Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπ εχει ζουμι το πραμα για δωσε καμια πληροφορια. Της Google πηρες?

 

Πώς χωρίς καλώδιο καλε μου φίλε; Δεν τον βγάζεις στο ρεύμα;

Είναι μια χαρά γκατζετακι, για να μην έχεις φθορές στην θύρα αλλά μέχρι εκεί

@johnannis Δεν πήρα της Google αλλά τον Nokia DT-900.

@taliban Εννοείται φυσικά,ότι αποφεύγεις τις φθορές στην θύρα αλλά και πιθανά ''ατυχήματα'' ,όπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω.Εκτιμώ ότι την ώρα που πήγε να συνδέσει το καλώδιο φόρτισης στο τηλέφωνο,εκείνο ''αποφάσισε'' να κάνει μια βουτίτσα...

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι απλά ένα καλό γκατζετάκι.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπενθυμίζω ότι υπάρχει σχετικό θεμα που αφορά τα αξεσουάρ της συσκευής :!::!::!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες φορές που σύνδεσα τον φορτιστή στο τηλέφωνο, έμπαινε και έβγαινε πολύ δύσκολα, τόσο που μου έκανε εντύπωση. Τώρα γίνεται πολύ εύκολα. Σε σημείο να φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Η φόρτιση φαίνεται να γίνεται κανονικά. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες φορές που σύνδεσα τον φορτιστή στο τηλέφωνο, έμπαινε και έβγαινε πολύ δύσκολα, τόσο που μου έκανε εντύπωση. Τώρα γίνεται πολύ εύκολα. Σε σημείο να φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Η φόρτιση φαίνεται να γίνεται κανονικά. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο;

Κι εμένα το καλώδιο μπαίνει/βγαίνει δύσκολα σε σχέση με παλιότερες συσκευές μου με microUSB και δοκίμασα και με άλλα καλώδια. Αλλά δεν έχει αρχίσει να μπαίνει/βγαίνει εύκολα. Βέβαια, το έχω μόνο 3 μέρες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το καλώδιο μπαίνει/βγαίνει δύσκολα σε σχέση με παλιότερες συσκευές μου με microUSB και δοκίμασα και με άλλα καλώδια. Αλλά δεν έχει αρχίσει να μπαίνει/βγαίνει εύκολα. Βέβαια, το έχω μόνο 3 μέρες.

 

Και εγώ δεν έκλεισα εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη φορτιση ποση ωρα θελει? Γιατι μου ειπαν απλα ενα 2ωρο και παραξενευτηκα

 

3 μέρες. Πλάκα κάνω. Αυτά δεν ισχύουν πια στις μέρες μας. Κανονικά θα το φορτίσεις όπως θα το φόρτιζες κάθε μέρα. Καλό είναι να το φορτίζεις όποτε φτάνει 20-30% μέχρι 90% για καλύτερη "ζωή" της μπαταρίας.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μου εμφανιστηκε το θεμα με την δονηση που εχει γραφτει στο net. Ηταν που ηταν αδυναμη (δεν ξερω αν ειναι και σε εσας ετσι) αλλα τωρα ακουγετε και αυτος ο χαρακτηριστικος ηχος, σαν να κουνιεται κατι οταν πληκτρολογεις.

 

Οταν εισαχθει επισημα απο LG θα το σκεφτω να το στειλω μηπως παρω το νεο revision. Αν και αυτη η κιτρινωπη οθονη, που ειπαν, με ανησυχει πολυ!

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μου εμφανιστηκε το θεμα με την δονηση που εχει γραφτει στο net. Ηταν που ηταν αδυναμη (δεν ξερω αν ειναι και σε εσας ετσι) αλλα τωρα ακουγετε και αυτος ο χαρακτηριστικος ηχος, σαν να κουνιεται κατι οταν πληκτρολογεις.

 

Οταν εισαχθει επισημα απο LG θα το σκεφτω να το στειλω μηπως παρω το νεο revision. Αν και αυτη η κιτρινωπη οθονη, που ειπαν, με ανησυχει πολυ!

