Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιες εντυπωσεις απο την 4.4.2

Βλεπω οτι το gps ειναι καλυτερο και βρισκει πιο γρηγορα τοποθεσια.

Το ιντερνετ του κινητου και αυτο ελαφρως πιο γρηγορο.

Εχει το Το contact manager που εχει η s119 αν κανεις αναβαθμιση την εφαρμογη.

Κατεβασα την εφαρμογη locale & launguage και μεσο αυτην εβαλα μερικα ελληνικα στην συσκευη.

Οι κινεζικες εφαρμογες ειναι λιγες ενοχλουν.

Το notification led δουλευει.

Για την μπαταρια δεν ξερω ακομη διαρκεια.

Ειναι ηδη root με supersu μετα το φλασαρισμα και δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.

στα θεματα μπορουν να γινουν περισοτερες bootanimation,wigdetS κ.τ.λ

Γενικα μου αρεσει περισοτερο απο πριν θα δειξει στη αν συνεχισει να δουλευει καλα..

Οτι αλλο θελετε ρωτηστε με..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@philhpmoris31 το ποιο εύκολο είναι να απαλλαγείς από τις κινέζικες εφαρμογές. Υπάρχουν εφαρμογές αλλά και μέθοδοι που μπορείς να εφαρμόσεις μόνος σου: google it.

Τι εικόνα έχεις από σήμα κινητού (2g/3g) και wifi; Η μπαταρία πως τα πάει;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και μοναδικό πρόβλημα μέχρι τώρα και εγώ !!!

 

 

 

Τα πλήκτρα φ ω τ ί ζ ο ν τ α ι , τουλάχιστον στο δικό μου (αγορά από Vickmall) και μάλιστα έχει και 3 ρυθμίσεις (Open - 3secs - Close) πηγαίνουμε ως εξής: Ρυθμίσεις-System-ΣΥΣΚΕΥΗ-Προβολή-DISPLAY-Button Brightnness.

Μπορείτε να δείτε τη rom που φοράει το συγκεκριμένο στο #787# έχω ανεβάσει screenshot. Το τηλ. είναι root τσεκαρίστηκε με το Root-checker δεν έχει κινεζιές και ήρθε με το SuperSU περασμένο.

Σε γενικές γραμμές είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, πάει αέρα χωρίς θέματα μέχρι στιγμής με μοναδικό πρόβλημα αυτό που αναφέρω και πιο πάνω το ότι εμφανίζονται οι επαφές με ταξινόμηση κατά όνομα και όχι το επώνυμο, μου τη δίνει λίγο αλλά ... τς...πα.

Εμεις μιλαμε για αλλη rom 4.4.2 στην προηγουμενη 4.2.2 την ειχε αυτη τι ρυθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@philhpmoris31 το ποιο εύκολο είναι να απαλλαγείς από τις κινέζικες εφαρμογές. Υπάρχουν εφαρμογές αλλά και μέθοδοι που μπορείς να εφαρμόσεις μόνος σου: google it.

Τι εικόνα έχεις από σήμα κινητού (2g/3g) και wifi; Η μπαταρία πως τα πάει;

Ναι το ξερω,εγω δουλευω το link2sd για παγωμα εφαρμογων κ.τ.λ απλα δεν ενοχλουν αυτες οι κινεζικες εφαρμογες που εχει,

Οι εικονες ειναι ιδιες με πριν ολη η πανω μπαρα wifi 2g/3g. Μπορεις στα θεματα επισης να ρυθμισεις περισοτερα απο οτι πριν.η μπαταρια ειναι στο 50% απο το πρωι και δεν ασχοληθηκα πολυ με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις από τον dialer που είχε από την μαμά (βέβαια μικροσκοπικά 1 ή 2 γράφει)....για τα sms δεν ξέρω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεχάσω αυτά που ξέρω...

Πώς εμφανίζονται οι επαφές με ταξινόμηση κατά επώνυμο?

Δυστυχώς τις βγάζει κατά όνομα και με εκνευρίζει.

Δεν μπορώ να βρω από τις ρυθμίσεις κάτι σχετικό.

Έχω τον αρχικό με έκδοση 2.5.253.140321 και τον dialer one.

Το έχετε καταφέρει?

