Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτοχος του Ν5 έχω όμως ένα πρόβλημα δεν μπορώ να βαλω το εταιρικό email exchange υπάρχει κάποια εφαρμογη που να το υποστηρίζει;

 

Η ενσωματωμένη εφαρμογή email το υποστηρίζει κανονικά αρκεί να βάλεις σωστές ρυθμίσεις. έχω προσθέσει office 365 λογαριασμούς, απλά Hotmail και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Ν5 έχω όμως ένα πρόβλημα δεν μπορώ να βαλω το εταιρικό email exchange υπάρχει κάποια εφαρμογη που να το υποστηρίζει;

 

Κι εγώ έχω το εταιρικό exchange στο native email app. Μια χαρά παίζει

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ είχε αναφέρει το meenova Mini MicroSD Card reader και το παρήγγειλα χτες. Για να το "δει" το N5 χρειάζεται κάποιο software σαν το Nexus media importer?

 

Edit : μόλις είδα ότι χρειάζεται stickmount και root.

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ είχε αναφέρει το meenova Mini MicroSD Card reader και το παρήγγειλα χτες. Για να το "δει" το N5 χρειάζεται κάποιο software σαν το Nexus media importer?

 

Edit : μόλις είδα ότι χρειάζεται stickmount και root.

Δεν ειναι απαραιτητο να εισαι root......αν δεν εισαι χρειαζεσαι το nexus media importer :)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να εισαι root......αν δεν εισαι χρειαζεσαι το nexus media importer :)

 

Δεν το ήξερα αυτό. Ευχαριστώ. Το πήρα για nandroid backup και titanium backup οποτε το root είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Ευχαριστώ. Το πήρα για nandroid backup και titanium backup οποτε το root είναι μονόδρομος.

 

Επίσης ο es file explorer στην τελευταία έκδοση το υποστηρίζει και ο total commander με το κατάλληλο plug in.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!υπαρχει επισημη miui για το τηλεφωνο μας?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!υπαρχει επισημη miui για το τηλεφωνο μας?

 

Αυτό το έχεις δει έτσι; Είναι "Based on leaked builds" βέβαια. :shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω το textra (για SMS) να γράφει Ελληνικά μηνύματα 160 χαρακτήρων και όχι 70;

 

Στο Hangouts γίνεται να γράψεις 160 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις δει έτσι; Είναι "Based on leaked builds" βέβαια. :shifty:

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο Hangouts γίνεται να γράψεις 160 χαρακτήρες;

Τι εννοείς; Υπάρχεια σχέση μεταξύ των 2 εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Υπάρχεια σχέση μεταξύ των 2 εφαρμογών;

Άλλη ερώτηση έκανα εγώ. Δεν σε πιασα κι εγώ καν. Γενικά απευθύνομαι, όχι σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Ν5 έχω όμως ένα πρόβλημα δεν μπορώ να βαλω το εταιρικό email exchange υπάρχει κάποια εφαρμογη που να το υποστηρίζει;

 

Cloud Magic πολύ καλό!!! το μόνο, που δεν τραβάει τα contacts από τον exchange!!!

Edited by sp_stavros

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα ένα N5 και έχω το εξής πρόβλημα. Δεν βλέπει το WiFi του σπιτιού μου. Βλέπει όλα τα γειτονικά αλλά αρνείται πεισματικά να δει το δικό μου. Το προβλημα δεν είναι ότι δεν συνδέεται. Δεν το βλέπει καν σαν δίκτυο.

Δοκίμασα να κάνω WiFi Hot spot το s4. Το είδε και συνδέθηκε αμέσως. Καμία ιδέα παίδες? By the way το s4 και το N7 το βλέπουν και συνδέονται κανονικά.

Άλλαξε channel στο router σου. Τα router έρχονται με default channel το 1, 2 ή 12, 13, αν θυμαμαι καλά. Αλλαξε το channel , δες ποιο βλεπει το nexus και μεινε σ'αυτο.

 

Βασικα, πρωτη φορα ακουω να μην βλεπει το router ενα nexus. Καποια Sony Ericsson ειχαν αυτο το προβλημα (οταν ακομα ηταν Sony Ericsson), αλλα τα nexus εβλεπαν ολα τα channels

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε channel στο router σου. Τα router έρχονται με default channel το 1, 2 ή 12, 13, αν θυμαμαι καλά. Αλλαξε το channel , δες ποιο βλεπει το nexus και μεινε σ'αυτο.

 

Βασικα, πρωτη φορα ακουω να μην βλεπει το router ενα nexus. Καποια Sony Ericsson ειχαν αυτο το προβλημα (οταν ακομα ηταν Sony Ericsson), αλλα τα nexus εβλεπαν ολα τα channels

 

Λογικά το channel φταίει. Ίσως γίνεται χαμός στο συγκεκριμένο στη γειτονιά του.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε channel στο router σου. Τα router έρχονται με default channel το 1, 2 ή 12, 13, αν θυμαμαι καλά. Αλλαξε το channel , δες ποιο βλεπει το nexus και μεινε σ'αυτο.

 

Βασικα, πρωτη φορα ακουω να μην βλεπει το router ενα nexus. Καποια Sony Ericsson ειχαν αυτο το προβλημα (οταν ακομα ηταν Sony Ericsson), αλλα τα nexus εβλεπαν ολα τα channels

 

Τα περισσότερα ρούτερ πλέον είναι στο auto. Και όπως είπε ο φίλος donjuan προφανώς γίνεται χαμός με τα κανάλια των ρούτερ στη γειτονιά σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Cloud Magic πολύ καλό!!! το μόνο, που δεν τραβάει τα contacts από τον exchange!!!

