Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε LG μας τρέλανες :lol: παιδιά όσοι προχωρήσατε στο update δώστε μερικές πληροφορίες. Να κάνω wipes και factory reset πρώτα? Πείτε μας λίγο πως το κάνατε εσείς και τι βλέπετε γιατί δυστάζω να προχωρήσω έτσι απλά (μη τρέχουμε να ξαναγυρίσουμε σε 4.1 μετά).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω κι εγώ (Έλεος, 581.63ΜΒ!).

Ελπίζω να έχουν διορθώσει το πρόβλημα με την ανάκτηση κλήσης που είχε μπει σε αναμονή.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε LG μας τρέλανες :lol: παιδιά όσοι προχωρήσατε στο update δώστε μερικές πληροφορίες. Να κάνω wipes και factory reset πρώτα? Πείτε μας λίγο πως το κάνατε εσείς και τι βλέπετε γιατί δυστάζω να προχωρήσω έτσι απλά (μη τρέχουμε να ξαναγυρίσουμε σε 4.1 μετά).

 

Διαβασε πεντε φορες το εγραψα πριν απο μια σελιδα......:)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ μέσω wifi, όχι με το pc suite.

Θα ενημερώσω αργότερα για το πώς πήγε, προβλήματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πεντε φορες το εγραψα πριν απο μια σελιδα......:)

 

Η συζήτηση που γίνεται στη προηγούμενη σελίδα αφορά τη ROM από xda. Εγώ δε ρώτησα για flashing αυτής της ROM αλλά για το τρόπο που περάσατε το official update και συγκεκριμένα για τα wipes.Το έχεις απαντήσει αυτό και μάλιστα 5 φορές?

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα την εγκατασταση με wifi.θελει αρκετη ωρα.Προβλημα δεν ειδα μεχρι τωρα ουτε και θεαματικες αλλαγες πλην knock on.Μονη διαφορα η ραμ δεν εχει υπερβει τα 590 μβ ενώ πριν εφτανε ta 670.

 

edit.wipe δεν εκανα

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που γίνεται στη προηγούμενη σελίδα αφορά τη ROM από xda. Εγώ δε ρώτησα για flashing αυτής της ROM αλλά για το τρόπο που περάσατε το official update και συγκεκριμένα για τα wipes.Το έχεις απαντήσει αυτό και μάλιστα 5 φορές?

 

Φιλε μου αν εβλεπες γενικα ολα τα σχολια της σελιδας 88 αλλα θα τα ξαναπω εγω εκανα αρχικα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα αναβαθμιση και μετα ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων....γενικα εγω ετσι το εκανα για να μην κολανε εφαρμογες και αλλα ....μια χαρα ολα η αλλιως κανε μονο στο τελος.Παραπονο δικο μου η τοποθεσια πρεπει να ρυθμιζεται ...γενικα με τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Άρα το

Διαβασε πεντε φορες το εγραψα πριν απο μια σελιδα......:)

 

Αφορά αυτό

 

Οθονη Κλειδωματος Μπορεις να βαλεις οτι Widget θες εγω εβαλα καιρο Android weather πολυ καλυτερο απο το στοκ που δεν βρισκει τον Βολο....:D μετα την αναβαθμιση καντε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και που ειναι το Knock on?οε?

 

Το οποίο θεωρείς ότι απαντά στην ερώτησή μου (5 φορές μάλιστα) περί wipes και εμπειρίας με τη νέα ROM και είναι γραμμένο σε άλλη σελίδα από αυτή που με παρέπεμψες. Μάλιστα... καλύτερα θα ήταν αν δε καταλαβαίνεις τι σε ρωτάνε μην απαντάς καν και να αφήνεις τις εξυπνάδες :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανε καμια ωρα να ολοκληρωθει το update, αλλα ειναι σαφως πιο γρηγορο και ομαλο με kitkat. Και πιο ομορφο σε καποια σημεια. Για οσους ρωτατε, αν δεν εχετε πειραξει το τηλεφωνο (bootloaders, custom roms κλπ), και σας ερθει το update, απλα πατηστε αναβαθμιση και θα τα κανει ολα μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση αλλα επειδη ειμαι ασχετη εχω μια μικρη απορια... Εαν κανω την αναβαθμιση θα διαγραφουν οι εφαρμογες και παιχνιδια (πχ εχω το game Pou lvl 70 θα το χασω;) Αυτα... Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση αλλα επειδη ειμαι ασχετη εχω μια μικρη απορια... Εαν κανω την αναβαθμιση θα διαγραφουν οι εφαρμογες και παιχνιδια (πχ εχω το game Pou lvl 70 θα το χασω;) Αυτα... Ευχαριστω!

