Jump to content

ZTE V965


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για ένα φίλο και δυστυχώς ήρθε χωρίς root, χωρίς play store Και με πολλές Κινέζικες εφαρμογές.

 

Για το λόγο αυτό θέλω να περάσω μία multilingual custom rom. Έκανα root με framaroot και προσπάθησα να εγκαταστήσω μία custom rom Μέσω του Rom manager. Μόλις όμως πάω να κάνω Flash ClockWorkMord recovery μου λέει πως το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν υποστηρίζεται και δεν μπορώ να προχωρήσω τη διαδικασία.

 

Επειδεί είμαι και λίγο άσχετος με root και custom roms μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Υπάρχει κάποιος οδηγός για flash και εγκατάσταση custom roms σε αυτό το τηλέφωνο;

 

Ποια custom rom προσπαθείς να περάσεις και που τι βρήκες;

Αν θέλεις μπορώ να σου πω πως να περάσεις με flash tool που το έχω κάνει αρκετές φορές. Θα χρειαστείς Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Ποια custom rom προσπαθείς να περάσεις και που τι βρήκες;

Αν θέλεις μπορώ να σου πω πως να περάσεις με flash tool που το έχω κάνει αρκετές φορές. Θα χρειαστείς Windows 7.

 

Η μόνη που βρήκα είναι αυτή εδώ http://www.needrom.com/mobile/v965/. Αν έχετε υπόψιν κάποια άλλη μπορείτε να μου προτείνετε. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ξεφορτωθώ τις κινέζικες μ@λ@κίες και να βάλω playstore. Όταν λες με flash tool εννοείς το sony flash tool ή άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη που βρήκα είναι αυτή εδώ http://www.needrom.com/mobile/v965/. Αν έχετε υπόψιν κάποια άλλη μπορείτε να μου προτείνετε. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ξεφορτωθώ τις κινέζικες μ@λ@κίες και να βάλω playstore. Όταν λες με flash tool εννοείς το sony flash tool ή άλλο;

 

Εντάξει είναι αυτή και έχει Ελληνικά. Εγώ το έχω κάνει με Windows 7

Κατέβασε την και αποσυμπίεζε την στο υπολογιστή σου. Θα δημιουργήσει ένα φάκελο "ZTE_V965_9B18D-P188F03V1.0.0B03_Lang". Διάβασε και αυτό τον οδηγό για το πως περνάμε rom με flash tool γενικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 Κατέβασε και τους driver και το flash tool που λέει στο οδηγό.

Διάβασε και έναν πιο αναλυτικό οδηγό που έχω κάνει για το V889S http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5061562#post5061562 (Μην καταβάσεις τα αρχεία μου γιατί είναι για άλλο τηλέφωνο. Διάβασε μόνο τη διαδικασία)

Εγώ το έχω κάνει με άλλα drivers, flash tool. Αν κάτι δεν σου δουλέψει από τον οδηγό του gerstavros2 (drivers, flash tool) πες μου να σου στείλω άλλα που έχουν δουλέψει σε μένα.

Δες και τη recovery έχεις. Αν έχεις καμία Κινέζικη πες μου να σου στείλω μια με Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι αυτή και έχει Ελληνικά. Εγώ το έχω κάνει με Windows 7

Κατέβασε την και αποσυμπίεζε την στο υπολογιστή σου. Θα δημιουργήσει ένα φάκελο "ZTE_V965_9B18D-P188F03V1.0.0B03_Lang". Διάβασε και αυτό τον οδηγό για το πως περνάμε rom με flash tool γενικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 Κατέβασε και τους driver και το flash tool που λέει στο οδηγό.

Διάβασε και έναν πιο αναλυτικό οδηγό που έχω κάνει για το V889S http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5061562#post5061562 (Μην καταβάσεις τα αρχεία μου γιατί είναι για άλλο τηλέφωνο. Διάβασε μόνο τη διαδικασία)

Εγώ το έχω κάνει με άλλα drivers, flash tool. Αν κάτι δεν σου δουλέψει από τον οδηγό του gerstavros2 (drivers, flash tool) πες μου να σου στείλω άλλα που έχουν δουλέψει σε μένα.

