Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Chrome και chrome beta μου έκαναν αναβάθμιση πριν λιγες ώρες. Ρουφαγε με τρέλα , έβλεπα περισσότερο και απο την οθόνη . Μετα απο cm , lightning , javelin και beta chrome έμεινα στον beta . Το μισο κάτω απο οτι έτρωγε ο κανονικός chrome . Τώρα δεν ξέρω αν το έφτιαξαν μετα το update αλλά θα μείνω στον beta .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά η ποιότητα του ακουστικού στις κλήσεις πως είναι? Είχα ενα lg που είχε χάλια ακουστικό. Το ακουστικό του n5 είναι ποιοτικό και καθαρό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ποιότητα του ακουστικού στις κλήσεις πως είναι? Είχα ενα lg που είχε χάλια ακουστικό. Το ακουστικό του n5 είναι ποιοτικό και καθαρό?

Πεντακάθαρα φιλέ μου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας στο θέμα της αυτονομίας, αφού δεν έχω ούτε κι εγώ facebook μάλλον θα μου βγάζει 4 ώρες ανοιχτή οθόνης :lol:

 

Καλά 4 ώρες οθόνη μπορεί να δεις μονο με custom ROM κερνελ κτλ κλειστό 3g και σύνδεση WiFi.. Ας είμαστε ειλικρινείς.. Τη μέρα σου θα τη βγαλεις αλλά ως εκεί. Τώρα να έχω εγω το τηλ μου σε airplane mode κτλ δεν το κάνω.

Επίσης το 4 ώρες είναι πολύ σχετικό. Αν έννοιες 4 ώρες βλέποντας ταινία άνετα θα τις βγαλεις.. Αλλα πχ 4 ώρες σερφαροντας σε 3g , Viber , ομιλία κτλ το θεωρώ σχεδόν αδύνατον. Ενα χρονο τώρα έχω δοκιμάσει πολλους συνδυασμους. Θεωρώ οτι 3:30 αν πιανεις είσαι πολύ σουπερ.

 

Το βράδυ εγώ πάντως το βάζω σε a.mode για να μην τρώω αδίκως την ακτινοβολία.

4 ώρες λοιπόν εννοώ, όχι σερφάροντας με 3g αλλά ούτε και viber, facebook.

Κυρίως wifi χρησιμοποιώ, τα data κάποιες φορές για να βλέπω τα email.

Άρα, με βάση αυτά που λες, ελπίζω να καταφέρω να έχω 4 ώρες με ανοιχτή οθόνη. :rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ποιότητα του ακουστικού στις κλήσεις πως είναι? Είχα ενα lg που είχε χάλια ακουστικό. Το ακουστικό του n5 είναι ποιοτικό και καθαρό?

in call sound?αριστος,εαν και αυτο εξαρταται και απο το αλλο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω napster.

 

Τότε δοκίμασε factory reset αφού κρατήσεις ότι χρειάζεσαι back-up... Δεν έχω υπόψη μου κάποια άλλη εφαρμογή να το προκαλεί, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε κανείς το s4 να μου κάνει μια σύγκριση τις μπαταρίες? Κρατάνε το ίδιο ή το n5 πολύ λιγότερο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε κανείς το s4 να μου κάνει μια σύγκριση τις μπαταρίες? Κρατάνε το ίδιο ή το n5 πολύ λιγότερο?

ένας φίλος με το s2 mini και βαρία χρήση του πάει 2 με 2,5 μέρες

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορία : αφού το βράδυ το βάζετε σε airplane Mode για μείωση κατανάλωσης, sar κλπ γιατί πολύ απλά δεν το κλείνετε..?
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά που είχα θέμα τρελό με την αυτονομία με 5.0 και το φόρτιζα 2 φορές κάθε μέρα εχθές τυχαία επειδή μου κρασσαριζε επανειλημμένα το app του fb το έσβησα και είπα ας το αφήσω εκτός μπας και....και τελικά παιδιά με το που έφυγε το fb ήρθε στα ίσα και η μπαταρία,,,βγάζω πλέον μιάμιση μέρα με την ίδια χρήση...δεν ξέρω κατά πόσο έφταιγε όντως το fb αλλά εγώ δεν το ξαναβάζω ούτε για δοκιμή με αυτά που τράβηξα πριν...

 

Μία απο τα ίδια φίλε μου. Μιλάμε για φοβερή διαφορά στην αυτονομία. Άσε που από το browser τρεχει μια χαρά το facebook.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορία : αφού το βράδυ το βάζετε σε airplane Mode για μείωση κατανάλωσης, sar κλπ γιατί πολύ απλά δεν το κλείνετε..?

 

 

Γιατί το χρησιμοποιώ και σαν ξυπνητήρι.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορία : αφού το βράδυ το βάζετε σε airplane Mode για μείωση κατανάλωσης, sar κλπ γιατί πολύ απλά δεν το κλείνετε..?

