Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιας και ειναι η δευτερη φορα που μου το κανει ας το αναφερω..

την πρωτη φορα εγινε οτα ειχα εισερχομενη κληση σε skype,αρχισε να χτυπαει,η οθονη ηταν μαυρη και αναβαν τα κατω κουμπια και ηταν ελαφρως φωτισμενη στο συνολο η οθονη.

πατουσα το κεντρικο κουμπι φανηκε να ανοιγει να κλεινει η οθονη αλλα τιποτα.

εβγαλα εβαλα την μπαταρια και εστρωσε.

σημερα σε εισερχομενη κληση viber παλι το ιδιο μονο που μου εβγαλε μπερδεμενα γραφικα στην οθονη με γραμμες.

εβγαλα εβαλα την μπαταρια και ολα οκ.

βεβαια συνεβη μονο 2 φορες , και τις 2 φορες με προγραμματα voip ( viber ,skype ).

περα απο ενα απλο ρουτ για παγωμα συγκεκριμενων προγραμματων ,που μας απασχολουσαν ολους...,δεν εχω πειραξει τιποτε αλλο.

δεν θελω να πιστευω πως ειναι θεμα hardware..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως δεν εχει ορισει την καμερα να αποθηκευει στην καρτα sd?

Καλά που μου το είπες φίλε μου, κατι τέτοιο θα έχει γίνει.

Αύριο που θα τον δω θα το τσεκάρω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το κινητό εδώ και 1 βδομάδα αρχίζει να ψιλοκολλάει λίγο. Τπτ τραγικό αλλά δεν ανταποκρίνεται το ίδιο γρήγορα όσο πριν το root ( το οποίο το έκανα με τις οδηγίες του πρώτου post). Μιλάμε για σχεδον ανεπαίσθητη καθυστέρηση αλλά υπάρχει. Επίσης, η μπαταρία τελειώνει ελαφρώς πιο γρήγορα παρόλο που την έκανα calibration.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το κινητό εδώ και 1 βδομάδα αρχίζει να ψιλοκολλάει λίγο. Τπτ τραγικό αλλά δεν ανταποκρίνεται το ίδιο γρήγορα όσο πριν το root ( το οποίο το έκανα με τις οδηγίες του πρώτου post). Μιλάμε για σχεδον ανεπαίσθητη καθυστέρηση αλλά υπάρχει. Επίσης, η μπαταρία τελειώνει ελαφρώς πιο γρήγορα παρόλο που την έκανα calibration.

 

τωρα με βαζεις σε σκεψεις... :(

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

στο skype σας μπαινει ?

εμενα κανει signing in συνεχεια

 

Κατέβασε παλιότερη έκδοση skype. Οι τελευταίες έχουν πρόβλημα σε κάποια κινητά.

http://old-skype.com/android/

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για όλους μας! Από Σεπτέμβριο επίσημα εισάγεται η Lenovo στην Ελλάδα και μεταξύ των πρώτων μοντέλων που θα φέρει είναι και το S650!

 

Οπότε τέλος τα προβλήματα με Ελληνικούς αριθμούς και μηνύματα αφού φαντάζομαι θα έρθουν και με ROM Ελληνικές.. :)

 

Εντομεταξύ στο needrom ξεφύτρωσαν ένα κάρο custom ROM!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για όλους μας! Από Σεπτέμβριο επίσημα εισάγεται η Lenovo στην Ελλάδα και μεταξύ των πρώτων μοντέλων που θα φέρει είναι και το S650!

 

Οπότε τέλος τα προβλήματα με Ελληνικούς αριθμούς και μηνύματα αφού φαντάζομαι θα έρθουν και με ROM Ελληνικές.. :)

 

Εντομεταξύ στο needrom ξεφύτρωσαν ένα κάρο custom ROM!!

 

παρα παρα παρα πολυ καλα νεα !

