Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το nexus 5 και μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα στον 1 χρονο που ειμαι κατοχος. Ολα αυτα μεχρι σημερα που αποφασισα να βαλω την νεα εκδοση ,μεχρι τωρα ειχα την τελευταια απο την εκδοση 5.Βαζω λοιπον το νεο andoid ekdosh 6.0.1 και φυσικα ολα γινανε χειροτερα με αποκορυφωμα οτι δεν εμφανιζει τις επαφες μου καθολου παταω συγχρονισμο απο το λογαριασμο google και ενω ολα τα αλλα συγχρονιζουν δε το κανει στις επαφες. Στην ουσια αχρηστευτηκε το κινητο αυτη τη στιγμη. Εχει κανεις καμια ιδεα πως να λυθει το θεμα?

Υπαρχει τροπος να γυρισω στην εκδοση 5?

Δώσε μερικά στοιχεία. Αν ήσουν στοκ πριν, αν είχες ενεργοποιημένο το backup account σου και τον συγχρονισμό για όλα, αν έβαλες στοκ 6 και αν ακολούθησες τον οδηγό στην αρχή για restore από την τελευταία συσκευή που χρησιμοποίησες και τα λοιπά. Από ότι έχω δει όλα αυτά τα χρόνια τα μόνα που σίγουρα γίνονται restore είναι οι επαφές.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε φρεσκα νεα ημερας, τελικα, εστω και καθυστερημενα κυκλοφορησε και περιμενουμε το security update του Μαρτιου που δυστυχως περιεχει bug fixes μονο για το Nexus 5X και από την αλλη, εντελως....προωρα βγηκαν σημερα τα πρωτα developer preview images για την Android N καθως και για πρωτη φορα το προγραμμα με beta updates αλα Apple, με το θρυλικο 5αρι μας να μην ειναι στην σχετικη λιστα συσκευων,επιβεβαιωνοντας οτι η Μ ειναι η τελευταια επίσημη μεγαλη αναβαθμιση που πηρε (οχι οτι εξαιτιας αυτου θα το αλλαξω κιολας...!)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελος εποχης, πραγματι! Αλλα για ολους εμας που θελουμε Nexus συσκευη και δεν εχουμε την δυνατοτητα για αντικατασταση της με πιο καινουργια (ποια αραγε?) η ζωη θα συνεχιστει με το 5αρι αξιοπρεπεστατα, ειδικα αν η Google μας κανει τη χαρη και ασχοληθει με 2-3 bugs λιγο πριν το επίσημο τελος...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι και σήμερα μπορεί να δει στα μάτια οποιαδήποτε συσκευή.

Αυτό το τηλέφωνο είναι σταθμός.

Link to comment
Share on other sites

Για τρία χρόνια, έπρεπε να έχεις windows phone χαχαχαχα

Να δεις τι σημαίνει κλάμα χαχαχαχα

Και εγώ θα ήθελα, αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Την apple την ζηλευω γι'αυτο. Και οτι δινει κομμενες αναβαθμισεις δεν ειναι επιχειρημα. Αυτο το κανει σε μοντελα 3+ χρονων αν δεν κανω λαθος. Οποτε οκ, δεν μπορεις να ζητας και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσαμε να πιεσουμε ...

Καλή τύχη. Γνωστό αυτό. Όλα με ένα petition και τίποτα. Οι αποφάσεις των εταιρειών δεν αλλάζουν.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το led ειδοποιησεων και να το σπενεργοποιησω επανερχεται στο on....

Λύση?το θέλω κλειστό πάντα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορώ να κάνω επιδει έχω σαν κερνελ το elementalX......?

Επίσης όταν ενεργοποιω δεδομένα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση συσκευής για να δουλέψουν.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Την apple την ζηλευω γι'αυτο. Και οτι δινει κομμενες αναβαθμισεις δεν ειναι επιχειρημα. Αυτο το κανει σε μοντελα 3+ χρονων αν δεν κανω λαθος. Οποτε οκ, δεν μπορεις να ζητας και πολλα.