 

Χωρίς ότι παίζει με το bootαρισμα το πρωι να σου φάει περισσότερο από το να το χει μόνο με airplane.

 

Όσο για το ακουστικό μια χαρά είναι, αρκεί να στοχεύσεις καλά τι αυτί... Λίγο λίγα να το βάλεις νομίζεις ότι δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες ημερες μου βγαζει συχνα ενα μηνυμα οτι το google search εκλεισε, το κάνει και σε αλλες εφαρμογες αλλα οχι τοσο συχνα. Εκανα επαναφορα του συστηματος αλλα παλι τα ιδια. Η συσκευη εχει lolipop χωρις να εχει πειραχθει.
Link to comment
Share on other sites

σε οφισιαλ 5 έχω θέμα με την κάμερα, πολλές φορές δεν ανοίγει και πετάει ένα έρρορ. για να δουλέψει πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο.

το έχει πάθει κανείς άλλος?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

σε οφισιαλ 5 έχω θέμα με την κάμερα, πολλές φορές δεν ανοίγει και πετάει ένα έρρορ. για να δουλέψει πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο.

το έχει πάθει κανείς άλλος?

 

Και γω το έχω αυτό το πρόβλημα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Και γω το έχω αυτό το πρόβλημα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Ναι και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει ξέχασα να το αναφέρω. Καιρός για iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα αλλά κάπου διάβασα οτι αμα μπείτε απο την lockscreen φεύγει το προβλημα. Δοκιμαστεί και πείτε μας αν έφυγε. Βug είναι και λογικα φεύγει στην 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη κάμερα μου το έχει κάνει μόνο μια φορά..

Υπομονή και όλα θα στρώσουν, μετά από κάθε αναβάθμιση πάντα υπάρχουν μερικά προβλήματα

Βλέπω και τα iPhone.. Από το ios 7 σε ios8 δηλαδή ήταν όλα τέλεια?

Συνάδελφος με iPhone 5 μετά τη τελευταία αναβάθμιση παλεύει να βγάλει 8 ωρο..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη κάμερα μου το έχει κάνει μόνο μια φορά..

Υπομονή και όλα θα στρώσουν, μετά από κάθε αναβάθμιση πάντα υπάρχουν μερικά προβλήματα

Βλέπω και τα iPhone.. Από το ios 7 σε ios8 δηλαδή ήταν όλα τέλεια?

Συνάδελφος με iPhone 5 μετά τη τελευταία αναβάθμιση παλεύει να βγάλει 8 ωρο..

Όχι που το είδατε το απροβληματιστο ios? Σε εξαρι φίλου μου σήμερα για καφέ 2 επανεκκινησεις και ήταν πάνω στο τραπέζι... Και ένα force close στο safari. Και μιλάμε από ios 7 σε 8 και ακόμα δεν έχει σταθεροποιηθει και λέτε να μην είχε προβλήματα το lollipop? Αν και εγώ προσωπικά δεν έχω το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόνο με το wifi έχω θέμα....ναι μεν το router της zte που δίνει η wind είναι gtpk, από την άλλη μετά την αναβάθμιση αργεί να συνδεθεί και κάνει κάτι αποσυνδέσεις....Από κει και πέρα μόνο μια φορά είχε φάει ένα σκάλωμα με τον chrome και ο rocket player που σταματάει που και που μόνος του, αλλά σε αυτό φταίνε οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποια επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας? Θυμαμαι οτι το n4 είχε μια επιλογή που έκλεινε κάποιους απο τους πυρήνες οταν ήταν stand by το κινητό. Επίσης κατι αντίστοιχο έχει και το s4. Το n5?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει η κοπελιά μου το nexus και ξαφνικά το κινητό τα έπαιξε. Η κάμερα δεν ανοίγει, το πληκτρολόγιο δε δουλεύει, τα μηνύματα στο whatsapp δεν πάνε και όταν ανοίγει την εφαρμογή του facebook την πετάει στην αρχική οθόνη. Τι να κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει η κοπελιά μου το nexus και ξαφνικά το κινητό τα έπαιξε. Η κάμερα δεν ανοίγει, το πληκτρολόγιο δε δουλεύει, τα μηνύματα στο whatsapp δεν πάνε και όταν ανοίγει την εφαρμογή του facebook την πετάει στην αρχική οθόνη. Τι να κάνει;

Εκανε ενα hard reset αρχικά;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποια επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας? Θυμαμαι οτι το n4 είχε μια επιλογή που έκλεινε κάποιους απο τους πυρήνες οταν ήταν stand by το κινητό. Επίσης κατι αντίστοιχο έχει και το s4. Το n5?

 

Ναι battery saver λέγεται (σε αγγλικό μενού). Πήγαινε στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και πάτα τις 3 τελείες που έχει πάνω δεξιά! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...