Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πούλησα το δικό μου 4μηνων στα 115 ευρω (149 το χω παρει τότε αν θυμάμαι καλα) μέσα σε μισή μέρα έφυγε. το d605 έχει πολύ ζητιση μηλαμε.

 

εγω τ εχω και θελω να το παρω για την κοπελα μ....μερικοι τ εχουν 170 ευρω δλδ ελεος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα το textra αλλά είδα ότι σε ένα μήνυμα που έστειλα και παραδόθηκε μετά από ώρα γιατί ο άλλος δεν είχε σήμα, βγάζει την ένδειξη "εστάλη" αλλά δεν έβγαλε την "παραδόθηκε". Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως λέτε κάποιοι ότι δεν κολλάει το κινητό. Αργεί πολυ να ανοίξει πχ Facebook messenger και οταν βγαίνω από το Chrome και πάω να ξαναμπώ δεν κρατάει τη σελίδα και πρέπει να την ξαναφορτωσει και άλλα τέτοια ωραία. Οκ δε λέω, πολύ καλο για την τιμή του αλλά όχι και δεν κολλάει....
Link to comment
Share on other sites

για να τα κανεις αυτα πρεπει να χεις συσκευη με 1.5-2gb ram το l9ii εχει μολις 763MB ραμ. παντος σελιδες που το χω δοκιμασει τις φορτωνει το ιδιο με το nexus 5

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε ότι εφαρμογή fb από το κινητό

Βγάλτε ότι bloat έχει από LG

Κάνε browsing με το naked browser ....και μετά πες μου αν κολλάει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε ότι εφαρμογή fb από το κινητό

Βγάλτε ότι bloat έχει από LG

Κάνε browsing με το naked browser ....και μετά πες μου αν κολλάει το κινητό

 

τον naked browser και εγω ηθελα να τον βαλω γιατι ειναι πολυ καλος αλλα οταν παω να το εγκαταστησω απο το το play store, μου λεει πως δεν ειναι συμβατό με την συσκευη μου. Καμια Βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπηκες δηλαδη και σου βγαζει ετσι?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fevdev.nakedbrowser&hl=en

 

Θα μπεις στο site και θα το κατεβασεις manual αν δεν στο επιτρεπει το store

http://nakedbrowser.com/android/

Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε ότι εφαρμογή fb από το κινητό

Βγάλτε ότι bloat έχει από LG

Κάνε browsing με το naked browser ....και μετά πες μου αν κολλάει το κινητό

 

Το θέμα είναι να τρέχει αυτά που θέλω, όχι να δω αν κολλάει η συσκευή σε κενό περιβάλλον

 

για να τα κανεις αυτα πρεπει να χεις συσκευη με 1.5-2gb ram το l9ii εχει μολις 763MB ραμ. παντος σελιδες που το χω δοκιμασει τις φορτωνει το ιδιο με το nexus 5

 

άλλες συσκευές την κρατάνε στη μνήμη την τελευταία σελίδα που έχεις μπει, δεν την ξαναφορτωνουν όταν ανοίγεις την εφαρμογή. Αλλά σίγουρα ισχύει αυτό με τη ram. Την επόμενη συσκευη μου τη θέλω σαν το l9 ii αλλά με διπλή ram τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό έδωσα το d605 και πήρα συσκευή με 2gb ram και τώρα απολαμβάνω στο full Android χεχε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως λέτε κάποιοι ότι δεν κολλάει το κινητό. Αργεί πολυ να ανοίξει πχ Facebook messenger και οταν βγαίνω από το Chrome και πάω να ξαναμπώ δεν κρατάει τη σελίδα και πρέπει να την ξαναφορτωσει και άλλα τέτοια ωραία. Οκ δε λέω, πολύ καλο για την τιμή του αλλά όχι και δεν κολλάει....

 

Εγω παλι απορω πως λες εσυ οτι κολαει.Η συσκευη ειναι πολυ smooth,διαχειριζεται σωστα την μνημη που εχει για αυτο τον λογο και την απελευθερωνει απο εφαρμογες που δεν τρεχουν.Εσενα δηλαδη αμα ξαναφορτωνει την σελιδα θεωρεις οτι κολαει το κινητο?

τι κινητο ειχες παλιοτερα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια τ κινητο μετα απο ενα μηνα που τ εχω δεν ξερω αρχιζει και κολλαει.....το εχω κανει και hard reset πολλες φορες αλλα τπτ....και δεν τ εχω και γεματο να πω......αδειο ειναι τ κινητο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιαυτό έδωσα το d605 και πήρα συσκευή με 2gb ram και τώρα απολαμβάνω στο full Android χεχε

 

πιο κινητο αν επιτρεπεται??

Link to comment
Share on other sites

Z ultra αλλά δεν είναι κινητό όπως το d605 είναι μεγάλο ταμπλετοφωνο 6.44"

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πετάξτε ότι εφαρμογή fb από το κινητό

Βγάλτε ότι bloat έχει από LG

Κάνε browsing με το naked browser ....και μετά πες μου αν κολλάει το κινητό

 

καλά αμα ειναι να αρχίσουμε τα μαγειρέματα για να μη κολλάει καήκαμε..

και σε μερικούς το fb ειναι απαραίτητο, γιατί να το πετάξουν δηλαδή;

 

η συσκευή κολλάει, ειδικά μετα απο παιχνίδι βγαίνοντας στην αρχική οθόνη τα widgets κάνουν 3-4 δευτερόλεπτα να εμφανιστούν.

Link to comment
Share on other sites

καλά αμα ειναι να αρχίσουμε τα μαγειρέματα για να μη κολλάει καήκαμε..

