Jump to content

Galaxy S4 mini : Oδηγός για Root


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε το S4 μου με firmwire I9195XXUAMG8.

 

Ευτυχως που εκλεισα τελευταια στιγμη το WI-FI και το αποτρεψα να κατεβασει το MJ7.

 

Ρουταρω κανονικα με την μεθοδο σου στο post No1 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ηρθε το S4 μου με firmwire I9195XXUAMG8.

 

Ευτυχως που εκλεισα τελευταια στιγμη το WI-FI και το αποτρεψα να κατεβασει το MJ7.

 

Ρουταρω κανονικα με την μεθοδο σου στο post No1 ?

 

Ναι αν έχεις την MG8 ρουταρεις κανονικά με την διαδικασία στο πρώτο post.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Με το που μπαινει το δικτυο παει να κανει το update. Πως θα γινει να ΜΗΝ ψαξει για update ?

 

πας ρυθμίσεις-περισσότερα-πληροφορίες συσκευής- ενημέρωση λογισμικού και ξετσεκάρεις την αυτόματη ενημέρωση

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Mετα το root περναμε και καποιον custom kernel ? :worry:

 

Όχι, δεν υπάρχουν μέχρι στιγμής custom kernels. Μόνο ένας υπάρχει με μια διόρθωση στην κατανάλωση μπαταριας. Μπορείς να το βρεις εδώ και είναι το αρχείο GT-I9195_Kernel_v1.zip. Δεν ξέρω όμως αν παίζει στην MJ7.

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Eπισης μετα το root ξερεις αν ισχυει οτι πρεπει να διαγραψεις το PreloadInstaller.apk για να μπορεσεις να διαγραψεις αλλες εφαρμογες για παντα, αλλιως ξαναμπαινουν με reboot ?
Link to comment
Share on other sites

Eπισης μετα το root ξερεις αν ισχυει οτι πρεπει να διαγραψεις το PreloadInstaller.apk για να μπορεσεις να διαγραψεις αλλες εφαρμογες για παντα, αλλιως ξαναμπαινουν με reboot ?

 

Όχι δεν χρειάζεται να το διαγράψεις αυτό....με το titanium backup απεγκατέστησε όποιες εφαρμογές δεν χρειάζεσαι και θα είσαι εντάξει.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχουμε κανένα νέο για επιστροφή σε official με KNOX 0χ0 για ασφαλές root με εγγύηση ???

 

Ακόμα τίποτα αλλά δεν νομίζω ότι θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια εκεί στους xda

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις ποια εφαρμογη ειναι οι "google φωτογραφιες" για να την "στειλω" ?

 

Δες εδώ http://www.talkandroid.com/guides/beginner/how-to-remove-google-photos-or-picasa-web-albums-from-your-gallery/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.s4miniarchive.com/2013/12/how-to-remove-knox-bootloader-from-new.htm

μάλλον βρέθηκε λύση στο πρόβλημα με το knox .για αναλύστε εσείς που ξέρετε

Link to comment
Share on other sites

http://www.s4miniarchive.com/2013/12/how-to-remove-knox-bootloader-from-new.htm

μάλλον βρέθηκε λύση στο πρόβλημα με το knox .για αναλύστε εσείς που ξέρετε

 

Οχι ακριβως. Ασε που ειναι για linux περιβαλλον. Η τελικη λυση θα ηταν να μπορεσει να επαναφερει/διαγραψει το knox απο 0x1 σε 0x0 για οσους ηδη "την πατησαν"...

 

Μακαρι παντως να δουλευει εστω κ ετσι και να εχουμε συντομα οδηγιες και για windows.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αφου εκανα root με το συγκεκριμενο οδηγο μου βγαζει μηνυμα στο notification center:

unauthorized actions have been detected. restart your device to undo any unauthorised changes. τι να κανω???????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
Έχω κάνει αυτή την διαδικασία root και τώρα μου βγάζει μια ειδοποίηση ασφαλείας και μου λέει ότι εντοπίστηκαν μη εξουσιοδοτιμένες ενέργειες. Αυτό είναι το KNOX; υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

υπαρχει οδηγος πως περναμε απο odin official rom σε galaxy s4 mini?

 

Ακολούθησε αυτον τον οδηγό , βρες στο sammobile την rom που είναι για την συσκευή σου ( s4 mini) και βάλε την .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αυτή την διαδικασία root και τώρα μου βγάζει μια ειδοποίηση ασφαλείας και μου λέει ότι εντοπίστηκαν μη εξουσιοδοτιμένες ενέργειες. Αυτό είναι το KNOX; υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η ειδοποίηση;

 

Καταρχην δες αν πετυχε το root. Ελεγξε το με το root checker. Kαι στην αρχικη οθονη (πριν φτασεις εκει που βαζεις το pin σου) δες αν γραφει Knox Warranty Void 0x0.

Edited by Tyrell
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ και το root πέτυχε. Χρησιμοποιώ και εφαρμογές root. Όταν το κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει με κίτρινα γράμματα πάνω αριστερά: (Set warranty bit: kernel)

Έχει κατι υπόψη τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...