννοω..

 

ρε παιδια αν εχει κανενασ ακρεσ να παρω ενα νεο και 32 ασ στειλει πμ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το 310 ola τα κουμπια ειναι σφυχτα αλλα ο ηχος ειναι λιγακι μετριος. και σκευτομαι να το στειλω γιατι ακουω μουσ.. που θα βρω να παρω νεα παρτιδα με διορθομενο το ηχειο;απο ελλαδα εννοω..

Το πρόβλημα δεν είναι η ένταση του ήχου αλλά η ποιότητα του. Εγώ μία χαρά ακούω. Στο νέο revision δεν άλλαξαν ηχείο αλλά μεγάλωσαν τις τρύπες και έτσι αυξήθηκε η ένταση. Η ποιότητα παραμένει ίδια φαντάζομαι. Στην Ελλάδα μόνο από skroutz προς το παρόν αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουν το νέο revision. Μπορείς να περιμένεις να ρθει επίσημα. Αν ακούς μουσική κατά κύριο λόγο, πούλα το Nexus 5 και πάρε το HTC one. Έχει το καλύτερο ηχείο που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Νίκο νομιζω οτι το ανέφερε ενα φίλος στην προηγούμενη κιόλας σελιδα.

 

Αντώνη και εμένα είναι 312 και τα κουμπιά έχουν λίγο τζόγο. Αλλά δεν θα το γυρναγα στο εξωτερικο για αυτό. Φαντασου πως πρεπει να ηταν τα πρωτα κομματια ...

 

Πάντως υπάρχει τροπος να το φτιαξεις. Βάζοντας ενα μικρο και λεπτό χαρτάκι αναμεσα στο κουμπί και την εσωτερική πλακέτα. Φαίνεται πολύ εύκολο. Ψάξε στο XDA θα το βρείς εκεί αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες ξέρει κανείς αν γίνεται auto hibernation στην αγορασμένη έξοδο του Greenify? χωρίς root

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες ξέρει κανείς αν γίνεται auto hibernation στην αγορασμένη έξοδο του Greenify? χωρίς root

Όχι. Αν έχεις Nova launcher, βάλε με double tap το shortcut hibernate now και κάντο πάντα πριν κλείνεις την οθόνη. Αλλιώς, κάνε root.

NEW: Non-root working mode is now supported in 2.0, but auto-hibernation still needs root due to privilege restriction. Try "Hibernate All" shortcut (widget) for convenience in non-root mode.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν έχεις Nova launcher, βάλε με double tap το shortcut hibernate now και κάντο πάντα πριν κλείνεις την οθόνη. Αλλιώς, κάνε root.

 

το double tap βολεύει πολύ!! Ευχαριστώ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το hibernate ?

Διάβασε τι απαντάω στο δεύτερο quote εδώ και θα καταλάβεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι το εχουν παρει ασπρο τελικα;

μαλλον ειμαστε ελαχιστοι.

 

Εγω ξέρω 3 που το έχουμε και όλοι σε άσπρο :)

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι το εχουν παρει ασπρο τελικα;

μαλλον ειμαστε ελαχιστοι.

 

Εγώ επίσης το έχω σε άσπρο όπως και ένας συνάδελφός μου αλλά και ο κουμπάρος μου που τους τα αγόρασα εγώ! Πάντως επειδή χτες μου ήρθε και το μαύρο της γυναίκας μου και μπορώ να τα συγκρίνω απευθείας, μπορώ να πω ότι το άσπρο εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

ασπρο και εδω και δε το αλλαζω. ειχα ψιλοχαλαστει στην αρχη πριν ερθει αλλα οταν το ειδα ειπα παλι καλα που πηρα ασπρο....

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία το χρώμα; Αφού όλα σε μια θήκη καταλήγουν. :p Πάντως, αν το άσπρο ήταν όλο άσπρο, και όχι μόνο το καπάκι και το ακουστικό, πιστεύω θα γινόταν ανάρπαστο σε δευτερόλεπτα. Αυτή η διχρωμία όμως δε μου αρέσει καθόλου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία το χρώμα; Αφού όλα σε μια θήκη καταλήγουν. :p Πάντως, αν το άσπρο ήταν όλο άσπρο, και όχι μόνο το καπάκι και το ακουστικό, πιστεύω θα γινόταν ανάρπαστο σε δευτερόλεπτα. Αυτή η διχρωμία όμως δε μου αρέσει καθόλου.

 

έχεις δίκιο φίλε το χαλάει πολυ η διχρωμία...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...