Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις root και custom recovery δεν μπορεις να φλασαρεις custom roms.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικά με το app που υπάρχει ήδη μέσα στη συσκευή, το QuickTranslator, ξέρει κανείς να με διαφωτίσει πως γίνεται να εισάγουμε λεξικά;

 

Μου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσω 1 μόνο δωρεάν μέσω ενός άλλου app, του DioDict, και για ότι άλλο λεξικό θέλω ζητάει πληρωμή. Εγώ θέλω, εφ'όσον είναι εφικτό, να μπορώ με την χρήση της κάμερας να μεταφράζω κείμενο και μάλιστα offline.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root δεν γίνεται.

 

Λόγοι που περνάς custom ROM είναι:

  • Ταχύτητα.
  • Καλύτερη διαχείριση και περισσότερη μνήμη.
  • Η stock ROM έχει κάτι που σου την "σπάει" (π.χ. ανοίγει εύκολα το κινητό αν το έχεις στη τσέπη).
  • Η custom ROM έχει κάτι που θέλεις και αυτό το κάτι δεν μπαίνει/υποστηρίζεται στη stock.
  • Παραμετροποίηση.
  • Ομορφότερο UI. Αυτό είναι υποκειμενικό, αλλά σίγουρα στη custom μπορείς να αλλάξεις όλο το UI (υποστηρίζει θέματα).
  • Άλλοι λόγοι... που δεν μπορώ να θυμηθώ.

 

δεν βρισκω σοβαρο λογο να κανω ροοτ κ να αλλαξω Rom..ασε που απο οτι διαβασα χανεις την εγγυηση κ οταν κανεις ρεσετ δεν επανερχετε το κινητο στην ιδια κατασταση με πριν..ο μονος λογος που θα αλλαζα Rom ειναι η ταχυτητα αλλα δεν με ενοχλει τοσο γιατι εχω λιγες εφαρμογες και δουλευω το cleanmaster k auto memory manager που κανουν καλη δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Εχω παρατηρήσει ότι μόλις ακουω ραδιοφωνο και με καλεσουνε μιλαω κανονικα handsfree αλλα μετά απο κάποια δευτερολεπτα δεν με ακουνε.πρεπει να το βγαλω το handsfree.εγω τους ακουω.ενω χωρις να παιζει ραδιο δεν εχω προβλημα στις ομιλιες με handsfree.μπορω και μιλαω αρκετη ώρα.το έχει συναντησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Εχω παρατηρήσει ότι μόλις ακουω ραδιοφωνο και με καλεσουνε μιλαω κανονικα handsfree αλλα μετά απο κάποια δευτερολεπτα δεν με ακουνε.πρεπει να το βγαλω το handsfree.εγω τους ακουω.ενω χωρις να παιζει ραδιο δεν εχω προβλημα στις ομιλιες με handsfree.μπορω και μιλαω αρκετη ώρα.το έχει συναντησει κανεις?

 

Αυτό συγκαταλέγεται στους άλλους λόγους που μπορεί να θέλει κάποιος να "πάει" σε άλλη ROM.

@bibaras, δεν χρησιμοποιώ handsfree και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συγκαταλέγεται στους άλλους λόγους που μπορεί να θέλει κάποιος να "πάει" σε άλλη ROM.

@bibaras, δεν χρησιμοποιώ handsfree και δεν γνωρίζω.

