Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο xda:

 

When on CM 11, /data/media/ is the directory for the original sdcard and the 0 is the emulated storage for CM 11. If you backup to the internal, your backups can be in /data/media/0/ or /data/media/. As said before, all the other folders and files are left over from before putting CM 11 on

 

Internal storage is reserved for apps and data, that means dumb apps won't use internal storage for stuff that could be on SD Card. Basically CM11 fixes the stupid thing when apps downloaded /obb and stuff like that to internal storage, thus hogging it up.

 

I'll simplify it a bit. System uses entire internal storage for the apps you have installed (and their data). User(aka you) only gets to store stuff like movies and music on External SD, not like you could previously on Stock roms.

 

Stock ROM:

1) Storage for apps = internal storage - movies, music, app extension files(/obb) and other things. Usually it runs out quite quickly because games are almost always 2GB+. (That means 2 games max and no space for anything else)

2) External SD card was not usable by apps, and it was mainly unused and the space was wasted, because apps couldn't use it.

 

CM11

1) Storage for apps = entire internal storage. 4GB for apps! A lot of apps can be downloaded.

2) Stuff that belongs to External SD is now where it should be. Movies, music and /obb is now on the external storage where it should be.

 

If you install a 2GB+ game on CM11 it only uses 30-40MB of internal storage and stores most of the files (~2GB of game resources) on external SD. If you have a 32GB SD Card you can install ~10 games that are like that.

 

thanks θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και έχω το μεγάλο αδελφό (G3) , ήμουν και είμαι πάντα θαυμαστής του lg l9 II

Κινητο που κατέχει η γυναίκα μου.

εχουν γίνει φυσικά όλες οι αναβάθμισεις και όλα πήγαιναν ρολόι ( χαζοκοληματακια γνωστά υπήρξαν αλλα που με μια επαννεκινηση έφτιαχναν )

 

Εχθές όμως στα καλα καθουμενα σταμάτησε να λειτουργεί το πληκτρολόγιο lg

Με συνέπεια να μην μπορεί να γράψει τίποτα.

Ότι προσπάθεια διόρθωσης κάνω στις ρυθμίσεις και οπουδήποτε ή και ακόμη σε άσχετη φάση πετάει μήνυμα ότι το πληκτρολόγιο σταμάτησε να λειτουργεί..

Εννοείτε ότι εχουν γίνει επαννεκινησεις ..αλλα τα ίδια..

(και δεν είναι root)

 

Καμια ιδέα τι να κάνουμε ; (help)

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφη της cache στην εφαρμογη του πληκτρολογιου εκανες? Αν ναι τοτε δοκιμασε την εγκατασταση ενος αλλου πληκτρολογιου απο το playstore.
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην procordia και τους ειπα να μου τον κανουν υποβαθμιση στην 4.1.2! ( φυσικα οι απατεωνες ζητησαν χρηματα) επιτελους το κινητο λειτουργει ξανα κανονικα χωρις κολληματα χωρις κανενα προβλημα. δεν αξιζει καποιος να το αναβαθμισει στην Kitkat!
Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια, ποσα σου ζητησαν? Ειχες δοκιμασει να κανεις factory reset? Παντως εδω και 10 μερες το κινητο συμπεριφερεται αψογα (ως 2ο) με την 4.4.2. Κι απο οσο διαβαζω δεν εχουν αντιμετωπισει πολλοι προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφη της cache στην εφαρμογη του πληκτρολογιου εκανες? Αν ναι τοτε δοκιμασε την εγκατασταση ενος αλλου πληκτρολογιου απο το playstore.

 

Καθοτι δε μπορούσα να πληκτρολογήσω μέσα στο play store , έστειλα μέσω whatsapp

Ένα link για εγκατάσταση του πληκτρολογιου της google.

Οπότε με αυτο το τροπο το εγκατέστησα.

δουλεύει πλέον με αυτο ..

 

Anyway Fioravandi90 ευχαριστω για την απάντηση σου :)

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια, ποσα σου ζητησαν? Ειχες δοκιμασει να κανεις factory reset? Παντως εδω και 10 μερες το κινητο συμπεριφερεται αψογα (ως 2ο) με την 4.4.2. Κι απο οσο διαβαζω δεν εχουν αντιμετωπισει πολλοι προβληματα.

