Jump to content

ZTE V965


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Φρέσκο" πράμα (με "παλιό" επεξεργαστή) από την ΖΤΕ, σε "σωστό" μέγεθος οθόνης για πολλούς (4.5") και συμμαζεμένο!

Για τα $120 (περίπου 90€) που ζητάει στο minideal (φαντάζομαι και αλλού), τιμιότατο!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=iTBU8e8C6tY]ZTE V965 [unboxing Video] [@ myphone.gr] - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XZkMCy6aA_E]ZTE V965 [Hands on - Review] [@myphone.gr] - YouTube[/ame]

 

Ευχαριστούμε τον Manux_oS για την παρουσίαση. Το video έγινε από το techvalue.net σε συνεργασία με το myphone.gr.

 

ZTE V965

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

Dual SIM Card Dual Standby

Android 4.1

CPU MTK6589, Quad Core, 1.2GHz

RAM 512MB, ROM 4GB

4.5 Inch IPS, capacitive touch screen

Resolution 854 x 480 pixels

Screen Color 260K Colors

Support TF card up to 32GB extended

Front 0.3MP Back Camera 5.0 MP Auto Focus With Flash Light

GPS

WIFI 802.11 b/g/n

Bluetooth 2.0

Gravity Sensor

Multi-Touch

Dimensions 119 x 61 x 9.9mm

Net Weight (Including battery) 130g

2000mAh Battery

Edited by navi55

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Φρέσκο" πράμα (με "παλιό" επεξεργαστή) από την ΖΤΕ, σε "σωστό" μέγεθος οθόνης για πολλούς (4.5") και συμμαζεμένο!

Για τα $120 (περίπου 90€) που ζητάει στο minideal (φαντάζομαι και αλλού), τιμιότατο!

ZTE V965

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

Dual SIM Card Dual Standby

Android 4.1

CPU MTK6589, Quad Core, 1.2GHz

RAM 512MB, ROM 4GB

4.5 Inch IPS, capacitive touch screen

Resolution 854 x 480 pixels

Screen Color 260K Colors

Support TF card up to 32GB extended

Front 0.3MP Back Camera 5.0 MP Auto Focus With Flash Light

GPS

WIFI 802.11 b/g/n

Bluetooth 2.0

Gravity Sensor

Multi-Touch

Dimensions 119 x 61 x 9.9mm

Net Weight (Including battery) 130g

2000mAh Battery

 

Δε μπορώ να πω ότι είναι και ευκαιρία. Με 10-15€ επιπλέον παίρνεις το V967.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πω ότι είναι και ευκαιρία. Με 10-15€ επιπλέον παίρνεις το V967.

 

Για πολλούς, οι 5" είναι υπερβολή και ακόμη περισσότερο οι διαστάσεις ενος 5" τηλεφώνου...

V965 = 119 x 61 x 9.9mm, 130gr

V967 = 141 x 70 x 9.6mm, 160gr

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

260κ χρωματα?? ειναι δυνατον?? λογω του μισου γιγα ραμ δεν ειναι καν ευκαιρια... 160 ευρω εχει το desire x πια!! στα 110 το 967s ειναι ναι ευκαιρια... αλλα αυτο οχι και τοσο
Link to comment
Share on other sites

antutu ειναι εντυπωσιακο στα 14200!!

 

τελικα 134 x 66 x 10.4 mm και 16M Colors..

http://www.etotalk.com/zte-v965-android41-quad-core-12ghz-45-inch-fwvga-3g-wcdma-50mp_p3835.html

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΥ SILICON CASE ΓΙΑ ΤΟ ZTE V965 ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

To εχει καποιος αυτο?Εντυπωσεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

V965 = 119 x 61 x 9.9mm, 130gr

 

Μακάρι να ήταν έτσι τα πράγματα, θα ήταν πολύ βολικό τηλεφωνάκι! :( Οι διαστάσεις σύμφωνα με το etotalk είναι οι εξής: 134 x 66 x 10.4 mm. Και λογικά είναι οι πραγματικές.