 

Οχι, δε χανεις τιποτα, ολα θα ειναι στη θεση τους μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Άρα το

 

 

Αφορά αυτό

 

 

 

Το οποίο θεωρείς ότι απαντά στην ερώτησή μου (5 φορές μάλιστα) περί wipes και εμπειρίας με τη νέα ROM και είναι γραμμένο σε άλλη σελίδα από αυτή που με παρέπεμψες. Μάλιστα... καλύτερα θα ήταν αν δε καταλαβαίνεις τι σε ρωτάνε μην απαντάς καν και να αφήνεις τις εξυπνάδες :)

 

Φιλε μου εγω το ειπα και στις δυο σελιδες αν προσεχεις δες τα δικα μου σχολια αφορουν και την ρομ την official και αλλη ρομ official που λεει στο xda.οσο για εξυπναδες μαλλον εσυ ψαχνεις να βρεις ...δεν το συνεχιζω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανε καμια ωρα να ολοκληρωθει το update, αλλα ειναι σαφως πιο γρηγορο και ομαλο με kitkat. Και πιο ομορφο σε καποια σημεια. Για οσους ρωτατε, αν δεν εχετε πειραξει το τηλεφωνο (bootloaders, custom roms κλπ), και σας ερθει το update, απλα πατηστε αναβαθμιση και θα τα κανει ολα μονο του.

 

Το εκανα αλλα μου εβγαλε err: 0x13e και δεν προχωρησε η αναβαθμιση. Το μονο που εχω πειραξει απο το κινητο ειναι το root που του εχω κανει. Να δοκιμασω και μεσω LG PC SUITE ή λογω root πρεπει να χρησιμοποιησω αλλο τροπο;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταφέρει να κάνετε όλοι απροβλημάτιστα root μετά την αναβάθμιση;

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα μου εβγαλε err: 0x13e και δεν προχωρησε η αναβαθμιση. Το μονο που εχω πειραξει απο το κινητο ειναι το root που του εχω κανει. Να δοκιμασω και μεσω LG PC SUITE ή λογω root πρεπει να χρησιμοποιησω αλλο τροπο;

 

Και το δικο μου ρουταρισμενο το ειχα και εγινε κανονικα μεσω ΟΤΑ. Πριν ξεκινησω φροντισα να επαναφερω ο,τι εφαρμογες ειχα σβησει ή ειχα αντικαταστησει και δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα επιτυχημένο update σε kitkat και από εμένα (άνευ root). Πριν την αναβάθμιση ήταν λίγο δυσκίνητο, τώρα πετάει. Η αναβάθμιση έγινε μέσω LG suite (usb). Πήρε σχεδόν μια ώρα.

Μία ερώτηση σε όσους το έχετε ήδη: το Knock on για κλείδωμα είναι οκ. Για ξεκλείδωμα όμως σχεδόν "βαράω" την οθόνη για να δουλέψει. Έτσι είναι το κανονικό, ρυθμίζεται από κάπου ή θα μείνω με το φόβο ότι θα σπάσω την οθόνη; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ απο τις 6.00 να κατέβει η αναβάθμιση... πρεπει να έχουν καεί οι servers της lg. Δεν έχουν και την απαραίτητη εμπειρία από αναβαθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ απο τις 6.00 να κατέβει η αναβάθμιση... πρεπει να έχουν καεί οι servers της lg. Δεν έχουν και την απαραίτητη εμπειρία από αναβαθμίσεις...

 

Πόσο δίκιο έχεις.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις, wifi δίκτυα, walpapper, ξυπνητήρια κτλ κτλ έχουν μείνει όλα στην θέση τους?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τώρα πρέπει να περιμένουμε νεότερη αναβάθμιση του Cydia ώστε να κάνουμε root. Εξάλλου δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις προγραμματιστή για ενεργοποίηση- απενεργοποίηση USB debug κάτι που ήταν απαραίτητο για root. Edited by jowhn

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τώρα πρέπει να περιμένουμε νεότερη αναβάθμιση του Cydia ώστε να κάνουμε root. Εξάλλου δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις προγραμματιστή για ενεργοποίηση- απενεργοποίηση USB debug κάτι που ήταν απαραίτητο για root. Τον φακό γιατί τον αφαίρεσαν; Ήταν αρκετά χρήσιμος.

 

Για δοκιμασε κατι.....;)

Πηγαινε στις πληροφοριες του τηλεφωνου (εκει που λεει για την εκδοση android , αριθμος λογισμικου κ.τ.λ )

Λιγο πιο κατω απο την "εκδοση κερνελ" εχει το "αριθμος εκδοσης" η' καπως ετσι (ειναι ενας μεγαλος αριθμος)...

Χτυπα πανω στον αριθμο καμια 10αρια φορες....Θα σου βγαλει πισω στο μενου το "Επιλογη για προγραμματιστες"

Δυστηχως σημερα που ηρθε η Κιτ-Κατ....εγω εδωσα το κινητο για ανταλλαγη :mad: .....Γιαυτο δεν θυμαμαι ακριβως πως το γραφει στο Lg το αντιστοιχο.....

Παντως ειναι η ιδια διαδικασια οπως οταν πατας πανω στην "εκδοση android " και σου βγαζει τα γραφικα της καθε εκδοσης (καραμελιτσες για την J.B κ.τ.λ )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...