Νόμιζα ότι έτσι ήταν η δόνηση σ' όλα τα Nexus 5 αλλά όταν διάβασα το post σου προβληματίστηκα κι είπα να το ψάξω λίγο. Εμένα η δόνηση αντιθέτως είναι αρκετά πιο δυνατή από προηγούμενες συσκευές μου και ακούγεται κι ένας μικρός ήχος σαν να κουνιέται κάτι από μεσα, σαν να μην είναι τόσο σταθερός/στιβαρός ο μηχανισμός της δόνησης δηλαδή. Ακόμη και στο χαμηλότερο επίπεδο δόνησης που ρύθμισα τα keys του Swiftkey είναι σχετικά δυνατή. Επίσης, δε νομίζω να γίνεται να μας το αντικαταστήσει η LG με το καινούριο revision αν έρθει Ελλάδα εκτός αν βγάλει καμιά ανακοίνωση η ίδια ή η Google. Με το Nexus 4 που βγάλαν και γι' αυτό δεύτερο revision με τα "ποδαράκια" ξέρει κανείς αν έγινε κάτι παρόμοιο; Δεν νόμιζω...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το είπα επειδή είναι γνωστό θέμα γενικώς. Σε μένα πάντως είναι πολύ αδύναμη. Σε σημειο που το 'χεις πανω στο τραπεζι και δυσκολευεσαι να καταλαβεις οτι δονειται.

 

Θα δειξει!

 

Edit: Υπαρχει app -απ'οτι ειδα- για να αυξησεις την ενταση της δονησης αλλα θελει root και 'γω ειμαι στοκ. Α ρε google εμεις θα τα διορθωνουμε ολα..

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το ρισκάρω να το δώσω ούτε για αντικατάσταση ούτε για service γιατί φοβάμαι ότι ακόμη και να διορθωθεί η δόνηση μπορεί κάτι άλλο να χαλάσει ενώ αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα άλλο από τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί. Μια software λύση για τη δόνηση είναι να βάλουμε custom kernel και να την μειώσουμε/αυξήσουμε μέχρι να έχουμε επιθυμητό αποτέλεσμα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου εδώ και 2 μέρες ξαφνικά κάνει κάτι τρελά με το wifi. ενω δείχνει φουλ σημα δε μπαίνει πουθενά και πετάει σφάλμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ. μετά από reboot ολα κανονικά. τι να πω δεν ξέρω. και δεν έβαλα και τίποτα από εφαρμογή τελευταία ούτε πείραξα τίποτα . επίσης έχω χειρότερο σημα κάτι μετο ραδιο παίζει φαντάζομαι.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω και εγω στην κατοχη μου το n5.Θελω μια βοηθεια μιας και απο το Ideosx5 σε n5 εχω χασει πολλα επεισοδια σε θεματα λειτουργικου αλλα και εφαρμογων!πως μπορω να περασω ελληνικο πληκτρολογιο και πειτε κανενα app χρησιμο για να περασω μεσα!αν περασω ενα Mp3 απο το πισι μ μπορω νατο βαλω για ηχο κλησης?η μονο απο το zedge?το hd widget μπορω να το βαλω σπασμενο η πρεπει να το αγορασω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα προβλήματα με την συσκευή - ενεργοποίησα την διαδικασία RMA για να πάρω νέα συσκευή (rev.3).

Από ότι καταλαβαίνω για τα παιδιά που μένουν Ελλάδα και έχουν αγοράσει Nexus 5 απο χώρες της ΕΕ - αυτό για την ώρα είναι λίγο δύσκολο, μιας και η συσκευή δεν έχει έρθει στη χώρα επίσημα.

 

Θέλω να πιστεύω ότι το νέο που θα μου έρθει θα είναι REV.3.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα προβλήματα με την συσκευή - ενεργοποίησα την διαδικασία RMA για να πάρω νέα συσκευή (rev.3).

Από ότι καταλαβαίνω για τα παιδιά που μένουν Ελλάδα και έχουν αγοράσει Nexus 5 απο χώρες της ΕΕ - αυτό για την ώρα είναι λίγο δύσκολο, μιας και η συσκευή δεν έχει έρθει στη χώρα επίσημα.

 

Θέλω να πιστεύω ότι το νέο που θα μου έρθει θα είναι REV.3.

