Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν χρησιμοποιεις τα data βαλε σε 2g και θα δουλευει μια χαρα το σημα και θα σου κραταει και περισσοτερο η μπαταρια :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγόρασα και εγώ το κινητό από e-shop και ενώ λειτουργούσα τη συσκευή έχοντας τη στο φορτιστή(stock) τα πλήκτρα αφής σταμάτησαν να πατάνε καλά. Χρειάζονταν πολλή πίεση. Πιάνοντας το φορτιστή είδα ότι ήταν υπερβολικά ζεστός και μύριζε καμένο στην υποδοχή για το USB. Το θέμα είναι ότι παρατήρησα κάτι αχνές πλαγιές γραμμές κατά μήκος της οθόνης(όχι αυτές του εξωτερικού γυαλιού της οθόνης που φαίνονται στον ήλιο, αυτές οι γραμμές που λέω φαίνονται καλύτερα σε λευκό background και μοιάζουν σαν να είναι μέσα στην οθόνη) και μερικές φορές οθονη δεν αντιδρά καλά στην αφή. Άμα την κλείσω και την ξανά ανοίξω(όχι reboot) όμως λειτουργεί κανονικά, αυτό το κάνει μια δυο φορές την ημέρα. Οι γραμμές τώρα στην οθόνη είναι φυσιολογικές ? Η προθεσμία για DOA δεν έχει λήξει ακόμα, λέτε να ζητήσω αντικατάσταση?? Ευχαριστώ. Edited by MrWho
Link to comment
Share on other sites

Να το πας αμέσως πίσω για το Doa... Μόνο και μόνο οι γραμμές στην οθόνη είναι λόγος να το γυρίσεις
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κι εγω χθες απο e-shop, εχει ευρωπα'ι'κη εγγυηση και οδηγιες χρησης

στα πολωνεζικα.... μου εδωσε και την καινουργια ενημερωση κι ολα μια χαρα ως την ωρα. :)

 

ΥΓ. γενικες εντυπωσεις.... ομορφο, μεγαλη φωτεινη πεντακαθαρη οθονη

ωραια χρωματα πολυ καλη αναλυση, καλες φωτο και βιντεο για την κατηγορια του....

πολυ καλη εικονα στο skype με δυνατο ηχο.

τα ακουστικα της συσκευασιας οχι και τοσο καλα, κι επισης δεν μου πολυ αρεσε

ο ηχος κατα της διαρκεια των κλεισεων... περιμενα ποιο δυνατο μεγαφωνακι.

παντως σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ωραιο το κινητο βαση των χαρακτηριστικων του

και την κατηγορια τιμης του. Πρωτεινετε για αγορα.

Edited by giorgosfm
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι γραμμές φαίνονται μόνο υπό κάποια γωνία και είναι αρκετά εμφανές σε γκρι ή άσπρο background. Αυτό που θέλω να πω είναι μήπως είναι γραμμές από το backlight(η κάτι τετοιο) και δεν είναι όντος πρόβλημα της συσκευής. Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει ότι δεν υπάρχουν κανενός είδους διαγώνιες γραμμές στην οθόνη της συσκευής(να τονίσω ότι δεν εννοώ τις γραμμές που φαίνονται όταν το βάλεις κάτω από τον ήλιο οι οποίες είναι κάθετες). Ευχαριστώ. Edited by MrWho
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι γραμμές φαίνονται μόνο υπό κάποια γωνία και είναι αρκετά εμφανές σε γκρι ή άσπρο background. Αυτό που θέλω να πω είναι μήπως είναι γραμμές από το backlight(η κάτι τετοιο) και δεν είναι όντος πρόβλημα της συσκευής. Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει ότι δεν υπάρχουν κανενός είδους διαγώνιες γραμμές στην οθόνη της συσκευής(να τονίσω ότι δεν εννοώ τις γραμμές που φαίνονται όταν το βάλεις κάτω από τον ήλιο οι οποίες είναι κάθετες). Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου δεν φαίνονται γραμμές! Νομίζω πρέπει να το επιστρέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι γραμμές φαίνονται μόνο υπό κάποια γωνία και είναι αρκετά εμφανές σε γκρι ή άσπρο background. Αυτό που θέλω να πω είναι μήπως είναι γραμμές από το backlight(η κάτι τετοιο) και δεν είναι όντος πρόβλημα της συσκευής. Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει ότι δεν υπάρχουν κανενός είδους διαγώνιες γραμμές στην οθόνη της συσκευής(να τονίσω ότι δεν εννοώ τις γραμμές που φαίνονται όταν το βάλεις κάτω από τον ήλιο οι οποίες είναι κάθετες). Ευχαριστώ.

Συμφωνώ ότι πρέπει να το επιστρέψεις άμεσα... Μην περιμένες να περάσει το DOA, γιατί θα έχεις τραβήγματα...

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω ρε παιδια αλλα το θεμα ειναι οτι οι γραμμες φαινονται λιγο δυσκολα, ο πατερας μου για παραδειγμα δεν τις βλεπει αν και το εχουμε επιβεβαιώσει τρια αλλα ατομα και φοβαμαι μηπως μου επιστρεψουν το κινητο αν το θεωρησουν μη προβληματικο. Επισης αυτο που κολαει μερικες φορες η οθονη και πρεπει να την κλειδωσω και να την ξεκλειδωσω για να δουλεψει καλα το κανει τυχαια και ισως να μην εμφανιστει το προβλημα οταν το δοκιμασουν αυτοι. Πιθανον ειναι προβλημα που δημιουργησε ο φορτιστης ο οποιος "καηκε" οσο το φορτιζα. Λετε να μου το αντικαταστήσουν;
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που βλεπεις γραμες και υπαρχουν κατα 99.9% στο service θα τις δουν.

