Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι λογικά θα δουλέψει.Επίσης μια άλλη λύση θα μπορούσε να ειναι αφού θα αφαιρέσεις το αυτοκόλλητο,να κολλήσεις τη μεταλλική κεραία στο καπάκι του κινητού στο κατάλληλο σημείο ώστε να κάνει επαφή με την πλακέτα.πχ Τέτοια πατέντα έκανε η thl στο w7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μερικά δείγματα , cropped από τις αρχικές . Μην πέσετε πάνω μου δεν τραβήχτηκαν προφανώς την ίδια στιγμή (ανέφερα ότι έγινε η εγχείριση εκ του σύνεγγυς , χωρίς πρόγραμμα) , γιαυτό μην μου πείτε για χρώματα κλπ , δείτε την διαφορά στην ευκρίνεια ...

Όπως είχα αναφέρει έχει αυξηθεί η ελάχιστη απόσταση εστίασης και πιθανώς παρουσιάζει ένα ελαφρό βινιετάρισμα στα άκρα πάνω δεξιά (φαίνεται στις αρχικές φωτό ... αυτά είναι κομμάτια ) , αυτό είναι όμως πιθανόν να το είχε , μέσα στην γενική ,αρχική θολούρα μπορεί να μην ήταν ορατό . Οι φακοί τους , προφανώς δεν είναι ευθυγραμμισμένοι (εγκάρσιος και διαμήκης άξονας σε σχέση με τον αισθητήρα ) και τους βάζουν όπως να ναι ,όμως το γνωρίζουν αυτό γιαυτό τα δείγματα πολύ συχνά είναι πολύ κοντινές (ισχύει για την παρουσίαση όλων των κινέζικων) ,όπου είναι αρκετά καθαρές οι εικόνες που παράγουν ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και έχω βολευτεί πολύ με τη ρομ του w200, σκεφτόμουν να δοκιμάσω και κάτι άλλο, ειδικά τη miui... Υπάρχει κάτι άλλο για το κινητό μας; (έχω δοκιμάσει την colour και τη note)...
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω βολευτεί πολύ με τη ρομ του w200, σκεφτόμουν να δοκιμάσω και κάτι άλλο, ειδικά τη miui... Υπάρχει κάτι άλλο για το κινητό μας; (έχω δοκιμάσει την colour και τη note)...

 

Φιλε μου μέχρι το βραδυ θα ανεβάσω την τελευταία εκδοση MIUI με υποστήριξη ελληνικών και OTA update για το τηλέφωνο μας :)

Link to comment
Share on other sites

H παρακάτω ρομ είναι από εδώ

εγκατέστησα σύμφωνα με τις οδηγίες του site και δουλεύει αρκετά καλά με ελληνικό μενού (είναι η πρώτη που βρήκα), βέβαια εγώ χρησιμοποιώ την Color os και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Από ότι λέει το site έχει την δυνατότητα να δέχεται OTA upgrade αλλά εγώ δεν τον δοκίμασα μιας και χτες την εγκατέστησα

η κάμερα στο δικό μου βγάζει λίγο θολές τις φώτο αλλά με άλλο πρόγραμμα (camera hd) ήταν πολύ καλλίτερες .

DOWNLOAD

Την διαδικασία εγκατάστασης είναι γνωστή φαντάζομαι......

Step 1: Download the custom ROM copied to an external SD card root directory

Step 2: the shutdown state. While holding down:

– Power button + volume button up, to enter the recovery mode.

– Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data

– Wipe Cache Partition -> Wipe cache

– Advanced -> Wipe Dalvik Cache

Step 3: Return to recovery main interface Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> Select your ROM

Step 4: Brush complete, restart the phone Patience required – first boot takes a while.