 

Βέβαια από την άλλη το 5αρι μια χαρά θα σήκωνε αναβαθμίσεις με το hw που έχει. Ποσο μάλλον όταν βλέπεις κάτι mid με χειρότερο hw να έχουν πιο σύγχρονη έκδοση.

 

 

 

Από την άλλη σε σχέση ιδίως με ότι κυκλοφορούσε ήταν το πιο τίμιο στα λεφτά του για μένα τότε.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια από την άλλη το 5αρι μια χαρά θα σήκωνε αναβαθμίσεις με το hw που έχει. Ποσο μάλλον όταν βλέπεις κάτι mid με χειρότερο hw να έχουν πιο σύγχρονη έκδοση.

 

Από την άλλη σε σχέση ιδίως με ότι κυκλοφορούσε ήταν το πιο τίμιο στα λεφτά του για μένα τότε.

 

Δεν διαφωνω αλλα μιλαμε και για ενα κινητο 3.5 ετων. Δεν μπορεις να εχεις πολλες απαιτησεις, οπως προειπα. Η εταιρεια θελει να προωθησει τα καινουργια μοντελα προφανως.

 

Καμια σχεση με τα 2 χρονια της google τα οποια ειναι απαραδεκτα για μενα.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την τελευταια εκδοση,1 μαρτιου 2016.

κανει κατι τρελλα στο πληκτρολογιο.......πατας τα νουμερα και βγαινουνε και κατι γραμματα.....................:confused::confused:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την τελευταια εκδοση,1 μαρτιου 2016.

κανει κατι τρελλα στο πληκτρολογιο.......πατας τα νουμερα και βγαινουνε και κατι γραμματα.....................:confused::confused:

Κάτι έχεις κάνει λάθος ή έχεις πειράξει. Ψάξτο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεωθεις το κοστος της μπαταριας (15€ ηταν στο nexus4) + 10€ τα εργατικα επειδη εισαι εκτος εγγυησης

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη δινουν σκέτη να την περάσω εγώ;

Δεν ρώτησα. Αξίζει ο κόπος τα 10 ευρώ και μια στο τόσο να πάει κάτι στραβά;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη δινουν σκέτη να την περάσω εγώ;

Εγώ τη δικιά μου την πήρα από e-shop (περίπου 17 ευρώ) και την πέρασα με τη βοήθεια ενός γνωστού - είναι εξαιρετικά εύκολο και παίζουν και στο ίντερνετ άπειρα σχετικά videos. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ενα πρόβλημα. Ειμαι root 5.1 με custon recovery για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει μου εμφανίζει μηνυμα οτι δεν εχω καθόλου αποθηκευτικό χώρο ενώ εχω 10GB ελευθερα...με αποτέλεσμα να μην μπορω να λάβω ουτε sms. Οποιαδήποτε πληροφορία μου δώσετε θα ειναι χρήσιμη...δεν εχω καταλαβει καν το προβλημα για να το φτιαξω....να το συνδεσω στο pc και να το κάνω stock οπως ακριβώς το ειχα αγοράσει?
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ανέβασε ένα screenshot από τις ρυθμίσεις αποθηκευτικού χώρου και την συγκεκριμένη ειδοποίηση, να δούμε τι παίζει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέρασες xposed; παλιότερα υπήρχε ένα θέμα με μερικές rom όταν περνούσες xposed με ακριβώς αυτό το πρόβλημα που περιγράφεις
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Είχατε συνειδητοποιήσει κι εσείς ότι στην marshmallow στο μενού των εφαρμογών δεν μπορούμε να κάνουμε ταξινόμηση κατά μέγεθος παρά μόνο το default με το όνομα?? Ή μήπως κάτι μου ξεφεύγει?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...