Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.στις ρυθμισεις του τηλεφωνου εχει επιλογη.Αν θυμαμαι καλα πατωντας συνεχεια ενα πληκτρο θα σου βγαλει και μυνημα οτι δεν εχουν περαστει ταχειες κλησεις και αν θες να περασεις τωρα,αν θυμαμαι καλα.

2.Τι εννοεις?ο Καθενας θεωρει αχρηστες διαφορετικες.

 

Στις ρυθμισεις δεν εχει κατι αναλογο.Πατωντας επανω σε εναν αριθμο οντως αναφερει οτι δεν εχουν ρυθμησει ταχειες κλησεις.....

ελα ομως που δεν βρισκω πως ρυθμιζοντε?

Αν ο καθενας θεωρει αχρηστες διαφορετικες τοτε δεν θα ειναι αχρηστες. Μπορεις να αναφερεις ενα παραδειγμα τι θεωρεις εσυ αχρηστες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι λέει σε σχέση με την στοκ? Και η συγκεκριμένη πρέπει να πετάει όπως και παρανοιντ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις δεν εχει κατι αναλογο.Πατωντας επανω σε εναν αριθμο οντως αναφερει οτι δεν εχουν ρυθμησει ταχειες κλησεις.....

ελα ομως που δεν βρισκω πως ρυθμιζοντε?

Αν ο καθενας θεωρει αχρηστες διαφορετικες τοτε δεν θα ειναι αχρηστες. Μπορεις να αναφερεις ενα παραδειγμα τι θεωρεις εσυ αχρηστες?

 

ανοιγεις το μενου του τηλεφωνου(που φαινεται το πληκτρ/γιο του) πατας δεξι κλικ και πανω πανω λεει ταχειες κλησεις.Μιλαω για κιτ κατ γιατι δεν ξερω αν η προηγουμενη εχει.

εγω προσωπικα εχω εξαφανισει ολες τις γκουγκλε εφαρμογες,smartworld,internet,email,εκπομπη κυψελης,remote call service,φωτογραφιες.αυτα

 

ΥΓ δεν τις θεωρω αχρηστες ,απλα εμενα δεν με εξυπηρετουν

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις το μενου του τηλεφωνου(που φαινεται το πληκτρ/γιο του) πατας δεξι κλικ και πανω πανω λεει ταχειες κλησεις.Μιλαω για κιτ κατ γιατι δεν ξερω αν η προηγουμενη εχει.

εγω προσωπικα εχω εξαφανισει ολες τις γκουγκλε εφαρμογες,smartworld,internet,email,εκπομπη κυψελης,remote call service,φωτογραφιες.αυτα

 

ΥΓ δεν τις θεωρω αχρηστες ,απλα εμενα δεν με εξυπηρετουν

 

Τι ενοεις δεξι κλικ????

Για ενημερωση...δοκιμασα με "easy uninstaller" και εβγαλα το LG Smart.....χωρις να εχω κανει ρουτ τη συσκευη

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Έβαλα paranoid & gravity box. Δεν μπορώ όμως να το ρύθμισω να μου βγάζει την μπάρα με τη ραμ πηγαίνοντας στις πρόσφατες εφαρμογές με το κεντρικό πλήκτρο. Καμία ιδέα?? Ή μήπως δεν υποστηρίζεται?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767669

 

Πας στο παραπάνω θέμα και κατεβάζεις αυτό που λέει με κοκκινα γραμματα paranoid Android 4.4. Φλασάρεις από recovery και μολις ανοίξει κατεβάζεις από εδώ την εφαρμογή paranoid OTAN τις Google εφαρμογές. Αυτό έκανα. Ότι λέει δηλαδή στο xda.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις δεξι κλικ????

Για ενημερωση...δοκιμασα με "easy uninstaller" και εβγαλα το LG Smart.....χωρις να εχω κανει ρουτ τη συσκευη

 

Το πληκτρο το δεξι,με τις τρεις γραμουλες.

