Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 απορίες για όποιον μπορεί να απαντήσει:

 

1) Πως απ-/ενεργοποιώ το gps?

2) Γίνεται να απεγκαταστήσω το hangouts? Ξέρετε καμια εφαρμογη για μηνυματα γιατι αυτη δε με τρελένει?

3) Βρήκα πως ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων,αλλά από που μπορώ να επιλέξω 4g/3g κτλ?

 

Ευχαριστώ :)

 

1) Settings -> Location -> Επιλεγεις μονο με wi-fi.

2) Δοκιμασε Handscent, go sms pro και επιλεγεις αυτο αντι για hangouts.

3) Settings -> more -> mobile networks -> preferred network type

 

Βαλε ενα toggle για να εχεις γρηγορη προσβαση σε αυτα και σε πολλα αλλα. Δες το settings extended

 

με ποιον player παιζω αρχεια mkv?

με το default του κινητου και με τον mx εχω εικονα αλλα οχι ηχο

 

BS Player

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

settings>wireless&networks>more>mobile networks>preferred net work type

 

με ποιον player παιζω αρχεια mkv?

με το default του κινητου και με τον mx εχω εικονα αλλα οχι ηχο

 

Απο τις ρυθμισεις του ΜΧ δοκιμασε να αλλαξεις αποκωδικοποιηση του ηχου απο hardware σε software.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα τολμήσω μια πρόβλεψη για πολύ σύντομη 4.4.3 αρκετά προβλήματα υπάρχουν ακόμα τόσο στο νεξους 5 και περισσότερα στο νεξους 7. και αρκετά προβλήματα με wifi, blutooth και οι μισοί χρήστες με τη μπαταρία ίσως να είναι ράδιο πρόβλημα.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραμμα για gps με full χαρτες ελλαδας (και να μπορω να βαλω και ολλανδιας) εχετε να προτεινετε?

Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδια :)

Επειδή το είδα να αναφέρεται εδώ μεσα καπου, πως μπορω να κανω hibernate σε εφαρμογες π τρωνε τζαμπα μπαταρια οταν ειναι

stand-by το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδια :)

Επειδή το είδα να αναφέρεται εδώ μεσα καπου, πως μπορω να κανω hibernate σε εφαρμογες π τρωνε τζαμπα μπαταρια οταν ειναι

stand-by το κινητο?

Πρέπει να αγοράσεις το Greenify Donation για να μπορείς να κάνεις hibernate και system apps.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αγοράσεις το Greenify Donation για να μπορείς να κάνεις hibernate και system apps.

 

Αχα οκ :) To root ειναι γενικά απαραίτητο/χρήσιμο ή δεν είναι ανάγκη?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις τι είναι το ρουτ μην το κανεις. Μην κανεις κάτι λάθος κα α την χρηση του και χάσεις δεδομένα απο το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις τι είναι το ρουτ μην το κανεις. Μην κανεις κάτι λάθος κα α την χρηση του και χάσεις δεδομένα απο το κινητό

 

Ενας φιλος μου ξέρει από αυτά, απλα ρωτάω αν όντως θα κερδισω κατι πρακτικά αν μου δείξει ή δε θα έχει κάποια μεγάλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου ξέρει από αυτά, απλα ρωτάω αν όντως θα κερδισω κατι πρακτικά αν μου δείξει ή δε θα έχει κάποια μεγάλη διαφορα.

 

Κάποιες εφαρμογές πρέπει να είσαι ρουτ πχ για να τρέξουν. Επίσης χρειάζεται αν θες να περάσεις άλλη ρομ η μοντς από xda. Αν σε ενδιαφέρει και ψάξεις λίγο όλα θα τα μάθεις. Αν όμως η συσκευή σου λειτουργεί όπως θες και δεν χρειάζεσαι αλλά πράγματα τότε μείνε όπως είσαι. Άλλωστε σφαίρα είναι το μηχάνημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές πρέπει να είσαι ρουτ πχ για να τρέξουν. Επίσης χρειάζεται αν θες να περάσεις άλλη ρομ η μοντς από xda. Αν σε ενδιαφέρει και ψάξεις λίγο όλα θα τα μάθεις. Αν όμως η συσκευή σου λειτουργεί όπως θες και δεν χρειάζεσαι αλλά πράγματα τότε μείνε όπως είσαι. Άλλωστε σφαίρα είναι το μηχάνημα.

