Jump to content

Best Player (video player with subs, file manager, sd reader)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ @Pehlis.

Μη έχοντας εδώ και 1,5 χρόνο windows phone, αλλά τακτικός χρήστης του app στον υπολογιστή, έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν κάνω αναζήτηση καναλιού σε IPTV list, με χιλιάδες κανάλια βέβαια, αργεί πολύ να κάνει αναζήτηση και μερικές φορές κολλάει η εφαρμογή και αναγκάζομαι να κλείσω και να την ξανανοίξω. Συγκεκριμένα, πληκτρολογώ στην μπάρα, δεν εμφανίζονται τα γράμματα, η λίστα δείχνει να χάνεται και να εμφανίζεται εκ νέου και κάποια στιγμή γίνονται όλα ακαριαία. Αν χρησιμοποιήσω όμως; Ελληνικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ναι. Το έχω υπόψιν μου και το έχω παραμελήσει. Ελπίζω στην επόμενη ενημέρωση να βελτιώσω την "απόκριση" της αναζήτησης σε μεγάλες λίστες. Ευχαριστώ για την επισήμανση.

 

p.s. Στην επόμενη ενημέρωση, θα προστεθεί υποστήριξη χειρισμού της εφαρμογής (navigation στο media player) εξ' ολοκλήρου από keyboard ή gamepad και μάλλον tv remote control από οποιαδήποτε συσκευή. Αν χρησιμοποιείς την εφαρμογή και τη λάβεις ρίξε μου με π.μ. ή mail σχόλια τόσο για την αναζήτηση, όσο και για τις λειτουργίες που σου γράφω.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Την χρησιμοποιώ και εννοείται πως θα σε ενημερώσω! :)

Έστειλα νέα έκδοση χθες για δοκιμή (6.0.0). Έχω συμπεριλάβει μια διόρθωση σχετική με την αναζήτηση σε λίστες με χιλιάδες tracks. Ρίξε μια ματιά και ενημέρωσέ με αν έχεις χρόνο.

 

Εκτός από την παραπάνω διόρθωση στην ενημέρωση συμπεριλαμβάνονται:

1. Υποστήριξη χειρισμού της εφαρμογής εξ' ολοκλήρου από το πληκτρολόγιο. Αφορά τον media player και όχι τον file explorer (προς το παρόν).

Τα πλήκτρα είναι: (η εικόνα υπάρχει και στις ρυθμίσεις στην εφαρμογή)

eZZ4Ln7.png

 

2. Υποστήριξη χειρισμού της εφαρμογής στο PC εξ' ολοκλήρου από gamepad. Υποστηριζόταν φυσικά στο Xbox, προστέθηκε και στο desktop και αφορά και τον file explorer.

Τα πλήκτρα είναι:

6h8FImK.png

 

3. Προσθήκη 1:1 σύνδεσης των καναλιών με τα epg δεδομένα. Αν ενεργοποιηθεί (κουμπί [1:1] στο EPG), τα κανάλια (ονομασίες, σειρά, αριθμός των στοιχείων στη λίστα) είναι ακριβώς ίδια και στο EPG και η σύνδεση γίνεται διαφανώς -εσωτερικά-.(ίσως βολεύει κάποιους).

 

4. Δυνατότητα αλλαγής μεγέθους των στοιχείων στην tracklist για διαφορετικού τύπου tracks (live streams, youtube videos, movies με movie posters, music albums). Σε επόμενη ενημέρωση η αλλαγή θα γίνεται αυτόματα.

 

5. Δυνατότητα εισαγωγής των στοιχείων στη λίστα favorites με αλφαβητική ταξινόμηση.

 

6. Προσθήκη (δοκιμαστική λειτουργία) εικονικού TV Remote Control μέσω WiFi από οποιαδήποτε άλλη συσκευή (τηλέφωνο, υπολογιστή κ.τ.λ.). Οι συσκευές πρέπει να είναι στο ίδιο δίκτυο τοπικό δίκτυο συνδεμένες και φυσικά να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία.

To TV remote control φορτώνεται από browser. H διεύθυνση εισαγωγής αναφέρεται στην εφαρμογή. Δεν έχουν συνδεθεί όλες οι λειτουργίες, αλλά σε γενικές γραμμές είναι αρκετά λειτουργικό το tv remote control.

