Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:w00t::w00t::up:

ξανα για τριτη φορα κατοχος του νεξους 5 ,αυτη την φορα βεβαια σε ασπρο!!!!

 

Απο πού και πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο γνωστο μου 180 ευρω...παρτιδα 403

:lol::lol::lol::lol::lol:

Τσάμπα το πήρες!!!εγώ στην ίδια τιμή πούλησα το νοτε 2 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;το άσπρο δεν έχει και άσπρο ακουστικό ; Επίσης τα πλαϊνά δεν είναι γυαλιστερά; Ή μετά από κάποιες παρτίδες και μετά τα αλλάξανε;;; Σας το λέω γιατί στο δικό μου και μαύρο είναι το ακουστικά και ματ είναι τα πλαϊνά... Ρώτησα τον γνωστό μου αν άλλαξε καπάκι και μου είπε όχι ...αν και ή απόδειξη με το ΙΜΕΙ είναι ίδιο με του τηλεφώνου δηλαδή άσπρο....
Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη βεβαια του νεξους 5 2015 ....:p:p:p:p

 

Το διάβασα και σκέφτηκα "τι λεει αυτός, ποιο Nexus 5 2015";

Και μετά από λίγο έπεσα στην είδηση. Δεν το ήξερα καν. Ενδιαφέρον αν παίξει κάτω απο 350 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;το άσπρο δεν έχει και άσπρο ακουστικό ; Επίσης τα πλαϊνά δεν είναι γυαλιστερά; Ή μετά από κάποιες παρτίδες και μετά τα αλλάξανε;;; Σας το λέω γιατί στο δικό μου και μαύρο είναι το ακουστικά και ματ είναι τα πλαϊνά... Ρώτησα τον γνωστό μου αν άλλαξε καπάκι και μου είπε όχι ...αν και ή απόδειξη με το ΙΜΕΙ είναι ίδιο με του τηλεφώνου δηλαδή άσπρο....

 

Εγώ ήξερα ότι όλα τα λευκά nexus είχαν τις λεπτομέρειες που λες και όσο το έψαξα δεν βρίσκω αναφορές για λευκό 5άρι με μαύρα ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ βρήκα κάτι ..το θέμα είναι ότι και στην απόδειξη και το ΙΜΕΙ του κινητού είναι ίδια ! Τι μπορεί να έχει γίνει;

 

Τι να σου πω, αν δεν έχει αλλάξει καπάκι μην είναι θέμα από το εργοστάσιο το λάθος...

 

Εδώ το ίδιο αμάξι σε μένα δεν έχει φως σε πορτ μπαγκαζ και ντουλαπάκι, σε φίλο έχει στο πορτ μπαγκάζ και σε άλλο έχει και στα δυο....άντε βγάλε άκρη...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, αν δεν έχει αλλάξει καπάκι μην είναι θέμα από το εργοστάσιο το λάθος...

 

Εδώ το ίδιο αμάξι σε μένα δεν έχει φως σε πορτ μπαγκαζ και ντουλαπάκι, σε φίλο έχει στο πορτ μπαγκάζ και σε άλλο έχει και στα δυο....άντε βγάλε άκρη...:lol:

χαχαχαχαχα εγραψες!!!!

το θεμα ειναι ειναι οτι και καπακι να αλλαξε το imei ειναι το ιδιο με την αποδειξη και αυτο γραφει οτι ειναι λευκο....

δεν ασχολουμαι αλλο ...ετσι και αλλιως το χαιρομαι οσο δε παει...:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;το άσπρο δεν έχει και άσπρο ακουστικό ; Επίσης τα πλαϊνά δεν είναι γυαλιστερά; Ή μετά από κάποιες παρτίδες και μετά τα αλλάξανε;;; Σας το λέω γιατί στο δικό μου και μαύρο είναι το ακουστικά και ματ είναι τα πλαϊνά... Ρώτησα τον γνωστό μου αν άλλαξε καπάκι και μου είπε όχι ...αν και ή απόδειξη με το ΙΜΕΙ είναι ίδιο με του τηλεφώνου δηλαδή άσπρο....

 

 

Μήπως άλλαξε οθόνη και του εβαλαν απο μαύρο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά και οθόνη να άλλαξε το μικρόφωνο είναι ξεχωριστό κομμάτι νομίζω... Και τα πλαϊνά πάνε μαζί με την οθόνη;;;

 

Παιδιά έχετε δίκιο... Άλλαξε οθόνη! Ωραίους φίλους έχω!

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα nexus 5 lollipop 5.1 rooted με custom recovery. Το πρωί αναβόσβηνε η οθόνη σαν να πατάω το power button συνεχόμενα, τελικά εμφανίστηκε η επιλογή για να το απενεργοποιήσω...και το έκανα. Σκέφτηκα πως χάλασε το power button και όντως μου φάνηκε κάπως (χαλαρό).

Όταν ξεκίνησε η ενεργοποίηση, μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα (Εκκίνηση Android. Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172). Περίμενα να ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία...τελικά άνοιξε το κινητό κανονικά. Άρχισα να σκέφτομαι πως το πρόβλημα είναι software. Τελικά, μετά από τόση ταλαιπωρία της συσκευής, βρίσκεται στην φόρτιση και λειτουργεί κανονικά χωρίς βέβαια να ακουμπάω το power button. Αν το ακουμπήσω θα ξαναρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη!!

1)Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει? Το πρόβλημα είναι software ή hardware?

2)Για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρέπει να το ξερουτάρω πρώτα? Και τι θα γίνει με την custom recovery (twrp) θα διαγραφεί και αυτή με την επαναφορά? δεν θα διαγραφεί? πρέπει να την διαγράψω πριν κάνω την επαναφορά?