Δες και τη recovery έχεις. Αν έχεις καμία Κινέζικη πες μου να σου στείλω μια με Αγγλικά.

 

Κάνω όλα τα βήματα και τη στιγμή που πατάω download και συνδέω το τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; Έχω εγκαταστήσει τους drivers κανονικά, βάζω το scatter και δν κάνει τπτ το flash tool. Μένει στο 0%

 

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει γιατί το τρέχω σε windows 8;

Edited by pareisaktos
Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλα τα βήματα και τη στιγμή που πατάω download και συνδέω το τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά; Έχω εγκαταστήσει τους drivers κανονικά, βάζω το scatter και δν κάνει τπτ το flash tool. Μένει στο 0%

 

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει γιατί το τρέχω σε windows 8;

 

99% είναι θέμα με τα Windows 8 που δεν αναγνωρίζουν drivers. 1% να κάνεις κάτι λάθος.

Στείλε με ένα ΠΜ το mail σου να σου στείλω τους drivers που έχω και εγώ αλλά 99% ούτε και αυτά κάνουν για Windows 8.

Προσπάθησε να βρεις από κάποιον Windows 7 που δουλεύουν σίγουρα. Στη χειρότερη κατέβα νότια προάστια να το κάνουμε από το δικό μου που έχει win7.

Δες και τι recovery έχεις. Σβήνεις το τηλέφωνο και μετά πατάς ταυτόχρονα για λίγα δευτερόλεπτα [vol+] και [power on]. To τηλέφωνο μπαίνει σε recovery. Με [vol+] και [vol-] πας πάνω κάτω και με [power on] επιλέγεις την εντολή. Αφού δεις πιο έχεις πας [rebοot] και πατάς [power on] για να ανάψει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

99% είναι θέμα με τα Windows 8 που δεν αναγνωρίζουν drivers. 1% να κάνεις κάτι λάθος.

Στείλε με ένα ΠΜ το mail σου να σου στείλω τους drivers που έχω και εγώ αλλά 99% ούτε και αυτά κάνουν για Windows 8.

Προσπάθησε να βρεις από κάποιον Windows 7 που δουλεύουν σίγουρα. Στη χειρότερη κατέβα νότια προάστια να το κάνουμε από το δικό μου που έχει win7.

Δες και τι recovery έχεις. Σβήνεις το τηλέφωνο και μετά πατάς ταυτόχρονα για λίγα δευτερόλεπτα [vol+] και [power on]. To τηλέφωνο μπαίνει σε recovery. Με [vol+] και [vol-] πας πάνω κάτω και με [power on] επιλέγεις την εντολή. Αφού δεις πιο έχεις πας [rebοot] και πατάς [power on] για να ανάψει κανονικά.

 

Καλησπέρα. Μετά από πολλές ώρες πάνω από τον υπολογιστή βρήκα τη λύση. Δεν γινόταν σωστά η εγκατάσταση των drivers στα windows 8. Για να τους εγκαταστήσω σωστά έπρεπε να ακολουθήσω μια διαδικασία. Βέβαια με τη συγκεκριμένη ρομ μου φαίνεται ότι το κινητό κολλάει λιγάκι. Τώρα που βρήκα τον τρόπο μπορεί να δοκιμάσω και άλλες roms

 

Για όποιον αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να δεί εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303046

 