Oq2g3mW.png

Link to comment
Share on other sites

Σε δείγμα 60000+ tracks όλα δούλεψαν γρήγορα και σωστά.

Συγχαρητήρια για την αναβάθμιση!

Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ευχαριστώ.

Στην επόμενη ενημέρωση λέω να ασχοληθώ με imdb. Να εμφανίζονται πληροφορίες όπως βαθμολογία, ίσως trailer κ.τ.λ.

Αν έχεις κάποια ιδέα για κάποια προσθήκη μου λες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Best Player v6.0.8 (τελική Μαρτίου)

 

Σημ. Η συγκεκριμένη ενημέρωση αφορά την 15063 (Creators Update) και πάνω.

Σημ. Το εικονικό TV remote control δεν υπάρχει στην τελική έκδοση γιατί με ενημέρωσαν από το τμήμα έγκρισης εφαρμογών στο store, ότι δε δίνεται άδεια να χρησιμοποιηθούν συγκεκριμένες λειτουργίες απαραίτητες για την απομακρυσμένη πλοήγηση στην εφαρμογή για λόγους ασφαλείας. Θα προστεθεί ξανά σε νέα ενημέρωση χωρίς τη δυνατότητα εξ' ολοκλήρου πλοήγησης, μόνο δηλαδή για τις λειτουργίες ελέγχου της αναπαραγωγής/ήχου κ.τ.λ.

 

Κύρια νέα χαρακτηριστικά/διορθώσεις/βελτιώσεις:

1. Υποστήριξη χειρισμού της εφαρμογής από το πληκτρολόγιο. Αφορά και το Continuum.

2. Υποστήριξη χειρισμού της εφαρμογής από gamepad. Εκτός του Xbox προστέθηκε και στο desktop.

3. Δυνατότητα 1:1 (ίδια σειρά, ονομασίες κ.τ.λ.) αντιστοίχησης των καναλιών με τα epg δεδομένα.

4. Βελτιωμένη αναζήτηση σε λίστες με χιλιάδες στοιχεία.

5. Δυνατότητα αλλαγής μεγέθους των στοιχείων στην tracklist για διαφορετικού τύπου tracks (live streams, youtube videos, movies με movie posters, music albums)

6. Δυνατότητα εισαγωγής των στοιχείων στη λίστα favorites με αλφαβητική ταξινόμηση.

7. Διορθώθηκαν αρκετά λάθη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω στείλει νέα έκδοση 6.2.6 (Μαΐου) για δοκιμή. Λογικά σε 2-3 ημέρες θα είναι διαθέσιμη.

 

Κύρια χαρακτηριστικά:

1. IPTV: Βελτιωμένη υποστήριξη M3U και EPG

2 Προστέθηκε υποστήριξη IMDb (με caching) βάσει του τίτλου ή και του προγράμματος από EPG.

3. Τοπικά αρχεία / OneDrive / Media servers:

α) Έγινε εκτενές refactoring. Η πλοήγηση και προσπέλαση των αρχείων είναι πολύ πιο γρήγορη.

β) Προστέθηκε αναζήτηση αρχείων, στον ίδιο φάκελο (shallow) ή και σε όλους τους υπό-φακέλους (deep)

γ) Βελτιωμένη υποστήριξη folder play (deep/shallow), βελτιωμένη υποστήριξη δημιουργίας λιστών αναπαραγωγής/προσθήκης αρχείων σε κάποια λίστα.

Τα παραπάνω ισχύουν και για Media Servers ή ΟneDrive. Συγκεκριμένα για το OneDrive υποστηρίζεται direct streaming και folderplay/δημιουργία λιστών αναπαραγωγής όπως και στα local αρχεία. Το ίδιο και για media servers, ενώ διορθώθηκε και το πρόβλημα μη εμφάνισης απομακρυσμένων αρχείων.

4. Διορθώθηκε το πρόβλημα αναπαραγωγής YouTube videos.

5. Διορθώθηκαν ό,τι λάθη βρέθηκαν, άλλαξαν κάποια UI στοιχεία (έγιναν πιο διαισθητικά).

