Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το πηρα απι εκει κ μια χαρα αναβαθμιστηκε

 

Υπάρχει κάποιο διακριτικό στο κουτί που να δείχνει ότι είναι παρα-εισαγωγής, π.χ. από Πολώνια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο διακριτικό στο κουτί που να δείχνει ότι είναι παρα-εισαγωγής, π.χ. από Πολώνια;

 

 

Nαι στην ετικέτα πάνω στο κουτί γράφει τη χώρα προέλευσης (Πολωνία από e-shop)

 

Yπάρχει τρόπος να μην κάνει συνέχεια ανανέωση (redraw) στα widgets. To έχω γυρίσει σε art.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο βδομάδες σε art το γύρισα σε dalvik . Δεν πήγαινε πολύ εύρυθμα με art... Ειδικά οταν ήθελα να καλέσω είχε αρκετό lag..

 

Ναι ρε παιδιά.....και εγώ είμαι σε art , το γύρισα δηλαδή σε art μετά από αυτά που διάβασα εδω μέσα που έλεγαν τα παιδιά ότι είναι καλύτερα.....αλλά εγώ προσωπικά δεν είδα καμια διαφορά,ούτε ότι πάει καλύτερα γενικά το κινητό(όπως έλεγαν)....ούτε μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας είδα.....γενικά είδα αυτό που λέει ο φίλος....όχι ευρυθμη λειτουργεία δηλαδή....έχει και κάποια κολληματάκια-μικρά...κάποιες εφαρμογές όπως πχ το polaris viewer δεν ανοίγει...ο πλοηγός σε πετάει έξω από την σελίδα.....

 

Για να καταλάβω δηλαδή.....δεν είναι κάτι στάνταρ αυτή η αλλαγή σε art ?.....μπορεί σε άλλα τηλέφωνα να συμπεριφέρεται καλύτερα και σε άλλα όχι?........και από ΤΙ εξαρτάται αυτό ?

ή κάποιος που δούλεψε και τα 2 ας μας πει τα θετικά και αρνητικά που παρατήρησε ανάμεσα σε art και dalvik

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά όλα καλά σε αρτ ,εκτός βέβαια τα ψιλοπροβληματακια όπως το polaris viewer που λέει ο φίλος αλλα το έλυσα με το polaris office και κατι λαγκαρίσματα,αυτο που δεν διορθώνεται με τίποτα ούτε με hard reset και σε αρτ και σε dalvik αλλά και στην προηγούμενη έκδοση ειναι το ραδιόφωνο..οταν ακούω και μου κανουν κλήση κάποιες φορες αφού μιλήσω μετά τρώει κόλλημα σε σημειο που κάνει και επανεκινηση μολις ανοιγω ραδιο μετα απο κολλημα...εχει κανεις τετοιο προβλημα? Μπορει να ακουω και πολυ ωρα και να μην εχει θεμα..

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Άφησα επιτελούς το nexus s και πήρα εχθές το D605 :) Η μέρα με την νύχτα!

 

Το αγόρασα από εδω το οποίο ήταν από την ΤΙΜ, αλλά μικρο το κακό, γιατί καπάκια του πέρασα την Europe Open, από εδω και έφυγαν όλες οι βλακείες της ΤΙΜ.

 

Ξέχασα όμως οτι έχει βγει η Kit Kat για το κινητό, και θα δοκιμάσω σήμερα. Ρε παιδιά όμως μια ερώτηση, όλοι λένε οτι έχει 1 GB RAM , αλλά το cpuz λεει 800ΜΒ τελικά πόση RAM έχει; :lol:

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω δύο πράγματα;

 

Άφησα επιτελούς το nexus s και πήρα εχθές το D605 :) Η μέρα με την νύχτα!

Το αγόρασα από εδω το οποίο ήταν από την ΤΙΜ, αλλά μικρο το κακό, γιατί καπάκια του πέρασα την Europe Open, από εδω και έφυγαν όλες οι βλακείες της ΤΙΜ.