Επίσης έπρεπε να τσεκάρω και εγώ το sum στο flash tool όπως αναφέρεις και εσύ στον οδηγό σου. Χωρίς αυτό δεν έκανε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολλές ώρες πάνω από τον υπολογιστή βρήκα τη λύση. Δεν γινόταν σωστά η εγκατάσταση των drivers στα windows 8. Για να τους εγκαταστήσω σωστά έπρεπε να ακολουθήσω μια διαδικασία. Βέβαια με τη συγκεκριμένη ρομ μου φαίνεται ότι το κινητό κολλάει λιγάκι. Τώρα που βρήκα τον τρόπο μπορεί να δοκιμάσω και άλλες roms

 

Για όποιον αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να δεί εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303046

 

Επίσης έπρεπε να τσεκάρω και εγώ το sum στο flash tool όπως αναφέρεις και εσύ στον οδηγό σου. Χωρίς αυτό δεν έκανε τπτ.

 

Τέλος καλό όλα καλά.

Τη rom αυτή (από needrom) την έχω δοκιμάσει και δεν έχω δει κολλήματα. Μπορείς να μας πεις που εντόπισες τα κολλήματα.

Δες και τη recovery σου έχει περάσει. Μην είναι καμία Κινέζικη. Από το topic του V889S κάποιος προσπαθεί να επαναφέρει το τηλέφωνο και δυσκολεύεται γιατί το recovery είναι στα Κινέζικα και δεν ξέρει τι να πατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυριο στις 12 θα παραγγειλω το εν λόγω μοντελο τελικά από to2c για ένα φιλο μου, ο οποίος δεν εχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...Το γεγονός ότι δεν έρχεται root από to2c θα μας δημιουργησει καποιο πρόβλημα στο μενου και τις εφαρμογές (θα φαινονται τιποτα κινεζιες) ή η διαφορά είναι ανεπαισθητη?? Ρωταω για να μην εκτεθω στο φιλο μου..Τα 80 ευρω για το παιδι είναι αρκετα λεφτά και δεν θελω να τον καψω...

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυριο στις 12 θα παραγγειλω το εν λόγω μοντελο τελικά από to2c για ένα φιλο μου, ο οποίος δεν εχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...Το γεγονός ότι δεν έρχεται root από to2c θα μας δημιουργησει καποιο πρόβλημα στο μενου και τις εφαρμογές (θα φαινονται τιποτα κινεζιες) ή η διαφορά είναι ανεπαισθητη?? Ρωταω για να μην εκτεθω στο φιλο μου..Τα 80 ευρω για το παιδι είναι αρκετα λεφτά και δεν θελω να τον καψω...

Δεν με προσεχεις............:)post 25.......εχω αναιβασει βιντεο απο κντ που εφερα,απο to2c,εννοειται ειναι root και φυσικα με τα Ελληνικα του.......δεν με προσεχεις.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά.

Τη rom αυτή (από needrom) την έχω δοκιμάσει και δεν έχω δει κολλήματα. Μπορείς να μας πεις που εντόπισες τα κολλήματα.

Δες και τη recovery σου έχει περάσει. Μην είναι καμία Κινέζικη. Από το topic του V889S κάποιος προσπαθεί να επαναφέρει το τηλέφωνο και δυσκολεύεται γιατί το recovery είναι στα Κινέζικα και δεν ξέρει τι να πατήσει.

 

Ναι πάλι καλά έβγαλα άκρη. Έχω διακρίνει κάποια κολλήματα σε διάφορα παιχνίδια (π.χ fruit ninja) που με την προηγούμενη ρομ δν τα είχε. Θα τσεκάρω τη recovery και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά.

Τη rom αυτή (από needrom) την έχω δοκιμάσει και δεν έχω δει κολλήματα. Μπορείς να μας πεις που εντόπισες τα κολλήματα.

Δες και τη recovery σου έχει περάσει. Μην είναι καμία Κινέζικη. Από το topic του V889S κάποιος προσπαθεί να επαναφέρει το τηλέφωνο και δυσκολεύεται γιατί το recovery είναι στα Κινέζικα και δεν ξέρει τι να πατήσει.

