Jump to content

myphone POLL: Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;  

1.001 members have voted

  1. 1. Apple iPhone 5c & 5s στην Ελλάδα - Θα αγοράσετε;

    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5c
      10
    • Ναι, θα αγοράσω το iPhone 5s
      109
    • Όχι, δεν θα αγοράσω κανένα
      847
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Μηπως η παροιμια "Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια " ταιριαζει ως απάντηση σε πολλούς από τους σχολιαστές του forum που με βδελυγμία αποκηρύσσουν ενα προιον που έχει επιδοκιμάσει το παγκόσμιο αγοραστικό κοινο?

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά , λυπάμαι που σας το επισημαίνω και σας χαλάω την ιδέα που έχετε για το μέγεθος ή τη δύναμη επιρροης της ελληνικής αγοράς , αλλά η Ελλάδιτσα δεν είναι ακριβώς το βαρόμετρο των τάσεων της αγοράς του πλανήτη!

 

η σωστη ερωτηση θα ηταν...Αν ειχατε 739 ευρω ή αν παιρνατε 3500 ευρω μισθο ή αν σαν χαριζαν οποιο κινητο θελατε θα το παιρνατε;πιστευω ενα μεγαλο ποσοστο θα ελεγε ναι...

 

 

σωστός!.........

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κουραστεί να ακούω τους φανατικούς της Apple να λένε τώρα πιο την "Ατάκα version 2".......αν είχατε μεγάλο μισθό το iphone θα παίρνατε!

 

Έτσι σας είπαν;Ότι προσπαθεί να "λανσάρει" στο των καταναλωτών αυτή η εταιρεία πρέπει να το υιοθετούμε γιατί είναι η Apple;Για παράδειγμα έχω πολλούς λόγους για να μην πάρω Apple ακόμα και αν έβγαζα 10.000€ την μέρα!Μερικοί:

-Κάνει τα μισά από αυτά που κάνουν τα άλλα ή από αυτά που χρησιμοποιώ εγώ (μην μπλέξετε τα jb και τα roots)!

-Από την στιγμή που δίνω τόσα λεφτά θέλω την ανάλογη υποστήριξη για τουλάχιστον 2 ΧΡΟΝΙΑ και όχι 1(hardware υποστήριξη)!!!Άρα για μένα από θέμα hardware ούτε η ίδια δεν εμπιστεύεται τα προϊόντα της!

-Θέλω ΚΑΛΥΤΕΡΟ έλεγχο ποιότητας σε ΟΛΑ της!1 κινητό βγάζει (άντε 2!!!) τον χρόνο και κατά διαστήματα ακούμε διάφορα προβλήματα ποιότητας!Άλλοι δηλαδή που βγάζουν διψήφιο αριθμό τον χρόνο με λιγότερα λεφτά τι είναι....;

 

Όταν μου τα δώσει αυτά ως συσκευή αλλά και ως εταιρεία....τότε βλέπουμε!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα αν ειχα λεφτα, θα επαιρνα το iphone5(-c-s) αλλα ΑΝ εiχε το σχημα του galaxy s3 πχ.

Δεν μου αρεσει το σχεδιο του, δεν ειναι καμπυλωτο και ετσι. Ουτε τα sony αν και τα εκτιμω λογω του οτι ειναι αδιαβροχα, μου αρεσουν. Πολλες γωνιες και ορθωγωνια σχηματα. Αν εβγαινε iphone με το desing της Nokia και της samsung θα το επαιρνα σιγουρα!! :)

Kαι το οτι θα το επαιρνα επισης, δεν θα σημαινε οτι θα χρησιμοποιουσα το 100% των δυνατοτητων. Θα το επαιρνα για κανω τα βασικα λιγο καμερα λιγο fb κτλ, και για να βρω γκομενα. :p

Link to comment
Share on other sites

εχω το 5αρι και δεν νομιζω οτι αξιζει η αναβαθμιση σε 5s.

