Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι δεν πηγε καλα εγω παντως δεν εχω τετοια θεματα απο αυτονομια της μπαταρια κινειται στα ιδια επιπεδα με τις αλλες ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο χθες που την έχω,δεν παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.Ραμ καταναλώνει περισσότερη μιας και τρέχουν στο παρασκήνιο κάποια επιπλέον services της oppo αλλά γενικά δεν παρατήρησα κάποια σοβαρή επιβάρυνση στη λειτουργία της συσκευής.Παρόλα αυτά έβαλα κάποια προγράμματα στο grenify και τώρα με στημένη τη συσκευή είμαι κοντά στα 200mb ελεύθερα
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ωραία ιδέα.Προσωπικά έχω πλέον μια 2η κανονική μπαταρία και δε χρησιμοποιώ αυτές του hd2 παρά μόνο σε πολύ έκτακτη περίσταση.Σχεδόν 2,5 ημέρες αυτονομία με μια φόρτιση (σε εξωτερικό φορτιστή) βγάζω και είμαι 100% ευχαριστημένος

 

Μπορείς να στείλεις λινκ για τον εξωτερικό φορτιστή γιατί δεν ξέρω αν έχουν διαφορές μεταξύ τους, μια που ο δικος σου σου βγήκε καρπερός...

Link to comment
Share on other sites

Δες το post 513 στον πρώτο πρέπει να κάνεις πατέντα και με το καπάκι.Ο δεύτερος δεν χρειάζεται πατέντα.Οποιον απο τους 2 και να πάρεις,υπολόγιζε γύρω στο 8ωρο για να φορτίσει πλήρως η μπαταρία.Ο πρώτος την φορτίζει μέχρι το 94% περίπου,ο δεύτερος μέχρι το 100%.Στον πρώτο έχω κάνει μια έξτρα πατέντα (για κάποιους ίσως δεν ειναι προτεινόμενη) για γρήγορη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα την color και την πρώτη φορά, αφού περίμενα αρκετά, άνοιξε μια χαρά. Μετά έκανα από το cwm advanced restore/restore data από το τελευταίο backup που έχω, αλλά από τότε η συσκευή μένει στο λογότυπο της οππο και δεν ανοίγει. Αναγκάστηκα βγάζω μπαταρία αλλά μετά πάλι τα ίδια. Κάνω κάτι λάθος? Restore τις εφαρμογές στις άλλες Ρομ έτσι τις κάνω χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου, Restore εφαρμογες κανουμε με Titanium Backup. Ξαναβαλε τη Rom που ειχες, η στησε την Color απο την αρχη ..... Δεν μπορεις να κανεις restore εφαρμογες απο μια ROM σε μια αλλη μεσα απο το CWM !!!! ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα δοκιμασω και το titanium backup. Πάντως μέχρι τώρα, παιζοντας με ττην εργοστασιακη και τη Νοτε3, έτσι κάνω restore τις εφαρμογές και μου δουλεύουν κανονικά (μέσω advanced restore/restore data)!.

Μια ερώτηση προς το επίτημο μέλος του θέματος ffox4 :bow: αν στην color ρομ μπορεί να ενσωματώσει την εφαρμογή email της Νοτε3 ( που πλέον λειτουργεί μια χαρά)??

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα δοκιμασω και το titanium backup. Πάντως μέχρι τώρα, παιζοντας με ττην εργοστασιακη και τη Νοτε3, έτσι κάνω restore τις εφαρμογές και μου δουλεύουν κανονικά (μέσω advanced restore/restore data)!.

Μια ερώτηση προς το επίτημο μέλος του θέματος ffox4 :bow: αν στην color ρομ μπορεί να ενσωματώσει την εφαρμογή email της Νοτε3 ( που πλέον λειτουργεί μια χαρά)??

Αγαπητε φιλε όταν κάνεις restore data με cwm σβήνει τα data της εγκατεστημένης ρομ στην περίπτωση της ρομ oppo υπάρχουν κάποιες εφαρμογες απο τις προηγουμενες ρομ που δεν συνεργάζονται με το oppolaunchersystem.apk , τωρα σε ότι αφορά το email απο την nore 3Ui δεν το έχω δοκιμάσει και αυτο γιατί η ενσωματωμένη εφαρμογή mail της oppo color os με καλύπτει πλήρως και είναι πολύ καλίτερη απο αυτή της note 3Ui συγκεκριμένα εχω συνδέσει τρεις διαφορετικούς λογαριασμους και μου εμφανίζει όλους τους φακέλους του ταχυδρομείου επίσης έχει και επιλογή συνδιασμένου λογαριασμού που σου δειχνει όλα τα εισερχόμενα και απο τους τρεις λογαριασμούς ορίστε και μερικά screenshots σου προτείνω να την δοκιμάσεις http://imageshack.com/a/img834/6383/17py.pnghttp://imageshack.com/a/img197/7809/4fl7.png http://imageshack.com/a/img856/94/ug5f.png

