Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα ελπίζω όμως να τα τσεκαρες όλα και το preloader kai to mbr στην περιπτωση τη δικη σου μπορει να εχει χασει κατι απο αυτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστα ελπίζω όμως να τα τσεκαρες όλα και το preloader kai to mbr στην περιπτωση τη δικη σου μπορει να εχει χασει κατι απο αυτα

 

Ο σταυρος γράφει μόνο το recovery, να δοκιμασω να τσεκαρω όλα τα τμηματα?

Link to comment
Share on other sites

Την τέλειωσα όλη την ιστορία, καμιά βελτίωση δυστυχώς, το κινητό θα πάρει τον μακρύ δρόμο του γυρισμού στην Κ'ινα, το κακό είναι ότι ο φίλος μου το είδε από εμένα του άρεσε και του βγήκε μάπα το δικό του που το πλήρωσε κανονικότατα και πλήρωσε και dhl!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις μεσονύχτιες οδηγίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο Banggood

Δυο Battery Housing Leather Case With View Window

Ενα Battery Protective Back Case

 

2013-12-13 14:52:47 Payment Confirmed

2013-12-13 14:54:29 Ready To Process

2013-12-13 20:15:15 Back Order

2013-12-17 23:56:36 Processing

2013-12-18 03:51:53 Shipped

 

 

Για το θεμα με το gps βρηκα μια μεση λυση, εβαλα αλουμινοταινια οπως δειχνω στις φωτογραφιες. Στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο ασχημο οσο στης φωτογραφιες.

Με κλειστα τα data μεσα στο κεντρο της πολης ακομα και σε μονοδρομους με ψηλα κτιρια τα πηγε καλα, εχασα δυο φορες το στιγμα αλλα επανηλθε πολυ γρηγορα.

Με το igo δοκιμασα καποιες διαδρομες, αν δεν ακολουθουσα τη διαδρομη που μου ελεγε και ''ετρεχα'' αργουσε λιγο να παρει τα ''ισια'' του, οταν πηγαινα αργα και δεν ακολουθουσα τη διαδρομη που μου ελεγε το στιγμα δεν μπερδευοταν. Επισης με δειχνει ακριβος εκει που ειμαι

Το snr δεν ειναι τοσο δυνατο οσο οταν βγαζω το καπακι.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο περιπλανησεις στις διαφορες ROM του φιλου μας του ffox4 και τον :thanks: γιαυτο, ξαναεπεστρεψα σε αυτην του THL 200. Ειναι τελικα η πιο απροβληματιστη. Δουλευουν τα παντα μια χαρα, οποτε :D

 

Α, επειδη ενας φιλος ψαχνει για ιδια συσκευη, αν καποιος υπολογιζει να τη δωσει και σκεφτεται μια λογικη τιμη, ας μου στειλει ενα ΡΜ, μπας και το φτιαξουμε το φιλαρακι :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ σε αυτή έχω καταλήξει.Δουλεύουν όλα κανονικά με κυριότερο το gravitybox.Mια ακόμη λειτουργία που προσθέσανε στο phone--->tweaks-->mobile data ειναι το smart radio feature.Με αυτή την λειτουργία μπορούμε να έχουμε αυτόματη εναλλαγή απο 2g σε 3g και αντίστροφα όταν ανοίγουμε ή κλείνουμε τα δεδομένα κινητής.Επισης σήμερα μου ήρθε η 2η μπαταρία απο banggood που είχε φύγει απο 18-12,ενώ το μαύρο καπάκι που έφυγε την ίδια ημέρα δεν ήρθε ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Με την w200 είμαι και εγώ και είμαι πολύ ικανοποιημένος! ffox4 thank you !

 

Χρήστο πήρα και το μαύρο καπάκι και τη θήκη με το παράθυρο, το μαύρο καπάκι έχω τώρα επάνω στο τηλέφωνο και μου αρέσει πολύ.

 

Έκανα και ένα reboot γιατί "σκάλωσε" και δεν "έβλεπα" την sd

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση και εγώ στα επίπεδα αυτά βρίσκομαι.Ισως παίζει ρόλο και αυτό που έγραψα για το smart radio feature του gravitybox μιας το σήμα κινητής όταν είμαι συνδεδεμένος με wifi ειναι 2g και όπως φαίνεται και από τα στατιστικά της μπαταρίας ειναι πράσινο,δηλαδή άριστο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βλεπω μια χαρα η μπαταρια.

Γενικα αυτη η rom δουλευει πολυ καλα και με το ποσοστο % ακομα και με επανεκκινηση, το μονο που κανει (μικρο το κακο) ειναι απο το 10 εως το 2 παει σφεντονα.

 

Και δυο ερωτησεις γενικου περιεχομενου:

1) μπορω να φτιαξω rom για τηλεφωνο και η Port rom που θα παρω να εχει διαφορετικο μεγεθος εσωτερικου χωρου ? δηλαδη η μαμισια rom να ειναι 1gb ram / 4gb rom και η port 1gb ram / 8gb rom ?