 

Σημ. Media servers δεν υποστηρίζονται από τηλέφωνα, αλλά πιθανόν να γίνει προσπάθεια προσθήκης της λειτουργίας στην επόμενη ενημέρωση.

Σημ. Σχετικά με τα τηλέφωνα, η έκδοση όπως και η προηγούμενη αφορά μόνο τις συσκευές που τρέχουν την έκδοση 15063/15254.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημέρωση 6.3.5 Ιουνίου

 

1. Media Player

1.1 Προστέθηκε virtual WiFi TV remote control (experimental)

1.2 Προστέθηκαν πληροφορίες για τον τύπο του/των video/audio codec του αναπαραγόμενου αρχείου

 

2. Playlists

2.1 Προστέθηκε: one-click προσθήκη/εξαγωγή λίστας αναπαραγωγής από OneDrive

2.2 Αφαιρέθηκαν οι Roaming playlists, καθώς αντικαταστάθηκαν από το OneDrive (όπως παραπάνω).

 

3. File Explorer

3.1 Η αναπαραγωγή συνεχίζεται και δε σταματάει όταν επιστρέφουμε στον file explorer

3.2 Άρχισαν να προστίθενται κάποια UI animations

 

4. [έκδοση τηλεφώνου] Media Player

4.1 Προστέθηκε portrait mode

 

5. Διορθώθηκαν όσα λάθη αναφέρθηκαν ή έγιναν αντιληπτά κατά τη δοκιμή της έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σαν να έχω μερικά προβλήματα κατά την αναπαραγωγή 1080p iptv λίστας...

Ο σέρβερ, αλλά και η 30αρα ταχύτητα το καλύπτει άνετα.

Αλλά σαν να έχω μερικά micro freezes, και σαν να φαίνεται να πέφτουν τα fps..

Το έχω παρατηρήσει τόσο σε xbox one τόσο και σε PC, μερικές φορές η αλλαγή decoder βοηθάει.

Αλλά δεν με αφήνει να βάλω το internal τώρα...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε αφήνει να επιλέξεις τον "internal" decoder και δεν πρόκειται για κάποιο bug..

 

1. Τσέκαρε στις ρυθμίσεις: settings->FFmpeg Codec->default decoder ->auto

2. Ή τα links (όλα ή συγκεκριμένα) δεν μπορούν να αναπαραχθούν με τον internal decoder και επιλέγεται αυτόματα ffmpeg decoding (σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται αυτόματη ανίχνευση). Σε επόμενες ενημερώσεις θα γίνεται για όλες τις περιπτώσεις η ανίχνευση.

 

Τα προβλήματα με μικρό-παγώματα συνήθως αφορούν τον server (πολλοί χρήστες) και δεν παίζει ρόλο αν το bandwidth της γραμμής καλύπτει τα specs της ροής του video/audio.

Δοκίμασε να δώσεις υψηλή προτεραιότητα στην εφαρμογή (task manager) και αν θες, στείλε μου με π.μ. τον provider σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε αφήνει να επιλέξεις τον "internal" decoder και δεν πρόκειται για κάποιο bug..

 

 

 

1. Τσέκαρε στις ρυθμίσεις: settings->FFmpeg Codec->default decoder ->auto

 

2. Ή τα links (όλα ή συγκεκριμένα) δεν μπορούν να αναπαραχθούν με τον internal decoder και επιλέγεται αυτόματα ffmpeg decoding (σε κάποιες περιπτώσεις γίνεται αυτόματη ανίχνευση). Σε επόμενες ενημερώσεις θα γίνεται για όλες τις περιπτώσεις η ανίχνευση.

 

 

 

Τα προβλήματα με μικρό-παγώματα συνήθως αφορούν τον server (πολλοί χρήστες) και δεν παίζει ρόλο αν το bandwidth της γραμμής καλύπτει τα specs της ροής του video/audio.

 

Δοκίμασε να δώσεις υψηλή προτεραιότητα στην εφαρμογή (task manager) και αν θες, στείλε μου με π.μ. τον provider σου.

Είναι στο auto...

Το έβαλα στο ffmpeg(old) και φαίνεται μέχρι στιγμής να μην κάνει αυτα τα σπασίματα, είμαι σίγουρος πως δεν φταει ο provider γιατί δεν πρόκειται για κάποιου είδους buffering, αλλά σπασιματα ταυτόχρονα στον ήχο και στην εικόνα, σαν να παίζει με 1 fps ένα πράγμα...