Δεν θυμαμαι την διαδικασια ακριβως πατας στο μενου παλι το δεξι κουμπι και εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων.μετα πας και ρυθμισεις εφαρμογων και κανεις τις εφαρμογες που θες απενεργοποιηση.ετσι

Δεν λειτουργουν και

Δεν τις βλεπεις.

Υπαρχει αλλος λογος που θες να τις βγαλεις;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767669

 

Πας στο παραπάνω θέμα και κατεβάζεις αυτό που λέει με κοκκινα γραμματα paranoid Android 4.4. Φλασάρεις από recovery και μολις ανοίξει κατεβάζεις από εδώ την εφαρμογή paranoid OTAN τις Google εφαρμογές. Αυτό έκανα. Ότι λέει δηλαδή στο xda.

 

OK, τα ίδια κάνω, αλλά αρνείται να γίνει σωστά η εγκατάσταση στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

OK, τα ίδια κάνω, αλλά αρνείται να γίνει σωστά η εγκατάσταση στο δικό μου.

 

Το ιδιο και εμενα. Εχει αναφερθει το θεμα στο xda ας περιμενουμε απλα για μια απαντηση εκει.

 

Γνωριζει καποιος αν μπορω και πως να αντικαταστησω στην CM11 τον stock dialer της LG, την εφαρμογη των επαφων που ειχε και των κλησεων και το notification panel που ειχε;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρο το δεξι,με τις τρεις γραμουλες.

Δεν θυμαμαι την διαδικασια ακριβως πατας στο μενου παλι το δεξι κουμπι και εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων.μετα πας και ρυθμισεις εφαρμογων και κανεις τις εφαρμογες που θες απενεργοποιηση.ετσι

Δεν λειτουργουν και

Δεν τις βλεπεις.

Υπαρχει αλλος λογος που θες να τις βγαλεις;

 

Το βρηκα τελικα, για τις εφαρμογες δεν εχω λογο να τις βγαλω απλα δοκιμασα με το easy uninstaler και εγινε χωρις να εχω κανει ρουτ.

Να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις.

Με το κιτκατ η πλοηγηση δουλευει? ή πρεπει να βαλω προγραμμα? Παντως οι χαρτες του google διχως συνδεση ιντερνετ δεν δουλευουν.

Γινετε επιστροφη στην 4.1.2 διχως να εχω κρατησει backup?

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Έβαλα paranoid & gravity box. Δεν μπορώ όμως να το ρύθμισω να μου βγάζει την μπάρα με τη ραμ πηγαίνοντας στις πρόσφατες εφαρμογές με το κεντρικό πλήκτρο. Καμία ιδέα?? Ή μήπως δεν υποστηρίζεται?

 

Επαναλαμβάνω την ερώτηση.......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω την ερώτηση.......

 

Για τέτοιου είδους mods, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το XBlastTools, το οποίο είναι πάρα πολύ καλό (χρειάζεται root).

Σου έχω στείλει pm για να το κατεβάσεις.

Έχει αρκετά mods, τα οποία μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιου είδους mods, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το XBlastTools, το οποίο είναι πάρα πολύ καλό (χρειάζεται root).

Σου έχω στείλει pm για να το κατεβάσεις.

Έχει αρκετά mods, τα οποία μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.

 

Σε ευχαριστώ αλλά δεν ανοίγει η σελίδα. Θα το βρω στο xposed?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικα, για τις εφαρμογες δεν εχω λογο να τις βγαλω απλα δοκιμασα με το easy uninstaler και εγινε χωρις να εχω κανει ρουτ.

Να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις.

Με το κιτκατ η πλοηγηση δουλευει? ή πρεπει να βαλω προγραμμα? Παντως οι χαρτες του google διχως συνδεση ιντερνετ δεν δουλευουν.

