Jump to content

Ξένη Τηλεοπτική Σεζόν 2013-14


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλη σειρα, με φοβερους χαρακτηρες, ρεαλισμο, μακρια απο τη γνωστη συνταγη οι καλοι μπατσοι και οι κακοι κλεφτες.. Το the shield παραμενει για μενα αξεπεραστο σαν αστυνομικη σειρα !

 

Σε λιγο που τελειώνω το the wire θα το τσεκάρω (μέχρι στιγμής θεωρώ το the wire την καλύτερη σειρά που χω δει) αν και ο συγκεκριμένος ηθοποιός του shield δε μου πολυαρέσει (εμφανισιακά μιλώντας δεν νομίζω οτι είναι καλός ηθοποιός - απλή προαίσθηση ίσως απο το στυλάκι στις φώτος του)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λιγο που τελειώνω το the wire θα το τσεκάρω (μέχρι στιγμής θεωρώ το the wire την καλύτερη σειρά που χω δει) αν και ο συγκεκριμένος ηθοποιός του shield δε μου πολυαρέσει (εμφανισιακά μιλώντας δεν νομίζω οτι είναι καλός ηθοποιός - απλή προαίσθηση ίσως απο το στυλάκι στις φώτος του)

Μιλας για τον φαλακρο πρωταγωνιστη τον Ελληνα Μαικ Τσικλις;Μα αυτος ειναι ολα τα λεφτα !!Ειναι το δυνατο χαρτι της σειρας μαζι με τον υπαρχηγο του τον Σέιν...Μην την χασεις, θα κολλησεις εγγυημενα!!

Link to comment
Share on other sites

Oi 3 πρωτες σαιζον που εχω δει τουλαχιστον ειναι γαματες του The Shield .Η 4η , ομολογω δε ξεκιναει και με τον καλυτερο τροπο , αφου τα εχουν σπασει και μεταξυ τους ,αλλα επιφυλασσομαι για τη συνεχεια .

Ο Βικ (ο πρωταγωνιστης) , ειναι πολυ ιδιαιτερη μορφη anti-hero και γενικα το ολο στυλ διεφθαρμενων μπατσων αλλα προσπαθωντας για το καλο γενικοτερα (λιγο αμφιλεγομενο αυτο νταξει :p ) ειναι κατι που δε το βλεπεις συχνα σε σειρα (αστυνομικης) δρασης .

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο επεισοδιο του spartacus, πραγματικα πολύ καλο !

 

θα συμφωνήσω και εγώ ιδίως τα τελευταία λεπτά από τα καλύτερα της σεζόν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξεκίνησε κανείς το Vikings ;;

 

Ναι την ξεκίνησα την προηγούμενη εβδομάδα, είδα τα τρία πρώτα επεισόδια, μπορώ να πω πως η σειρά μου άρεσε, περιμένω τώρα το τέταρτο επεισόδιο, αν δεν κάνω λάθος παίζεται κάθε Κυριακή στο History channel.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να σταματήσω να βλέπω WalkingDead

θα αναγκαστεις τελος του μηνα :lol:

 

εκτος αν ξεκινησεις τα making of στο youtube

:cool:

 

το Vikings τι ειδους σειρα ειναι; εποχης και ετσι;

Link to comment
Share on other sites

θα αναγκαστεις τελος του μηνα :lol:

 

εκτος αν ξεκινησεις τα making of στο youtube

:cool:

 

το Vikings τι ειδους σειρα ειναι; εποχης και ετσι;

 

Αν έχεις δει game of thrones/spartacus, είσαι υποψιασμένος...;-)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φαν του got πρόσφατα το άρχισα και είμαι στην δεύτερη σεζόν, ένα έχω να πω θάνατος στους Λάνιστερ (εκτός ίσως από τον Τύριον) :p. Το spartacus είναι καλό δηλαδή αξίζει να το αρχίσω;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φαν του got πρόσφατα το άρχισα και είμαι στην δεύτερη σεζόν, ένα έχω να πω θάνατος στους Λάνιστερ (εκτός ίσως από τον Τύριον) :p. Το spartacus είναι καλό δηλαδή αξίζει να το αρχίσω;

 

Το Spartacus η θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Εγώ είμαι στη πρώτη κατηγορία. ..