 

edit

Μόλις είδα πως έχει ήδη αναφερθεί.

Πολύ όμορφο κινητό πάντως και σε πολύ καλή τιμή.

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

στο tο2c στα 107 $ με δωρακια. και οι διαστασεις αναφερει πως ειναι 119 x 61 x 9.9mm ειναι και κυρτο;;;

http://www.to2c.com/zte-v965-quad-core-1-2ghz-dual-sim-android-4-1-with-4-5inch-ips-screen-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα και εγω ενα σημερα,για να το δοκιμασω,δειχνει πολυ καλο στα χαρτια τουλαχιστον.

Και εχει ολα τα φοντα για vfm.

Εαν βγει τοσο καλο οσο ο μεγαλος αδερφος του το v967,μιλαμε για κελεπουρι σε αυτην την τιμη.......:)

Και 3 φρεσκα videos........

Part 1.

http://www.youtube.com/watch?v=mhBB0HI8k0s

Part 2.

http://www.youtube.com/watch?v=oUrcDzo7xCs

Part 3.

http://www.youtube.com/watch?v=6wuhQQ1aXvo

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η multi-language rom για να την περάσουμε.

Το αγόρασα από Focalprice σε μια προσφορά με English-Chinese και όταν με το καλό έρθει θέλω να περάσω Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι αεροδρόμιο. Σε 2 μέρες (την Πέμπτη) λογικά θα το έχω. Όταν το πάρω θα πω τις πρώτες εντυπώσεις.

Με την ευκαιρία ξανακάνω την ερώτηση :

Υπάρχει κάπου η multi-language rom με Ελληνικά για να την περάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι αεροδρόμιο. Σε 2 μέρες (την Πέμπτη) λογικά θα το έχω. Όταν το πάρω θα πω τις πρώτες εντυπώσεις.

Με την ευκαιρία ξανακάνω την ερώτηση :

Υπάρχει κάπου η multi-language rom με Ελληνικά για να την περάσουμε;

Εχεις pm.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά ήρθε το V965. Έκανε 17 μέρες με Singapore Post. Αγορά από Aliexprees 109 $ με θήκη σιλικόνης, screen protector και καλή συσκευασία. Τα πολύ-πολύ πρώτα σχόλια. Έχω και το ZTE V889S

Το τηλέφωνο είναι όμορφο (για μένα). Το πίσω κάλυμμα είναι ωραίο λευκό, πολύ γυαλιστερό και φαίνεται καλής ποιότητας πλαστικό. Κουμπώνει καλά και είναι λίγο κυρτό αλλά δεν είναι τόσο κυρτό όσο φανταζόμουν από τις φωτογραφίες. Το "on-off" είναι στην πιο σωστή θέση για μένα, δεξιά στα πλάγια και όχι πάνω. Το "vol+" "vol-" κλασικά στα αριστερά. Το "home" στη μέση. Το "return" αριστερά και το "menu" δεξιά. Αυτό δεν με βολεύει. Θα τα προτιμούσα ανάποδα από τι είναι. Το βάρος είναι καλό. Τα 4.5 inch για μένα είναι οριακά να το χειρίζεσαι με ένα χέρι. Αν έχεις μεγάλο χέρι είναι εντάξει. Η οθόνη IPS είναι πολύ καλή. Οι γωνίες θέασης είναι πάρα πολύ καλές. Μπορείς να δεις με το τηλέφωνο εντελώς λοξό. :lol:Πρέπει να προσέχεις γιατί βλέπει ο άλλος και να είναι λοξά στα 2 μέτρα:lol:. Το MTK6589 δεν περιμένω να κολλάει κάπου. Τα 512 ram καλά τα βρίσκω για μένα. Δεν θα παίξω HD παιχνίδια. Στο internet που μπήκα όλα μια χαρά. Φορτώνει γρήγορα. Ο χώρος είναι 1Gb για εφαρμογές και 1.7Gb για αρχεία. Sim δεν έβαλα για να σας πω για σήμα και 3G.