περιμενω το 6. ποτε δεν αγορασα s.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αν το 6 έχει οθόνη μεγαλύτερη από 4,5in ναι αλλά όχι καινούριο γιατί η τιμή είναι απαγορευτική.

για το 5s μάλλον όχι. νομίζω ότι το htc one στα 400-450€ είναι πιο τίμια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς κολλημένους με iPhone που τρέχουν πίσω από τις αμερικανικές μυστικές υπηρεσίες τύπου NSA , συγχαρητήρια για την επιλογή τους!.... Να ετοιμαστούν να παραχώρησαν και τα δακτυλικά τους αποτυπώματα στα Αμερικανάκια!!!!! Να δώσει επιπρόσθετα κανείς και πάνω από 750 € θέλει πολύ σκεψη,.... sorry, κόλλημα. Ένα BlackBerry Z10 (super multitasking, super full android 4.2) π.χ. με 350€ που κόστιζε προ 6μηνου 750 € τους είναι μπανάλ?? Τι να πω πια...
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς κολλημένους με iPhone που τρέχουν πίσω από τις αμερικανικές μυστικές υπηρεσίες τύπου NSA , συγχαρητήρια για την επιλογή τους!.... Να ετοιμαστούν να παραχώρησαν και τα δακτυλικά τους αποτυπώματα στα Αμερικανάκια!!!!! Να δώσει επιπρόσθετα κανείς και πάνω από 750 € θέλει πολύ σκεψη,.... sorry, κόλλημα. Ένα BlackBerry Z10 (super multitasking, super full android 4.2) π.χ. με 350€ που κόστιζε προ 6μηνου 750 € τους είναι μπανάλ?? Τι να πω πια...

Καλά το έχετε παραχωντρινει το θέμα με τα δακτυλικά αποτυπώματα άσε που είναι άστοχο πολύ! Και τι συσκευή έχεις εσύ η οποια δεν εχει Αμερικάνικο λειτουργικό να την πάρουμε και εμείς οι φιλοαμερικανοι?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλά το έχετε παραχωντρινει το θέμα με τα δακτυλικά αποτυπώματα άσε που είναι άστοχο πολύ! Και τι συσκευή έχεις εσύ η οποια δεν εχει Αμερικάνικο λειτουργικό να την πάρουμε και εμείς οι φιλοαμερικανοι?

 

Σου γράφω τι έχω φίλε μου. Δεν είναι αμερικάνικη, ακόμα είναι καναδεζικη!... Δεν είναι τυχαίο που ακόμα και σήμερα εκείνοι που δίνουν λίγη προσοχή στην ασφάλεια των προσωπικών τους δεδομένων δεν αγοράζουν iPhone η android!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 5 και δεν βρίσκω λόγο να πάρω το 5s μιας και οι διαφορές είναι ελάχιστες και από τη στιγμή που το iOS 7 λειτουργεί ομαλά, το επόμενό μου μάλλον θα'ναι το 6 .. :)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως η παροιμια "Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια " ταιριαζει ως απάντηση σε πολλούς από τους σχολιαστές του forum που με βδελυγμία αποκηρύσσουν ενα προιον που έχει επιδοκιμάσει το παγκόσμιο αγοραστικό κοινο?

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά , λυπάμαι που σας το επισημαίνω και σας χαλάω την ιδέα που έχετε για το μέγεθος ή τη δύναμη επιρροης της ελληνικής αγοράς , αλλά η Ελλάδιτσα δεν είναι ακριβώς το βαρόμετρο των τάσεων της αγοράς του πλανήτη!

 

Παρά πολύ άστοχη η παρατήρηση σου. Δεν είναι όλα θέμα χρημάτων.

Πριν ένα περίπου χρόνο έδωσα 550€ να πάρω το S3. Πιστεύεις δεν είχα να δώσω παραπάνω ΑΝ πραγματικά ήθελα iPhone; (5αρι ή 4s). Είναι θέμα λειτουργιών, θέμα υποστήριξης (xda), θέμα αναβάθμισης, αποθηκευτικός χώρος (βλέπε SD).