Δεν το κάνει βέβαια αμέσως με το πατήσω το κανάλι... Ξεκινά κανονικά για 10 δευτερόλεπτα και μετά ξεκινάει τα σπασίματα, φτιάχνει για 10 δευτερόλεπτα κ.ο.κ...

Πάντως έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά, γιατί ειδικά στο Xbox One δεν υπάρχει εφαρμογή αντικατάστασης του...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο auto...

Το έβαλα στο ffmpeg(old) και φαίνεται μέχρι στιγμής να μην κάνει αυτα τα σπασίματα, είμαι σίγουρος πως δεν φταει ο provider γιατί δεν πρόκειται για κάποιου είδους buffering, αλλά σπασιματα ταυτόχρονα στον ήχο και στην εικόνα, σαν να παίζει με 1 fps ένα πράγμα...

Δεν το κάνει βέβαια αμέσως με το πατήσω το κανάλι... Ξεκινά κανονικά για 10 δευτερόλεπτα και μετά ξεκινάει τα σπασίματα, φτιάχνει για 10 δευτερόλεπτα κ.ο.κ...

Πάντως έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά, γιατί ειδικά στο Xbox One δεν υπάρχει εφαρμογή αντικατάστασης του...

Αν λειτουργούν καλύτερα οι παλαιοί, χρησιμοποίησέ τους. Γι' αυτό το λόγο τους έχω αφήσει. Σε κάποιες περιπτώσεις βοηθούν.

Στην επόμενη ενημέρωση που ίσως αργήσει λόγω καλοκαιριού, λογικά θα ενημερώσω τους codecs (ffmpeg). Θα σε ενημερώσω. Αν θες στείλε μου σε π.μ. το email σου που είναι συνδεδεμένο με τον MS λογαριασμό σου. Θα τον προσθέσω στο store και θα μπορείς να κατεβάζεις νέες beta εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση 6.4.0

 

1. Προστέθηκε network cache (buffer) προς επίλυση "σπασιμάτων" η διακοπών κατά το streaming media αρχείων

2. Προστέθηκε λειτουργία εκφώνησης (εξωτερικών) υπότιτλων. Στα WM10 δεν υποστήριζονται ελληνικά. Για την εισαγωγή της ελληνικής γλώσσας στα W10 σε άλλες συσκευές υπάρχουν οδηγίες (link) στην εφαρμογή

3. Διορθώθηκαν κάποια λάθη προς φόρτωση συγκεκριμένων EPG αρχείων

4. Αλλαγές προς υποστήριξη YouTube αρχείων

5. Προστέθηκε υποστήριξη για svg logos

 

αλλά σπασιματα ταυτόχρονα στον ήχο και στην εικόνα, σαν να παίζει με 1 fps ένα πράγμα...

Δοκίμασε στη νέα έκδοση να αυξήσεις τον buffer, αφού έχεις επιλέξει ffmpeg. Θα βρεις το slider στην επιλογή: ffmpeg codec settings

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 6.4.0

 

1. Προστέθηκε network cache (buffer) προς επίλυση "σπασιμάτων" η διακοπών κατά το streaming media αρχείων

2. Προστέθηκε λειτουργία εκφώνησης (εξωτερικών) υπότιτλων. Στα WM10 δεν υποστήριζονται ελληνικά. Για την εισαγωγή της ελληνικής γλώσσας στα W10 σε άλλες συσκευές υπάρχουν οδηγίες (link) στην εφαρμογή

3. Διορθώθηκαν κάποια λάθη προς φόρτωση συγκεκριμένων EPG αρχείων

4. Αλλαγές προς υποστήριξη YouTube αρχείων

5. Προστέθηκε υποστήριξη για svg logos

 

 

Δοκίμασε στη νέα έκδοση να αυξήσεις τον buffer, αφού έχεις επιλέξει ffmpeg. Θα βρεις το slider στην επιλογή: ffmpeg codec settings

