Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις γιατι ενω εχω ιντερνετ δεν μπορω να συνδεθω στο google play; και λεει συνεχεια επαναλληψη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα δεν ειναι ποσο καιρο εχω την συσκευη αλλα μεχρι σημερα 20 και χρονια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα .δεν ξερω ισως να ειμαι και απο τους τυχερους,και το g2 που ειχα διαβαζα για προβληματα, για το gps για το video την καμερα και αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα το τηλεφωνο το εχω 2 μηνες το εχω παρη απο το kaizer ομονοιας ειναι γερμανικο αλλα το λεω και παλι οσοι εχουν προβληματα servis η να το ψαξουν μηπως φταιει το δυκτιο η καρτατους η δεν εχει καθισει καλα η καινουργια αναβαθμιση

 

20 χρονια εχεις το κινητο Lg? :lol: .αστειευομαι.

δεν ειναι θεμα τυχης .Εμενα ενω το πρωτο επαιζε για μηνα+ μια χαρα μολις πηρα και το 2ο μετα απολιγο καιρο αρχισαν τα προβληματα.Ολος τυχαιως προφανως..

 

Ξερει κανεις γιατι ενω εχω ιντερνετ δεν μπορω να συνδεθω στο google play; και λεει συνεχεια επαναλληψη;

Κανε μια επαννεκινηση η διαγραφη δεδομενων εφαμογης απο τις εφαρμογες.(δεν θυμαμαι πως ακριβως το λεει).Εκτος αν διεγραψες κατι.

 

Μη μας τρολάρεις. Η πρώτη κλήση στην Ελλάδα πραγματοποιήθηκε στις 29 Ιουνίου 1993.

 

Πριν το 1996 δεν υπήρχε ουσιαστικά κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα. Πέντε κεραίες όλες και όλες, για να μιλάνε μεταξύ τους κανά δυο ντουζίνες άτομα.

 

γιατι να σε τρολαρει ρε φιλε.

αυτος την εκανε την πρωτη κληση :lol::lol:

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Εγώ έχω το κινητό από το Δεκέμβρη του 13...το κινητό ήταν στα καλύτερα του με jelly bean όλα δούλευαν ρολόι...όσα κινητά έχουν προβλήματα φταίει καθαρά το update σε kit Κat που ήταν σάπιο και πρόχειρο...το κινητό δεν έχει κάποιο hardware problem είναι καθαρά software...οπότε για το φίλο που λέει πως του δουλεύουν όλα Τέλεια ας του βάλει καμία 100αρια εφαρμογές ας το ζορισει και λίγο και θα δει τη γλυκά με τη kit Kat...γι'αυτό παιδιά όσοι περνούν τη συσκευή για κανένα λόγο μη κανεται update αφήστε το όπως είναι και άμα βαρεθείτε και Θέλετε kit Kat βάλτε cm11 που τα σπάει
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει...έτσι νόμιζα και εγώ που ήμουν με τη jelly bean αρκετό καιρό...ότι αυτή δεν έχει πρόβλημα.

Τελικά όμως έχει και αυτή πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι hardware ή software πρόβλημα τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Εγώ έχω το κινητό από το Δεκέμβρη του 13...το κινητό ήταν στα καλύτερα του με jelly bean όλα δούλευαν ρολόι...όσα κινητά έχουν προβλήματα φταίει καθαρά το update σε kit Κat που ήταν σάπιο και πρόχειρο...το κινητό δεν έχει κάποιο hardware problem είναι καθαρά software...οπότε για το φίλο που λέει πως του δουλεύουν όλα Τέλεια ας του βάλει καμία 100αρια εφαρμογές ας το ζορισει και λίγο και θα δει τη γλυκά με τη kit Kat...γι'αυτό παιδιά όσοι περνούν τη συσκευή για κανένα λόγο μη κανεται update αφήστε το όπως είναι και άμα βαρεθείτε και Θέλετε kit Kat βάλτε cm11 που τα σπάει

η cm τελικα δουλευει ?ειχε κατι θεματακια με καμερα,ξεπεραστηκαν?