 

Και το δικό μου κινέζικη recovery έχει. Πως μπορώ να εγκαταστήσω κάποια στα αγγλικά; Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καλή χρονιά εύχομαι με υγεία για όλους μας!

 

Είμαι αρκετά παλαιός στο forum, αλλά το επισκέπτομαι αραιά και που, οπότε κάθε φορά που μπαίνω νιώθω ότι έχω μείνει πίσω δεκαετίες! :O

Άνοιξα λοιπόν ένα άλλο topic μιας και ψάχνω γενικά για τηλέφωνο περί τα 80€, αλλά ο δρόμος με έφερε τελικά προς τα εδώ. :cool:

 

Ξεκίνησα με την αναζήτηση μιας συσκευής, η οποία θα δοθεί ως δώρο στην κοπέλα μου, αλλά όσο έψαχνα η αλήθεια είναι ότι μπήκα και εγώ στον πειρασμό και "ψήνομαι" εξίσου για την απόκτηση κάποια συσκευής σε δεύτερη φάση. (Ίσως το V967s:happy:)..

Πέρσι κάναμε τη βλακεία και αγοράσαμε κινητά από Ελλάδα. Εγώ στις αρχές του έτους ένα Samsung mini, το οποίο μάλλον τελικά είχε καταληφθεί από κάποιο δαιμονικό ον. Δε παίζει άλλο σενάριο με αυτά που έκανε..Εκείνη ένα Samsung Y, το οποίο συγκριτικά με το δικό μου ήταν πολύ καλύτερο, αλλά εντός 6μήνου άρχισε τα "κόλπα". Κολλήματα, "πλήρης εσωτ. μνήμη" και τα γνωστά. Μόλις δε αποφάσισε να του περάσει και Facebook, τέλος. Τιτανικός νο.2. Εγώ στάθηκα τυχερός και δανείστηκα ένα 3gs ενός φίλου, οπότε κάνω τη δουλίτσα μου, αλλά η κοπελιά έχει διαρκώς κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα. Και ποιος την πληρώνει? :shifty:

 

Για να μη σας κουράζω..διάβασα, ξεστραβώθηκα, ζαλίστηκα και κατέληξα σε αυτό εδώ το πολλά υποσχόμενο κινητό, στου οποίου την τελική απόφαση έπαιξαν καταληκτικό ρόλο 2 συνφορουμίτες (ο Kostast1 και ο συνονόματος arisG90) και οι θετικές κριτικές τους. Ειδικά ο Κώστας, βοήθησε πολύ και με την παρουσίαση που έχει κάνει, μιας και είναι εντελώς διαφορετική η αίσθηση να βλέπεις αυτό που σε ενδιαφέρει και δη από Έλληνα που το δοκιμάζει live.

 

Η αγορά θα γίνει εντός των επομένων ημερών από to2c, με το οποίο διαπραγματεύομαι για τα δώρα και συγκεκριμένα τα χρώματα, μιας και θα πάνε σε δεσποινίδα. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μόνο μαύρα χρώματα, οπότε ίσως καταφύγω σε καμιά εναλλακτική μέσω Ebay, που υπάρχουν επιλογές για το "συμβατό" U819.

Θα ήθελα τη βοήθεια - συμβουλή σας σε 2-3 λεπτομέρειες, που αφορούν στην παραγγελία, μιας και έχετε μια Χ εμπειρία παραπάνω. Σκέφτομαι να πάρω 2 σετ ακουστικά H/F, μιας και μου είπαν κάποιοι χρήστες του forum ότι τα περισσότερα εγχώρια δεν ταιριάζουν με τα ΖΤΕ. Επίσης σκεφτόμουν και για μια εξτρά μπαταρία, just in case, αλλά σε αυτό το θέμα "κολλάμε". Απ' ότι μου είπαν οι άνθρωποι στο t2c υπάρχει ένα θεματάκι με τις μπαταρίες και δεν τους αφήνουν να τις στέλνουν, αν δεν είναι τμήμα της συσκευής. Υπάρχει κάποια εναλλακτική, ίσως..(?)