 

Εμένα φαίνονται αλφαβητικά αλλά έχω γράψει το επώνυμο πρώτο ανεξάρτητα τι γράφει στο παραθυράκι. Και προσοχή Ελληνικά το πρώτο γράμμα. Μ... παραδείγματος χάρη ελληνικό όχι Αγγλικό. Δεν βρήκα ρύθμιση που να ταξινομεί σαν πρώτο το 1 ή 2 ή 3 ή 4 κουτάκι.

 

http://s6.postimg.org/llohqjut9/Screenshot_2014_04_14_18_47_24.jpg

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις από τον dialer που είχε από την μαμά (βέβαια μικροσκοπικά 1 ή 2 γράφει)....για τα sms δεν ξέρω και εγώ.

Ok ευχαριστώ. Βρήκα και το Dw contacts and phone που το δείχνει πιο καθαρά

Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις από τον dialer που είχε από την μαμά (βέβαια μικροσκοπικά 1 ή 2 γράφει)....για τα sms δεν ξέρω και εγώ.

 

Δεν γίνεται να μετονομάσεις τις κάρτες σε κάτι πιο σαφές;

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις και νομίζω ότι δεν έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα.

 

1. Δημιουργία φακέλου στην επιφάνεια

 

Αν θέλετε να δημιουργήσετε έναν φάκελο στην επιφάνεια κάντε τα εξής βήματα.

Σύρετε γρήγορα (γρήγορα….. γιατί αλλιώς θα το κυνηγάτε στην οθόνη) ένα εικονίδια ακριβώς πάνω από κάποιο άλλο. Θα εμφανιστεί ένα γρι φάκελος. Αφήστε το εικονίδιο να μπει μέσα στον φάκελο. Ο φάκελος που θα δημιουργηθεί και θα περιέχει τα δύο εικονίδια θα είναι Unnamed. Μπείτε μέσα στον φάκελο. Πάνω στην λέξη Unnamed πατήστε και μετονομάστε τον όπως θέλετε. Για να βγάλουμε τώρα λενα εικονίδιο από τον φάκελο το σύρουμε προς την περιφέρεια της οθόνης έξω από το περίγραμμα που θα εμφανιστεί. Αν βγάλουμε όλα τα εικονίδια ο φάκελος θα εξαφανιστεί.

 

2. Το My Music και ο Video Player δεν μου άρεσαν. Το πρώτο υποφερτό αλλά με τα κινέζικα στην αρχή μου την έσπασε και το αντικατέστησα με το Music Player από το Play. Το δεύτερο δεν είχε ήχο όταν έβαλα μια ταινία mkv να δοκιμάσω. Αντικαταστήθηκε με το BSPlayer που παίζει τα πάντα και με ελληνικούς υπότιτλους.

 

3. Αν ανοίξω κάποιο πρόγραμμα π.χ. Video Player και δεν θέλω τις διαφημίσεις κλείνω το wifi. Έτσι και αλλιώς γιατί είναι απαραίτητο να είναι ανοιχτό όταν δεν το χρειάζομαι;;;

 

Αυτά μέχρι στιγμής. Ότι ανακαλύπτει ο καθένας μας ας το αναφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Σήμερα το παρέλαβα από ΜΙΝΙDEAL..Στις 31/3 η παραγγελία, στις 2/4 το πήραν τα sing post. Στις 4/4 έφυγε για Ελλάδα..Έφτασε Αθήνα στις 11/4 (Παρασκευή) και σήμερα το πρωί το πήρα από τα ΕΛΤΑ στη Λήμνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Σήμερα το παρέλαβα από ΜΙΝΙDEAL..Στις 31/3 η παραγγελία, στις 2/4 το πήραν τα sing post. Στις 4/4 έφυγε για Ελλάδα..Έφτασε Αθήνα στις 11/4 (Παρασκευή) και σήμερα το πρωί το πήρα από τα ΕΛΤΑ στη Λήμνο.

 

Καλορίζικο. :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 4 θηκες η καλυτερη ολων που το ανεβαζει παρα πολυ σε εμφανιση και το κανει να φαινεται σουπερ ειναι αυτη

http://www.ebay.com/itm/161229079502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Σήμερα το παρέλαβα από ΜΙΝΙDEAL..Στις 31/3 η παραγγελία, στις 2/4 το πήραν τα sing post. Στις 4/4 έφυγε για Ελλάδα..Έφτασε Αθήνα στις 11/4 (Παρασκευή) και σήμερα το πρωί το πήρα από τα ΕΛΤΑ στη Λήμνο.