 

Αφαίρεσα το καπάκι του κινητού και το κουμπί δεν μου φαίνεται τόσο κατεστραμμένο για να δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ξεκάθαρα θέμα Power button.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ψηλό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ψηλό.

 

ή ψύλος! :lol:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απλά ψηλός.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τι πρέπει να αλλάξω το κουμπί η την πλακέτα? Ή απλά το πάω σε ένα κατάστημα και μου το φτιάχνουν?
Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τι πρέπει να αλλάξω το κουμπί η την πλακέτα? Ή απλά το πάω σε ένα κατάστημα και μου το φτιάχνουν?

Όπως είσαι και δουλεύει ξερουταρεις το κανείς μαμά και το πας το πρωί προκορδια για αλλαγή κουμπιου μέσα στην εγγύηση...δεν νομίζω ότι υπάρχει πλέον nexus που δεν θα κάνει την αλλαγη

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από Νοέμβριο του 2013 και δεν έχω θέμα. ΑΛΛΑ από την πρώτη rom που βγήκε και είχε nav rings customisation έβαλα να το κλειδωνω με σύρσιμο από κάτω, άρα το παταω τις μισές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα nexus 5 lollipop 5.1 rooted με custom recovery. Το πρωί αναβόσβηνε η οθόνη σαν να πατάω το power button συνεχόμενα, τελικά εμφανίστηκε η επιλογή για να το απενεργοποιήσω...και το έκανα. Σκέφτηκα πως χάλασε το power button και όντως μου φάνηκε κάπως (χαλαρό).

Όταν ξεκίνησε η ενεργοποίηση, μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα (Εκκίνηση Android. Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172). Περίμενα να ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία...τελικά άνοιξε το κινητό κανονικά. Άρχισα να σκέφτομαι πως το πρόβλημα είναι software. Τελικά, μετά από τόση ταλαιπωρία της συσκευής, βρίσκεται στην φόρτιση και λειτουργεί κανονικά χωρίς βέβαια να ακουμπάω το power button. Αν το ακουμπήσω θα ξαναρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη!!

1)Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει? Το πρόβλημα είναι software ή hardware?

2)Για να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρέπει να το ξερουτάρω πρώτα? Και τι θα γίνει με την custom recovery (twrp) θα διαγραφεί και αυτή με την επαναφορά? δεν θα διαγραφεί? πρέπει να την διαγράψω πριν κάνω την επαναφορά?

 

Αφαίρεσα το καπάκι του κινητού και το κουμπί δεν μου φαίνεται τόσο κατεστραμμένο για να δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!!

 

 

Είναι προβλημα του power button.το ίδιο είχα παθει κ εγώ κ μετά από λίγο έκανε περιστασιακά bootloop.το έστειλα procordia κ άλλαξαν motherboard μες την εγγύηση.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι προβλημα του power button.το ίδιο είχα παθει κ εγώ κ μετά από λίγο έκανε περιστασιακά bootloop.το έστειλα procordia κ άλλαξαν motherboard μες την εγγύηση.

 

Ναι,και σε εμένα έκανε bootloop το ίδιο ακριβός πρόβλημα έχουμε.Τελικά άνοιξα το καπάκι πείραξα λίγο το κουμπί και έφτιαξε...ελπίζω όχι προσωρινά

Link to comment
Share on other sites

Είναι προβλημα του power button.το ίδιο είχα παθει κ εγώ κ μετά από λίγο έκανε περιστασιακά bootloop.το έστειλα procordia κ άλλαξαν motherboard μες την εγγύηση.

Για όποιο λόγο και να πας στην procordia, σου λένε ότι φταίει η motherboard. Εγώ πήγα με χαλασμένη πλακέτα USB, και μου λενε motherboard, και επειδή είναι εκτός εγγύησης (rooted), 170€.

Τελικά πήρα το πλακετακι με 12€ από eBay, και το έφτιαξα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιο λόγο και να πας στην procordia, σου λένε ότι φταίει η motherboard. Εγώ πήγα με χαλασμένη πλακέτα USB, και μου λενε motherboard, και επειδή είναι εκτός εγγύησης (rooted), 170€.

Τελικά πήρα το πλακετακι με 12€ από eBay, και το έφτιαξα μόνος μου.

Γιατί απλά δεν το γύρισες σε stock μορφή και να το δώσεις στην εγγύηση;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν το γύρισες σε stock μορφή και να το δώσεις στην εγγύηση;

Μεγάλη ιστορία. Επικοινώνησα πρώτα με την LG, και με βεβαίωσαν ότι το root καλύπτεται από την εγγύηση, και να πάω procordia.

Οταν έφτασαν εκεί, μου είπαν βέβαια ότι δεν καλύπτεται.

Εκανα unroot, και κλείδωσα τον bootloader, αλλά με το USB νεκρό, δεν μπορούσα να κάνω τίποτε άλλο επιτόπου. Είδαν φυσικα το TWRP, και κατάλαβαν ότι έχει πειραχτεί.

Μου είπαν ότι έχει χαλάσει η μητρική (χωρίς να το ανοίξουν) και μου έδωσαν το κοστολόγιο.

Οταν τους ρώτησα αν είναι σίγουροι, και μήπως φταίει η πλακέτα ή το ribbon του USB module, μου είπαν ότι είναι σίγουρα η μητρική.

Εδωσα τα 7 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) του ελέγχου, και σηκώθηκα και έφυγα.

Παράγγειλα το module από το ebay, το άλλαξα, και όλα εντάξει.

Αυτά πριν ένα χρόνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...