Θα ζητήσω τα κλασσικά Ελληνικά κτλ, root της συσκευής και όλα τα κινέζικα software διαγραμμένα. Google κλπ προ-εγκατεστημένα και τη συσκευή up to date. Ταχυδρομικά <30$ και τα γνωστά.

Είναι κάτι άλλο, που πρέπει να αναφέρω? Ως προς τη εταιρία αποστολής πχ..Singpost αντί για chinapost κλπ ή τα κάνουν μόνοι τους..

 

Any tips γενικότερα? :)

 

Επίσης σημαντική ερώτηση..Aυτό περί Κινέζικης recovery...αφορά εμάς, που θα το χρησιμοποιούμε σαν κοινοί χρήστες..πρέπει να ζητήσω ή να κάνω κάτι αφού το πάρω..πχ να βάλω εγώ μια Αγγλική rec..και αυτή μπαίνει σε συνδιασμό με το root που του έχουν κάνει και πώς ακριβώς?

Ή μήπως να το αφήσω έτσι, γιατί όσο το σκαλίσω θα το κάνω χειρότερα..?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Άρης

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Δεν με προσεχεις............:)post 25.......εχω αναιβασει βιντεο απο κντ που εφερα,απο to2c,εννοειται ειναι root και φυσικα με τα Ελληνικα του.......δεν με προσεχεις.......:lol:

 

Κωστα εισαι απολυτα σιγουρος ότι ερχεται rooted από Το2c????? Εσυ το πηρες ρουταρισμενο???????προχτες που μιλουσα μαζι τους στο Chat μου ειπαν ότι δεν το ρουταρουν, αλλα η συσκευη μου θα λειτουργει κανονικα....Δεν εχω ιδιαιτερο πρόβλημα με αυτό, θα ηθελα όμως να ξερω ότι όταν το παραλαβει το παιδι δεν θα δει γεματο το κινητο με κινεζικες εφαρμογες......Ελληνικα εννοείται ότι θα εγκαταστησουν..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κωστα εισαι απολυτα σιγουρος ότι ερχεται rooted από Το2c????? Εσυ το πηρες ρουταρισμενο???????προχτες που μιλουσα μαζι τους στο Chat μου ειπαν ότι δεν το ρουταρουν, αλλα η συσκευη μου θα λειτουργει κανονικα....Δεν εχω ιδιαιτερο πρόβλημα με αυτό, θα ηθελα όμως να ξερω ότι όταν το παραλαβει το παιδι δεν θα δει γεματο το κινητο με κινεζικες εφαρμογες......Ελληνικα εννοείται ότι θα εγκαταστησουν..

Φιλε μου εαν προσεξεις στο βιντεο υπαρχει και τι εικονιδιο του supersu.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αλλά όσο έψαχνα η αλήθεια είναι ότι μπήκα και εγώ στον πειρασμό και "ψήνομαι" εξίσου για την απόκτηση κάποια συσκευής σε δεύτερη φάση. (Ίσως το V967s:happy:)..

 

Η αγορά θα γίνει εντός των επομένων ημερών από to2c, με το οποίο διαπραγματεύομαι για τα δώρα και συγκεκριμένα τα χρώματα, μιας και θα πάνε σε δεσποινίδα. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μόνο μαύρα χρώματα, οπότε ίσως καταφύγω σε καμιά εναλλακτική μέσω Ebay, που υπάρχουν επιλογές για το "συμβατό" U819.