να σαι καλα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα αντέξω 4 μήνες με 60 αντί για 160 Ελληνικούς χαρακτήρες! :lol:

 

Αυτο λυνεται με το handcent ή το gosms ή το greek keyboard

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να τα πουλανε και σε αντιστοιχες τιμες με αυτες που τα αγοραζουμε τωρα. Αν και πολυ αμφιβαλλω.

 

Οχι γιατι ειναι 'κλεφτες' και 'απατεωνες'.

 

Εσυ τι λες, θα τα πουλανε ιδιες τιμες;

Ή αυτοι θα πληρωνουν 2ετη εγγυηση, εκτελωνισμο, ΦΠΑ που εσυ τα γλυτωνεις στο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να ακούμε μουσική αλλα να πληρεί τα 2 παρακάτω κριτήρια??

 

Α) Να μπορούμε να επιλέξουμε ολόκληρο φάκελο να παίξει (όπως το player pro)

 

B) Να δουλεύει το κουμπί απ' τα handsfree όπως στην εφαρμογή lenovo music( την μανίσια)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να ακούμε μουσική αλλα να πληρεί τα 2 παρακάτω κριτήρια??

 

Α) Να μπορούμε να επιλέξουμε ολόκληρο φάκελο να παίξει (όπως το player pro)

 

B) Να δουλεύει το κουμπί απ' τα handsfree όπως στην εφαρμογή lenovo music( την μανίσια)

 

Για δοκιμασε τον shuttle player.

Link to comment
Share on other sites

@Nikchris το δοκίμασα και πάλι δεν δουλεύει το κουμπί απ τα handsfree. Δοκίμασα επίσης το winamp και το folder player, αλλά πάλι το ίδιο. Το κουμπί δουλεύει μόνο με το μανίσιο πρόγραμμα μουσικης! Αν κάποιος ξέρει κανένα άλλο ας μας δώσει τα φώτα του, Για μένα το καλύτερο προγραμμα είναι το player pro (μου χει κάτσει καλύτερα απ όλα)

 

 

Άλλη ερώτηση τώρα : έχετε δοκιμάσει τη lenovo super cam στο s650? Αξίζει??

Link to comment
Share on other sites

...

Άλλη ερώτηση τώρα : έχετε δοκιμάσει τη lenovo super cam στο s650? Αξίζει??

 

Κάπου το πέτυχα και εγω οταν έψαχνα αλλα το βρήκα μόνο σε μορφή *.zip και δεν ήθελα να φλασαρω.

Αν υπάρχει σε *.apk θα ήθελα να το δοκιμάσω.

 

Αν και έχω βολευτεί με την μαμισια φωτογραφική και για βίντεο το cameramx 2.2.1 που δεν κάνει ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση τώρα : έχετε δοκιμάσει τη lenovo super cam στο s650? Αξίζει??

Κάπου το πέτυχα και εγω οταν έψαχνα αλλα το βρήκα μόνο σε μορφή *.zip και δεν ήθελα να φλασαρω.

Αν υπάρχει σε *.apk θα ήθελα να το δοκιμάσω.

Εδώ υπάρχουν οι νεότερες εκδόσεις της Lenovo Super Camera σε apk μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά σε σχέση με τι; Εάν εννοείς με άλλη εφαρμογή κάμερας, δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο στο s820, από τη πρώτη στιγμή που το πήρα του πέρασα τη VIBE όπου έχει default τη Super Camera ως εφαρμογή. Γενικώς από αυτά που έχω διαβάσει στο net, η Lenovo Super Camera θεωρείται η καλύτερη stock εφαρμογή στο είδος της.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την τελευταία.

1)Το βίντεο κάνει ζουμ στην εγράφη.

2)Η φωτογραφία σκοτεινιάζει μετά την λήψη.

3)Έχει δικο του galery αλλα το είδα βαρύ.