 

προς το παρον δεν μου χρειαζετε..στο μελλον μπορει να το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες για επαγγελματικό. Έχω πάρει ξανά LG και ήξερα ότι είναι πολύ καλό. Τώρα περιμένω την 4.4. Ξέρει κανείς αν υπάρχει θήκη με ενεργό καπάκι σαν του galaxy;
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αυτην http://www.ebay.com/itm/281287300239

 

Ευχαριστώ. Δείχνει ωραία και είναι φθηνή. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σημα που χανεται εχω την εντυπωση οτι ειναι το εξης:

στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΤETHERING & ΔΙΚΤΥΑ -> ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ -> ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ , ειναι επιλεγμενη η λειτουργια "Αυτοματο GSM/WCDMA"

οποτε, οταν ειναι αδυναμο το WCDMA (3G δηλαδη) γι'αυτο και οι λιγες μπαρες στο σημα, γυρναει αυτοματα σε GSM (2G δηλαδη) γι'αυτο και προκυπτουν οι πολλες μπαρες

 

Αν επιλεξεις "Μονο GSM", θα εισαι παντα με φουλ μπαρες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..καλησπερα..εγινα και εγω κατοχος του lg l9 II και παραλληλα εκανα και τις αγορες θηκηκαι δευτερηθηκηκαι..μεμβρανες.....:D Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σημα που χανεται εχω την εντυπωση οτι ειναι το εξης:

στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΤETHERING & ΔΙΚΤΥΑ -> ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ -> ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ , ειναι επιλεγμενη η λειτουργια "Αυτοματο GSM/WCDMA"

οποτε, οταν ειναι αδυναμο το WCDMA (3G δηλαδη) γι'αυτο και οι λιγες μπαρες στο σημα, γυρναει αυτοματα σε GSM (2G δηλαδη) γι'αυτο και προκυπτουν οι πολλες μπαρες

 

Αν επιλεξεις "Μονο GSM", θα εισαι παντα με φουλ μπαρες...

 

ενω μου εφτιαξε το σημα εχω προβλημα με την μπαταρια εκει που εχω 35% μ πεφτει 28 χωρις χρηση..εκανα ρεσετ τιποτα..τι αλλο να κανω;;

Edited by leftssg3
Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειχα παθει και εγω ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι το ποσοστο της μπαταριας μπορει να μην πεφτει ομαλα δηλαδη ανα 1% αλλα ακομα και ανα 5%.. οσο για το σημα επειδη και σε εμενα το εχανε και αργουσε να το ξαναβρει μου ειπανε να αλλαξω sim. αλλαξα sim και ειναι καπως καλυτερα δηλαδη εβαλα την νεοτερη τεχνολογικα sim. ισως ολα αυτα τα θεματακια που εχει ο καθενας μας διορθωθουν με καποια αναβαθμιση :) μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογη και το κανει αυτο με την μπαταρια? Edited by FFdrake
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω ενα θεμα με το κινητο...παρατηρησα οτι απο μια συγκεκριμενη επαφη δεν μου ερχονται πολλες φορες τα μηνυματα...και ενω του δειχνει οτι εχει παραδοθει το μηνυμα....δεν ξερω αν συμβαινει και με αλλες επαφες αυτο,λογικα μπορει και να συμβαινει...παντως αυτος ο φιλος αλλαξε συσκευη και παλι τα ιδια....σκεφτηκα μηπως γινεται αυτο επειδη χανεται στιγμιαια το σημα του κινητου...τι μπορω να κανω?ειναι μεγαλο προβλημα και το εχω απο την αρχη που το πηρα το κινητο αλλα τοτε νομιζαμε οτι φταει το κινητο του φιλου λογω παλαιοτητας αλλα παλι τα ιδια....τα φωτα σας παρακαλω (το εχω παντα στο 'μονο GSM')

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω ενα θεμα με το κινητο...παρατηρησα οτι απο μια συγκεκριμενη επαφη δεν μου ερχονται πολλες φορες τα μηνυματα...και ενω του δειχνει οτι εχει παραδοθει το μηνυμα....δεν ξερω αν συμβαινει και με αλλες επαφες αυτο,λογικα μπορει και να συμβαινει...παντως αυτος ο φιλος αλλαξε συσκευη και παλι τα ιδια....σκεφτηκα μηπως γινεται αυτο επειδη χανεται στιγμιαια το σημα του κινητου...τι μπορω να κανω?ειναι μεγαλο προβλημα και το εχω απο την αρχη που το πηρα το κινητο αλλα τοτε νομιζαμε οτι φταει το κινητο του φιλου λογω παλαιοτητας αλλα παλι τα ιδια....τα φωτα σας παρακαλω (το εχω παντα στο 'μονο GSM')