 

:) Καλή διασκέδαση με την νέα ρομ σας εύχομαι και μην ξεχάσετε να κάνετε ένα φουλ backup της ρομ που έχετε :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγα ότι μεγάλο ρόλο για να ευχαριστηθεις ενα τηλέφωνο, είναι η υποστήριξη! Foxx4 και λοιποί συμφορουμιτες, ενα μεγάλο ευχαριστώ για την προστιθέμενη αξία που δίνετε στο τηλέφωνο μας..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδια
:lol:

Εμεις φχαριστουμε :lol: :bow::bow:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις κυκλοφόρησε η αναβάθμιση της Miui 4.3.28 μου έκανε κανονικά Ota update, όλα λειτουργούν ομαλά μετά το update, τώρα για το τι αλλαγές έχει θα το δείτε από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4745-%CE%9A%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-4-3-28-MIUI-ROM-Update-28-03-15-50/?b62dab1f
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις κυκλοφόρησε η αναβάθμιση της Miui 4.3.28 μου έκανε κανονικά Ota update, όλα λειτουργούν ομαλά μετά το update, τώρα για το τι αλλαγές έχει θα το δείτε από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4745-%CE%9A%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-4-3-28-MIUI-ROM-Update-28-03-15-50/?b62dab1f

Ευχαριστουμε ffox4,πολυ καλη η Miui,πηραμε και ota αναβαθμιση!!!

Τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η MIUI, αλλά έχω ένα θεματάκι με το bluetooth (οχι που δεν θα είχα). Όταν παίρνω κάποιον αριθμό τηλ. μια δουλεύει κανονικά ο ήχος στο bluetooth και μια δεν περνάει καθόλου (μια - μια, ούτε φαντάρος να ήμουνα:p). Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα? Α, να αναφέρω ότι όλα αυτά με sim cote.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ κάνε εγκατάσταση αυτό https://www.dropbox.com/s/cncdofkbm2l05by/jk809_w200modembase_patch.zip μέσω cwm και λογικά πρέπει να λυθεί το πρόβλημα ενημέρωσε με αν λύθηκε γιατί δεν την τρέχω αυτή τη ρόμ ώστε να το ψάξω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ffox4 το πέρασα το patch (το είχα ήδη από παλιά). Το μόνο που άλλαξε έιναι ότι τώρα μια μου λειτουργεί κανονικά και μια κάνει ένα θόρυβο σαν "παράσιτα", κάτι σαν γρατσουνισμα, ενώ πριν απλά δεν είχε καθόλου ήχο. Πάλι μια μια το κάνει και εδω είναι το κουλό :what:

 

Και μιας και αχολείσαι με το άθλημα, έχεις ακούσει τίποτα για android 4.3 στα δικα μας τα MTK? Μπας και λυθεί έτσι το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Τη μόνη λύση που βρήκα φίλε και δουλεύει είναι να απενεργοποιήσω τα πολυμέσα στις ιδιότητες του Bluetooth και να αφήσω ενεργή μόνο το handsfree έτσι έχω συνεχώς καθαρό ήχο στο Bluetooth δεν ξέρω αν σε βολεύει αυτό αλλά όσο και αν προσπάθησα δεν βρήκα άλλη λύση(το πρόβλημα είναι μαλλόν καποιεςεπιπλέον ρυθμισεις που εχει η miui στον ήχο και δεν τις έχουν οι άλλες ρομ).

Όσον αφορά την εγκατάσταση 4.3 η 4.4 σε mtk είναι ακόμα σε εμβρυακή μορφή δοκίμασα μια έκδοση της cyanomod CM11 Kitkat 4.4.2 που κυκλοφόρησε δουλεύει μόνο η σιμ νο 1και δεν δουλεύουν camera Bluetooth GPS..

Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα το ταξιδι με το Blackview σταματα εδω. Παω για 8πηρυνο πλεον. Και μαλλον THL T11. Να ειστε ολοι καλα παιδια και θα σας διαβαζω που και που.

Θελω παντως να ευχαριστησω σε οσους συμβαλαν εδω μεσα για τη βελτιωση του JK809 και κυριως τον ffox4 για τη συνεχη και ακουραστη συμμετοχη και δημιουργια του. Να σαι καλα φιλε :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλαρακι , με το καλο να παρεις το νεο σου τηλέφωνο και οπως ξερεις φυσικα τις συσκευες τις αλλαζαμε και θα τις αλλαζουμε τακτικα καπου θα ξαναβρεθουμε :) ....... ποιος ξερει ισως συντομα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...