Ωραία προσθήκη, και θα το δοκιμάσω αμέσως μόλις βρω ότι έχω ξανά πρόβλημα, συνέχισε την καλή δουλειά στον χώρο των Windows 10, και των ξεχασμένων από την Microsoft, WM10...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημέρωση v6.5.1 Αυγούστου

 

1. Η επεξεργασία M3U λιστών είναι πλήρης και αρκετά γρήγορη με αυτήν την ενημέρωση

Ενδεικτικά.... Με ένα(δύο) κλικ --> δημιουργία λιστών από επιλεγμένες/όλες κατηγορίες (group), εισαγωγή/διαγραφή/μετονομασία επιλεγμένων κατηγοριών, εισαγωγή λιστών ως κατηγορίες σε άλλες λίστες αναπαραγωγής κ.τ.λ.

2. Μόνο για τη desktop έκδοση.. Προστέθηκε λειτουργία εγγραφής video

3. Προστέθηκε δυνατότητα κλειδώματος της εφαρμογής με κωδικό

4. Προστέθηκε δυνατότητα αποθήκευσης και συνέχισης της θέασης για remote media αρχεία (VOD). Για τα υπόλοιπα η δυνατότητα υποστηρίζεται εδώ και καιρό.

5. Προστέθηκε δυνατότητα πολλαπλής επιλογής στοιχείων σε μια λίστα για επεξεργασία (διαγραφή, εισαγωγή σε άλλες λίστες, αλλαγή της κατηγορίας (group) τους κ.τ.λ.

6. Προστέθηκε ένδειξη προόδου της ανάγνωσης λιστών (αν πρόκειται για λίστες που περιέχουν χιλιάδες tracks)

7. Διορθώθηκε ένα πρόβλημα με κάποιες συγκεκριμένες remote λίστες.

8. Διορθώθηκε το YouTube (συνεχώς κάνει αλλαγές το τελευταίο διάστημα με αποτέλεσμα να "σπάει" η λειτουργία)

9. Διορθώθηκαν αρκετά άλλα λάθη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ακόμα έχω πρόβληματα με την μετάδοση 1080p50 με τα συγκεκριμένα codecs, σου έχω στείλει με dm faasf τον provider και το mail μου για να με βάλεις σε beta, και να το τσεκαρουμε

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ενημέρωση 6.6.x (Νοεμβρίου)

Αρκετές προσθήκες/διορθώσεις.

 

Γενικές:

-προστέθηκε (πειραματική προσθήκη beta) δυνατότητα συγχρονισμού του ήχου με την εικόνα σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο θέμα

-ξεκίνησα να εισάγω πιο διαισθητικές λειτουργίες και κάποια live-in-app tutorials (π.χ. προσθήκη EPG)

 

IPTV

-προστέθηκε αυτόματη ανίχνευση/διόρθωση σφαλμάτων κατά την αναπαραγωγή remote αρχείων (π.χ. καθυστερημένη έναρξη, αναπάντεχη λήξη αναπαραγωγής)

-διορθώθηκαν κάποια θέματα με συγκεκριμένου τύπου EPG αρχεία

-διορθώθηκαν κάποια θέματα σχετικά με συγκεκριμένα media αρχεία που ξεκίναγαν χωρίς ήχο

 

Audio Player

-Ξεκίνησα να ασχολούμαι περισσότερο με audio αρχεία (audio player) και έγιναν αρκετές βελτιώσεις σχετικά με την αναπαραγωγή στο background

-Προστέθηκε (αρκετά πειραματική προσθήκη) audio visualization σε local και remote μουσική (π.χ. live ράδιο) και δυνατότητα εμφάνισης εικόνων κατά το audio streaming.

 

YouTube

-Διορθώθηκαν τα YouTube links, οπότε είναι δυνατή η αναπαραγωγή YouTube λιστών.

-Προστέθηκε δυνατότητα επιλογής ανάλυσης

 

Desktop

-Βελτιωμένη υποστήριξη για χειρισμό του media player εξ' ολοκλήρου από το πληκτρολόγιο.

 

WM10

Μέχρι να ολοκληρώσω τον audio player (θα πάρει κάποιο χρόνο) και κάποιες ακόμη -σχετικές με IPTV- λειτουργίες, θα εξακολουθήσω να υποστηρίζω τα WM10.