 

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και όχι με μόνο μια επαφή.έχει κανείς ιδέα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι;επίσης όταν ακούω ράδιο κλείνει μόνο του.απ'ότι είδα έχει συμβεί και σε άλλο άτομο.τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πριν αν θες πηγαινε σε εναν γερμανο η κοσμοτε και πες να σου αλλαξουν sim σε περιπτωση που η δικια σου ειναι παλια.. να σου βαλουν δηλαδη μια καινουρια. επειδη και εγω το ειχα αυτο το θεμα με το σημα αλλαξα sim και ειναι καπως καλυτερα μπορω να πω
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πριν αν θες πηγαινε σε εναν γερμανο η κοσμοτε και πες να σου αλλαξουν sim σε περιπτωση που η δικια σου ειναι παλια.. να σου βαλουν δηλαδη μια καινουρια. επειδη και εγω το ειχα αυτο το θεμα με το σημα αλλαξα sim και ειναι καπως καλυτερα μπορω να πω

 

μπορει να παιζει και αυτο γιατι εχω σιμ παλια..παντως σε μερη που εχει φουλ δεν χανετε μονο σε περιοχες που ποιανει λιγο 2 γραμμες..

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πριν αν θες πηγαινε σε εναν γερμανο η κοσμοτε και πες να σου αλλαξουν sim σε περιπτωση που η δικια σου ειναι παλια.. να σου βαλουν δηλαδη μια καινουρια. επειδη και εγω το ειχα αυτο το θεμα με το σημα αλλαξα sim και ειναι καπως καλυτερα μπορω να πω

 

μπορει να παιζει και αυτο γιατι εχω σιμ παλια..παντως σε μερη που εχει φουλ δεν χανετε μονο σε περιοχες που ποιανει λιγο 2 γραμμες..

τι να πω ρε παιδια να το δοκιμασω...παντως μεχρι και τον νοεμβρη, που ειχα το neo V, δεν μου ειχε εμφανισει τετοιο προβλημα...τωρα ξαφνικα? ειναι λιγο παραξενο αυτο...

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

ενα φιλαρακι ηθελε να βαλει την camera apk απο το g2 μου. Του εστειλα το apk μου αλλα το μονο που καταφερε ειναι να μην εχει καθολου camera apk στο κινητο του και να βολευεται με apk που κατεβασε απο το store. ξερετε εαν μπορει να βαλει τοθ g2 ή τη δικη του και πως;
Link to comment
Share on other sites

ενα φιλαρακι ηθελε να βαλει την camera apk απο το g2 μου. Του εστειλα το apk μου αλλα το μονο που καταφερε ειναι να μην εχει καθολου camera apk στο κινητο του και να βολευεται με apk που κατεβασε απο το store. ξερετε εαν μπορει να βαλει τοθ g2 ή τη δικη του και πως;

 

Εξαρτάτε πώς "κατάφερε" να εγκαταστήσει το LGCameraApp.apk από το G2.

Η κάμερα από το G2 δεν δουλεύει στο κινητό μας.

Αν έχει κάνει root το κινητό

Επαναφορά των original CameraApp3b.apk KAI CameraApp3b.odex στο /system/app folder.

Αν δεν τα έχει μπορώ να τα ανεβάσω κάπου.

 

Αν ΔΕΝ έχει κάνει root το κινητό

Μάλλον έκανε εγκατάσταση τη κάμερα του G2 και απλά αυτή δεν δουλεύει στο κινητό μας.

Πάει Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - "Η λήψη ολοκληρώθηκε". Βρίσκει τη κάμερα και πατάει "Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...