Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου το έστειλα για αλλαγή οθόνης και προηγουμένως το ξερουτάρησα και το επανέφερα σε στοκ με κλειδωμένο bootloader.

 

Χθές το παρέλαβα και ενώ έλαβα αμέσως την ειδοποίηση και κατεβάζω την 5.0.1,το κινητό κάνει επανεκκίνηση και στην εγκατάσταση της αναβάθμισης βγάζει σφάλμα.

Φλάσαρα ξανά την 5.0 με toolkit και πάλι τα ίδια,δεν γίνετε εγκατάσταση.

Έκανα επαναφορά το κινητό πάλι τα ίδια.

Γιατί ενώ είμαι τελείως στοκ δεν γίνετε εγκατάσταση?

 

Προσπάθησα να την περάσω χειροκίνητα με το ζιπ αρχείο που κατέβασα και δεν αναγνωρίζεται το αρχείο.

 

Μόνη λύση είναι να κατεβάσω μέσω toolkit την 5.0.1 ολόκληρη (400-500mb) και να φλασάρω αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή τη στιγμή εμένα δείχνει 342ΜΒ το σύστημα, 415ΜΒ οι εφαρμογές και 1,1GB ελεύθερη μνήμη. Τελευταία εκκίνηση έγινε πριν 104 ώρες και 24 λεπτά όταν πέρασα μέσω ΟΤΑ την 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

οι εφαργμογεσ τρωνε λιγη ραμ. στο συστημα λεει οτι ειναι η περισσοτερη

 

Ανέβασε και ένα print screen το τι σου δείχνει...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το OTA φιλε τι ειναι? δεν το εκανεσ κανονικα οταν σου ηρθε ειδοποιηση?

 

Over The Air, δηλαδή έκανε όπως και εσύ την αναβάθμιση μέσω της ειδοποίησης και όχι να την περάσει μέσω usb.

 

Τώρα για την περίπτωσή σου καλό είναι να κάνεις κανά factory reset μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά. Από μπαταρία πως σου πάει;;;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έστειλα για αλλαγή οθόνης και προηγουμένως το ξερουτάρησα και το επανέφερα σε στοκ με κλειδωμένο bootloader.

 

Χθές το παρέλαβα και ενώ έλαβα αμέσως την ειδοποίηση και κατεβάζω την 5.0.1,το κινητό κάνει επανεκκίνηση και στην εγκατάσταση της αναβάθμισης βγάζει σφάλμα.

Φλάσαρα ξανά την 5.0 με toolkit και πάλι τα ίδια,δεν γίνετε εγκατάσταση.

Έκανα επαναφορά το κινητό πάλι τα ίδια.

Γιατί ενώ είμαι τελείως στοκ δεν γίνετε εγκατάσταση?

 

Προσπάθησα να την περάσω χειροκίνητα με το ζιπ αρχείο που κατέβασα και δεν αναγνωρίζεται το αρχείο.

 

Μόνη λύση είναι να κατεβάσω μέσω toolkit την 5.0.1 ολόκληρη (400-500mb) και να φλασάρω αυτή.

Ενδιαφέρον... Αν μπορείς να γράψεις και το σφάλμα που γράφει αν γράφει...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δε γράφει κάτι συγκεκριμένο,μόνο fail.

Κάνει επανεκκίνηση,ξεκινάει την εγκατάσταση και μόλις η πράσινη μπάρα φτάνει στη μέση, ξαπλώνει το ρομποτάκι κάτω με το κόκκινο θαυμαστικό.

Ξεκλείδωσα τον bootloader πρίν από λίγο και πάλι το ίδιο κάνει μετά την λήψη της ενημέρωσης,αλλά τώρα είναι αναμενόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ως εφαρμογή για sms το textra και θα ήθελα να μαθω πως μπορώ να στείλω κενό sms π.χ. στο 19019 της Cosmote; Βάζω το νούμερο κανονικά, αλλά δεν μπορώ να στείλω το μήνυμα εάν δεν γράψω έστω και ένα γράμμα. Πως γίνεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε γράφει κάτι συγκεκριμένο,μόνο fail.

Κάνει επανεκκίνηση,ξεκινάει την εγκατάσταση και μόλις η πράσινη μπάρα φτάνει στη μέση, ξαπλώνει το ρομποτάκι κάτω με το κόκκινο θαυμαστικό.

Ξεκλείδωσα τον bootloader πρίν από λίγο και πάλι το ίδιο κάνει μετά την λήψη της ενημέρωσης,αλλά τώρα είναι αναμενόμενο.

Αναμενόμενο δεν είναι. Αλλά ίσως έχεις άλλο Bootloader ή radio από παλιά. Βάλε factory image 5.0.1 να ησυχάσεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα με ξεκλείδωτο bootloader δεν παίρνει αναβάθμιση.