Στην έκδοση αυτή ασχολήθηκα σχετικά αρκετά με το 950. Το background λειτουργεί μια χαρά και έκανα κάποιες(αρκετές) διορθώσεις όσον αφορά το portrait mode.

Η εφαρμογή υποστηρίζει εδώ και καιρό μόνο την έκδοση 15063 και μπορώ να την τεστάρω μόνο στη συσκευή μου το 950. Δυστυχώς δεν έχω το 650 οπότε δεν μπορώ να ξέρω πως είναι η εφαρμογή σε μικρές αναλύσεις. Φαντάζομαι θα υπάρχουν θέματα, ίσως και να μη λειτουργεί.

Σημείωση: Το audio visualization (ούτως ή άλλως δεν έχει ελεγχθεί πλήρως για τη σταθερότητα), δε συνίσταται στο 950, αν και λειτουργεί, όχι τόσο ομαλά όμως, καθώς απαιτείται κατά τι καλύτερος επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση 6.9.1 Ιανουαρίου

Κύρια χαρακτηριστικά συγκεντρωμένα με την ενημέρωση του Δεκεμβρίου (6.7.3)

 

1. Ανανεώθηκαν οι video/audio codecs (τελευταία έκδοση)

2. Προστέθηκε TV panel με συγκεντρωμένες πληροφορίες (codecs, epg κ.τ.λ.). Χρήσιμο για λειτουργία τηλεόρασης (π.χ. Xbox)

3. Προγραμματιζόμενα πλήκτρα (πληκτρολόγια + gamepad) για σχεδόν όλες τις λειτουργίες.

4. Backup/restore όλων των λιστών αναπαραγωγής στο OneDrive.

5. Υποστήριξη για air mouse remote control (arrow keys + enter).

6. Αρκετές επιμέρους βελτιώσεις σε ό,τι έχει να κάνει με το EPG, επεξεργασία λιστών (m3u edit), γρηγορότερη φόρτωση λιστών, υποστήριξη κατηγοριών/εικονιδίων, ανίχνευση καθυστερημένης έναρξης/αναπάντεχης λήξης αναπαραγωγής remote αρχείων, χειρισμού της εφαρμογής από το πληκτρολόγιο/gamepad, ταχύτερης αναζήτησης κ.τ.λ.

 

Η επόμενη ενημέρωση θα εστιάζει κυρίως σε βελτιώσεις στο desktop. Συγκεκριμένα θα προστεθεί υποστήριξη για πολλά παράθυρα αναπαραγωγής (multiple views), υποστήριξη εγγραφής για το καθένα από αυτά, υποστήριξη προβολής θέασης σε άλλη οθόνη (αν είναι συνδεδεμένη) με ένα κλικ και υποστήριξη πολλαπλών «στιγμιότυπων» της εφαρμογής.

 

Τα WM10, η έκδοση 15254 δηλαδή θα υποστηρίζεται μέχρις ότου η εφαρμογή θα γίνει διαθέσιμη (και) σε ARΜ64. Δυστυχώς ARM64 μεταγλώττιση επιτρέπεται από την έκδοση 16299 και πάνω, οπότε θα είναι δύσκολο να συντηρούνται δύο ξεχωριστές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημέρωση 6.9.7 Φεβρουαρίου

 

Οι νέες προσθήκες αφορούν μόνο τη desktop έκδοση (και τα Windows 10X).

Προστέθηκε υποστήριξη για πολλά παράθυρα, υποστήριξη εγγραφής/picture in picture για το κάθε παράθυρο και με ένα κλικ προβολή σε άλλη οθόνη/projector κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ενημέρωση 7.0.9 Απριλίου

Αρκετές προσθήκες, βελτιώσεις, διορθώσεις.

Οι κυριότερες:

1. Προστέθηκε δυνατότητα Split Screen (διαχωρισμού οθόνης) μέχρι 16 ταυτόχρονων "κελιών" αναπαραγωγής σε πλέγμα. Ένα νέο κελί μπορεί να προστίθεται δυναμικά στο πλέγμα ή σε ένα κελί να αλλάζει η πηγή. Το μέγεθος και η θέση του κάθε εισαγόμενου κελιού υπολογίζονται αυτόματα. Οι υπότιτλοι, EPG, πλοήγηση με πλήκτρα ή με gamepad διατηρούνται και κατά το διαχωρισμό της οθόνης. Μπορεί να αποθηκευτεί επίσης ένα συγκεκριμένο στιγμιότυπο διαχωρισμού οθόνης με ήδη υπάρχοντα στοιχεία αναπαραγωγής και να φορτωθεί ακριβώς το ίδιο κάποια άλλη στιγμή.