και σε μερικούς το fb ειναι απαραίτητο, γιατί να το πετάξουν δηλαδή;

 

η συσκευή κολλάει, ειδικά μετα απο παιχνίδι βγαίνοντας στην αρχική οθόνη τα widgets κάνουν 3-4 δευτερόλεπτα να εμφανιστούν.

 

δεν έχω τη συσκευή, αλλά αυτό με τα widget το έκανε και στο optimus g με την 4.1.2 και η μόνη λύση ήταν η χρήση nova launcher με "επιθετική επιφάνεια" ώστε να κρατάει στη μνήμη τα εικονίδια. αυτό βέβαια έχει εξαφανιστεί κάπως στην στοκ 4.4.2 (σε cm11 δεν υπάρχει καθόλου) αλλά μπορεί να είναι και θέμα της ρομ, όχι του 1gb που έχει το κινητό.

μου κάνει όμως εντυπώση που λέτε ότι κολλάει και με λίγα. σε xperia m που έχω που έχει 1gb ραμ μπορώ να είμαι facebook, messenger και viber χωρις το παραμικρό κόλλημα. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε τις σελιδες να μενουν στην μνημη του browser? ειναι πολυ ενοχλητικο το να τις ξανα φορτωνει τις σελιδες ξανα και ξανα οταν αλλαζω σελιδα. Στο moto g για παραδειγμα , με τον οpera , τις σελιδες τις κραταει στην μνημη του και δεν χρειαζονται ξανα να φορτωσουν
Link to comment
Share on other sites

Η αρχη λειτουργιας του android ειναι αυτη,να εχει την μνημη στο 80-90% ωστε να ειναι λειτουργικο και οι εφαρμογες που χρησιμοποιουμε ετοιμες για ενεργοποιηση.

Λογικο ειναι οταν εχεις ανοιξει.5 σελιδες στο browser και σε περνουν ενα τηλ. Να τις αποφορτωνει απο την ram.

Προφανως των 2 gb ram κινητα να το κανουν με 8 σελιδες στον browser και με τηλ.κληση και ανοιχτο το ημερολογιο ή την πλοηγηση αυτο ομως δεν σημαινει οτι κολαει το κινητο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Η αρχη λειτουργιας του android ειναι αυτη,να εχει την μνημη στο 80-90% ωστε να ειναι λειτουργικο και οι εφαρμογες που χρησιμοποιουμε ετοιμες για ενεργοποιηση.

Λογικο ειναι οταν εχεις ανοιξει.5 σελιδες στο browser και σε περνουν ενα τηλ. Να τις αποφορτωνει απο την ram.

Προφανως των 2 gb ram κινητα να το κανουν με 8 σελιδες στον browser και με τηλ.κληση και ανοιχτο το ημερολογιο ή την πλοηγηση αυτο ομως δεν σημαινει οτι κολαει το κινητο.

 

Το περιεγο ειναι οτι αυτο το προβλημα με τις σελιδες το εχω με τον opera και τον chrome ενω με τον naked browser και τον lighting browser δεν εχω κανενα προβλημα, καθως κρατανε στην μνημη τους τις σελιδες που εχω ανοιχτες και δεν χρεαιζεται επαναφορτωση της σελιδας οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα το launcer

(και αυτη τη στιγμη που ειμαι απο το κινητό με τον naked browser, εχω ανοιχτες 6 σελιδες και εναλασομαι μεταξυ χωρίς κανενα πρόβλημα )

Link to comment
Share on other sites

puffin browser μην παιδευεστε.full flash player support,desktop mode ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τον υπολογιστη και οι καρτελες μενουν εκει για παντα ακομα και μετα απο επανεκινηση.
Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" του κινητού που αναφέρετε, είναι ο τρόπος λειτουργίας του Chrome browser. Κι επίσης εδώ και καιρό ο Opera χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή με τον Chrome.
Link to comment
Share on other sites

Το περιεγο ειναι οτι αυτο το προβλημα με τις σελιδες το εχω με τον opera και τον chrome ενω με τον naked browser και τον lighting browser δεν εχω κανενα προβλημα, καθως κρατανε στην μνημη τους τις σελιδες που εχω ανοιχτες και δεν χρεαιζεται επαναφορτωση της σελιδας οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα το launcer

(και αυτη τη στιγμη που ειμαι απο το κινητό με τον naked browser, εχω ανοιχτες 6 σελιδες και εναλασομαι μεταξυ χωρίς κανενα πρόβλημα )

 

Το "πρόβλημα" του κινητού που αναφέρετε, είναι ο τρόπος λειτουργίας του Chrome browser. Κι επίσης εδώ και καιρό ο Opera χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή με τον Chrome.

 

Ετσι οπως τα λεει ο aleκan.Εμενα ο chrome μετα την τελευταια αναβαθμιση μολις φορωσει η σελιδα γινεται λευκη,συνηθισμενο προβλημα απο οτι διαβαζω στο play.Δοκιμασε με τον default να δεις,αν πας να φορτωσεις 2-3 συνεχομενες βγαινοουν blank :lol:

 

YΓ Επειδη δεν θυμαμαι αν ειναι ευκολο να μου πειτε πως (και ποια ) μπαινουμε στην ρυθμιση art-dalvic

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα στ antutu εκει π γραφει το ονομα της συσκευης δεν μ γραφει lg l9 ii(d605).....μου γραφει ενα motorola xt760 γιατι?? ξερει κανεις?? η συμβαινει στον ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

 

YΓ Επειδη δεν θυμαμαι αν ειναι ευκολο να μου πειτε πως (και ποια ) μπαινουμε στην ρυθμιση art-dalvic

 

ρυθμίσεις/επιλογές προγραμματιστη/επιλέξτε εκτελεση

 

 

ποιο ειναι προτιμότερο art ή dalvik;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...