 

Καλημέρα.

Τσσσσσσσ!!! Ούτε η courier δεν τα φέρνει τόσο γρήγορα :D

Τι έγινε, ξαναέβγαλαν τα concord αεροπλάνα?

Καλόπαιχτο!!! Είναι ένα από τα ομορφότερα κινητά που είχα και πολύ ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει άκρη με την Q και το ίντερνετ , έχει κανείς άλλος πρόβλημα με ίντερνετ δεδομένων με την Q?
Link to comment
Share on other sites

3. Αν ανοίξω κάποιο πρόγραμμα π.χ. Video Player και δεν θέλω τις διαφημίσεις κλείνω το wifi. Έτσι και αλλιώς γιατί είναι απαραίτητο να είναι ανοιχτό όταν δεν το χρειάζομαι;;;

Για να απαλλαχτείς από τις διαφημίσεις -εφόσον είσαι root- μπορείς να εγκαταστήσεις adfree apk και ξενοιάζεις!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Για να απαλλαχτείς από τις διαφημίσεις -εφόσον είσαι root- μπορείς να εγκαταστήσεις adfree apk και ξενοιάζεις!

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα το κάνω... Δως μου ένα link από που να το κατεβάσω αν θες

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα το κάνω...

 

Η το adaway που κανει την ιδια δουλεια.

Δεν υπαρχουν στο play ομως, γιατι η μαμα google αποφασισε οτι android χωρις διαφημισεις ειναι αυτοκινητο χωρις ροδες.

Θα τα ψαξεις αλλου λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 4 θηκες η καλυτερη ολων που το ανεβαζει παρα πολυ σε εμφανιση και το κανει να φαινεται σουπερ ειναι αυτη

http://www.ebay.com/itm/161229079502?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Αν και από τις φωτο δείχνει μακράν η πιο ποιοτική, από θέμα προστασίας είναι καλή ; το λεω γιατι το πάνω και το κάτω μερος είπα εντελώς ανοιχτό και οι γωνίες όχι τόσο καλά καλυμμένες όσο άλλες θηκες. Καμία στιγμή βέβαια θα την παραγγειλω και αυτή να υπάρχει :D

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο πανω και κατω δεν προστατευει καλα αν πεσει ετσι

Αλλα απο εμφανιση και αφη σκιζει

Μακαρι να ηταν ετσι το πισω καπακι του κινητου

Την πιο καλη προστασια παρεχει αυτη που εδιναν μαζι με το κινητο απο το minideail αλλα δε μου αρεσε εμφανισιακα

Εχω παρει και αυτη http://www.ebay.com/itm/261358039697?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα παλι δεν προστατευει καλα πανω κατω

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

ειχα θεμα με τις ειδοποιησεις των μνμτων. Χρησιμοποιω το handcent SMS για μνμτα, οποτε οταν ερχοταν ενα sms μου ανοιγε το παραθυρο του Handcent, αλλα στην μπαρα ειδοποιησεων, μου ανοιγε φακελακι για την εφαρμογη messaging (η μανισια της lenovo).

Δοκιμασα τα παντα για notifications, default appls κτλ κτλ, αλλα μονο οταν εκανα disable τις εφαρμογες ησυχασα. Βεβαια, για να κανω disbale μου ζητησε να απεγκαταστησω το update του contact manager, και εξαφανιστηκαν και σαν εφαρμογες απο το menu, μαζι με το messaging χαθηκαν και Phone/Call Log.

 

Ηταν σωστο αυτο??