Εννοείται πως σε περίπτωση IPTV θα πρέπει ο πάροχος να επιτρέπει τη μετάδοση περισσότερων (από μία) ροών.

2. Γρήγορη Drag and Drop ταξινόμηση στην tracklist

3. Drag and Drop εισαγωγή από την tracklist σε δευτερεύοντα παράθυρα αναπαραγωγής (αφορά μόνο την desktop έκδοση)

4. Προστέθηκε πάνελ συντομεύσεων λιστών αναπαραγωγής στην tracklist

5. Αντικαταστάθηκε η progress bar στην tracklist με slider, οπότε πολύ γρήγορα μπορούμε να αλλάζουμε τη θέση αναπαραγωγής σε οποιοδήποτε track (όχι μόνο του επιλεγμένου) απευθείας από την tracklist

6. Δυνατότητα εναλλαγής με συντόμευση πλήκτρου, προηγούμενου/επόμενου track (track recall)

7. Δυνατότητα OneDrive folder play απευθείας από τον media player (2 κλικ είναι η διαδικασία)

8. Δυνατότητα ανανέωσης (όπως ανανεώνονται και οι remote λίστες) τοπικού και OneDrive φακέλου αναπαραγωγής (folder play)

9. Αρκετά βελτιωμένη υποστήριξη σε αρχεία μουσικής τοπικά ή OneDrive (υποστηρίζεται κατηγοροποίηση κατά άλμπουμ, συνθέτη, χρονολογία)

10. Βελτίωση στη λίστα recent (πρόσφατα tracks)

11. Βελτίωση κατά την τυχαία αναπαραγωγή (random play). Υποστηρίζεται παντού, π.χ. σε groups ή και στα αποτελέσματα αναζήτησης.

12. Διορθώθηκε η αναπαραγωγή YouTube αρχείων

13. Διορθώθηκε η μη αποθήκευση προγραμματιζόμενων gamepad πλήκτρων

14. Αρκετά ακόμη προβλήματα που είχαν βρεθεί/αναφερθεί διορθώθηκαν

15. Κάποιες UI βελτιώσεις

 

Σημείωση: Τα παραπάνω (εκτός από το 3) υποστηρίζονται και στα 950/950ΧL (15063)

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και ο μοναδικός που υποστηρίζει ακόμα τις συγκεκριμένες συσκευές! Μπράβο!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη το 950 έχω Εvris και δε σκέφτομαι προς το παρόν άλλο λειτουργικό. Οπότε προσπαθώ να κρατάω την έκδοση του 950 και να προσθέτω χαρακτηριστικά που μπορούν να υποστηριχθούν και από το 950. Αργότερα, αν χρειαστεί απαραίτητα κάποιο χαρακτηριστικό που δεν υποστηρίζεται από την έκδοση των WM10 και δεν μπορεί να γίνει κάτι, αναγκαστικά αυτή θα εγκαταλειφθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη το 950 έχω Εvris και δε σκέφτομαι προς το παρόν άλλο λειτουργικό. Οπότε προσπαθώ να κρατάω την έκδοση του 950 και να προσθέτω χαρακτηριστικά που μπορούν να υποστηριχθούν και από το 950. Αργότερα, αν χρειαστεί απαραίτητα κάποιο χαρακτηριστικό που δεν υποστηρίζεται από την έκδοση των WM10 και δεν μπορεί να γίνει κάτι, αναγκαστικά αυτή θα εγκαταλειφθεί.

...και πολύ καλά κάνεις! Συλλεκτική θα γίνει αυτή η συσκευή! ;) Ακόμα και το λειτουργικό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και ο μοναδικός που υποστηρίζει ακόμα τις συγκεκριμένες συσκευές! Μπράβο!!!

 

Είναι κι άλλος εδώ.... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...