οσο για το επίτημος μου θυμίζει λίγο Μητσοτακη (δρακουμέλ) :)

Edited by ffox4
Link to comment
Share on other sites

Χμμ ναι, αυτό για το επίτημος ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί (μπρρρ....). Τώρα για το email, όπως φαίνεται και από τις εικόνες που έβαλες, δεν κρατά τη δομή των φακέλων (με υποφακέλους) αλλά τους πετά όλους χύμα (αλφαβητικά μεν, χύμα δε). Αυτό, όταν έχεις ένα εταιρικό email που έχεις ας πούμε 15 κύριους φακέλους και ο κάθε υποφάκελος έχει άλλους 50 υποφακέλους, καταλαβαίνεις ότι είναι λίγο μαρτύριο να βρείς το φάκελο που ψάχνεις, αφού σου πετάει χύμα 765 φακέλους...Αν κρατούσε και εμφάνιζε τη δομή, θα είχες αρχικά τους 15 κύριους φακέλους και επιλέγοντας έναν, θα σου εμφάνιζε μόνο τους 50 υποφακέλους οπότε, πίστεψέ με η αναζήτηση είναι δραματικά γρηγορότερη. Ελπίζω να έγινα κατανοητός σε αυτό που λέω. Αυτό λειτουργεί στη Νοτε3 την τελευταία, και στην εργοστασιακή ρομ.Αυτός ήταν ακι ο λόγος που δεν με βόλεψε κανένα από τα email που δοκίμασα στο store, γιατί δεν σου δείχνουν τη δομή των φακέλων.
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που πρέπει να αλλαχτούν είναι το modem.img στο φάκελο /system/etc/firmware και στο φάκελο /system/etc/mddb να σβηστεί το αρχείο BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V6_P6 και να μπει το BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V8_P3 με ένα root explorer με τα σωστά permissions δηλαδή rw -r -r .Τα ανέβασα εδώ

Διάβασα όμως στο xda ότι αυτά τα αρχεία καλό ειναι να τα αλλάζουμε πριν την εκκίνηση του τηλεφώνου και γιαυτό προσωπικά τα πέρασα μέσα στo zip της ρομ και έκανα νέα καθαρή εγκατάσταση και προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει την αλλαγή τους απευθείας μέσα απο την ρομ

 

Θα σου ανάψω μία λαμπάδα... Από τότε που πήρα εδώ και 3 μήνες το ZTE V967s είχα το ίδιο πρόβλημα.

Παίζει να έχω δοκιμάσει πάνω από 30 διαφορετικά modem.img μαζί με τα mddb αρχεία αλλά είτε θα δούλευε το bluetooth και δεν θα είχα 3G είτε θα είχα ασταθές... Δοκίμασα ότι υπήρχε από 6589!

 

Αυτό δουλεύει τέλεια!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you thank you :D:D:D:D

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που έχει ο φίλος μου του παρουσίασε πρόβλημα από τη μέση της οθόνης και κάτω, δείτε να μου πείτε κάποια γνώμη https://www.dropbox.com/s/ehu638x62zshfah/VID_20140216_5526.mp4

Δεν του έχει πέσει ποτέ κάτω και το έχει μόνιμα στο σπίτι του για να παίζει παιχνίδια, δεν είναι το βασικό του τηλέφωνο.

 

Υπάρχει γιατριά ή να επικοινωνήσω με το κατάστημα για να τους το στείλω και να αναλάβουν την επισκευή ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει γινει το συγκεκριμένο πρόβλημα απο κάποια κακομεταχείριση και δεν στρώσει με αλλαγή rom,τότε η μόνη λύση ειναι η επικοινωνία με το κατάστημα για επιστροφή
Link to comment
Share on other sites

Έχει την thl w200, του έκανα όλα τα wipe και το άνοιξα αλλά το πρόβλημα παραμένει, θα δοκιμάσω κάποια άλλη rom και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει για επιστροφή, βάλε τη stock Rom.