Και τώρα αν γουστάρα είχα να δώσω για 5s. Δεν το θέλω.

Πολλές "αλεπούδες" εδώ μέσα τα φτάνουν. Αλλά καταλάβετε επιτέλους ότι δεν είναι θέμα οικονομικό μόνο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η παροιμια "Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια " ταιριαζει ως απάντηση σε πολλούς από τους σχολιαστές του forum που με βδελυγμία αποκηρύσσουν ενα προιον που έχει επιδοκιμάσει το παγκόσμιο αγοραστικό κοινο?

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά , λυπάμαι που σας το επισημαίνω και σας χαλάω την ιδέα που έχετε για το μέγεθος ή τη δύναμη επιρροης της ελληνικής αγοράς , αλλά η Ελλάδιτσα δεν είναι ακριβώς το βαρόμετρο των τάσεων της αγοράς του πλανήτη!

 

Εννοείς την ίδια αγορά που επικρατεί το android με 80% μερίδιο αγοράς, ή κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την ίδια αγορά που επικρατεί το android με 80% μερίδιο αγοράς, ή κάποια άλλη?

 

Το android επικρατει με 896 διαφορετικες συσκευες , και με range τιμων από 100 εως 800 ευρω .

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ άστοχη η παρατήρηση σου. Δεν είναι όλα θέμα χρημάτων.

Πριν ένα περίπου χρόνο έδωσα 550€ να πάρω το S3. Πιστεύεις δεν είχα να δώσω παραπάνω ΑΝ πραγματικά ήθελα iPhone; (5αρι ή 4s). Είναι θέμα λειτουργιών, θέμα υποστήριξης (xda), θέμα αναβάθμισης, αποθηκευτικός χώρος (βλέπε SD).

Και τώρα αν γουστάρα είχα να δώσω για 5s. Δεν το θέλω.

Πολλές "αλεπούδες" εδώ μέσα τα φτάνουν. Αλλά καταλάβετε επιτέλους ότι δεν είναι θέμα οικονομικό μόνο.

 

Βεβαιως και συμφωνω οτι ειναι και θεμα επιλογης βασει των κριτηριων που ο καθενας μας θετει, αλλά απλα πιςτεύω οτι για καποια εμπαθη σχολια που διαβαζω ταιριαζει η παροιμια αυτη .

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ΕΧΕΙ ας το παρει ;)

Να τρωω κουκια ενα χρονο για να εχω κινητο της apple? Μπα δεν θα παρω σορυ :happy:

Μια χαρα μου κανει και το lenovo ;)

Link to comment
Share on other sites

Το android επικρατει με 896 διαφορετικες συσκευες , και με range τιμων από 100 εως 800 ευρω .

 

Ειναι κακο να εχεις επιλογες;Η πρεπει να δωσουν ολοι 800 ευρω αν θελουν μονο να μπαινουν στο fb και να εχουν viber;Διαφορετικοι χρηστες,διαφορετικες αναγκες.

Link to comment
Share on other sites

Το android επικρατει με 896 διαφορετικες συσκευες , και με range τιμων από 100 εως 800 ευρω .

 

Το γνωρίζουμε εξίσου καλά με εσένα. Επίσης γνωρίζουμε ότι η εικόνα της αγοράς της "Ελλαδίτσας" δεν είναι σημαντικά διαφορετική από τις τάσεις της παγκόσμιας αγοράς.

Αυτό που εννοώ είναι ότι το σχόλιό σου ήταν εξίσου εμπαθές με αυτών που εγκαλείς...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον με λαθος συσκευη επαιξες να δοκιμασεις το ανδροιδ....το σ3 ηταν-ειναι το αποκορυφομα του λαγκαρισματος:X

 

Δεν θα διαφωνησω φιλε αλλα οταν το πηρα λεγανε και γραφανε το καλυτερο της κατηγοριας του.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Πλεον το πιο ασχημο αισθητικα κινητο της αγορας, μονο κατι κινεζιες στα <150ε το κοντραρουν,

ταυτοχρονως το πιο ακριβο κινητο της αγορας. Οι πωλησεις αποδεικνυουν οτι οντως μας ψεκαζουν.