 

φανταζομαι οτι μπορω να βρ τα .apk των μανισιων εφαρμογων και να τα εχω μαζι αν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και από τις φωτο δείχνει μακράν η πιο ποιοτική, από θέμα προστασίας είναι καλή ; το λεω γιατι το πάνω και το κάτω μερος είπα εντελώς ανοιχτό και οι γωνίες όχι τόσο καλά καλυμμένες όσο άλλες θηκες. Καμία στιγμή βέβαια θα την παραγγειλω και αυτή να υπάρχει :D

 

Εγώ ήδη την χρησιμοποιώ. Το πλαστικό είναι σκληρό. Καμιά σχέση με το μαλακό που είχε δώρο. Τώρα πάνω κάτω έχει άνοιγμα αλλά είναι στην κρίση του καθενός μας αν θα μας προστατέψει αν πέσει και πως θα πέσει. Μερικές φωτογραφίες με το κινητό μαζί.

 

http://s6.postimg.org/a3bzawh4x/P4140028.jpg

http://s6.postimg.org/rs3q2isw1/P4140029.jpg

http://s6.postimg.org/ro9wm9nep/P4140030.jpg

http://s6.postimg.org/ndqncxsxt/P4140031.jpg

http://s6.postimg.org/634tynqo1/P4140032.jpg

http://s6.postimg.org/d7mn7oxxd/P4140033.jpg

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες την αδικουν τη θηκη

αν το δεις live και το πιασεις ειναι αλλο πραγμα

σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι εχει θηκη και ειναι το κινητο ολο μαυρο γλιτωνοντας το ασχημο πισω καπακι

 

Εψαχνα να βρω κατι παρομοιο με πιο καλη προστασια και πανω και κατω αλλα δε βρηκα

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα το κάνω... Δως μου ένα link από που να το κατεβάσω αν θες

 

Πάρτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο πανω και κατω δεν προστατευει καλα αν πεσει ετσι

Αλλα απο εμφανιση και αφη σκιζει

Μακαρι να ηταν ετσι το πισω καπακι του κινητου

Την πιο καλη προστασια παρεχει αυτη που εδιναν μαζι με το κινητο απο το minideail αλλα δε μου αρεσε εμφανισιακα

Εχω παρει και αυτη http://www.ebay.com/itm/261358039697?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα παλι δεν προστατευει καλα πανω κατω

 

Εγω ειχα παραγγειλει πριν ερθει το κινητο μια θηκη και τελικα ηταν (σχεδον) ιδια με αυτη που που εδινε δωρο το minideal, απλα αλλο χρωμα (βεβαια δεν ηξερα οτι θα εχουν δωρο θηκη αλλιως δεν θα ειχα παρει και εγω κατευθειαν την Nillkin). Απο προστασια ειμαι ικανοποιημενος (εχει φαει ηδη 2-3 μικρες πτωσεις), απλα χοντραινει ολο κινητο και του δινει μια πιο "ψευτικη" αισθηση, ενω σκετο το κινητο για εμενα ειναι κοσμημα. και στις φωτο του pdt παντως φαινεται οτι αγκαλιαζει ωραια το κινητο αλλα το αφηνει εκτεθημενο σε καποια σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο πανω και κατω δεν προστατευει καλα αν πεσει ετσι

Αλλα απο εμφανιση και αφη σκιζει

Μακαρι να ηταν ετσι το πισω καπακι του κινητου

Την πιο καλη προστασια παρεχει αυτη που εδιναν μαζι με το κινητο απο το minideail αλλα δε μου αρεσε εμφανισιακα

Εχω παρει και αυτη http://www.ebay.com/itm/261358039697?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα παλι δεν προστατευει καλα πανω κατω

 

 

 

αυτην που αναφερει ο φιλος την εχω παραγγειλει κι εγω, απο τον goldenbridger...μου εστειλε 2, ειχα παραγγειλει 2, αλλα για αλλο τηλεφωνο...αν αι το αυτοκολλητο εγραφε το σωστο μοντελο...

 

του μιλησα μεσω e-bay, και μου ειπε πως θα μου στειλει κανουριες και γα το σωστο τηλ...μου εστειλε, περιμενω, ελπιζω να ειναι ο σωστες!!!

 

Τωρα χρησιμοποιω, την nillkin που φαινεται παραπανω, ειναι μια χαρα!!, μου εχει πεσει κανα 2 φορες, χωρις θεμα...Βαεβαια, αν πεσει με την γωνια που ειναι ακαλυπτη δεν ξερω τι θα κανει...

 

Την εβελα μονο και μονο για να καλυψω το αδυνατο σημειο του κινητου: το "εξογκωμα" της καμερας...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...