Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ωρα που την καταχωρης κάτω απο εκεί που λέει νέα επαφη εκεί που δείχνει την sim πατάς και αλλάζει σε τηλέφωνο και google

 

Ευχαριστώ, δεν το είχα προσέξει.. Δεν γίνεται να είναι default αυτή η επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι και γω κατοχος του l9 ii και επειδη δεν εχω βρει πουθενα θηκη υπαρχει περιπτωση η θηκη του l9 να κανει στο δικο μας?

 

Οχι,ειναι τελειως διαφορετικο σουλουπι!

 

 

Δυο θεματα συνεχιζονται μεχρι στιγμης. 1)Οταν παιζουν εφαρμογες πισω και ανοιξω video κ internet στο qslide μου κλεινει σε ανυποπτο χρονο, και δυστυχως στηδ διαχείριση εφαρμογων δε δειχνει καμια ανοιχτη,μαλλον θα καταφυγω σε task killer,γιατι αν κ δε βοηθαει, δινει σε εμαν την επιλογη του τι κλεινω!

 

2)Η μπαταρια ειναι καπως ανησυχητικα κακη συγκριτικα με το τι διαβαζω απο αλλα παιδια!Μολις 8 ωρες αναμονη κινητου, 6 ωρες αδρανεια,5 ωρες wifi κ 35' κλησεις. Καμια σχεση με οσα ακουγα,τι να κανω? Να το στειλωγ ια ελεγχο μπαταριας τωρα που ειναι νωρις λετε?

 

http://tinypic.com/view.php?pic=e9dtfc&s=5

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

και καμια θηκουλα για το κινητο??

 

Εχω την εντύπωση ότι δεν έχουν βγει και πολλές ,ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για το μοντέλο μας !.....μία σελίδα πριν έβαλε ένας φίλος μία από ebay.....Εμένα καλή μου φάνηκε......σκέφτομαι να την πάρω,αλλά περιμένω πρώτα τα παιδιά να τις παραλάβουν για να μας πουν την γνώμη τους.......Ελπίζω να μας ενημερώσουν για το τι και πως....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά το πηρα και γω το κινητό σε μαύρο...Ολα καλα , αλλα το μονο προβλημα που εχω ειναι η πανω γωνια του κινητού στην πλευρά που εχει το home button το καπακι δεν καθεται καλά δηλαδη τρίζει...Αν το παω στο public για αλλαγή πιστευεται πως θα βρω το δικιο μου η θα με πουν υπερβολικο

 

p.s το καπακι το χω βαλει 100 φορες με διαφορους τροπους αλλα τιποτα...αυτο το κομματι δεν λεει να κουμπωνει καθως ειμαι και ψειρας εχω ξενερώσει λιγο...καταταλλα το κινητο φυσάει :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά το πηρα και γω το κινητό σε μαύρο...Ολα καλα , αλλα το μονο προβλημα που εχω ειναι η πανω γωνια του κινητού στην πλευρά που εχει το home button το καπακι δεν καθεται καλά δηλαδη τρίζει...Αν το παω στο public για αλλαγή πιστευεται πως θα βρω το δικιο μου η θα με πουν υπερβολικο

 

p.s το καπακι το χω βαλει 100 φορες με διαφορους τροπους αλλα τιποτα...αυτο το κομματι δεν λεει να κουμπωνει καθως ειμαι και ψειρας εχω ξενερώσει λιγο...καταταλλα το κινητο φυσάει :)

 

Και σε εμένα ετριζε και το αλαξαν βέβαια πήρα και την lg και μου ειπαν να το κανό doa στην αρχή μου ειπαν διάφορα μόλις τους είπα πως η lg ειπαν να το αλλάξουν το κάνανε

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ετριζε και το αλαξαν βέβαια πήρα και την lg και μου ειπαν να το κανό doa στην αρχή μου ειπαν διάφορα μόλις τους είπα πως η lg ειπαν να το αλλάξουν το κάνανε

 

Ααα πες στην lg πως δεν κουμπωνει καλά εχεις 7 μέρες για doa

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά το πηρα και γω το κινητό σε μαύρο...Ολα καλα , αλλα το μονο προβλημα που εχω ειναι η πανω γωνια του κινητού στην πλευρά που εχει το home button το καπακι δεν καθεται καλά δηλαδη τρίζει...Αν το παω στο public για αλλαγή πιστευεται πως θα βρω το δικιο μου η θα με πουν υπερβολικο

 

p.s το καπακι το χω βαλει 100 φορες με διαφορους τροπους αλλα τιποτα...αυτο το κομματι δεν λεει να κουμπωνει καθως ειμαι και ψειρας εχω ξενερώσει λιγο...καταταλλα το κινητο φυσάει :)

 