 

Πολύ βια πολύ σεξ και δυνατά εφέ με πολύ καλό σενάριο και σε συνεχή εμμονή να σε κρατάει στη τσίτα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν ειναι να το αρχίσεις πρέπει να δεις πρώτα το prequel που είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

Το Spartacus η θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Εγώ είμαι στη πρώτη κατηγορία. ..

 

Πολύ βια πολύ σεξ και δυνατά εφέ με πολύ καλό σενάριο και σε συνεχή εμμονή να σε κρατάει στη τσίτα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν ειναι να το αρχίσεις πρέπει να δεις πρώτα το prequel που είχε βγει.

 

Τέλεια, μ'αυτά που μου λες δεν βρίσκω λόγο να το μισήσω. Θα το ξεκινήσω λοιπόν μόλις τελειώσω το got!

Link to comment
Share on other sites

Το Spartacus η θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Εγώ είμαι στη πρώτη κατηγορία. ..

 

Πολύ βια πολύ σεξ και δυνατά εφέ με πολύ καλό σενάριο και σε συνεχή εμμονή να σε κρατάει στη τσίτα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν ειναι να το αρχίσεις πρέπει να δεις πρώτα το prequel που είχε βγει.

 

γιατί να αρχίσει από το prequel; καλύτερα να δει τις σεζόν με τη σειρά που παίχτηκαν.

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Χτες ξεκινησα το vikings. Ειδα τα 2 πρωτα επισοδεια.

Δε μπορω να πω οτι με ενθουσιασε τοσο πολυ η σειρα. Ελπιζω να αλλαξω γνωμη με τα επομενα :/

Link to comment
Share on other sites

Χτες ξεκινησα το vikings. Ειδα τα 2 πρωτα επισοδεια.

Δε μπορω να πω οτι με ενθουσιασε τοσο πολυ η σειρα. Ελπιζω να αλλαξω γνωμη με τα επομενα :/

 

μόλις τελείωσα και το τέταρτο επεισόδιο . εμένα με έχει πείσει θα την βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Spartacus η θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Εγώ είμαι στη πρώτη κατηγορία. ..

 

Πολύ βια πολύ σεξ και δυνατά εφέ με πολύ καλό σενάριο και σε συνεχή εμμονή να σε κρατάει στη τσίτα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν ειναι να το αρχίσεις πρέπει να δεις πρώτα το prequel που είχε βγει.

 

Κι όσο περνάει γίνεται καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πιο συγκλονιστικο επεισόδιο που έχω δει σε σειρά αυτό εχθές του spartacus.

 

Σιγά σιγά πλησιάζει το τέλος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://cdn.rickey.org/wp-content/uploads/2013/03/elementary_cbs.jpg

 

Περίληψη

Η σειρά πρόκειται για μία μοντέρνα εκδοχή του διασημότερου ντετέκτιβ του κόσμου, Sherlock Holmes.

Στο Elementary, o Holmes είναι εξαρτημένος και έρχεται στην Αμερική για αποτοξίνωση και, στη διάρκεια της παραμονής του, συνεχίζει τη δουλειά του ως σύμβουλος της αστυνομίας. Στο πλάι του έχει τη γιατρό Joan Watson, που της έχει ανατεθεί να τον προσέχει. Μαζί αναλαμβάνουν να λύσουν τις πιο δύσκολες υποθέσεις τις αστυνομίας της Νέας Υόρκης.

 

Σκηνοθεσία

John David Coles, Michael Cuesta

 

Ηθοποιοί

Jonny Lee Miller, Lucy Liu

 

IMDB Rating

7.9

 

Κριτικές

Entertainment Weekly - Ken Tucker

"Elementary is probably the closest thing to a new fall-season surefire hit. Miller gives off an infectious enthusiasm in this new role."

