Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μολις σημερα παρελαβα ενα lenovo s960 vibe x αλλα εχω ενα θεμα δε μου διαβαζει την καρτα sim!!!Δοκιμασα και αλλες καρτες αλλα τιποτα!!!Μηπως καποιος ξερει να μου δωσει μια λυση πριν το στειλω πισω?
αν ειναι κομμενη αυτο φταιει.πρεπει να αγορασεις μια microsim.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

αν ειναι κομμενη αυτο φταιει.πρεπει να αγορασεις μια microsim.

 

Δηλαδη αν ειναι κομενη δεν την αναγνωριζει!Και πρεπει να βγαλω νεα sim?

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Δηλαδη αν ειναι κομενη δεν την αναγνωριζει!Και πρεπει να βγαλω νεα sim?

εγώ είχα δώσει 3 ευρώ σε κατάστημα της wind και μου την έκοψαν,αλλα δεν την έβλεπε.και πήγα στον γερμανο και αγορασα μια microsim με τον αριθμο μου,και δεν έχω πλέον κανένα πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα δώσει 3 ευρώ σε κατάστημα της wind και μου την έκοψαν,αλλα δεν την έβλεπε.και πήγα στον γερμανο και αγορασα μια microsim με τον αριθμο μου,και δεν έχω πλέον κανένα πρόβλημα.

Φιλος σε ευχαριστω τελικα αυτο ηταν το προβλημα μολις εβγαλα νεα sim micro δουλευει κανονικα!!!

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να κοβετε sim, κανονικά πρεπει να σας παροτρύνουν να πάρετε νέα sim αλλά έτσι δεν κονομανε τα 3 ή 5 ευρώ.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει το τηλ τις θήκες με το μικρο παραθυράκι για την οθονη ?

 

http://www.ebay.com/itm/For-Lenovo-VIBE-X-S960-New-Luxury-Quick-Window-View-Flip-Stand-Case-Cover-/221712651455?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item339f1a94bf

 

Κανεις ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω αρκετά μυνήματα που λένε σε παιδιά που θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στην τελευταία 1507 να μην την κάνουν.Εγώ προσωπικά που έχω την 1507 από την ημέρα που βγήκε δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τα ελληνικά,ούτε με το location .Εγώ προσωπικά την θεωρώ καλύτερη από του Χαραλάμπη.Απλά του Χαραλάμπη είναι έτοιμη με gapps κ root ενώ στην τελευταία πρέπει να περάσουμε τα gapps κ τα root
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω αρκετά μυνήματα που λένε σε παιδιά που θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στην τελευταία 1507 να μην την κάνουν.Εγώ προσωπικά που έχω την 1507 από την ημέρα που βγήκε δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τα ελληνικά,ούτε με το location .Εγώ προσωπικά την θεωρώ καλύτερη από του Χαραλάμπη.Απλά του Χαραλάμπη είναι έτοιμη με gapps κ root ενώ στην τελευταία πρέπει να περάσουμε τα gapps κ τα root

 

και εγω αυτο βλεπω γι αυτο θα ρωτησω εσενα και οποιος αλλος θελει ας απαντησει...Η ρομ του χαραλαμπη ειναι σαφως καλυτερη απο αυτη που ερχεται το κινητο (jellybean) πιο γρηγορη + καλο σκορ στο antutu + αρκετα ελληνικα..Ωραια μεχρι εδω?Μπορεις γενικα να μας πεις που ειδες βελτιωσηστην καινουρια ?(ταχυτητα ,μπαταρια untutu score κατι τελος παντων) Καπου ειδα οτι η καινουρια αναβαθμιση λεει οτι κανει κατι κολπα με partition κτλ και οτι δειχνει μονο 8 gb αποθηκευτικο χωρο μετα την αναβαθμιση..Ισχυει?Επισης η αναβαθμιση εχει ελληνικα μεσα οπως του χαραλαμπη η ειναι κλασικα eng-cn και απλα βαζουμε morelocale2 για τις εφαρμογες?Επισης κατι αλλο ?root + gapps αν αποφασισομεν να την κανουμε την αναβαθμιση πως τα κανουμε ?thanks και φιλικα παντα ετσι !!

Link to comment
Share on other sites

η δική μου εμπειρία απο την τελευταία αναβαθμιση δεν ήταν καλή.

και τα ελληνικα με το more local δεν μου εβγαζαν ελληνικες εφαρμογες στο google play.

κάποια παιδια που την έκαναν ,δήλωσαν ευχαριστημένοι.