 

Στην αρχες ζητουσαν 30 ευρω μεχρι που.προχθες ειπαν οτι το.ριξανε στα 17 ευρω. Τους λεω ενω.εσεις βγαλατε την αναβαθμιση και αρχισε να κολλαει το κινητο, ζητατε χρηματα για να το υποβαθμισετε στην εκδοση που.λειτουγουσε χωρις προβληματα;; δεν εδωσαν σημασια φυσικα μονο τα λευτα τους νοιαζουν .Ειχα κανει.factory reset αρκετες.φορες αλλα τιποτα. Τωρα με την 4.1.2 παει σφαιρα! Ουτε κολληματα ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχες ζητουσαν 30 ευρω μεχρι που.προχθες ειπαν οτι το.ριξανε στα 17 ευρω. Τους λεω ενω.εσεις βγαλατε την αναβαθμιση και αρχισε να κολλαει το κινητο, ζητατε χρηματα για να το υποβαθμισετε στην εκδοση που.λειτουγουσε χωρις προβληματα;; δεν εδωσαν σημασια φυσικα μονο τα λευτα τους νοιαζουν .Ειχα κανει.factory reset αρκετες.φορες αλλα τιποτα. Τωρα με την 4.1.2 παει σφαιρα! Ουτε κολληματα ουτε τιποτα.

 

Οπότε, τελικά ίσως η λύση να είναι (για όσους έχουν προβλήματα και με το τελευταίο update του KitKat) η υποβάθμιση σε 4.1.2

 

Φυσικά το καλύτερο θα ήταν να βγαίνουν updates μέχρι να λειτουργούν όλα άψογα σε όλους, αλλά...

 

(άντε, σε κανένα χρόνο πάμε για αγορά LG G2 που θα έχει πέσει κοντά στα 100 euro :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, τελικά ίσως η λύση να είναι (για όσους έχουν προβλήματα και με το τελευταίο update του KitKat) η υποβάθμιση σε 4.1.2

 

Φυσικά το καλύτερο θα ήταν να βγαίνουν updates μέχρι να λειτουργούν όλα άψογα σε όλους, αλλά...

 

(άντε, σε κανένα χρόνο πάμε για αγορά LG G2 που θα έχει πέσει κοντά στα 100 euro :lol: )

Ετσι G2 βεβαια θα εχει παλι σει πολυ αλλα εχει πολλες δυνατοτητες.....αυτο πηρα μετα το L9 2 αναβαθμιζεται και σε lollipop τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι G2 βεβαια θα εχει παλι σει πολυ αλλα εχει πολλες δυνατοτητες.....αυτο πηρα μετα το L9 2 αναβαθμιζεται και σε lollipop τωρα!

 

Αυτό γλυκό κοιτάω και εγω.....αλλά ακόμα πληρώνω τα δυο l9....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο το δικο μου δεν εχει ολα αυτα προβληματα που γραφετε εδω..Sms και κλησεις 0 προβληματα,restart του κανω ανα 2 μερες.Στην 4.4 εννοειται με το τελευταιο update.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο το δικο μου δεν εχει ολα αυτα προβληματα που γραφετε εδω..Sms και κλησεις 0 προβληματα,restart του κανω ανα 2 μερες.Στην 4.4 εννοειται με το τελευταιο update.

 

Και νομιζα οτι ημουνα ο μονος :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε κι εμενα στα μηδεν προβληματα. Αν και 1 μηνα μονο και με χρηση 2ου κινητου, η συσκευη πεταει. Βαριες εφαρμογες ανοιγουν ταυτοχρονα ή 1/100 αργοτερα απο το νοτε2 μου. Μονο το gps κανει περιπου μισο λεπτο να βρει δορυφορους. Το εντυπωσιακο ειναι οτι η αποκριση του στο touch ειναι πιο ακαριαια απο το νοτε2!!!

Παιδια δεν ειμαι ειδικος αλλα οσοι εχετε προβλημα ψαξτε το λιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

με την pa να δεις ποσο ακαριαια παει!!Αν εισαι root βαλε το FASTERGPS και θα σου κλειδωνει δορυφορους σε δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανενα προβλημα..Πραγματικα αν εβρισκα αφορμη θα το παρατουσα και θα επαιρνα ενα G2 αλλα μεχρι τωρα με εχει καλυψει ΑΠΟΛΥΤΑ σε ολους τους τομεις για την χρηση που το θελω και του κανω..
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

και απο εμενα κανενα προβλημα. αν και παρατηρησα μια φορα οτι εχασα SMS και απο τοτε εβαλα το Textra. βεβαια το συγκεκριμενο προβλημα ειναι γενικο των stock εφαρμογων των android και οχι μονο του L9 ΙΙ...
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια ισως φταιει οτι δεν δουλευω το viber γιατι υπαρχει θεμα με την εφαρμογη αυτη.Ετσι μου ερχεται να το εγκαταστησω μονο και μονο να δω αν θα κανει τιποτα περιεργα.
Link to comment
Share on other sites

και απο εμενα κανενα προβλημα. αν και παρατηρησα μια φορα οτι εχασα SMS και απο τοτε εβαλα το Textra. βεβαια το συγκεκριμενο προβλημα ειναι γενικο των stock εφαρμογων των android και οχι μονο του L9 ΙΙ...