2) H port rom πρεπει να εχει ιδιο επεξεργαστη ? πχ μαμισια rom mtk6589 και η port mtk6589T ? ή αρκει να ειναι και οι δυο Cortex A7 quad core ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

1.Ναι μπορεις να το κάνεις αυτό.Αρκει να προσέξεις το μέγεθος του /system partition ώστε να χωράει στο άλλο τηλέφωνο.πχ Στο jk809 το /system ειναι 671mb οπότε αν η ρομ που θες να κάνεις port ειναι μικρότερη θα εισαι οκ

2.6589 και 6589Τ ειναι οκ.Προσπάθησα πολύ αλλά χωρίς αποτέλεσμα να κάνω port αρκετές ρομ απο mtk6582 ώστε να έχουμε μια πραγματική 4.2.2 ρομ και όχι μούφα 4.2.2 καθως όσες 4.2.2/4.3 κυκλοφορούν για mtk6589 κινητά πρακτικά ειναι 4.2.1 πειραγμένες ώστε να φαίνονται 4.2.2 αλλά δε κατάφερα κάτι.Ειναι αρκετά διαφορετική η δομή των αρχείων και το περισσότερο που κατάφερα ήταν να φτάσει το κινητό στο boot animation και δεν μπούταρε ποτέ :(

Και δε βλέπω και κανέναν να έχει καταφέρει να φτιάξει μια πραγματική 4.2.2 και άνω για 6589 επεξεργαστή.Ακόμη και την max smart του carliv για το v967s κατάφερα να μπουτάρω αλλά και πάλι δεν ειναι πραγματική 100% 4.3 ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση !

 

Το νούμερο "3" τι είναι αν επιτρέπεται?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάπου είχε κυκλοφορήσει ένα cwm flashable zip για να περάσεις τον dialer των thl με τα δυο κουμπιά για κλήση και απο τις δυο sim. Το εχει κανένας εύκαιρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το δεν κανει για άλλες rom με προβληματίζει, ήθελα να το δοκιμάσω σε άλλη παρόμοια συσκευή οπότε μάλλον δεν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο το dialler το εχω δοκιμασει σε zopo c2 και δουλευει αλλα σε ρομ με samsung s4 ui, παντως δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις αφου βεβαια κανεις ε ε να τελυταιο backup στη συσκευη σου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είδα αυτό το ποστ:

http://www.adslgr.com/forum/threads/791723-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-bluetooth-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC?p=5303162#post5303162

 

και μου έχει τύχει και σε μένα. Νόμιζα ότι είχα πρόβλημα με τα ακουστικά μου αλλά από ότι αναφέρεται είναι ένα πρόβλημα που έχει τύχει και σε άλλα κινέζικα.

Έχετε παρατηρήσει τίποτα τέτοιο? Καμιά λύση να υπάρχει άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολύ περίεργο πρόβλημα.Δοκίμασες και εσύ στην άλλη υποδοχή σιμ και παίζει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, μετά το ρουτ, πρέπει να υπάρχει φάκελος με παρόμοιο όνομα "ρουτ"?

Γιατί για το cwm αναφέρεται στο βήμα 2 οτι το recovery του carliv πρέπει να πάει στο ρουτ στην sd.

Ekana to root χωρις εξωτερικη κάρτα.

Το έχω ακόμα μανίσιο και λέω επιτέλους να προχωρήσω...

Edited by drant0n
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, μετά το ρουτ, πρέπει να υπάρχει φάκελος με παρόμοιο όνομα "ρουτ"?

Γιατί για το cwm αναφέρεται στο βήμα 2 οτι το recovery του carliv πρέπει να πάει στο ρουτ στην sd.

Ekana to root χωρις εξωτερικη κάρτα.

Το έχω ακόμα μανίσιο και λέω επιτέλους να προχωρήσω...

 

αυτό δεν είναι το "root" του λειτουργικού , αλλά "η ρίζα" της κάρτας μνήμης πχ , που εκεί είναι όλοι οι φάκελοι και τα χύμα αρχεία .

Αυτό ισχύει σε κάθε ραχοκοκαλιά αποθήκευσης είτε κάρτα είτε η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου είτε το λειτουργικό .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι το "root" του λειτουργικού , αλλά "η ρίζα" της κάρτας μνήμης πχ

 

Προφανώς λοιπόν δημιουργώ εγώ τον φάκελο ρουτ στην κάρτα?

Το ξεψαχνίζω λίγο πριν αρχίσω για είμαι σίγουρος ότι έχω κατανοήσει τα βήματα πριν το ξεκινήσω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δημιουργείς φάκελο root.Ο όρος να πάει το αρχείο στο root της sd card ειναι να το βάλεις στο sdcard/ χύμα
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δημιουργείς φάκελο root.Ο όρος να πάει το αρχείο στο root της sd card ειναι να το βάλεις στο sdcard/ χύμα

 

Ευχαριστώ και σορυ για το πρηξιμο!

Btw το μονο σπαστικο με το κινητο ειναι ο χρονος φορτισης και αποφορτισης, εσεις ειδατε διαφορά με τις αλλες ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Με την w200 rom σε συνδυασμό με το νεότερο modem firmware είδα διαφορά στο χρόνο φόρτισης.Εκει όμως που είδα την μεγάλη διαφορά στην αυτονομία ειναι η φόρτιση της μπαταρίας στον εξωτερικό φορτιστή.Πλεον εχω και 2η μπαταρία και έχω πραγματικά σωθεί σε αυτό το κομμάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...