Θα ήθελα τη βοήθεια - συμβουλή σας σε 2-3 λεπτομέρειες, που αφορούν στην παραγγελία, μιας και έχετε μια Χ εμπειρία παραπάνω. Σκέφτομαι να πάρω 2 σετ ακουστικά H/F, μιας και μου είπαν κάποιοι χρήστες του forum ότι τα περισσότερα εγχώρια δεν ταιριάζουν με τα ΖΤΕ. Επίσης σκεφτόμουν και για μια εξτρά μπαταρία, just in case, αλλά σε αυτό το θέμα "κολλάμε". Απ' ότι μου είπαν οι άνθρωποι στο t2c υπάρχει ένα θεματάκι με τις μπαταρίες και δεν τους αφήνουν να τις στέλνουν, αν δεν είναι τμήμα της συσκευής. Υπάρχει κάποια εναλλακτική, ίσως..(?)

Θα ζητήσω τα κλασσικά Ελληνικά κτλ, root της συσκευής και όλα τα κινέζικα software διαγραμμένα. Google κλπ προ-εγκατεστημένα και τη συσκευή up to date. Ταχυδρομικά <30$ και τα γνωστά.

Είναι κάτι άλλο, που πρέπει να αναφέρω? Ως προς τη εταιρία αποστολής πχ..Singpost αντί για chinapost κλπ ή τα κάνουν μόνοι τους..

 

Any tips γενικότερα? :)

 

Άρης

 

Εξαιρετικο το ΖΤΕ V967s αλλα δες και το Huawei G610S στα 110 ευρω (περιπου ιδια λεφτα) αν ψαχνεις για σενα.Λενε πολυ καλα λογια.Σαν κατασκευη οθονη κ μπαταρια.Το θεωρω πιο ομορφο και ειναι πιο ελαφρυ νομιζω(επειδη εφερα για μενα αρχικα ενα 967,που πηγε μετα σε φιλο ,αλλα απογοητευτηκα απο το βαρος.Εχει ομως απιθανη μπαταρια.Δεν τελειωνει).Μαλλον θα το παρω και γω.

Τωρα σχετικα με το ΖΤΕ V965 και το to2c.Yπαρχουν στο ebay οπως ειπε ο φιλος ,αρκετες θηκες και σιλικονης (1.4 ευρω η μια) και πορτοφολι (απο 4.5) σε διαφορα χρωματα,και γυναικεια (πηρα 3+1 αντιστοιχα).Οντως υπαρχει μια ''απαγορευση'' για 2 μπαταριες σ ενα πακετο αλλα προσφατα μ ηρθε κινητο με 2 χωρις προβλημα.Ποσο μαλλον αμα την πληρωσεις κιολας δεν νομιζω να αρνηθουν.Πιεσε τους.Θα τους ζητησεις ''I want it rooted with Greek language and Play Store (and no Chinese Apps) installed.Send it via Singpapore Post as a gift and declate low value (20-30$).Ουτως η αλλως το to2c στελνει με Singpost και καθαρο απο Κινεζικες εφαρμογες.Ειδικα συσκευες ΖΤΕ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου κινέζικη recovery έχει. Πως μπορώ να εγκαταστήσω κάποια στα αγγλικά; Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός;

 

Εδώ υπάρχει οδηγός http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375258

Το έχω κάνει για το ZTE V889S και για το ZTE V965 και δούλεψε. Καμιά φορά δεν πιάνει με την πρώτη και θέλει να ξαναπροσπαθήσεις αλλά στο τέλος το φτιάχνει. Προσπάθησε μια φορά και αν δεν τα καταφέρεις πες μου να σου στείλω αυτό που έφτιαξα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος χριστιανος, σας εκλιπαρώ!! Θα παραγγειλω αυριο για φιλο από To2c ένα κινητο, το οποιο θα ερθει αρουταριστο..Αυτό που θελω να ρωτησω είναι αν επι της ουσιας επηρεαζει αυτό το γεγονος την λειτουργικότητα του κινητου...Προκειται για το ΖΤΕ 965...Θα υπαρχει ουσιαστικό πρόβλημα με την χρηση τουκινητου και τις εφαρμογες του????Δεν γνωριζω καν τι σημαινει root ουτε και recovery!!!!!! Αν ερθει με τιποτα κινεζιες πανω θα γινω ρεζιλι στον ανθρωπο!!!
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος χριστιανος, σας εκλιπαρώ!! Θα παραγγειλω αυριο για φιλο από To2c ένα κινητο, το οποιο θα ερθει αρουταριστο..Αυτό που θελω να ρωτησω είναι αν επι της ουσιας επηρεαζει αυτό το γεγονος την λειτουργικότητα του κινητου...Προκειται για το ΖΤΕ 965...Θα υπαρχει ουσιαστικό πρόβλημα με την χρηση τουκινητου και τις εφαρμογες του????Δεν γνωριζω καν τι σημαινει root ουτε και recovery!!!!!! Αν ερθει με τιποτα κινεζιες πανω θα γινω ρεζιλι στον ανθρωπο!!!