Δεν έχει να κάνει...έτσι νόμιζα και εγώ που ήμουν με τη jelly bean αρκετό καιρό...ότι αυτή δεν έχει πρόβλημα.

Τελικά όμως έχει και αυτή πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι hardware ή software πρόβλημα τελικά...

τι προβλημα?παντως σε εμενα δεν το εχει ξανακανει με τις κλησεις,οποτε δεν στεκει για hardware.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει...έτσι νόμιζα και εγώ που ήμουν με τη jelly bean αρκετό καιρό...ότι αυτή δεν έχει πρόβλημα.

Τελικά όμως έχει και αυτή πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι hardware ή software πρόβλημα τελικά...

Εγώ με jelly bean ήμουν κάνα 6μηνο περίπου και ήταν όλα Καλά...το μόνο σπαστικό ήταν η καθυστέρηση όταν έκλειναν η εφαρμογές αλλά με νοβα φτιάχνει αυτό...δηλαδή εσένα τι προβλήματα σου κάνει με jelly bean?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με το κινητο μου, μετα απο καθε κληση δεν ακουω κανεναν αν καλεσω ξανα. Πρεπει να κανω επαννεκινηση για να επανελθει (καμια φορα δεν μου ερχονται και μηνυματα) Στο σκρουτζ κατω απο τα σχολια του κινητου το αναφεραν πολοι χρηστες. Υπαρχει καποια λυση? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

η cm τελικα δουλευει ?ειχε κατι θεματακια με καμερα,ξεπεραστηκαν?

 

τι προβλημα?παντως σε εμενα δεν το εχει ξανακανει με τις κλησεις,οποτε δεν στεκει για hardware.

 

 

Έχω βάλει την δωρεάν εφαρμογή lgcamera και η ποιότητα είναι εφάμιλλη της στοκ

 

Εννοείται ακόμα και να βγάζανε επίσημη lolipop θα το σκεφτόμουν να φύγω από την cm

Αναμονή για cm12 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με jelly bean ήμουν κάνα 6μηνο περίπου και ήταν όλα Καλά...το μόνο σπαστικό ήταν η καθυστέρηση όταν έκλειναν η εφαρμογές αλλά με νοβα φτιάχνει αυτό...δηλαδή εσένα τι προβλήματα σου κάνει με jelly bean?

 

Τη μέρα της γιορτής μου ήταν κλειστό το τηλέφωνο για αρκετές ώρες, κατά τη διάρκεια των οποίων κάποιοι γνωστοί μου με καλούσαν ή έστελναν μηνύματα.

Όταν άνοιξα το τηλέφωνο, δεν ήρθαν ούτε όλα τα μηνύματα ούτε ειδοποίηση για όλες τις κλήσεις που έγιναν, όσο το κινητό ήταν κλειστό, και το διαπίστωσα την επόμενη ημέρα όταν μίλησα με κόσμο που είχε κάνει κλήσεις ή είχε στείλει μήνυμα.

Υποθέτω λοιπόν πως όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο θα συμβαίνει το ίδιο, απλά δεν έχει τύχει να το διαπιστώσω.

Ξενέρωσα αρκετά με το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά κατά τ' άλλα δεν έχω το παραμικρό θέμα, το κινητό είναι σούπερ.

Απλά δε θα ξανα-προτιμήσω lg, αυτό είναι όλο....;)

 

Ο nova όντως τα σπάει......το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Link to comment
Share on other sites

μα και εσυ τη μερα της γιορτης εχεις το τηλεφωνο κλειστο και πως εισαι σιγουρος οτι ειναι το τηλεφωνο που ευθυνεται για τις κλησεις και τα μηνυματα και οχι το δυκτιο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά έχω και εγώ το κινητο απο τον ιανουαριο, εκανα την αναβαθμιση σε kitkat και ολα καλα,

μονο ενα προβλημα εχω που το ειχα και πριν την αναβαθμιση αλλα τωρα μου φενεται ειναι λιγο πιο εντονο,

καποια ςμς που μου στελνουν δεν τα λαμβανω ποτέ ενώ αυτος που μου τα εστηλε λαμβανει κανονικα αναφορά.

Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα?

 

Αγαπητέ/ή astral το έλυσες τελικά το συγκεκριμένο θέμα; έχω κι εγω μεγάλο πρόβλημα με αυτό! Με τα μηνύματα εννοώ! Τι μπορω να κάνω; Βασικά τωρα είναι η δευτερη επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων που του κάνω... μη ρωτας γιατι.. δεν ξέρω! :p:p:p αν έχει κάποιος να προτείνει κατι, μετά χαράς!!

Link to comment
Share on other sites

μα και εσυ τη μερα της γιορτης εχεις το τηλεφωνο κλειστο και πως εισαι σιγουρος οτι ειναι το τηλεφωνο που ευθυνεται για τις κλησεις και τα μηνυματα και οχι το δυκτιο?

 

Είχα ξενυχτήσει την προηγούμενη και κοιμόμουν μέχρι το μεσημέρι..... :p.

Ευθύνεται το συγκεκριμένο τηλέφωνο, γιατί με όλα τα άλλα τηλέφωνα που είχα μέχρι σήμερα, από τότε φυσικά που υπάρχει αναγνώριση κλήσης κ ειδοποίηση μέσω μηνύματος για χαμένες κλήσεις , μόλις το ανοίξεις αρχίζει ο βομβαρδισμός μηνυμάτων με τις χαμένες κλήσεις και τα sms που έχουν σταλεί τη διάρκεια που η συσκευή ήταν κλειστή.

 

#lobster: υπάρχει μόνο μία λύση για το πρόβλημα των χαμένων μηνυμάτων και θα σου την αποκαλύψω...ν αλλάξεις συσκευή!!!! :lol: :lol: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ/ή astral το έλυσες τελικά το συγκεκριμένο θέμα; έχω κι εγω μεγάλο πρόβλημα με αυτό! Με τα μηνύματα εννοώ! Τι μπορω να κάνω; Βασικά τωρα είναι η δευτερη επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων που του κάνω... μη ρωτας γιατι.. δεν ξέρω! :p:p:p αν έχει κάποιος να προτείνει κατι, μετά χαράς!!

 

Βάλε άλλη εφαρμογή. Textra ας πούμε...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισετο στειλε απο αλλη συσκευη μηνυματα να δεις θα σου τα εμφανισει και κανε και μερικες κλησεις ? σου το λεω γιατι και εγω επαιρνα την γυναικα μου και δεν το σηκωνε και στο σπιτι διαπιστωσαμε οτι δεν ειχε σημα καθολου εταιρια cosmote
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου brickαρίστηκε...

Πήγα να περάσω 4.4.2 και με έβαλε σε CWM bootloop. Προσπάθησα να επαναφέρω την 4.1.2 χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα εγκατάσταση κάποιο λάθος zip από την SD και πλέον η συσκευή δεν ανοίγει. Τη συνδέω στον υπολογιστή, ακούγεται ο ήχος σύνδεσης υλικού αλλά τίποτε δε φαίνεται στο device manager. Με το FlashTool σε CS_EMERGENCY κλπ συναφή δε γίνεται τίποτε.

Υπάρχει λύση ή τη δίνω για ανταλλακτικά;

 

υπάρχει μόνο μία λύση για το πρόβλημα των χαμένων μηνυμάτων και θα σου την αποκαλύψω...ν αλλάξεις συσκευή!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Κατόπιν ενημέρωσης από την Procordia ότι το LG L9ΙΙ που άφησα στο service δεν επισκευάζεται και ότι η LG ενέκρινε αναστροφή πώλησης, έχω πλέον πιστωτικό από το κατάστημα Vodafone που το είχα πάρει αρχικά 199 ευρώ για αγορά οποιασδήποτε άλλης συσκευής.

 

Πάμε για Samsung! :dance:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πάμε για Samsung! :dance:

 

Kαι γω θα το σπρώξω σε έναν γνωστό και πάω για το Samsung SIII neo με 190 γιούρα, το οποίο είναι το παλιό SIII, με λίγο διαφοροποιημένο επεξεργαστή αλλά με 1,5GB RAM.