Τεραστια πλαστικα,μικρη οθονη και ως απολυτο μεγεθος και ως σχετικο,

ξεπερασμενη αναλυση, ξεπερασμενο σχεδιο, κλειστο οικοσυστημα.ξεπερασμενο innovation(finger_reader my a$$).

 

Καλο λειτουργικο, πλουσια γκαμα εφαρμογων, ανεξιτηλο Brand Name.

Πραγματα που βρισκεις και σε αλλα οικοσυστηματα/κινητα.

 

Ευχομαι μια μερα ο κοσμος να ξυπνησει και να δει ποσα κερδη εχει η σαμσουνγκ,τισιελ,τζιανγιου κλπ

ανα συσκευη και ποσα η αππλ με τα αμερικανικα της γκολντεν μπους,

σας κλεβουν παρτε το χαμπαρι!

Παραδεχομαι απλ παντως, αμμο πιανουν, χρυσαφι το μετατρεπουν οι ατιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τρελή επιτυχία το 5C. 0,88% αυτή τη στιγμή με μειωτική τάση. Κάπως έτσι πρέπει να είναι και οι πωλήσεις του στην πραγματικότητα αν κρίνουμε απο την (ασυνήθιστη) σιωπή της apple που επιμένει να δίνει νούμερα μόνο για C και S μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι για ακόμη μια φορά στο Poll το περισσότερο για να μην πώ σχεδόν όλο το forum just disappointed. Αυτό και προφανώς κάτι σημαίνει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το πάρω γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει ούτε στο ελάχιστο η μετάβαση απ το 5 που έχω τώρα.

Εννοείται ότι μιλάω για το 5s και όχι για το ανέκδοτο το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι για ακόμη μια φορά στο Poll το περισσότερο για να μην πώ σχεδόν όλο το forum just disappointed. Αυτό και προφανώς κάτι σημαίνει

 

μια επισημανση..μην πεφτετε στην παγιδα να συγκρινετε το φορουμ με την εξω ταση της αγορας..οσοι μπαινουν στo myphone ψαχνονται για το κινητο τους(ως επι τον πλειστον).

αυτο αργει να περασει ομως στον υπολοιπο κοσμο!

για παραδειγμα το LG G2 αυτη τη στιγμη υποθετικα δεν εχει αντιπαλο αλλα ελαχιστοι πλην των myphone users το γνωριζουν!

ελαχιστοι εμπιστευονται να αγορασουν κινητο απο σκρουτζομαγαζο στη μιση τιμη απο οτι το πουλανε οι αλυσιδες.

οποτε και apple fan να εισαι ε δεν πας απο το 5 στο 5s ειναι κοροιδια εκτος αν εχεις ορεξη να πεταξεις λεφτα(καθολου απιθανο...η ματαιοδοξια ειναι πολυ ισχυρο κινητρο).

το ιδιο δεν γινεται και με τα αυτοκινητα?τα γυναικεια αξεσουαρ? ή με ενα υπερτιμολογημενο χωρις λογο jean που γραφει επανω dsquared?

 

οποτε για μια ακομη φορα περιμενω υψηλες πωλησεις.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

υπηρξα πολυ φανατικος με το iphone και επαιξε μεγαλο ρολο σαν συσκευη στο οτι αλλαξα τα παντα στο σπιτι με μηλα....:X

 

στο τηλεφωνο πλεον μετα απο την μεταβαση στο android με βλεπω πολυ δισκολα να γυριζω πισω στις mobile συσκευες της εταιρειας... οχι λοιπον δεν θα παρω καποιο απο αυτα ... δεν βλεπω κατι που να με εκανε αυτην την στιγμη να αλλαξω απο android ..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...