οσο αφορα τον φορτιστη δεν αναφερεις τιποτα , εσυ μονο το προβλημα της οθονης θα πεις.

Λογικα θα γινει αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

καμερα δηλ ειναι καλη σε σχεση με Moto G κλπ της κατηγοριας? Τι ανδροιδ εχει παρει?

Γενικα το συστεινετε για αρχαριο σε ανδροιδ?

 

διαβασα εχει παρει 4.4 σουπερ!

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

καμερα δηλ ειναι καλη σε σχεση με Moto G κλπ της κατηγοριας? Τι ανδροιδ εχει παρει?

Γενικα το συστεινετε για αρχαριο σε ανδροιδ?

 

διαβασα εχει παρει 4.4 σουπερ!

Αρχάριος σε android εδώ. Προσωπικά το συστήνω ανεπιφύλακτα... Χωρίς απολύτως καμία δεύτερη σκέψη. Για τα λεφτά του εμένα με έχει καλύψει πλήρως... Όχι σαν της κοπέλας μου το Galaxy S Duos που κολλάει παντου και πάντα...:P

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη KINGSTON SDC10/32GB πρεπει να την φορμαρω? γιατι δεν με αφηνει να κανω αντιγραφη απο την εσωτερικη στην sd?
Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη KINGSTON SDC10/32GB πρεπει να την φορμαρω? γιατι δεν με αφηνει να κανω αντιγραφη απο την εσωτερικη στην sd?

 

Καλό είναι να τη φορμάρεις αλλά όχι απαραίτητο.

 

Προφανώς είσαι σε kitkat χωρίς root. Αν ναι, αυτό είναι περιορισμός του android (δεν έχουν πρόσβαση στη κάρτα "άλλοι" file managers). Δοκίμασε τη "Διαχείρηση αρχείων" που έρχεται με τη stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να τη φορμάρεις αλλά όχι απαραίτητο.

 

Προφανώς είσαι σε kitkat χωρίς root. Αν ναι, αυτό είναι περιορισμός του android (δεν έχουν πρόσβαση στη κάρτα "άλλοι" file managers). Δοκίμασε τη "Διαχείρηση αρχείων" που έρχεται με τη stock rom.

 

οντως εχεις ενα δικιο.thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τις εφαρμογες και τις φωτογραφιες.

Οι εφαρμογες δεν εμφανιζονται και οι φωτογραφιες μου βγαζει οτι εχουν καταστραφει..Υπαρχει τροπος να τις επαναφερω;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τις εφαρμογες και τις φωτογραφιες.

Οι εφαρμογες δεν εμφανιζονται και οι φωτογραφιες μου βγαζει οτι εχουν καταστραφει..Υπαρχει τροπος να τις επαναφερω;

 

καποια στιγμη μου εβγαλε κενη οθονη εκει που ειναι οι εφαρομογες το εχω γυρισει σε αρτ εγω βγαλε την μπαταρια για δεκα λεπτα και την sd και την σιμ μετα βαλτα ξανα και δες αν δουλευει αν οχι κανει ρεσταρτ.το εχεις και εσυ σε αρτ?

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη μου εβγαλε κενη οθονη εκει που ειναι οι εφαρομογες το εχω γυρισει σε αρτ εγω βγαλε την μπαταρια για δεκα λεπτα και την sd και την σιμ μετα βαλτα ξανα και δες αν δουλευει αν οχι κανει ρεσταρτ.το εχεις και εσυ σε αρτ?

 

Τι εννοεις αρτ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα της συσκευης. Το θεμα με την ελειψη notification led ειναι μεγαλο μειον; Μηπως χρησιμοποιειτε αλλη εφαρμογη για ειδοποησεις;
Link to comment
Share on other sites

Δε

Η απόκριση της αφής δεν είναι κι ότι καλύτερό.

.

Συμφωνω, ισως ειναι θεμα συνηθειας αλλα και εμενα μου φαινεται κακη...

Link to comment
Share on other sites

την διαχειρηση μνημης οχι dvlink αλλα αρτ .πως διορθωθηκε εσενα?

Μετα απο βδομάδες σε art το γύρισα σε dalvik . Δεν πήγαινε πολύ εύρυθμα με art... Ειδικά οταν ήθελα να καλέσω είχε αρκετό lag..

Link to comment
Share on other sites

εμενα μονο εχει εμφανιση κενη οθονη απο εφαρμογες ,και αφου εβγαζα την μπαταρια μετα ολα οκ ειμαι σε αρτ.η κενη οθονη στις εφαρμογες βγαινει σπανια.αυτο ειναι το μονο bug που βγαινει σε εμενα στο αρτ.κατα αλλα η μπαταρια κρατα περισσοτερο και η διαχειρηση μνημης ειναι γρηγορη
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή που να δουλεύει για τις ειδοποιήσεις ξέρετε; Έβαλα το noled αλλά δούλεψε μια φορά και μετά τέλος.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλη απο e-shop δεν το παρελαβα ομως ακομα,

επικοινωνησα με το καταστημα και μου ειπαν δεν ξερουν

αν ειναι παραεισαγωγης.... ειπαν να επικοινωνησω παλι

με το τμημα του service για να μου πουν αυριο.

ηθελα να ρωτησω πριν το παραλαβω πως μπορω να δω αν ειναι

ελληνικης αντιπροσωπιας, γραφει μηπως χωρα προελευσης

εξω στο κουτι? υπαρχει μηπως κανενας αλλος τροπος?

τελικα περνουν αναβαθμιση οσοι το εχετε παρει απο το e-shop?

 

Εγω το πηρα απι εκει κ μια χαρα αναβαθμιστηκε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...