Αυτο πιστευα και εγω αλλα ηθελα και δευτερη γνωμη :)

 

Τελικα, σε καλο σου βγηκε ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι ο χαμηλός ήχος του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην ακούω τις κλήσεις, υπάρχει κάποια αξιόπιστη λύση στο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγό τον δοκίμασες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 ?

Προσωπικά έχω αυτόν τον ήχο σε όλα μου τα τηλέφωνα https://cloud.mail.ru/public/1e3277ecc5d9/Standard.ogg αν δεν μπορείς να το κατεβάσεις πες μου να το ανεβάσω αλλού, δεν έχω ελεύθερο χώρο στο dropbox

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στην color στο email σε imap λογαριασμό, μου εμφανίζει όλα τα συνημμένα (pdf, doc, xls...) εκτός και αν έχω επισυνάψει άλλο email. Τότε δεν εμφανίζει τίποτα, σαν να μην υπάρχει κανένα συνημμένο. Το κάνει και σε εσας, όσοι χρησιμοποιείτε την color?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Είχα πράγματι αλλάξει τις τιμές, αλλά δεν νομίζω ότι βοήθησε ιδιαίτερα. Πιο πολύ βοηθά ο ήχος που ανέβασες!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρηστο bbbb ειδα αγγελια για το Blackview. Τι εγινε το εδωσες? Πως και ετσι? Για πες φιλε .... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε πρώτη ευκαιρία θα το προσπαθήσω και στο zopo zp820 της γυναίκας μου , γιατί υποψιάζομαι πως όσα smartphones μοιράζονται το ίδιο στυλ camera module και έχουν θέμα με την ευκρίνεια ** , αυτή η μέθοδος βρίσκει εφαρμογή και μάλιστα εγώ είδα δραματικά αποτελέσματα βελτίωσης (άμα είστε ικανοποιημένοι δεν αλλάζεται τίποτα , εννοείται ) . Ίσως θα ήταν καλύτερα και ξεχωριστό νήμα ...

 

εδώ κάποια video :

 

,

 

Παρακαλώ αν δεν έχετε ανοίξει ξανά smartphone , μην το επιχειρήσετε , δεν θέλω να σας δώσω ιδέες πως να το χαλάσετε

από τον ενθουσιασμό μου αμέλησα να πάρω δείγματα πριν , αλλά θα προσπαθήσω να δείξω κάποια αποτελέσματα .

η διαδικασία είναι αρκετά γρήγορη ~10' , μόνο προσοχή στην αποκόλληση της γκρι "κάσας" (σασί) , που είναι βέβαια πλαστικό , χρειάζεστε πλαστικά λεβιεδάκια ή πένες κιθάρας ...

** δεν μιλάμε γενικώς " δεν βγάζει καλές φωτογραφίες" αλλά πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ακριβώς τι δεν κάνει καλά ...

 

επίσης ίσως αυξάνεται η ελάχιστη απόσταση εστίασης κατά μερικούς πόντους , πράγμα που θεωρώ άνευ σημασίας καθότι η πλειοψηφία των λήψεων είναι από 1,50 μ. και μακρύτερα ...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλή πατέντα.Είδες και εσύ τόσο μεγάλη διαφορά όπως στο βίντεο στο youtube;

Χρηστο bbbb ειδα αγγελια για το Blackview. Τι εγινε το εδωσες? Πως και ετσι? Για πες φιλε .... :blink:

Ναι το έδωσα το κινητό.Είναι καλό κινητό για τα χρήματα που κοστίζει αλλά οκ υπάρχουν και καλύτερα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω δείγματα παρόμοια , αλλά ναι , είναι μεγάλη η βελτίωση , αυτοί στα βίντεο δεν έχουν την πριν κατάσταση , αλλά ναι είναι πολύ καλές οι φώτο πλέον σε κανονικές συνθήκες , παρότι αυτές τις μέρες ο καιρός δεν προσφέρεται για πολλά τεστ . Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Κατα πόσο αξίζει να βάλουμε δική μας μεταλλική κεραία (ιδιοκατασκευή προφανώς:ninja:) πάνω από τις δικές του αυτοκόλλητες και στην ουσία να τις επικαλύψουμε? Μιλάω για τα πάνω αυτοκόλλητα, που είναι για το wifi και για το gps. Λέτε να κάνει διαφορά? Δεν μιλάω για τη λύση που φαίνεται το αλουμινόχαρτο, αλλά στην ουσία να αντικαταστήσουμε τις αυτοκόλλητες που έχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...