 

Υπήρχε κάποιο διακριτικό της ΤΙΜ πάνω στο κουτί;

 

Ξέχασα όμως οτι έχει βγει η Kit Kat για το κινητό, και θα δοκιμάσω σήμερα. Ρε παιδιά όμως μια ερώτηση, όλοι λένε οτι έχει 1 GB RAM , αλλά το cpuz λεει 800ΜΒ τελικά πόση RAM έχει; :lol:

 

Πώς γίνεται τώρα να περάσεις Kit Kat;

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα δεν έλεγε τίποτα, αλλά όταν ήρθε το κουτί απ'εξω είχε το λογότυπο της ΤΙΜ

 

Τώρα υποτίθεται οτι έχει βγει για το D605 η Κιτ Κατ, αλλά από wifi μου λεει ότι εχω την τελευταία ενημέρωση. Πρέπει να την βάλω μόνος;

Edited by enterprise_psi
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομα η ενημερωση για ΤΙΜ! και εγω σημερα το ξανακοιταξα! μπορεις να την βαλεις μονος σ αλλα θα βγεις εκτος εγγυησης! αν κανω λαθος διορθωστε με!
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ από e-shop. Δεν είναι branded (ευτυχώς). Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα στο κούμπωμα του καπακιού, όπως έχει αναφερθεί αλλού. Η οθόνη είναι πολύ καλή, άριστη η εμπειρία browsing, πολύ καλή και η αίσθηση της οθόνης αφής. Το GPS κλείδωσε σε 2-3 δευτερόλεπτα μόλις πλησίασα στην πόρτα της κουζίνας (το GLONASS υποστηρίζεται κανονικά). Το wifi αρκετά καλό, πιάνει ακόμη και στον πάνω όροφο. Η κάμερα βέβαια είναι πολύ μέτρια σε εσωτερικό χώρο με όχι καλό φωτισμό. Edited by gxb
Link to comment
Share on other sites

με 'γειες! οσον αφορα το τριξιμο δημιουργειται πολλες φορες με το ανοιξε κλεισε του καπακιου, οποτε αν δεν το πολυπειραξεις θα εισαι κομπλε! η καμερα σε σκοτεινους χωρους ειναι κακη οντως! τσεκαρε πολυ καλα και την λειτουργια του σηματος (τυχον παρεμβολες σε κλησεις ιδιαιτερα)! αν δεν εχεις ουτε και εκει θεμα τοτε εισαι 100% κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς αλλάζει ο screensaver; Έχω βάλει μια φώτο ως screensaver (για τεστ) και δεν μπορώ να την αλλάξω με τίποτε ... Edited by gxb
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομα η ενημερωση για ΤΙΜ! και εγω σημερα το ξανακοιταξα! μπορεις να την βαλεις μονος σ αλλα θα βγεις εκτος εγγυησης! αν κανω λαθος διορθωστε με!

 

Μα αφού δεν είναι πια ΤΙΜ, έβαλα την europe open ρομ.

Δηλαδή τώρα λέει στην έκδοση λογισμικού D60510a-222-01

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού δεν είναι πια ΤΙΜ, έβαλα την europe open ρομ.

Δηλαδή τώρα λέει στην έκδοση λογισμικού D60510a-222-01

 

και μετα μπορει να ροοταρεις και μετα να βαλεις την ρομ απο xda που ειναι ιδια με την stock 4,4 χωρις αχρηστες εφαρμογεs google.lg :D

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το αφήσω κάνα 6μηνο χωρίς ρουτ, γιατί ψιλοβαρεθηκα με την όλη ιστορία και ερχόμενος απο nexus s, που του είχα αλλάξει τα φώτα, δηλαδή δεν θα έχει ΟΤΑ για μένα; Edited by enterprise_psi
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν θα έχει ΟΤΑ για μένα;

Αν εχεις διαφορετικη ρομ απο το region του κινητου δεν μπορεις να παρεις ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ένα είναι το region Και λέγεται Ευρώπη. Απο άποψη hardware το unbranded και το ΤΙΜ είναι ακριβώς τα ίδια, απλά το ένα εχει την ρομ που έχω τώρα, και το άλλο την ρομ που πείραξε η ΤΙΜ. Αν κατάλαβα καλά έτσι; :)

 

Λογικά η κιτ κατ θα είναι έτοιμη πρώτα για τα Unbranded και μετά για τα custom TIM και τέτοια. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν την κατεβάζει για μένα.