 

Δείτε στο skroutz ή στο bestprice τιμή του LG L9 II......200 ΕΥΡΩ+ !!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν κανα δυο βδομάδες το έπαιρνες με 140 ΕΥΡΩ. Σκέτη τρέλα!

Τι παίζει, τους τελείωσαν οι μαϊμούδες και τώρα έχουν μείνει τα original??

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά πάντως δύσκολα να το πουλήσετε πάνω από 120 ευρα...Εκτός αν βρείτε κάνα θύμα και του πουλήσετε παραμύθι...

 

Έτσι είναι, αλλά με με την τιμή στο skroutz στα 230 (!!!!), κάτι γίνεται εάν προσφέρεις με καμιά θήκη σιλικόνης και καμιά έξτρα μπαταρία μαζί !! ;) :lol: :lol:

 

Όσον αφορά τις κλήσεις τώρα, έχω σιγουρευτεί ότι χάνονται κλήσεις και έρχεται μήνυμα ειδοποίησης για την χαμένη κλήση χωρίς να έχει χτυπήσει το κινητό, όταν οι ρυθμίσεις στο δίκτυο είναι "GSM/WCMDA auto" ή "WCMDA only" και έχει 1 μπάρα στο σήμα (το 3G).

Ο μόνος τρόπος για να μη χάνεις κλήσεις, είναι η επιλογή "use only 2g networks", οπότε έχει φουλ σήμα, αλλά έτσι δεν έχεις mobile internet στην ουσία....:(, δηλαδή δράμα η κατάσταση.

 

Σκότωμα τάχιστα και αλλαγή συσκευής!!!!!!! :up: :yahoo: :clap:

Link to comment
Share on other sites

σχετικα πριν απο καθε αγορα διαβαζω ενημερωνομαι το ιδιο εκανα και για το lg l9ii ειχα διαβασει θυμαμαι 150 σελιδες και ηταν ολοι ευχαριστημενοι δεν υπηρχε κανενα προβλημα και οποιος το επαιρνε του λεγανε καλοριζικο και θα μεινης πολυ ευχαριστημενος ειναι κινηταρα δεν παιζεται σε αυτα τα λεπτα τωρα τι αλλαξε δεν καταλαβαινω?οσοι εχετε προβληματα πουλατετο υπαρχουν και αλες εταιρειες που εχουν χειροτερα προβληματα και σε συσκευες των 500 και 600 ευρω τωρα που ανεβηκε η τιμη και πηγε στα 225 τι λετε? αρα το τηλεφωνο ειναι καλο γι,αυτο και ανεβαζει την τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει κινητό που να μην έχει πρόβλημα και αυτό γίνεται σε όλες τις συσκευές που δουλεύουν λειτουργικά τρίτου κατασκευαστή

Έχετε δει ποτέ feature phone ή παλιότερα κινητά προ Android να έχουν τόσα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

σχετικα πριν απο καθε αγορα διαβαζω ενημερωνομαι το ιδιο εκανα και για το lg l9ii ειχα διαβασει θυμαμαι 150 σελιδες και ηταν ολοι ευχαριστημενοι δεν υπηρχε κανενα προβλημα και οποιος το επαιρνε του λεγανε καλοριζικο και θα μεινης πολυ ευχαριστημενος ειναι κινηταρα δεν παιζεται σε αυτα τα λεπτα τωρα τι αλλαξε δεν καταλαβαινω?οσοι εχετε προβληματα πουλατετο υπαρχουν και αλες εταιρειες που εχουν χειροτερα προβληματα και σε συσκευες των 500 και 600 ευρω τωρα που ανεβηκε η τιμη και πηγε στα 225 τι λετε? αρα το τηλεφωνο ειναι καλο γι,αυτο και ανεβαζει την τιμη.

Με jelly bean το κινητο πεταει.Η kitkat το κατεστρεψε.

Link to comment
Share on other sites

Θα καραφλιασω με αυτά που διαβάζω! Ο καθένας λέει το κοντό και το μακρύ του!

