Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανεις στν 4.1.2 αμα μπορουμε οταν συρουμε πρις τ κατω την γραμμη πληροφοριων αν μπορουμε να βγαλουμε τις εφαρμογες Q-slide;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις στν 4.1.2 αμα μπορουμε οταν συρουμε πρις τ κατω την γραμμη πληροφοριων αν μπορουμε να βγαλουμε τις εφαρμογες Q-slide;

 

Και μένα θα με ενδιέφερε αυτό γιατί δεν το έχω βρει

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις στν 4.1.2 αμα μπορουμε οταν συρουμε πρις τ κατω την γραμμη πληροφοριων αν μπορουμε να βγαλουμε τις εφαρμογες Q-slide;

Εχεις root?

Μολις το εψαξα,το εκανα και θα το κρατησω ετσι χωρις το qslide!Θελει recovery να εχεις.Ειναι 2 ζιπακια.Ενα της απεγκαταστασης και αλλο της επαναφορας αν το ξαναθελησεις.Απλως για να τα κατεβασεις κατευθειαν στο κινητο,στη σελιδα που θα σου παει για να τα κατεβασεις διαλεξε περιβαλλον desktop οχι android. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2676175

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δες πανω,συμπληρωσα στο σχολιο.

εγινε φιλε ευχαριστω....απλα ηταν αχρηστο για μενα κ με ενοχλουσε κι ολας

Link to comment
Share on other sites

Για καμια σημειωση αν βιαζεσαι καλο ειναι!Αλλα πιανει πολυ χωρο.Θα μπορουσαν στην LG να τοωσχεδιασουν με πιο εξυπνο τροπο!
Link to comment
Share on other sites

Για καμια σημειωση αν βιαζεσαι καλο ειναι!Αλλα πιανει πολυ χωρο.Θα μπορουσαν στην LG να τοωσχεδιασουν με πιο εξυπνο τροπο!

Ακριβως.....μπορουσαν καπως αλλιως να τ κανουν.....αλλα....πολλα δν εχουν κανει

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ερχονται sms..Χαχαχαχα!!!!

Sms κλησεις...και αλλα.αστα να πανεεεε

Link to comment
Share on other sites

]

 

Δηλαδη εννοεις οτι ειχες το ιδιο πτροβλημα? Εντελως μαυρη οθονη σε οποιαδηποτε λειτουργια και καμια επικοινωνια με pc... αλλα τελικα καταφερες και φλασαρες ρομ με το kdz.? Η εννοεις δεν φλασαρα σωστα το cwm.?

 

Ναι το towelroot το ειχα ξεχασει ποιο ηταν.

 

Έκανα φλας και δεν έμπαινε ποτέ η Ρομ

Έφταιγα εγώ γιατί δεν το άφηνα να τελειώσει και ακόμα αναρωτιέμαι πως δεν το softbrickαρα

 

Εσύ μετά το φλας έκανες hard reset με το συνδυασμό πλήκτρων;

Link to comment
Share on other sites

Sms κλησεις...και αλλα.αστα να πανεεεε

Χθες δεν πηρα ενα sms.Θελω να πιστευω οτι ειναι απο την cosmote!!! Γιατι κατα καιρους μας εκανε κατι χαζομαρες εδω στη Μακεδονια.Επισης ενας φιλος μου και αυτος καμια φορα χανει sms με ενα galaxy s που εχει..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολυ χρησιμμο να σημειωθουν καπου οι τροποι για downgrade πως μπαινουμε download mode, πως γινεται root και γενικα οτιδηποτε εχει σχεση με τετοια θεματα..Ψαχνω να το ριξω απο kit kat σε jellybean γιατι χανω μνμ κ γω και δεν ξερω πως...
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δηλαδη αναγκαστικα γινεται root στο τηλεφωνο για να γυρισει πισω σε jellybean? Θα προτιμουσα να μην χασω την εγγυηση ακομη...
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Γυριστε το παιδια να ησυχασετε.Ολα δουλευουν ρολοι.Με nova launcher..Εχεις και full flashplayer.Αμα βαλετε και το xposed framework με καποια συγκεκριμενα modules θα δειτε ενα αλλο κινητο το οποιο δεν θα σας περναει απ το μυαλο να το ξαναπειραξετε!!! (Οπως εμενα.)
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δηλαδη αναγκαστικα γινεται root στο τηλεφωνο για να γυρισει πισω σε jellybean? Θα προτιμουσα να μην χασω την εγγυηση ακομη...
Δεν θα κάνεις ρουτ. Ακολούθα μόνο το πρώτο μέρος των οδηγιών για το downgrade.
Link to comment
Share on other sites

.... εκτός αν δοκιμασεις cm11

:p

Ειχα φιλε μου ενα μηνα!σφαιρα δε λεω αλλα με 1-1.5 % batteryvdrain την ωρα σε stand by....πηρε παλι μπουλο!Με την stock εχω 0.4% την ωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει greenify σε όλες τις εφαρμογές εκτός από viber/hangout και δεν εδώ δει καμία διαφορά στην αυτονομία

Εφαρμογές συστήματος δεν έχω πειράξει

Δεν γυρναω πίσω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει greenify σε όλες τις εφαρμογές εκτός από viber/hangout και δεν εδώ δει καμία διαφορά στην αυτονομία

Εφαρμογές συστήματος δεν έχω πειράξει

Δεν γυρναω πίσω με τίποτα

Βαλε και μια αυτα τα mods που ανεφερα πριν λιγες σελιδες θα παθεις πλακα ποσο σφαιρα θα πηγαινει!

Link to comment
Share on other sites

Με cm11 σε νορμάλ χρήση τρώει σχεδόν την ίδια μπαταρία με την stock δηλαδή μια μέρα (από 12μμ μέχρι 3-4πμ). Αν χρησιμοποιώ 3g όλη μέρα, έχω παρατηρήσει με cm11 τρώει περισσότερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...