 

Tο hibernate προυποθετει root?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ελπιζω απο εβδομαδα να μαι και γω ακομα ενας κατοχος του nexus 5. Αυτο που θελω να ρωτησω εσας που ηδη το χετε ειναι αν σας φαινεται η οθονη ανθεκτικη σε γρατζουνιες καθως και η πλατη οποιαδηποτε μικροζημια, γρατζουνιες κτλ. Επειδη διαβασα οτι εχει gorilla glass 3, ουτε και αυτο ειναι σε λογικα πλαισια ανθεκτικο? Δε μαρεσουν οι θηκες, κανουν πιο χοντρη τη συσκευη. Η μηπως να αρχισω το ψαξιμο? Παντως στο nexus 4 που ειχα σχεδον ενα χρονο, την εβγαλα με skinomi carbon fiber & screen protector και δεν επαθε το παραμικρο. Edited by alan79
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα από Αμερική πριν λίγες μέρες και άρχισα να το χρησιμοποιώ εκεί. Τώρα που επέστρεψα Ελλάδα εξακολουθεί να μου δείχνει το αμερικάνικο play store και όλα είναι σε δολλάρια!

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το κάνω να μου εμφανίζει το ελληνικό;

 

Μόλις παρατήρησα ότι ακόμα και από τον υπολογιστή μου δείχνει το αμερικάνικο play store δηλαδή ακόμα και τις συσκευές και τη διαθεσιμότητά τους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα από Αμερική πριν λίγες μέρες και άρχισα να το χρησιμοποιώ εκεί. Τώρα που επέστρεψα Ελλάδα εξακολουθεί να μου δείχνει το αμερικάνικο play store και όλα είναι σε δολλάρια!

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το κάνω να μου εμφανίζει το ελληνικό;

 

Μόλις παρατήρησα ότι ακόμα και από τον υπολογιστή μου δείχνει το αμερικάνικο play store δηλαδή ακόμα και τις συσκευές και τη διαθεσιμότητά τους!

 

Δοκίμασε να βάλεις στο πορτοφόλι σου στην google, ως μόνιμη διεύθυνση την ελληνική. Και μένα που το αγόρασα από Αγγλία μου βγάζει το αγγλικό play store αλλά αυτό δεν είναι αναγκαία κακό...σκέψου αύριο μεθαύριο μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και πάλι. Βέβαια δεν ξέρω στην περίπτωσή σου, τι διεύθυνση έδωσες στην Αμερική και αν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήταν φίλε μου. Έβαλα στο wallet ελληνική κάρτα με ελληνική διεύθυνση και μετά πήγα (και καλά) να αγοράσω μια εφαρμογή. Έφτασα μέχρι πριν πατήσω "Accept and buy" και εκεί μου γύρισε τα δολλάρια σε ευρώ. Επίσης έκανα και μια εκκαθάριση δεδομένων του play store στο κινητό και όλα εντάξει.

 

Όπως είπες βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό το να βλέπεις το play store μιας άλλης χώρας και βέβαια ελπίζω να καταφέρω να το ξαναγυρίσω στο αμερικάνικο εάν ξαναπάω τον Γενάρη γιατί ήδη έχω κι άλλη παραγγελία για nexus 5! :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήταν φίλε μου. Έβαλα στο wallet ελληνική κάρτα με ελληνική διεύθυνση και μετά πήγα (και καλά) να αγοράσω μια εφαρμογή. Έφτασα μέχρι πριν πατήσω "Accept and buy" και εκεί μου γύρισε τα δολλάρια σε ευρώ. Επίσης έκανα και μια εκκαθάριση δεδομένων του play store στο κινητό και όλα εντάξει.

 

Όπως είπες βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό το να βλέπεις το play store μιας άλλης χώρας και βέβαια ελπίζω να καταφέρω να το ξαναγυρίσω στο αμερικάνικο εάν ξαναπάω τον Γενάρη γιατί ήδη έχω κι άλλη παραγγελία για nexus 5! :)

 

εμένα πάλι με βόλεψε περισότερο το αγγλικό και ας τα δείχνει σε λίρες. Τώρα έχω πρόσβαση σε όλο το play store, όπως ταινίες, αγορά μουσικής κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω διάφανη την μπάρα των keys?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με βόλεψε περισότερο το αγγλικό και ας τα δείχνει σε λίρες. Τώρα έχω πρόσβαση σε όλο το play store, όπως ταινίες, αγορά μουσικής κλπ

Aν προσπαθησεις να αγορασεις κατι σε αφηνει?

:)
Link to comment
Share on other sites

Aν προσπαθησεις να αγορασεις κατι σε αφηνει?

 

Μέχρι το σημείο να βάλω κωδικό ναι. Πιο κει δέν ξέρω. Σε λίγες μέρες θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το σημείο να βάλω κωδικό ναι. Πιο κει δέν ξέρω. Σε λίγες μέρες θα το δω.

 

Θα δει ότι έχεις Ελληνική κάρτα και δεν θα σε αφήσει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

γρηγορη ερωτηση.

Ειναι νορμαλ που συνδεοντας το ν5 με pc ενω "βλεπει" το pc ενα ν5 δεν μου το ανοιγει σαν μεσο αποθηκευσης κτλ ?

Χρειαστηκατε καποιον driver η κΑτι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...