Το κινητό με 4.2 ήταν (και είναι για όσους την έχουν ακόμα προφανώς.) αξιοπρεπεστατη και vfm.

Το πρόβλημα είναι με την 4.4 που το κινητό πάυει να κάνει τις βασικές λειτουργίες του ως κινητό, δηλαδή ν χάνει κλήσεις και SMS γεγονός απλά απαράδεκτο και ακόμα πιο απαράδεκτο που δεν το αναγνωρίζει η LG το πρόβλημα και δεν έχει δώσει νέα αναβάθμιση ακομα.

χώρια που το κινητό σέρνεται... Αλλά αυτό ήταν ψιλοαναμενόμενο γτ μόνο τα κινητά που έχουν pure Android με 1gb ram την σηκώνουν.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα πριν απο καθε αγορα διαβαζω ενημερωνομαι το ιδιο εκανα και για το lg l9ii ειχα διαβασει θυμαμαι 150 σελιδες και ηταν ολοι ευχαριστημενοι δεν υπηρχε κανενα προβλημα και οποιος το επαιρνε του λεγανε καλοριζικο και θα μεινης πολυ ευχαριστημενος ειναι κινηταρα δεν παιζεται σε αυτα τα λεπτα τωρα τι αλλαξε δεν καταλαβαινω?οσοι εχετε προβληματα πουλατετο υπαρχουν και αλες εταιρειες που εχουν χειροτερα προβληματα και σε συσκευες των 500 και 600 ευρω τωρα που ανεβηκε η τιμη και πηγε στα 225 τι λετε? αρα το τηλεφωνο ειναι καλο γι,αυτο και ανεβαζει την τιμη.

Ο λόγος που ανεβηκε τόσο η τιμή είναι οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, μονο 2 σκρουτζαδικα το έχουν... Στα 140 € είναι vfm συσκευή αλλά όχι παραπανω αφού με 165 βρίσκεις το Moto G, με 180 ,το Moto G 2nd Gen και με 190 το S3 Neo.

H συσκευή πέρασε απο τα χέρια μου για λίγο και μου άρεσε, δεν είχα κανένα πρόβλημα εκτός των συχνών redraws του launcher και το οτι το touch μου φαινόταν πιο βαρύ απο αλλες συσκευές που ειχα, ήθελε περισσότερη πίεση στην οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια τι λέτε ότι η τιμή του ανέβηκε και τέτοια χαζα;; Το κινητό μας πλεων έχει ξεμείνει απο stock στα περισσότερα μαγαζιά και πλέον έχουν απομείνει ελάχιστα κομμάτια μόνο στα μαγαζιά που πάντα το πουλούσαν πανάκριβα... Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;; Εγω εχω 4 4 2 και δουλεύει μια χαρά και είναι πολωνικο από το eshop. Εσείς που έχετε πρόβληματα από ποια χώρα προέλευσης είναι το κινητό σας;;; Άμα έχετε πρόβλημα στείλτε το στο σέρβις, ζητάτε να σας βαλουν 4 1 2 και τέλος τα προβλήματα.. Στο κάτω κάτω δεν έχει και τίποτα αξιόλογο με την 4 4 2.. Βάλτε το textra, εσείς που έχετε 4 4 2, σαν εφαρμογή για μήνυματα και να επιλέξετε only 2g στο δίκτυο.. Το σήμα του 3g είναι κακιστο και μέσα σε σπίτια μαγαζιά δυσκολεύεται πολυ.... Μήπως για αυτό χάνεται κλείσεις και όταν πάει να έρθει μυνημα μετά, το οποίο δεν έρχεται λόγο του προβλήματος της μαμά εφαρμογής νομίζετε ότι χάνεται και κλείσεις;;; ΕΊΠΑΜΕ TEXTRA ΚΑΙ ΜΌΝΟ 2G και αν δεν, 4. 1.2 στο σέρβις Και ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....
Link to comment
Share on other sites

Θα μου δώσεις λινκ για την 4.2???

:p:p:p

 

4.1.2 φόραγε

 

Έλα μωρέ τι 1τι 2?χαχαχα κεκτημένη ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...