Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη απογοήτευση:

Το πήρα απ' το κατάστημα που πουλάει 4GB SD-CARD αντί για 8 που έχουν τα άλλα.

Μετά το κατάλαβα. Εισαγωγή από Πολωνία

 

Η μπαταρία του δεν κράτησε ούτε την πρώτη φορά ούτε μια μέρα με 0% φωτεινότητα, αλλά με 3-4 ώρες γερή χρήση

Δεν έχω φορτώσει ούτε τις προτεινόμενες αλλαγές.

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια αν σας ειναι ευκολο εσεισ που εχετε το κινιτο πητε καμια θηκη τις προκοπης να παρουμε η και φλιπ κασ να παρουμε και εμεισ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα αλλαγή σε αρτ και παρατηρώ συχνά πυκνά κολλήματα. Μήπως θάναι προτιμότερο να επιστρέψω σε davlik ή να περιμένω μήπως στρώσει;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη απογοήτευση:

Το πήρα απ' το κατάστημα που πουλάει 4GB SD-CARD αντί για 8 που έχουν τα άλλα.

Μετά το κατάλαβα. Εισαγωγή από Πολωνία

 

Η μπαταρία του δεν κράτησε ούτε την πρώτη φορά ούτε μια μέρα με 0% φωτεινότητα, αλλά με 3-4 ώρες γερή χρήση

Δεν έχω φορτώσει ούτε τις προτεινόμενες αλλαγές.

 

Εννοεις οτι σου λεει πως ο ελευθερος χωρος ειναι 4GB; Ολα ετσι ειναι. Εχει 8GB αλλα τα 4 ειναι ελευθερα.

 

Η μπαταρια θελει 3-4 φορτισεις για να στρωσει, αλλα 3-4 ωρες συνεχους,"γερης" χρησης οπως λες, δεν ειναι καθολου κακη επιδοση. Ακομα και πολυ ακριβοτερα κινητα δυσκολα αντεχουν πανω απο 5 ωρες συνεχους χρησης

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι σου λεει πως ο ελευθερος χωρος ειναι 4GB; Ολα ετσι ειναι. Εχει 8GB αλλα τα 4 ειναι ελευθερα.

 

Η μπαταρια θελει 3-4 φορτισεις για να στρωσει, αλλα 3-4 ωρες συνεχους,"γερης" χρησης οπως λες, δεν ειναι καθολου κακη επιδοση. Ακομα και πολυ ακριβοτερα κινητα δυσκολα αντεχουν πανω απο 5 ωρες συνεχους χρησης

 

Κοίταξα την προσφορά του καταστήματος και είδα πως γράφει 4 όχι 8 :mad:

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αφαιρέσω τις παρακάτω εφαρμογές ή θα έχω θέμα?

Hangouts

Talkback

Πληκτρολόγιο lg και τα θέματα του

Email

Vutalk

Υπάρχει κάπου λίστα με εφαρμογές που αφαιρούνται με ασφάλεια?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα αλλαγή σε αρτ και παρατηρώ συχνά πυκνά κολλήματα. Μήπως θάναι προτιμότερο να επιστρέψω σε davlik ή να περιμένω μήπως στρώσει;

 

Έκανα μια δοκιμή να το γυρίσω νταλβικ χωρίς hard reset.και το γυρισα παλι αρτ .μακραν σε μενα ταχυτερη η αρτ..

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε νορμαλ χρηση εννοω οτι το χρησιμοποιω σαν τηλεφωνο και σαν μινι υπολογιστη δηλαδη κλησεις σερφαρισμα κτλ

Και οχι σαν παιχνιδι να το πειραζω συνεχεια,,,τι σημαινει να το πειραζω συνεχεια? Δεν εχω αλλη δουλεια να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι παιρνουν το κινητο και ασχολουνται μηπως αυξηθει λιγο η ραμ, μηπως δουνε κανενα κολλημα, ποσο κραταει η μπαταρια, με τα λεπτα, και κατανταει εμμονη,,

Ειναι μια συσκευη οπως ολες οι αλλες πχ αν παρω ενα μιξερ νορμαλ χρηση εοναι να φτιαξω 3-4 γλυκα το μηνα,,αν παρω καφετιερα 3 με 4 καφεδες την ημερα, τηλεοραση,, 4 ωρες ημερησιως αμαξι κτλ,,στο κινητο νορμαλ χρηση εννοω,, καμια 20 αρια 30αρια κλησεις ανοιχτο wifi,,3g σε ωρα αναγκης,,καμια φωτογραφια κανα μηνυμα,, φωτεινοτητα στο 70 εκτος αν εχει ηλιο,,τι αλλο να πω? Ξεχασα κατι? Να δω κανα βιντεο στην πολυ καλη οθονη του,,αυτα,,,συνεχη χρηση,,οτι κινητο και να εχετε παρτε και μια πριζα μαζι σας,,,

2-3 μερες κραταει με τετοια χρηση ανετα

Αν δεν σας κραταει τοσο τοτε μαλλον να το πατε για σερβισ,,εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα ρε παιδιά. Σε διάφορα site είδα ότι το κινητό παίρνει micro sim ενώ σε άλλα ότι παίρνει standard sim. Τι ισχύει τελικά;

 

Εγώτου εέβαλα την κανονική από το προηγούμενο κινητό μου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα ρε παιδιά. Σε διάφορα site είδα ότι το κινητό παίρνει micro sim ενώ σε άλλα ότι παίρνει standard sim. Τι ισχύει τελικά;

 

Σίγουρα παίρνει την κανονική sim με το μεγάλο μέγεθος. Ήταν το πρώτο μου smartphone και του έβαλα απλώς τη sim που είχα στο προηγούμενο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αφαιρέσω τις παρακάτω εφαρμογές ή θα έχω θέμα?

