Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθαν δύο θήκες.

 

Αυτή η οποία είναι εξαιρετική

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=321285393622

 

και αυτή η οποία είναι απαίσια

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221343506666

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν δύο θήκες.

 

Αυτή η οποία είναι εξαιρετική

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=321285393622

 

και αυτή η οποία είναι απαίσια

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221343506666

Την δευτερη σε τι χρωμα την πηρες? Εγω την εχω παρει σε γαλαζιο αλλα ακομα να ερθει ? Ποσο καιρο σου κανε ?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ , είμαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα μείνει στο android 2,3 με το ray που είχα μια απορία,παρατήρησα οτι το τηλ και χωρίς root σε αφήνει να μεταφέρεις καποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το έκανα και άρχισε να μην βλέπει την κάρτα σε τυχαίες στιγμες (scandisk ultra c10), έχει παρατηρήσει και αλλος το ίδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερη σε τι χρωμα την πηρες? Εγω την εχω παρει σε γαλαζιο αλλα ακομα να ερθει ? Ποσο καιρο σου κανε ?

 

Σε μαύρο την πήρα. Σχεδόν ένα μήνα έκαναν να έρθουν. Η συγκεκριμένη όμως δε μου άρεσε καθόλου. Δεν εφαρμόζει καλά, είναι πολύ χαλαρή.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ , είμαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα μείνει στο android 2,3 με το ray που είχα μια απορία,παρατήρησα οτι το τηλ και χωρίς root σε αφήνει να μεταφέρεις καποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το έκανα και άρχισε να μην βλέπει την κάρτα σε τυχαίες στιγμες (scandisk ultra c10), έχει παρατηρήσει και αλλος το ίδιο προβλημα;

 

Νομίζω εκεί που σου λέει είναι η sd η εσωτερική και όχι η εξωτερική κάρτα.

Είναι χωρισμένη στα 2 η μνήμη του τηλεφώνου.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ , είμαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα μείνει στο android 2,3 με το ray που είχα μια απορία,παρατήρησα οτι το τηλ και χωρίς root σε αφήνει να μεταφέρεις καποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το έκανα και άρχισε να μην βλέπει την κάρτα σε τυχαίες στιγμες (scandisk ultra c10), έχει παρατηρήσει και αλλος το ίδιο προβλημα;

 

Δεν ξερω αν κανω καλα που σου απανταω (με την εννοια μήπως και σε μπουρδουκλωσω παρα σε βοηθησω..μιας και δεν ειχα καταλαβει ποιο ηταν το προβλημα ακριβως..) enyway και γω με sandisk με το που μετεφερα διαφορα στην sd, αρχισε τα κουλα..το ειχα αναφερει καποιες σελιδες πιο πισω..

Αν εχεις αλλη sd, δοκιμασε..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής και εγώ , είμαι ευχαριστημένος. Επειδή είχα μείνει στο android 2,3 με το ray που είχα μια απορία,παρατήρησα οτι το τηλ και χωρίς root σε αφήνει να μεταφέρεις καποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Το έκανα και άρχισε να μην βλέπει την κάρτα σε τυχαίες στιγμες (scandisk ultra c10), έχει παρατηρήσει και αλλος το ίδιο προβλημα;

 

Δεν ξερω αν κανω καλα που σου απανταω (με την εννοια μήπως και σε μπουρδουκλωσω παρα σε βοηθησω..μιας και δεν ειχα καταλαβει ποιο ηταν το προβλημα ακριβως..) enyway και γω με sandisk με το που μετεφερα διαφορα στην sd, αρχισε τα κουλα..το ειχα αναφερει καποιες σελιδες πιο πισω..

Αν εχεις αλλη sd, δοκιμασε..

 

Έχει κανείς σας μετρήσει πόσα MB από τις εφαρμογές μεταφέρονται πραγματικά στην SD?

 

Κατεβάστε το Real Racing 3 (~1GB) και επιλέξτε μετά την εγκατάσταση, move to SD. Βγάλτε την micro-SD, κουμπώστε την στον card reader σας και δείτε τα περιέχομενα. Έχουν πάει το πολύ 20ΜB στην SD, από το 1GB της εφαρμογής.

 

Εν ολίγης, είναι άχρηστο feature έτσι όπως έχει υλοποιηθεί η μεταφορά εφαρμογών στην SD. Έμμεση συνέπεια, κάθε φορά που ανοίγει η εφαρμογή, το κινητό να ψάχνει κάποια δεδομένα από την SD card και τα υπόλοιπα από την μνήμη του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα αρκετές φορές να δυσλειτουργεί. Αν κάποιος χρειάζεται κι άλλη επιβεβαίωση για την αναπηρία του "move to SD", ας αναλογιστεί αν τα Nexus έχουν υποδοχή για SD.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, οντως το rr3 δεν μεταφέρει πολλά, αλλα παιχνιδια ομως μεταφέρονται σχεδόν ολοκληρα.... και μετά αρχιζει το τηλ τις επανεκκινισεις... Οποτε την καρτα μονο φωτογραφιες,μουσικη και ταινιες
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia...prin apo mia vdomada agorasa k egw t kinito...epeidi xrisimopoiw 1h fora android opoiadhpote sumvouli gia efarmoges h otidhpote exei na kanei me to sugkekrimeno kinito 8a tn ektimousa...episis exw mia erwthsh...otan evgaza fwtografia k epelega na t dw me rwtouse pws h8ela na thn anoiksw...tn teleutaia fora anti na patisw ''mia fora'' patisa ''panta'' k twra ts anoigei automata me tn tupo pou htan tote epilegmenos..mporw na to epanaferw sthn prohgoumenh katastash???
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα. :worry:

Όταν έχω δεύτερη γραμμή ενώ μιλάω και την απαντήσω, όταν την τερματίσω δεν μπορώ να επιστρέψω στην αρχική κλήση: πατάω το κουμπί Unhold με το γαλάζιο βελάκι κάτω αριστερά και βγάζει μήνυμα «Cannot switch calls». :blink: Πρέπει αναγκαστικά να τερματίσω και την πρώτη κλήση, δε με αφήνει να κάνω τίποτε άλλο, πράγμα ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Έχει τύχει σε άλλον και αν ναι πώς το έλυσε/παρέκαμψε;

 

Edit: το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και όταν σε μια κλήση πατήσω το κουμπάκι Hold (με το σύμβολο Pause), που ναι μεν τη βάζει σε αναμονή (χωρίς να έχω δεύτερη γραμμή) αλλά δεν μπορώ να την επαναφέρω και πρέπει να την τερματίσω. Άκρως σπαστικό! :mad:

Έχει να προτείνει κάποιος έναν καλό free dialer δοκιμασμένο με τη συσκευή αυτή;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση μέσω του LG PC suite, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά.

Πρέπει να επιλέξουμε κάποια νέα ρύθμιση; Δεν την βρίσκω, Επίσης έκανα και μία επανεκκίνηση του κινητού μπας και... αλλά τίποτις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως OTA δεν έχει εμφανιστεί update ακόμα!

 

Επίσης, θέλω να πάρω θήκη και προστατευτικές μεμβράνες. Από θήκες γλυκοκοιτάζω αυτήν http://www.ebay.com/itm/Amzer-Exclusive-Pudding-Matte-TPU-Case-Cover-For-LG-Optimus-L9-II-D605-Black-/191034926890?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2c7a91a72a

 

Καμία άλλη πρόταση για θήκη ή για μεμβράνη κανείς?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Στο techblog.gr διαβασα οτι ειναι διαθεσιμη αναβαθμιση με το knock on για L9 II και L7 II.Εχετε τιποτα νεοτερο?

 

Αυτό πού το είδες, στο facebook του techblog, στη σελίδα τους;

Για αυτό που λες "Μου έγραψε το προγραμμα ότι έγινε η αναβαθμιση σε LGD60510a. " δεν είναι ότι τώρα στην εγκατέστησε, αυτή είναι η ήδη εγκατεστημένη έκδοση. Μάλλον παίζει λάθος μετάφραση, έπρεπε να λέει ότι είναι η ήδη εγκατεστημένη έκδοση.

Edited by GiannisMetal
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πήρα το κινητό τον Νοέμβριο και παρατηρώ ότι όταν το πιάνω από τις άκρες με τα δύο μου χέρια και ασκώ δύναμη αντίθετη σε αυτό (όπως στύβουμε ένα ρούχο πχ) παραμορφώνεται και τρίζει σε ασυνήθιστο βαθμό. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Δεν νομίζω ότι ήταν έτσι από την αρχή που το αγόρασα αλλά δεν είμαι και σίγουρος οπότε ρωτάω εσάς.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού το είδες, στο facebook του techblog, στη σελίδα τους;

Για αυτό που λες "Μου έγραψε το προγραμμα ότι έγινε η αναβαθμιση σε LGD60510a. " δεν είναι ότι τώρα στην εγκατέστησε, αυτή είναι η ήδη εγκατεστημένη έκδοση. Μάλλον παίζει λάθος μετάφραση, έπρεπε να λέει ότι είναι η ήδη εγκατεστημένη έκδοση.

 

Χθες το διαβασα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεετε το κινητο στον Η/Υ με USB και μπαινετε στο προγραμμα LG PC Suite, σας αρχιζει το κινητο να κανει τιποτα κουλά οπως σαν να εχεις πατησει το πληκτρολογιο ή καποια κουμπια πολλες φορες και τοτε αρχιζει να κολλαει αρχικα και να ανοιγοκλεινει προγραμματα και να λαγκαρει απιστευτα!

Μονο μεσω USB μου το κανει, οχι μεσω Wifi...εχω Windows 7

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανενας την αναβαθμιση με το knock on? Εγω μονο αναφορες βλεπω οτι ΘΑ γινει...

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι η ενημέρωση θα έρθει μέσω της εφαρμογής "Ενημέρωση λογισμικού" ή/και της αντίστοιχης λειτουργίας του pc suite.

Το πότε παραμένει άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Από εχθές ψάχνομαι να ενημερωθώ για να επιλέξω μεταξύ του L9 II, xperia SP και Lumia 925. Το τελευταίο αν και έχει πολλά καλά έχει ένα μείον: Windows λειτουργικό. Είμαι κοντά περισσότερο στο LG αλλά προβληματίζομαι στα εξής:

- ποιότητα κατασκευής (πλαστικό, 'δαχτυλιές' και τριξίμο)

- απουσία φωτισμού στα κουμπιά

Έχω διαβάσει αρκετά από τα σχόλια σας αλλα θα ήθελα τη γνώμη σας κυρίως για τις 'δαχτυλιές' και την απουσία φωτισμού.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...