 

Washington Post - Hank Stuever

"Elementary exhibits enough stylish wit in its mood and look to quickly distinguish itself from the latest British "Sherlock" series."

 

Wall Street Journal - Nancy DeWolf Smith

"There's enough room left in the genre for another modern pairing, and Mr. Miller and Ms. Liu bring something memorably new to each character"

 

Trailer

 

Προσωπικά την παρακολουθώ από το πρώτο επεισόδιο και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Το δίδυμο Miller και Liu είναι πάρα πολύ καλό, έχουν χημεία μεταξύ τους και φαίνεται. Σκηνοθεσία πολύ καλή καθώς και το κωμικό στοιχείο δεν λείπει. Τέλος, πολύ έξυπνο σενάριο και αρκετές φορές θα εκπλαγείτε όπως άλλωστε αρμόζει σε μία σειρά με τον Sherlock Holmes.

 

Ξεκίνησε φέτος, κοντεύει το τέλος της 1ης σαιζόν(24 στο σύνολο, 19 έχουν προβληθεί) και έχει ήδη κλείσει και για 2η.

Edited by slash7

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

http://subs.greeksubtitles.info/images/imdb/1582457.jpg

 

Σενάριο

Μια ιστορική υπερπαραγωγή με την υπογραφή του Νηλ Τζόρνταν και πρωταγωνιστή τον Τζέρεμι Άιρονς, στον ρόλο του Πατριάρχη της γνωστής οικογενείας, που έδρασε στη Ρώμη το 1492.

 

Κριτική

Η πιο εγκληματική οικογένεια όλων των εποχών, είναι πανέτοιμη να αρχίσει τον κύκλο του σεξ, της βίας και του αίματος, με πάτερ φαμίλια, τον ίδιο τον Πάπα στο Βατικανό.

Η σειρά διακρίνεται από υψηλή αισθητική και κινηματογραφική αίσθηση την οποία εγγυάται το όνομά του δημιουργού της σειράς, που δεν είναι άλλο από τον βραβευμένο με Όσκαρ σκηνοθέτη και σεναριογράφο, Νιλ Τζόρνταν, γνωστό μας από το Παιχνίδι των Λυγμών, το Τέλος μιας Σχέσης και τον Μάικλ Κόλινς.

Και το πρωταγωνιστικό cast περιλαμβάνει μια υψηλή γκάμα από πολύ καλούς ηθοποιούς όπως εκτός από τον κεντρικό Βοργία, Τζέρεμι Άιρονς, πρωταγωνιστούν οι: Φρανσουά Αρνό, Χολιντέι Γκρέινγκερ, Πίτερ Σάλιβαν και Λότε Βέρμπικ.

Οι πολύ υψηλές τηλεθεάσεις οφείλονται εν μέρει στην υψηλού επιπέδου παραγωγή, με γυρίσματα στην Ιρλανδία και τη Βουδαπέστη και καστ που θα ζήλευε οποιαδήποτε χολιγουντιανή παραγωγή.

 

Η αποτύπωση της εποχής και τα κοστούμια είναι εξαιρετικά αλλά η πλοκή φυσικά είναι προσαρμοσμένη στα σημερινά τηλεοπτικά δεδομένα.

Στους κόλπους της ρωμαιοκαθολικής εκκλησίας με τον Τζέρεμι Άιρονς να δίνει το γενικό τόνο υποδυόμενος τον διαβολικό Πάπα Αλέξανδρο τον 6ο.

Οι Βοργίες υπήρξαν μια από τις διασημότερες και πιο παρακμιακές οικογένειες που άφησαν το σημάδι τους στην ιστορία του παπισμού, ενώ υπήρξαν και μεγάλοι προστάτες των τεχνών

-via-

 

Σκηνοθεσία

Jeremy Podeswa, Simon Cellan Jones, Neil Jordan, John Maybury

 

Ηθοποιοί

Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Lotte Verbeek

 

IMDB Rating

7.8

 

Κριτική

 

New York Post - Linda Stasi

"If you can get past the many face of Jeremy Irons as Rodrigo Borgia/Pope Alexander VI, in Showtime's lush and luscious historical series The Borgias, you're in for a full-out good time."