Hangouts

Talkback

Πληκτρολόγιο lg και τα θέματα του

Email

Vutalk

Υπάρχει κάπου λίστα με εφαρμογές που αφαιρούνται με ασφάλεια?

 

https://www.google.gr/search?q=lg+list+of+bloat+app&oq=lg+list+of+bloat+app

Δες για το G2 ή/και το Flex

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αφαιρέσω τις παρακάτω εφαρμογές ή θα έχω θέμα?

Hangouts

Talkback

Πληκτρολόγιο lg και τα θέματα του

Email

Vutalk

Υπάρχει κάπου λίστα με εφαρμογές που αφαιρούνται με ασφάλεια?

 

Τα έχω διαγράψει όλα έκτος από το πληκτρολόγιο. Κανένα θέμα δεν υπάρχει. Φαντάζομαι και για το πληκτρολόγιο αν έχεις άλλο σαν primary δεν θα έχεις θέμα.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα καποιες ρομ.

CyanogenMod 11 : Αρνητικα δεν εχει ραδιοφωνο και δεν μπορεις να γραψεις επαφη στη σιμ.

Θετικα: Πολυ γρηγορη, διαφορετικο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπω cmw χωρίς να κάνω ολική διαγραφή? Θέλω να δοκιμάσω τώρα τη cm11 αλλά πως μπορώ να κρατήσω backup μέσω cmw όταν πρώτα κάνει διαγραφή?

 

Άλλη μια ερώτηση. Δοκιμάζω να μετακινησω αρχείο στην sd και γράφει ότι λόγω κιτκατ δεν γίνεται μπλα μπλα. Κατέβασμα δύο τρεις εφαρμογές του τύπου sd fix αλλά δεν γίνεται δουλειά. Τι να κάνω?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

1. Αν εχεις adb, συνδεεις το κινητο στι pc, ανοιγεις command prompt και γραφεις adb reboot recovery. Αν οχι, κατεβαζεις καποια εφαρμογη απο το store (ψαξε για reboot recovery). Φυσικα χρειαζεται root.

2. Κανονικα αφου εισαι root, δεν θα επρεπε να γινεται αυτο. Ποιο app χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

1. Αν εχεις adb, συνδεεις το κινητο στι pc, ανοιγεις command prompt και γραφεις adb reboot recovery. Αν οχι, κατεβαζεις καποια εφαρμογη απο το store (ψαξε για reboot recovery). Φυσικα χρειαζεται root.

2. Κανονικα αφου εισαι root, δεν θα επρεπε να γινεται αυτο. Ποιο app χρησιμοποιεις;

Με solid explorer δεν γίνεται, εκτός και αν πρέπει να ρυθμίσω κατι και δεν το έχω κάνει. Το μετακίνησα με το μαμά explorer. Επίσης στο dolphin browser δεν μπορώ να διαλέξω να κατεβάσει αρχείο στην sd.

 

Τώρα μου γράφει ότι το subinary θέλει ανανέωση. Όταν πατάω κανονική εγκατάσταση δεν την κάνει και δοκίμασα και με cmw και πάλι δεν... Εκεί στο τέλος βγάζει δύο επιλογές ναι ή ο όχι και δεν ξέρω ποια να επιλέξω. Δοκιμασία και τις δύο και δεν γίνεται τίποτα. Συγνώμη για το τεράστιο ποστ.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν μετακινησεις το solid explorer στο /system/priv-app θα το κανει [uninstall και βαλε το apk στο folder].

 

Κανε install το supersu απο το play. Αν εχεις προβλημα, εγκατεστησε το με cwm απο δω http://download.chainfire.eu/supersu

Link to comment
Share on other sites

Αν μετακινησεις το solid explorer στο /system/priv-app θα το κανει [uninstall και βαλε το apk στο folder].

 

Κανε install το supersu απο το play. Αν εχεις προβλημα, εγκατεστησε το με cwm απο δω http://download.chainfire.eu/supersu

 

Το supersu έχω από το playstore..

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα, υπαρχει κι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix.

Αν δεν δουλευει, τοτε υπαρχει και χειροκινητος τροπος, αλλα δε θυμαμαι το link τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα, υπαρχει κι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix.

Αν δεν δουλευει, τοτε υπαρχει και χειροκινητος τροπος, αλλα δε θυμαμαι το link τωρα.

 

Την δοκίμασα και αυτή. Μου δούλεψε ο solid explorer αλλά εξακολουθεί ο dolphin να μην κατεβάζει στην κάρτα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...