Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(εχεισ δωσει supersu δικαιωματα)στο android emulator ναι

 

κατι ακομα κατεβασε το root browser και αντεγραψε απο την sd τ 2 αρχεια και πηγαινε data-local-tmp και κανε επικολληση και μετα προσπαθησε παλι στο emulator

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, οσοι εχετε δοκιμασει το antutu, ποσο σκορ πιανετε (ειτε εχετε κανει ροοτ ειτε οχι)?

 

Το δικο μου σκορ ηταν 15683

 

μια χαρα ειναι...εμενα οταν τ πηρα ειχε τοσο μετα το φορτωσα με διαφορα και δεν ξερω επεσε στα 14500

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 15547 με την CM11 του Varcain και με όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ απάνω.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ρεσετ κ στις ρυθμίσεις επέλεξε να μην συγχρονίζεται ο λογαριασμός Google με τ συσκευη

 

το εκανα και δεν κανει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κανε ρεσετ κ δοκιμασε αλλον λογαριασμο google

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κανε ρεσετ κ δοκιμασε αλλον λογαριασμο google

 

3 δοκιμασα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές. Πόσα ΜΒ ελεύθερα λέει ότι έχεις? (κάτω-κάτω)

 

Έχω 815 MB ελεύθερα..τι να κανω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια εχω το κινητο περιπου ενα μηνα λαο εχω κατεβασει αρκετες εφαρμογες.Καταρχας σχεδον ολα τα βαρια παιχνιδια με αυτοκινητα και αγωνες για καποιο περιεργο λογο μου τα κλεινει οταν αρχιζει ο αγωνας!(asphalt8,angry birds go κλπ.)Τωρα τελευταια αρχιζει και μου κλεινει και αλλες εφαρμογες χωρις να εχω κανει τιποτα!Βοηθειαα!!

Υ.Γ.Κάποιος μου είχε πει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(γνωστο και ως hard reset) ε λοιπον το έκανα και τζαμπα κόπος το ίδιο αποτέλεσμα είχα!Βοηθήστε με σας παρακαλώ!

 

(Το ξαναστέλνω μήπως μπορεί κάποιος άλλος να με βοηθήσει!)

Edited by Andrewpao13
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο το πρόβλημα το ειχα (και το εχω) με ενα παιχνιδι στρατηγικής. Καθε φορα που εμπαινα στο παιχνιδι, μετα απο 2-3 λεπτα με πετουσε

Τι να σου πω... εφοσον εκανες και hard reset και δεν εγινε τίποτα.... δοκίμασε να στειλεις e -mail στην εταιρεία και να τους εξηγήσεις το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καποιον launcher ο οποιος να προσαρμοζεται στο κινητο ο οποίος να ειναι free.χρησιμοποιω τον solo launcher ο οποιος δεν υποστηρίζει ελληνικα.ο nova στη free εχει περιορισμενες λειτουργιες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 815 MB ελεύθερα..τι να κανω??

 

Έχεις αρκετό ελεύθερο χώρο και δεν θα έπρεπε να σού κάνει τέτοια κόλπα. Πιθανότατα είναι κατασκευαστικό λάθος και υπερθερμαίνεται στιγμίαια (κάτι από RAM, CPU, GPU) πολύ παραπάνω από τα υπόλοιπα LG D605 τής αγοράς.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο μια επανεκκινηση μου εβγαλε στις ρυθμισεις μια επιλογη που λεει πατηστε και πληρωστε,μπαινω μεσα αλλα δεν κανει τιποτα.Ταυτοχρονα εμφανιστηκε πανω στη γραμμη ειδοποιησεων ενα εικονιδιακι σαν Ν.τι ειναι?Ξερει κανεις?Εχθες το βραδυ το γυρισα σε αρτ μπορει να εχει καμια σχεση?

Παιδια οκ το βρηκα.Ειχε ενεργοποιηθει το nfc απο μονο του μετα την επανεκκινηση,το εκλεισα και ειναι ενταξει!!

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποια προταση για βαση στηριξης αυτοκινητου?

 

Εγώ εδώ και καιρό έχω πάρει αυτή http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/CELLY-FLEX-9,99452,487014,910911.html?langId=-18

Πολύ γερή και κάνει για όλα τα μοντέλα, μέχρι ταμπλέτα 7 ιντσών σηκώνει. Εγώ την είχα πάρει τότε 20 ευρώ.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υπαρχει καπιος τροπος να 'κλεισω' τον καιρο-weather service- (μιας και δεν μου χρειαζεται) ωστε να μην εκτελειται στο παρασκηνιο και να μην καταναλωνει αδικα RAM?

προσπαθησα να παει στις εφαρμογες>ολα και απο εκει να πατησω απενεργοποιηση αλλα δεν γινεται να πατηθει το κουμπι της απενεργοποιησης

Το περιεργο ειναι οτι στην εκδοση 4.1.2 γινοταν να πατησεις "απενεργοποιηση" ενω στην απλα 4.4.2 δεν γινεται

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και καιρό έχω πάρει αυτή http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/CELLY-FLEX-9,99452,487014,910911.html?langId=-18

Πολύ γερή και κάνει για όλα τα μοντέλα, μέχρι ταμπλέτα 7 ιντσών σηκώνει. Εγώ την είχα πάρει τότε 20 ευρώ.

 

Ευχαριστω, πηγα σε 2 καταστηματα και δεν την ειχαν αν και στο site λεει οτι εχουν.....

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει boot σε recovery από κλειστή συσκευή; Πατάω power και vol up αλλά δεν τα καταφέρνω, κάνει επανεκκίνηση. Καμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει boot σε recovery από κλειστή συσκευή; Πατάω power και vol up αλλά δεν τα καταφέρνω, κάνει επανεκκίνηση. Καμία συμβουλή;

 

Εχεις cwm;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει boot σε recovery από κλειστή συσκευή; Πατάω power και vol up αλλά δεν τα καταφέρνω, κάνει επανεκκίνηση. Καμία συμβουλή;

 

Και μενα δεν εμπαινε κατεβασα τ rom manager κ μπαινω απο εκει.....απο κλειστο ουτε μενα μπαινει δν ξερω γιατι

Link to comment
Share on other sites

Εχεις cwm;

 

Αν ειναι ροοτ μπαινει σε στοκ recovery δε χρειαζεται cwm, αλλιως κανει hard reset αυτοματα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις cwm;

 

Ναι, και έχω φλασάρει τη cm11. Με κλειστό τηλέφωνο πατάω power + vol up, βλέπω στιγμιαία τα άσπρα γράμματα, αφήνω τα πλήκτρα και κάνει reboot. Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...