Θα περάσω την 5.01 να τελειώνω γιατί έχω κάνει καμιά 10αριά reset από χθες με τις δοκιμές.χαχα

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ως εφαρμογή για sms το textra και θα ήθελα να μαθω πως μπορώ να στείλω κενό sms π.χ. στο 19019 της Cosmote; Βάζω το νούμερο κανονικά, αλλά δεν μπορώ να στείλω το μήνυμα εάν δεν γράψω έστω και ένα γράμμα. Πως γίνεται;

Ευχαριστώ

 

Πάτα ένα space και στείλτο.:)

Κενό θα πάει.

Edited by Japtech
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα με ξεκλείδωτο bootloader δεν παίρνει αναβάθμιση.

Θα περάσω την 5.01 να τελειώνω γιατί έχω κάνει καμιά 10αριά reset από χθες με τις δοκιμές.χαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάτα ένα space και στείλτο.:)

Κενό θα πάει.

Το δοκίμασα, αλλά δεν γίνεται ούτε αυτό. Όσα space και να βάλω, απλά μεταφέρεται ο κέρσορας πιο δεξιά, αλλά δεν βγάζει το σηματάκι το enter.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα γράφει "σφάλμα" κάτω από το ρομποτάκι όχι fail.

Λεπτομέρεια βέβαια αλλά το γράφει στα Ελληνικά.

 

Επίσης, αφού κολλάει εκεί η οθόνη, μπαίνω επί τόπου στην recovery με power buton και volume up και κάτω μου γράφει τα εξής.

 

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

Installing update...

Verifying current system...

"/system/bin/install-recovery.sh" has unexpected contents.

E: Error in /cache/.....εδώ γράφει το κατεβατό του αρχείου που κατέβηκε....

(Status 7)

 

Installation aborted.

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, αλλά δεν γίνεται ούτε αυτό. Όσα space και να βάλω, απλά μεταφέρεται ο κέρσορας πιο δεξιά, αλλά δεν βγάζει το σηματάκι το enter.

 

Πατάς έστω έναν χαρακτήρα, έστω μια τελεία και θα πάει κενό το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Στέλιο περιμένετε λίγο ακόμα την αναβάθμιση OTA. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την πάρετε.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν τη παίρνουν όλα ταυτόχρονα. Μπορεί να έχουν και δύο βδομάδες διάφορα. Ίσως και περισσότερο. Τυχαίο είναι. Δεν σε εμποδίζει σε κάτι όμως η 4.4.4 οπότε απόλαυσε και θα έρθει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

εσβησα καταλαθος καποιες φωτογραφιες σημαντικες που χρειαζομαι οπωσδηποτε υπαρχει τροπος ανακτησης τους?

δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω ενεργοποιημενο backup της google.. Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από τη στιγμή που έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 5.0.1 έχει αυξηθεί κατακόρυφα η κατανάλωση της μπαταρίας. Όλα είναι στοκ, χωρίς ρουτ και δεν έχω πειράξει καμία άλλη ρύθμιση στο κινητό. Το μόνο που έκανα ήταν η ΟΤΑ αναβάθμιση. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Χθες το βράδυ πριν πάω για ύπνο ήταν στο 55% και σημερα το πρωί που ξύπνησα πήγε στο 20%. Και έχω τα πάντα κλειστά (Wifi, 4G, Bluetooth). ΥΠάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση; Σε εσάς συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από τη στιγμή που έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 5.0.1 έχει αυξηθεί κατακόρυφα η κατανάλωση της μπαταρίας. Όλα είναι στοκ, χωρίς ρουτ και δεν έχω πειράξει καμία άλλη ρύθμιση στο κινητό. Το μόνο που έκανα ήταν η ΟΤΑ αναβάθμιση. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Χθες το βράδυ πριν πάω για ύπνο ήταν στο 55% και σημερα το πρωί που ξύπνησα πήγε στο 20%. Και έχω τα πάντα κλειστά (Wifi, 4G, Bluetooth). ΥΠάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση; Σε εσάς συμβαίνει;

 

Την αναζήτηση δικτύων WiFi την έχεις ανοιχτή; αν ναι κλείσε το....Σάρωση πάντα ενεργή νομίζω λεγεται

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα γράφει "σφάλμα" κάτω από το ρομποτάκι όχι fail.

Λεπτομέρεια βέβαια αλλά το γράφει στα Ελληνικά.

 

Επίσης, αφού κολλάει εκεί η οθόνη, μπαίνω επί τόπου στην recovery με power buton και volume up και κάτω μου γράφει τα εξής.

 

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

Installing update...

Verifying current system...

"/system/bin/install-recovery.sh" has unexpected contents.

E: Error in /cache/.....εδώ γράφει το κατεβατό του αρχείου που κατέβηκε....

(Status 7)

 

Installation aborted.

 

:rolleyes:

 

Μάλλον δεν έχει κατέβει σωστά το αρχείο.

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ως εφαρμογή για sms το textra και θα ήθελα να μαθω πως μπορώ να στείλω κενό sms π.χ. στο 19019 της Cosmote; Βάζω το νούμερο κανονικά, αλλά δεν μπορώ να στείλω το μήνυμα εάν δεν γράψω έστω και ένα γράμμα. Πως γίνεται;

Ευχαριστώ

 

Αν δεν δέχεται το κενό, βάλε ένα #. Συνήθως είναι το ίδιο.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...