 

Με μια πρώτη ματιά αυτά δεν έπαιξα με τις ρυθμίσεις ούτε δοκίμασα παλιότερο apk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Η μητέρα μου αγόρασε πριν λίγο καιρό ένα Lenovo S650 από minideal root-αρισμένο και με μία πολύγλωσση ROΜ me googleplay.

 

Όλα καλά και όμορφα ως εδώ. Πριν λίγες μέρες έκανε τη διαβόητη ενημέρωση της ROM και όλο το μενού γύρισε στα κινέζικα, χάθηκαν οι εφαρμογές που είχε και γενικά έγινε ένα χαμός. Εκλήθην εγώ να της το φτιάξω.

 

Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από android εντολές κτλπ απλά έχω μία καλούτσικη γνώση σε υπολογιστές και μπορώ να καταλάβω 1-2 πραματάκια. Δεν ήξερα πως να rootαρω, να flashαρω κτλπ και ό,τι κάνω ως τώρα πιο πολύ μηχανικά το ακολουθώ , αν και έχω προσπαθήσει να διαβάσω κάτι παραπάνω για να καταλαβαίνω.

 

Στο πρόβλημα τώρα : ενώ βρήκα και κατέβασα κάποιες custom roms multilingual (αν και στην πραγματικότητα θέλω απλά τη ROM που φόραγε όταν ήρθε από minideal) όπως αυτή που έχει ανεβάσει ένα μέλος εδώ (στο ποστ 630), δεν μπορώ να την εγκαταστήσω στο κινητό.

 

Ενώ ακολουθώ σωστα τις οδηγίες του και εγκαθιστώ τους drivers που δίνει, το λαπτοπ μου (windows 8.1) αναγνωρίζει το lenovo s650 όταν είναι με μπαταρία και ανοιχτό, αλλά όταν χρειαστεί να βγάλω τη μπαταρία δεν το εμφανίζει πουθενά. Κατά συνέπεια δεν μπορώ να προχωρήσω στα επόμενα βήματα που προτείνονται με το Flashtool. Δεν ξέρω τι λάθος κάνω και δεν αναγνωρίζεται το ανενεργό κινητό από τον υπολογιστή μου ενώ σε άπειρα tutorials που έχω δει και διαβάσει, μέχρι και η κουτσή Μαρία το συνδέει και εγκαθιστά πανεύκολα τη ROM.

 

Παιδιά please χρειάζομαι βοήθεια με αυτό πολύ άμεσα. Έχω κυριολεκτικά χάσει 3 απογεύματα και βράδια, έχω κουραστεί και εκνευριστεί αφάνταστα και είμαι ένα κλικ πριν βγάλω όλα τα νεύρα μου στο κινητό (που δεν μου φταίει και κάτι) :angry:

Link to comment
Share on other sites

@AlexisV, αντιγράφω οδηγίες από το ρώσικο site. Δυστυχώς, αν δε δουλεύει θα πρέπει να δοκιμάσεις σε υπολογιστή με προηγ. έκδοση win.

Installing drivers in Windows8_x64.

Win8 will not install non-signed drivers.

Circumvent the following ways:

A)

Run as administrator command line, recruit gpedit.msc - it will launch "Local Group Policy Editor" (should be in the Pro)

User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Driver Installation -> Digital Signature Device Drivers -> set "Disable".

(or Yeung User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Driver Installation -> Code signing for device drivers -> set "Disable ".)

"Apply", closes the editor

in the same command prompt window recruit gpupdate

 

B)

Win + I -> Change computer settings -> General -> Startup Options -> Restart Now.

When switching click Diagnostics -> Options -> Boot Options -> Restart.

When the menu appears, select it in the "Disable Driver Signature mandatory checks" (F7)

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τις απαντήσεις σας παιδιά!

 

Ιδιαίτερα τον DrNick! Δούλεψε η δεύτερη μέθοδος με την επανεκκίνηση!

 

Χίλια ευχαριστώ guys! Σώσατε τα νεύρα μου και ένα έρμο κινητό από σίγουρο σπάσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...