Φιλε τωρα τι να σου πουμε πια.....αυτο που εφερα εγω ειναι αυτο που βλεπεις στο βιντεο που εχω αναιβασει...απο το To2c....με root.Οχι δεν επιρεαζει σε τπτ την χρηση του κντ εαν ειναι η δεν ειναι ρουταρισμενο,εκτος εαν θες να αρχιζεις το σκαλισμα μετα.Ζητα ρουταρισμα-Ελληνικα κτλ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος χριστιανος, σας εκλιπαρώ!! Θα παραγγειλω αυριο για φιλο από To2c ένα κινητο, το οποιο θα ερθει αρουταριστο..Αυτό που θελω να ρωτησω είναι αν επι της ουσιας επηρεαζει αυτό το γεγονος την λειτουργικότητα του κινητου...Προκειται για το ΖΤΕ 965...Θα υπαρχει ουσιαστικό πρόβλημα με την χρηση τουκινητου και τις εφαρμογες του????Δεν γνωριζω καν τι σημαινει root ουτε και recovery!!!!!! Αν ερθει με τιποτα κινεζιες πανω θα γινω ρεζιλι στον ανθρωπο!!!

 

Να το πάρεις άφοβα. Δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα είτε είναι root (όπως λέει ο Kostast1) είτε δεν είναι. Το root σου δίνει τη δυνατότητα να "πειράξεις" το τηλέφωνο. Για τους αρχάριους καλό είναι να μην είναι root και πειράξουν κάτι κατά λάθος. Οι εταιρείες κανονικά τα τηλέφωνα τα πουλάνε χωρίς root. Αν δεν ξέρεις τι είναι root το σίγουρο είναι πως δεν ξέρεις και τι να το κάνεις, άρα δεν το χρειάζεσαι. Όταν θα μάθεις τι είναι και τι κάνει το σίγουρο είναι πως είναι εύκολο να το κάνεις.

Το recovery σε βοηθάει να πάρεις backup, να επαναφέρεις το τηλέφωνο σε λειτουργική κατάσταση αν πάθει κάτι και κάποια άλλα πράγματα τέτοιου τύπου. Έχει κάποιες επιλογές και για να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις πρέπει να είναι στα Αγγλικά και όχι στα Κινέζικα. Όταν με το καλό σου έρθει θα δεις και αν είναι στα Κινέζικα θα σε βοηθήσουμε να το κάνει με Αγγλικά. Όταν το αγοράσεις πες τους αν μπορούν να σου το κάνουν από το To2c αλλά και να μην σου το κάνουν θα το κάνεις από εδώ.

Το προηγούμενο τηλέφωνο το είχα 3 χρόνια και δεν χρειάστηκε ούτε να το κάνω root και ούτε να μπω ποτέ σε recovery. Οι περισσότεροι χρήστες ούτε ξέρουν τι είναι και ούτε τα χρησιμοποιούν.

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολύ Βασιλη και Κωστα (αν καταλαβα από τα nicknames)...Πιστευω ότι θα προχωρήσω στην αγορα με ησυχη την συνειδηση μου.... :D
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V965

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...