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Αφού ένα είναι το region Και λέγεται Ευρώπη. Απο άποψη hardware το unbranded και το ΤΙΜ είναι ακριβώς τα ίδια, απλά το ένα εχει την ρομ που έχω τώρα, και το άλλο την ρομ που πείραξε η ΤΙΜ. Αν κατάλαβα καλά έτσι; :)

 

Λογικά η κιτ κατ θα είναι έτοιμη πρώτα για τα Unbranded και μετά για τα custom TIM και τέτοια. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν την κατεβάζει για μένα.

 

 

Γιατί πρέπει να διαθέσει η ΤΙΜ την δική της branded kitkat και αυτό καθυστερεί....

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα περιμενα καθολου ροοτ και μετα την ρομ με 4,4 κικατ ιδια με την official without bloatware....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να διαθέσει η ΤΙΜ την δική της branded kitkat και αυτό καθυστερεί....

 

μα δεν είναι πια ΤΙΜ λέμε, αφού έβαλα την ρομ την ανοιχτή της Ευρώπης!!!

 

εγω δεν θα περιμενα καθολου ροοτ και μετα την ρομ με 4,4 κικατ ιδια με την official without bloatware....

 

Αυτο θα κάνω μάλλον.

 

Άσχετο, αν βάλω την 10 GRC/GREECE V10A LGD605 968.26 MiB 155 απο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 λες να στρώσει και να αρχίσει το ΟΤΑ ;

Edited by enterprise_psi
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

μα δεν είναι πια ΤΙΜ λέμε, αφού έβαλα την ρομ την ανοιχτή της Ευρώπης!!!

 

 

 

Αυτο θα κάνω μάλλον.

 

Άσχετο, αν βάλω την 10 GRC/GREECE V10A LGD605 968.26 MiB 155 απο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 λες να στρώσει και να αρχίσει το ΟΤΑ ;

 

root και μετα βαλε ---->ROM][D605] [KitKat 4.4.2] Stock ROMs for LG L9 II

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αν βάλω την 10 GRC/GREECE V10A LGD605 968.26 MiB 155 απο http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=37 λες να στρώσει και να αρχίσει το ΟΤΑ ;

 

Το παραπάνω link έχει δύο version. Το 11 GRC/GREECE ... κλπ φαίνεται να είναι μεταγενέστερο. Μήπως πρόκειται για το version

της 4.4;

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω link έχει δύο version. Το 11 GRC/GREECE ... κλπ φαίνεται να είναι μεταγενέστερο. Μήπως πρόκειται για το version

της 4.4;

 

ναι ειναι η official αλλα εγω θα ελεγα να βαλεις αυτη που προτεινα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που λες tolios32 , είναι χωρίς LG blotware ? Ευχαριστώ πολύ πάντως :)

 

εδιτ

 

εγω δεν θα περιμενα καθολου ροοτ και μετα την ρομ με 4,4 κικατ ιδια με την official without bloatware....

 

έχεις απαντήσει ήδη, ευχαριστώ πολύ!

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς αλλάζει ο screensaver; Έχω βάλει μια φώτο ως screensaver (για τεστ) και δεν μπορώ να την αλλάξω με τίποτε ...

 

Μήπως ξέρει κάποιος την απάντηση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις screensaver πως το έβαλες; έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις για το κινητό μας. Μήπως εννοείς το daydream ή το φοντο κλειδώματος;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...