Περνα και το ghostly sms για να μη χασεις κανενα μνμ πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά Πολλά σε όλους-ες... Σε μένα δεν ήρθε ακόμα η αναβάθμιση!!!Μέσα από τη συσκευή μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση 4.4.2 (D60520d-EUR-XX)
Link to comment
Share on other sites

Περνα και το ghostly sms για να μη χασεις κανενα μνμ πλεον!

 

η πλακα ειναι οτι το ειχα βαλει το ghostly sms (ετσι απο περιεργεια μηπως και χανω sms) για κανα 3μηνο αλλα δεν μου εδειξε οτι εχανα sms. το απεγκατεστησα και κανα 2μηνο μετα συνεβη να εχω χασει sms :p

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι το ειχα βαλει το ghostly sms (ετσι απο περιεργεια μηπως και χανω sms) για κανα 3μηνο αλλα δεν μου εδειξε οτι εχανα sms. το απεγκατεστησα και κανα 2μηνο μετα συνεβη να εχω χασει sms :p

Άλλη μία φορά ο νόμος του Murphy!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ακριβως! λογικα με το Tetxra δεν θα εχω προβλημα...

και επειδη το κινητακι πολυ το γουσταρω και θελω να το κρατησω οσο πιο πολυ γινεται, ξερει κανεις αν και πως μπορω να αλλαξω το πλαισιο (frame) γιατι μου εχει πεσει 2 φορες και εχει φαγωθει σε καποια σημεια;

να σημειωσω οτι δεν μαρεσει να του βαζω σιλικονατη θηκη γιατι το κανει πιο βαρυ και πιο ατσουμπαλο και χρησιμοποιω pouch θηκη.

λιγο υπερβολικο θα πουν καποιοι αλλα αν ειναι ευκολο και φτηνο να γινει γιατι οχι;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι hands free απο ενα motorola xt 311 (τα δικα του τα εχασα και δεν τα βρισκω) και ενω στην μουσικη ειναι ΟΚ, εχω τα εξης 2 προβληματα.

1. Εχοντας τα συνδεδεμενα και μπαινοντας στον browser, ειτε τον μαμα ειτε τον chrome, μου πεταει συνεχως την φωνητικη αναζητηση..Το θεμα το "ελυσα" απενεργοποιοντας την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ GOOGLE απο τις ρυθμισεις των εφαρμογων

2. Οταν τα hands free ειναι συνδεδεμενα και παω να κανω μια κληση σε καποια επαφη,την τερματιζει σχεδον απ'ευθειας

 

Προφανως ασυμβατοτητα;

Εχετε καποιο καλο hands free να προτεινετε;

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα,πως το εφτιαξες φιλε μου βοηθησε με λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας !!

ειμαι με αναβαθμιση στο 4.4 kit kat.

Oλα καλα αλλα εχω το εξης : δεν μπορω να βαλω λογαριασμο google , εκει που βαζω τα στοιχεια του λογαριασμου δεν μπορει να συνδεθει !

 

Δεν ειναι δυνατη η συνδεση .

Προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με τους διακομιστες Google .

Προσπαθηστε ξανα

 

 

εχω το ιδιο προβλημα μπορει καποιος να με βοηθησει.?? σημερα πηρα ενα κινητο jiayu s3

( παιζει ρολο που δεν εχω SIM μεσα ??)

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα,πως το εφτιαξες φιλε μου βοηθησε με λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας !!

ειμαι με αναβαθμιση στο 4.4 kit kat.

Oλα καλα αλλα εχω το εξης : δεν μπορω να βαλω λογαριασμο google , εκει που βαζω τα στοιχεια του λογαριασμου δεν μπορει να συνδεθει !

 

Δεν ειναι δυνατη η συνδεση .

Προεκυψε προβλημα επικοινωνιας με τους διακομιστες Google .

Προσπαθηστε ξανα

 

 

εχω το ιδιο προβλημα μπορει καποιος να με βοηθησει.?? σημερα πηρα ενα κινητο jiayu s3

( παιζει ρολο που δεν εχω SIM μεσα ??)

 

μπορει να παιζει ρολο το σημα της συνδεσης του ιντερνετ.προσπαθησε πολλες φορες μην μπαινεις με data

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...