Γινετε επιστροφη στην 4.1.2 διχως να εχω κρατησει backup?

 

καποιες εφαρμογες βγαινουν χωρις ρουτ,πχ της google δεν βγαινουν.

πλοηγηση? καν δεν ξερω να σου απαντησω,καλο ειναι να βαλεις μια ωραια εφαρμογουλα να ησυχασεις με αυτο.

για επιστροφες και τετοια δεν εχω υποψη.Κανα δυο σελιδεες πισω αμα διαβασεις λεει

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

να προσεχεις το τι ξηλωνεις γιατι μετα δεν επαναφερονται με hard reset. ειναι μεγαλη λιστα μου πχ google+, drive, street view κτλ

 

Ποιες εφαρμογες μπορουμε να αφαιρεσουμε με ασφαλεια?

Ειδικα αυτες τις google που γεμιζουν το συστημα ολο σαβουρα

και τρωνε αδικα μνημη, και το τηλ μετα αρχιζει και σερνετε....

Edited by giorgosfm
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω και εγω το l9 ,εχω προβλημα μηνυματων καθημερινα δεν μου ερχονται αρκετα μηνυματα..αν το παω να μου το γυρισουν στην αρχικη εκδοση-γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.. θα λυθει το θεμα?

με θεμα ηχου εχω στην αρχη οταν σηκωνω μια κληση ακουγεται λες και ειναι κλειστο το ακουστικο,επειτα ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω και εγω το l9 ,εχω προβλημα μηνυματων καθημερινα δεν μου ερχονται αρκετα μηνυματα..αν το παω να μου το γυρισουν στην αρχικη εκδοση-γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.. θα λυθει το θεμα?

με θεμα ηχου εχω στην αρχη οταν σηκωνω μια κληση ακουγεται λες και ειναι κλειστο το ακουστικο,επειτα ολα οκ!

 

Για τα μηνύματα βαλε άλλη εφαρμογή. Έχω το Textra πάνω από μήνα και δεν έχω χάσει (νομιζω) κανενα μήνυμα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες μπορουμε να αφαιρεσουμε με ασφαλεια?

Ειδικα αυτες τις google που γεμιζουν το συστημα ολο σαβουρα

και τρωνε αδικα μνημη, και το τηλ μετα αρχιζει και σερνετε....

 

Αν θυμαμαι καλα μπορουν και ολες,αλλα δεν θα δουλευει το Play μετα.

Για την μνημη οας στις ρυθμισεις-εφαρμογες και κανεις απενεργοποιηση οποια δεν θες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα μπορουν και ολες,αλλα δεν θα δουλευει το Play μετα.

Για την μνημη οας στις ρυθμισεις-εφαρμογες και κανεις απενεργοποιηση οποια δεν θες.

 

Καθαρισα πολλα τις google αλλα μετα οταν κανεις (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) δεν συνδεεται στο λογαριασμο τις google

ουτε στο playstore για αυτο πρεπει να προσεξεις τι θα πεταξεις.... επισεις εχει και πολλα ακομα μεσα του android

αλλα δεν ξερω τι πρεπει να διαγραψω.... αν ξερει καποιος συγκεκριμενα ποιες εφαρμογες διαγραφονται με ασφαλεια

μπορει να μας πει.

παντως εχει πολυ δαφορα το τηλ. οταν πεταξεις αυτα της google, τρεχει πολυ πιο γρηγορα και δεν καταναλωνει

τοσο πολυ μνημη... και χωρις κοληματα.

ηθελα να διαγραψω οσα πιο πολλα γινετε.... ωστε να πεταει το λειτουργικο.

και κατι αλλο αν ξερει καποιος, υπαρχει καμια ροομ ποιο ελαφρια να περασουμε ωστε να αποφυγουμε ολα αυτα τα περιτα,

και αν ναι... πρεπει να εισαι ρουτ για να την περασεις?

Edited by giorgosfm
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...