 

Ευχαριστώ πολύ !!!! Μήπως ξέρεις αν μπορώ στην ίδια εφαρμογη να βαλω το προσωπικό μου email pop3 (hol) δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις του cloud magic

H native εφαρμογη email δεν δέχεται τις ρυθμίσεις της hol.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !!!! Μήπως ξέρεις αν μπορώ στην ίδια εφαρμογη να βαλω το προσωπικό μου email pop3 (hol) δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις του cloud magic

H native εφαρμογη email δεν δέχεται τις ρυθμίσεις της hol.....

 

Δυστυχώς δεν κάνει support pop3!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τραβαω βιντεο κ οταν το παταω να παιξει μου το μπαφαρει μαλλον μου το σιγχρονιζει με το λογαριαζμο της google . Πως το απενεργοποιω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.. Λοιπόν ενός φίλου του ενός μήνα nexus του, εμφάνισε κόκκινα σημάδια στην οθόνη. Είναι αγορασμένο από birdphone, αυτά τα σημάδια πρέπει να τα είχε απο την αρχή (Δειτε φωτογραφιες να καταλάβετε) .

 

Προτείνετε να πάρουμε αύριο στο birdphone και να δούμε τι θα μας πουν ή να το πάμε εμείς στο service της lg στη Θεσσαλονίκη (αν ναι, ποιος είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος εδώ) ;;

 

Να σημειώσω ότι είναι το μαυρο 16αρι οπότε έχει εγγύηση!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.. Λοιπόν ενός φίλου του ενός μήνα nexus του, εμφάνισε κόκκινα σημάδια στην οθόνη. Είναι αγορασμένο από birdphone, αυτά τα σημάδια πρέπει να τα είχε απο την αρχή (Δειτε φωτογραφιες να καταλάβετε) .

 

Προτείνετε να πάρουμε αύριο στο birdphone και να δούμε τι θα μας πουν ή να το πάμε εμείς στο service της lg στη Θεσσαλονίκη (αν ναι, ποιος είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος εδώ) ;;

 

Να σημειώσω ότι είναι το μαυρο 16αρι οπότε έχει εγγύηση!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καταρχήν, αποκλείεται να υπήρχε το πρόβλημα από την αρχή και να το άφησε έτσι. Εκτός αν είναι χαζός. Έπρεπε, αν όντως το είχε από την αρχή να το πάει από την πρώτη στιγμή στο birdphone να του το αντικαταστήσουν γιατί έχει 7 μέρες DOA. Τώρα, καλύτερα να πάει κατευθείαν στην procordia στην Αθήνα. Θα του αλλάξουν την οθόνη. Δε νομίζω να δικαιούται αντικατάσταση γιατί έχει περάσει ένας μήνας όπως λες. Δεν ξέρω αν υπάρχει service στη Θεσσαλονίκη. Θα σου πει κάποιος άλλος.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, αποκλείεται να υπήρχε το πρόβλημα από την αρχή και να το άφησε έτσι. Εκτός αν είναι χαζός. Έπρεπε, αν όντως το είχε από την αρχή να το πάει από την πρώτη στιγμή στο birdphone να του το αντικαταστήσουν γιατί έχει 7 μέρες DOA. Τώρα, καλύτερα να πάει κατευθείαν στην procordia στην Αθήνα. Θα του αλλάξουν την οθόνη. Δε νομίζω να δικαιούται αντικατάσταση γιατί έχει περάσει ένας μήνας όπως λες. Δεν ξέρω αν υπάρχει service στη Θεσσαλονίκη. Θα σου πει κάποιος άλλος.

 

Κι όμως, δεν φαίνεται συνέχεια αυτό.. Δες για παράδειγμα πως είναι στη homescreen του..

 

Ευχαριστώ πάντως.

 

Α και χαζός δεν είναι ;) [ATTACH]45508[/ATTACH]

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, δεν φαίνεται συνέχεια αυτό.. Δες για παράδειγμα πως είναι στη homescreen του..

Μα δε γίνεται να φανεί κάτι τέτοιο σε screenshot. Καμμένα ή κολλημένα pixel είναι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε channel στο router σου. Τα router έρχονται με default channel το 1, 2 ή 12, 13, αν θυμαμαι καλά. Αλλαξε το channel , δες ποιο βλεπει το nexus και μεινε σ'αυτο.

 

Βασικα, πρωτη φορα ακουω να μην βλεπει το router ενα nexus. Καποια Sony Ericsson ειχαν αυτο το προβλημα (οταν ακομα ηταν Sony Ericsson), αλλα τα nexus εβλεπαν ολα τα channels

 

Ευχαριστώ αλλά δεν έχει σχέση αύτο. Όπως γράφω όλες οι συσκευές του σπιτιού μου συνδέονται κανονικά. Μόνο το νεξους έχει θέμα. Τέλος πάντων. Το πρόβλημα λύθηκε όπως έγραψα και πιο πριν. Για κάποιο περίεργο λόγο δεν έβλεπε το WiFi χωρίς την SIM μέσα. Μόλις την έβαλα συνδέθηκε αμέσως. Περίεργο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...