 

Philadelphia Daily News - Ellen Gray

"Writer-director Neil Jordan's first foray into series TV is everything you'd want in a premium-cable costume drama: lush, romantic, violent, tragic, funny--and far enough in the past that few of us are likely to argue."

 

Chicago Sun-Times - Paige Wiser

"Showtime has tantalized me for ages with glimpses of Jeremy Irons growling and groping his way through a role as history's most debauched pope. It finally arrives Sunday, and you won't be disappointed."

 

Trailer

 

Προσωπικά την σειρά άρχισα να τη βλέπω στο τέλος της πρώτης σαιζόν και εντυπωσιάστηκα από την ποιότητά της, τους ηθοποιούς με αποκορύφωμα τον φοβερό Irons. Κόλλησα και μαζί με το GOT αποτελούν ένα ανοιξιάτικο αχτύπητο δίδυμο. Σας προτείνω ανεπιφύλακτα να την δείτε εάν σας αρέσουν τέτοιου είδους σειρές. Συγκριτικά με το πολύ μέτριο "The Tudors" είναι κλάσεις ανώτερο.

 

Μετράει ήδη 2 σαιζόν και τώρα σε λίγες μέρες ξεκινάει η 3η.

1η σαιζόν: 3 Απριλίου 2011 έως 22 Μαίου 2011, 9 επεισόδια

2η σαιζόν: 8 Απριλίου 2012 έως 17 Ιουνίου 2012, 10 επεισόδια

3η σαιζόν: 14 Απριλίου 2013 έως ...

 

Το κάθε επεισόδιο είναι 50 λεπτά.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το Da Vinci's demons το τσέκαρε κανείς; Εμένα καλό μου φάνηκε, πιστεύω σε όσους άρεσε το Spartacus θα τους αρέσει και αυτό (ίδιο κανάλι (starz) και όχι μόνο).

 

Σχετικά καινούριο (2 επισόδεια ως τώρα) το Hannibal, αρκετά καλό αλλά δε με ξετρέλενα όπως άλλους, ίσως γιατί δεν μου γεμίζει το μάτι ο ηθοποιός που υποδίεται τον Hannibal.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε το red widow...πολυ καλη ιδεα να δουμε πως θα εξελιχθει.το the following ειναι απιστευτη ιδεα.κριμα για το spartacus που τελειωσε αλλα μηπως ξενερωσε κανεις αλλος με τα τελευταια 2 επεισοδια απλα ηταν καπως...
Link to comment
Share on other sites

Το the following το βαρέθηκα μετα τα 3-4 επεισόδια και το παράτησα.

Πολύ δυνατές νέες σειρές που βλέπω τώρα κ σίγουρα αξίζει να ρίξουν ματιά οι addicts είναι:

 

Vikings

Banshee (απο τους δημιουργούς του true blood - με πολύ καλή ερμηνεία και απο τον Έλληνα Χρήστο Βασιλόπουλο)

The Americans

Hannibal

 

Θα βάλω να δω και το da vinci σύντομα ..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανένας da Vinci demons να πει καμία γνώμη;

 

Όχι τίποτα σπουδαίο για πρωτο επεισόδιο, αλλα πιστεύω θα έχει τρομερή συνέχεια.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες φετινές σειρές που παίχτηκαν είναι το House of cards. Πρωταγωνιστής ο Kevin Spacey. Πολιτικό περιεχόμενο καθώς διαδραματίζεται στο κογκρέσο αλλά έχει τρομερή ερμηνεία και παρά πολύ παρασκήνιο.οι κριτικές που έχει πάρει δε, είναι τοπ.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...