για μένα ήταν τσαμπα ταλαιπωρια και χάσιμο χρόνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο βλεπω γι αυτο θα ρωτησω εσενα και οποιος αλλος θελει ας απαντησει...Η ρομ του χαραλαμπη ειναι σαφως καλυτερη απο αυτη που ερχεται το κινητο (jellybean) πιο γρηγορη + καλο σκορ στο antutu + αρκετα ελληνικα..Ωραια μεχρι εδω?Μπορεις γενικα να μας πεις που ειδες βελτιωσηστην καινουρια ?(ταχυτητα ,μπαταρια untutu score κατι τελος παντων) Καπου ειδα οτι η καινουρια αναβαθμιση λεει οτι κανει κατι κολπα με partition κτλ και οτι δειχνει μονο 8 gb αποθηκευτικο χωρο μετα την αναβαθμιση..Ισχυει?Επισης η αναβαθμιση εχει ελληνικα μεσα οπως του χαραλαμπη η ειναι κλασικα eng-cn και απλα βαζουμε morelocale2 για τις εφαρμογες?Επισης κατι αλλο ?root + gapps αν αποφασισομεν να την κανουμε την αναβαθμιση πως τα κανουμε ?thanks και φιλικα παντα ετσι !!

 

Εγώ είδα μικρή βελτίωση στην ταχύτητα κ στην απόκριση του κινητού.Σαν αποθηκευτικό χώρο εγώ έχω 12 GB διαθέσιμα.Από γλώσσες έχει Αγγλικά-Κινέζικα όπως όλες οι vibe σε όλα τα κινητά.Με το morelocal έχω όσα ελληνικά είχα κ με του Χαραλάμπη.Root κάνεις με το root genius και playstore βάζεις με την διαδικασία που γράφω στο post 292

Link to comment
Share on other sites

Το morelocale αν δεν κάνω λάθος μεταφράζει μόνο τις εφαρμογές... του χαραλαμπη εχει μεταφρασμενα και κάποια μενού... ;-) Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως διορθωνουμε τα fonts της notification bar? Παρελαβα χθες απο vickmall περασα χαραλαμπη καθ δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα.δοκιμασα το κολπο του Κ910 αλλα τιποτα ενω σε ενα s960 που ειχα φερει πιο παλια ειχε δουλεψει.καποιος?
Link to comment
Share on other sites

παίδες ψάχνω για adaptor απο mini-usb σε HDMI για σύνδεση του κινητού με τηλεόραση. έχετε κάτι υπόψιν σας που να δουλεύει?

έχω βρει κάποια στο ebay που είναι για iphone και samsung και ένα που είναι για Lenovo S2 απ'οτι λέει.. το τελευταίο υπάρχει περίπτωση να δουλεύει και για εμάς?

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως διορθωνουμε τα fonts της notification bar? Παρελαβα χθες απο vickmall περασα χαραλαμπη καθ δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα.δοκιμασα το κολπο του Κ910 αλλα τιποτα ενω σε ενα s960 που ειχα φερει πιο παλια ειχε δουλεψει.καποιος?

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παίδες ψάχνω για adaptor απο mini-usb σε HDMI για σύνδεση του κινητού με τηλεόραση. έχετε κάτι υπόψιν σας που να δουλεύει?

έχω βρει κάποια στο ebay που είναι για iphone και samsung και ένα που είναι για Lenovo S2 απ'οτι λέει.. το τελευταίο υπάρχει περίπτωση να δουλεύει και για εμάς?

 

Δεν έχω κάποιο για να ξέρω αν δουλεύει αλλά οι υποδοχές που έχουν τα samsung ,lenovo ,κάποια sony κτλ είναι ίδιες.Κ αυτή η υποδοχή π.χ κάνει http://www.ebay.com/itm/MHL-Micro-Mini-USB-To-HDMI-Cable-Adapter-For-Sony-Samsung-HTC-LG-Motoroia-/291413931220?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item43d99fb4d4

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως διορθωνουμε τα fonts της notification bar? Παρελαβα χθες απο vickmall περασα χαραλαμπη καθ δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα.δοκιμασα το κολπο του Κ910 αλλα τιποτα ενω σε ενα s960 που ειχα φερει πιο παλια ειχε δουλεψει.καποιος?
για να αλλάξεις τα fonts στα notifications,πρέπει αφου τα βάλεις οπως περιγράφεται σε προηγούμενη σελίδα του νήματος,να ανοίξεις την εφαρμογή της lenovo που αλλάζεις θέματα,wallpapers κ.λ.π. και να αλλάξεις από εκεί τα fonts.αυτά που έβαλες θα φανούν εκεί.τα επιλεγείς,κάνεις επανεκκίνησή και είσαι οκ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως διορθωνουμε τα fonts της notification bar? Παρελαβα χθες απο vickmall περασα χαραλαμπη καθ δεν μπορω να το διορθωσω με τιποτα.δοκιμασα το κολπο του Κ910 αλλα τιποτα ενω σε ενα s960 που ειχα φερει πιο παλια ειχε δουλεψει.καποιος?

 

Σε ενα vibex που ειχα σεταρει ειχα περάσει ενα apk και έφτιαξα τα fonts... Για ψάξε στο google κ στην αρχή του νήματος..