Wi-Fi και GPS που δοκίμασα είναι μια χαρά. Η μπαταρία με όσο το σκαλίζω δεν φαίνεται να τελειώνει γρήγορα και απότομα.

Αυτά προς το παρόν.

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το ΖΤΕ V956 και δεν βρήκα topic γι αυτό το κινητό. Η ερώτησή μου βέβαια είναι πιο γενική και πιστεύω πως μπορείτε να μου την λύσετε και εσείς εδώ.

 

Έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Δεν περιείχε ακουστικά όταν το αγόρασα και τοποθέτησα κάποια που ταίριαζαν από το παλιό μου ΝΟΚΙΑ. Αν και ταιριάζουν δεν ακούγεται καλά...σας να έρχεται ο ήχος από το βάθος με χαμηλή ένταση .... και το μικρόφωνο δεν λειτουργεί...(τa hands-free αυτά είναι μια χαρά...τα τσέκαρα στο άλλο κινητό)...Έβαλα και άλλα ακουστικά από ένα Sony-Ericsson ...πάλι δεν λειτουργούσαν καλα...

Το ερώτημά μου είναι το εξής...Φταίει το κινητό 'η πρέπει να βρω κατάλληλα ακουστικά γι αυτο???

 

Ευχαιστώ πολύ

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το ΖΤΕ V956 και δεν βρήκα topic γι αυτό το κινητό. Η ερώτησή μου βέβαια είναι πιο γενική και πιστεύω πως μπορείτε να μου την λύσετε και εσείς εδώ.

 

Έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Δεν περιείχε ακουστικά όταν το αγόρασα και τοποθέτησα κάποια που ταίριαζαν από το παλιό μου ΝΟΚΙΑ. Αν και ταιριάζουν δεν ακούγεται καλά...σας να έρχεται ο ήχος από το βάθος με χαμηλή ένταση .... και το μικρόφωνο δεν λειτουργεί...(τa hands-free αυτά είναι μια χαρά...τα τσέκαρα στο άλλο κινητό)...Έβαλα και άλλα ακουστικά από ένα Sony-Ericsson ...πάλι δεν λειτουργούσαν καλα...

Το ερώτημά μου είναι το εξής...Φταίει το κινητό 'η πρέπει να βρω κατάλληλα ακουστικά γι αυτο???

 

Ευχαιστώ πολύ

Βασίλης

 

ορισμενα κινεζικα κινητα οπως ειναι και το zte v967s που εχω εγω δεν δεχονται ολα τα ακουστικα... δεν εχει προβλημα ουτε το κινητο ουτε τα ακουστικα... απλα ειναι κατι σαν "bug"... δοκιμασε αλλα ακουστικα και οποια δουλεψουν κρατα τα :P

Link to comment
Share on other sites

1- Υπάρχει topic για το V956 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379544 (Να είναι καλά ο φίλος Manux_oS)

2- Το ότι δεν δουλεύει το μικρόφωνο μπορεί να μην είναι συμβατά τα hands-free (διαφορετικό φις)

3- Ο χαμηλός ήχος στα ακουστικά διορθώνεται αν είσαι Root με το MTK Engineering Mode. Υπάρχει οδηγός ΕΔΩ

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πανω σε αυτο το μοντελο παιδια. ειναι στα 512 η στο 1gb η μνημη ram του ?

 

512Mb ram / 4Gb rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πανω σε αυτο το μοντελο παιδια. ειναι στα 512 η στο 1gb η μνημη ram του ?

RAM 512MB, ROM 4GB

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε 1 που αγορασα για φιλο απο το To2C.com.Ολα ειναι οκ και η συσκευασια εξαιρετικη.Το κντ τωρα απλα παρα πολυ καλο.Θα ετοιμασω και ενα video-παρουσιαση.Αλλα τα πρωτα σχολια ειναι τουλαχιστον θετικα.:)

 

Και μια πολυ μικρη παρουσιαση για το κντ,δεν ειχα αλλο χρονο δυστηχως......:)

http://www.youtube.com/watch?v=_jQxwZ6Ng0w&feature=youtu.be

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V965

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...