 

Aν σου ερθει το νεο τελικα, ενημερωσε για την οθονη σε παρακαλω.

 

Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα προβλήματα με την συσκευή - ενεργοποίησα την διαδικασία RMA για να πάρω νέα συσκευή (rev.3).

Από ότι καταλαβαίνω για τα παιδιά που μένουν Ελλάδα και έχουν αγοράσει Nexus 5 απο χώρες της ΕΕ - αυτό για την ώρα είναι λίγο δύσκολο, μιας και η συσκευή δεν έχει έρθει στη χώρα επίσημα.

 

Θέλω να πιστεύω ότι το νέο που θα μου έρθει θα είναι REV.3.

 

Δύσκολο να πάρεις rev 3. Έχει πει κανένας ότι έχει πάρει στα χέρια του rev 3; ίσως αργήσει να κυκλοφορήσει. Και λογικά η LG θα θέλει να ξεστοκάρει τα ήδη υπάρχοντα. Απ τη στιγμή που δεν είχε πρόβλημα η συσκευή σου, δεν έκανες καλά γιατί αυτή που θα πάρεις ίσως να είναι χειρότερη. Μεγάλο ρίσκο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα προβλήματα με την συσκευή - ενεργοποίησα την διαδικασία RMA για να πάρω νέα συσκευή (rev.3).

Από ότι καταλαβαίνω για τα παιδιά που μένουν Ελλάδα και έχουν αγοράσει Nexus 5 απο χώρες της ΕΕ - αυτό για την ώρα είναι λίγο δύσκολο, μιας και η συσκευή δεν έχει έρθει στη χώρα επίσημα.

 

Θέλω να πιστεύω ότι το νέο που θα μου έρθει θα είναι REV.3.

 

πως ενεργοποιησες αυτη την διαδικασία και τι ειναι ακριβώς??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να πάρεις rev 3. Έχει πει κανένας ότι έχει πάρει στα χέρια του rev 3; ίσως αργήσει να κυκλοφορήσει. Και λογικά η LG θα θέλει να ξεστοκάρει τα ήδη υπάρχοντα. Απ τη στιγμή που δεν είχε πρόβλημα η συσκευή σου, δεν έκανες καλά γιατί αυτή που θα πάρεις ίσως να είναι χειρότερη. Μεγάλο ρίσκο.

 

Ναι, υπάρχουν αναφορές σε διάφορα sites αλλά και στο xda ότι το rev3 είναι διαθέσιμο. http://www.phonearena.com/news/Nexus-5-gets-a-hardware-revision-currently-shipping-with-new-speaker-grill-and-fixed-buttons_id50321

 

Η Google δεν έχει στοκ - για αυτό και η ημερομηνία αποστολής του νέου είναι 29 Δεκεμβρίου. Αυτό σημαίνει ότι θα αποσταλεί από το τελευταίο batch, άρα rev3. Βέβαια δεν θα ξέρουμε μέχρι να παραλάβω, αλλά οι πιθανότητες είναι με το μέρος μου.

Από την άλλη, εάν παραλάβω χειρότερη - απλά γυρίζει πίσω και ζητάω νέα...

 

@scorpio3 0 https://support.google.com/googleplay/?rd=1#contact=1

Link to comment
Share on other sites

Με ασύρματο φορτιστή του προηγούμενού nexus λέτε να έχει θέμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με ασύρματο φορτιστή του προηγούμενού nexus λέτε να έχει θέμα?

 

λογικά δεν έχει κανένα θέμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με ασύρματο φορτιστή του προηγούμενού nexus λέτε να έχει θέμα?

 

Οχι δεν εχει κανενα θεμα (το χρησιμοποιω καθημερινα).

Απλα δεν εχει τοση τριβη οσο η γυαλινη επιφανεια του nexus 4 και δεν καθεται τοσο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν το lte σε συσκευη απο αγγλικο play store κειτουργει out of the box?

 

Εχω τη συσκευη κανα μηνα και δεν εχω δει ποτε τη συσκευη να πιανει 4G με vodafone.

 

Θελει καποια ρυθμιση η φταιει το σουπερ δικτυο της vodafone;

 

Σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα με αναζητηση δεν βρηκα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...