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω κάποιο για να ξέρω αν δουλεύει αλλά οι υποδοχές που έχουν τα samsung ,lenovo ,κάποια sony κτλ είναι ίδιες.Κ αυτή η υποδοχή π.χ κάνει http://www.ebay.com/itm/MHL-Micro-Mini-USB-To-HDMI-Cable-Adapter-For-Sony-Samsung-HTC-LG-Motoroia-/291413931220?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item43d99fb4d4

 

Οι υποδοχές μπορεί να είναι ίδιες αλλά μήπως υπάρχει κάποιο θέμα συμβατότητας με το firmware του τηλεφώνου?

Είχα πάρει πάλι ένα παρόμοιο και δεν δούλεψε, και ο πωλητής που τον ρώτησα με παρέπεμψε στην περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια..τελικα επιασε το κολπο με το βιντεο απο το youtube του a806

thanks guys

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα απο Minideal.net , βγαζοντας ολες τις κινεζιες απο μεσα (ειναι rooted) εβγαλα και το secureit της lenovo, απο τοτε βλεπω συνεχως ενα μυνημα (watermark) "security problem" γνωριζει κανεις πως να το κανω να φυγει?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα απο Minideal.net , βγαζοντας ολες τις κινεζιες απο μεσα (ειναι rooted) εβγαλα και το secureit της lenovo, απο τοτε βλεπω συνεχως ενα μυνημα (watermark) "security problem" γνωριζει κανεις πως να το κανω να φυγει?

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο και συμφορουμιτη ntinos_g7, χωρις τον οποιο το s960 μου θα ηταν τουβλακι, απο δικο μου λαθος.

Πραγματικα ειναι lenovακιας!!!:)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο και συμφορουμιτη ntinos_g7, χωρις τον οποιο το s960 μου θα ηταν τουβλακι, απο δικο μου λαθος.

Πραγματικα ειναι lenovακιας!!!:)

 

Φιλε μπορεις να μου πεις για να μην κανω και εγω το ιδιο λαθος για παραλαμβανω αυριο και θελω να βγαλω κι εγω απο μεσα τις κινεζικες εφαρμογες.Απλως τι ηταν το σφαλμα που σου εβγαλε

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μου πεις για να μην κανω και εγω το ιδιο λαθος για παραλαμβανω αυριο και θελω να βγαλω κι εγω απο μεσα τις κινεζικες εφαρμογες.Απλως τι ηταν το σφαλμα που σου εβγαλε

το κινητο ηρθε rooted, εβαλα το mtk droid tools να ξηλωσει τις κινεζιες (εχει τετοια λειτουργια) και εβγαλε απο μεσα και το secureit που ειναι ενα antivirus στην ουσια το οποιο ομως η lenovo το εχει αρρηκτα συνδεδεμενο με το λειτουργικο συστημα, εμενα εβγαζε ενα μυνημα κατω αριστερα οτι υπαρχει προβλημα προστασιας, επισης κατα την εγκατασταση της rom του "χαραλαμπη" ΠΡΕΠΕΙ να εχεις τσεκαρει το κουτακι DA DL ALL WITH CHECKSUM αλλιως εχεις αλλο προβλημα, πεφτει σε bootloop και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια. Ας ειναι καλα ο ntinos_g7 που βοηθησε με τις γνωσεις του μεχρι να το συνεφερουμε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ηρθε rooted, εβαλα το mtk droid tools να ξηλωσει τις κινεζιες (εχει τετοια λειτουργια) και εβγαλε απο μεσα και το secureit που ειναι ενα antivirus στην ουσια το οποιο ομως η lenovo το εχει αρρηκτα συνδεδεμενο με το λειτουργικο συστημα, εμενα εβγαζε ενα μυνημα κατω αριστερα οτι υπαρχει προβλημα προστασιας, επισης κατα την εγκατασταση της rom του "χαραλαμπη" ΠΡΕΠΕΙ να εχεις τσεκαρει το κουτακι DA DL ALL WITH CHECKSUM αλλιως εχεις αλλο προβλημα, πεφτει σε bootloop και πρεπει να βγαλεις την μπαταρια. Ας ειναι καλα ο ntinos_g7 που βοηθησε με τις γνωσεις του μεχρι να το συνεφερουμε.

 

ενταξει φιλε ευχαριστω πολυ αν χρειαστω κατι θα ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

εχω την ρομ του baralajbi, κι εχω βγαλει και το antivirus και το battery charger/power management...

δεν ειχα καποιο προβλημα οπως εσυ...

πριν το απεγκαταστησω ομως ειχα μπει στις ρυθμισεις του και το ειχα απενεργοποιησει ηδη...

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω σημερα το παρελαβα και οι πρωτες εντυωσεις ειναι πολυ θετικες.Πολυ ελαφρη και με πολυ καθαρη οθονη και ζωντανη.Δεν εχω πειραζει κατι ακομη.Κατβασα καποιες εφαρμογες και με το λιγο που το δουλεψα μεχρι τωρα ολα καλα.Απλα το μονο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ηρθε 0% μπαταρια και τρομαξα λιγο στην αρχη αλλα το εβαλα στο φοτιστη και ολα ενταξει μετα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...