Πιστεύω ότι ΔΕΝ το βάζεις σωστά......γιατί ακριβώς την ίδια εντύπωση είχα και εγώ και είχα ξενερώσει αφάνταστα.....προσπαθούσα για κανένα 20λεπτο και παντα η μεριά που λες δεν κούμπωνε σωστά.....Παιδέψου λίγο .....θα το καταφέρεις......ΜΗΝ βάζεις πρώτα τις γωνίες......κέντραρε μία το καπάκι ,βάλε τον δείκτη σου στο σημείο που είναι η τρύπα της κάμερας και μετά βάλε κούμπωσε ΠΡΩΤΑ στο κέντρο ,στις 2 τρυπούλες που έχει....και μετά πάτα στις γωνίες της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ΔΕΝ το βάζεις σωστά......γιατί ακριβώς την ίδια εντύπωση είχα και εγώ και είχα ξενερώσει αφάνταστα.....προσπαθούσα για κανένα 20λεπτο και παντα η μεριά που λες δεν κούμπωνε σωστά.....Παιδέψου λίγο .....θα το καταφέρεις......ΜΗΝ βάζεις πρώτα τις γωνίες......κέντραρε μία το καπάκι ,βάλε τον δείκτη σου στο σημείο που είναι η τρύπα της κάμερας και μετά βάλε κούμπωσε ΠΡΩΤΑ στο κέντρο ,στις 2 τρυπούλες που έχει....και μετά πάτα στις γωνίες της συσκευής.

Και εγώ το ίδιο θέμα με το καπάκι έχω αλλά δε σκέφτηκα να το πάω για DOA αν και με ενοχλεί. Στην αλλαγή στείλαν άλλο καπάκι ή άλλαξατε συσκευή; Πάντως με τον τρόπο του pontokeras είδα διαφορά τώρα είναι πιο ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από κατάστημα Vodafone σήμερα και είχαν το κινήτό και του έριξα μια ματιά... Τίμιο και σε πολλή καλή τιμή απο την Vodafone (μου είπαν ότι μέχρι τις 10/1 το έχουν σε 50 Ε έκπτωση - 187 εδώ που είναι νησί με χαμηλό φπα). Το έψηνα για κάποιο καιρό τώρα που tο έπιασα δεν μπορώ να αλλάξω την απίστευτη ποιότητα καταασκευής του Ηuawei P6 με αυτό το μοντελο. Αν δεν είχα το P6 θα το χτυπούσα άνετα πάντως γιατί είναι πολύ καλό VFM....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με 6 ωρες χρηση,μινιμα δεδομενα,3 ωρες wifi και 1μιση ωρα οθονη,εχει φτασει 21%

Με ποσοστο 21(!!!)% κατανάλωση αποτοκ ι νητο σε αδρανεια(και 31% σε αναμονη)

Δε μπορει να ειναι φυσιολογικο..

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με 6 ωρες χρηση,μινιμα δεδομενα,3 ωρες wifi και 1μιση ωρα οθονη,εχει φτασει 21%

Με ποσοστο 21(!!!)% κατανάλωση αποτοκ ι νητο σε αδρανεια(και 31% σε αναμονη)

Δε μπορει να ειναι φυσιολογικο..

 

Μήπως έχεις καμία εφαρμογή που κάνει συχνά ανανέωση και σου τρώει μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μου εδειχνε την καταναλωση στο μενου της μπαταριας?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,την Παρασκευη θα εχω το κινητο στα χερια μου,ελπιζω να εκανα την καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα (228Ε)

στο θεμα μας τωρα,τι θα πρεπει να κανω μολις το παρω? δηλαδη,το φορτιζω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν? χρειαζεται να καταναλωσω πρωτα ολη την μπαταρια που εχει μεσα? γενικα τετοιες πληροφοριες θελω... επισης η πρωτη φορτιση ποσες ωρες θα πρεπει να διαρκεσει?

στο σονυ ερικσον μολις το πηρα το ειχα περασει απο SEUS (για οσους δεν ξερουν,αυτο το προγραμμα περναει τις τελευταιες ενημερωσεις του κινητου και του λογισμικου και γενικα αν υπαρχουν προβληματα software τα διορθωνει), για τα LG υπαρχει κατι αντιστοιχο και επισημο της εταιριας που πρεπει να κανω? και τελος υπαρχουν εφαρμογες που χρειαζεται το κινητο οπωσδηποτε και του λειπουν και ποιες ειναι αυτες?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το κινητο. Πολυ ωραια συσκευη.

Ολα καλα μεχρι που πηγα να βαλω μουσικη, ενω ξεκινησε να παιζει το ηχειο ξαφνικα σταματησε. Το ανοιξα και το εκλεισα αλλα τιποτα. Παω για doa ή εχω κανει εγω καποια γκαφα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,την Παρασκευη θα εχω το κινητο στα χερια μου,ελπιζω να εκανα την καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα (228Ε)

στο θεμα μας τωρα,τι θα πρεπει να κανω μολις το παρω? δηλαδη,το φορτιζω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν? χρειαζεται να καταναλωσω πρωτα ολη την μπαταρια που εχει μεσα? γενικα τετοιες πληροφοριες θελω... επισης η πρωτη φορτιση ποσες ωρες θα πρεπει να διαρκεσει?

στο σονυ ερικσον μολις το πηρα το ειχα περασει απο SEUS (για οσους δεν ξερουν,αυτο το προγραμμα περναει τις τελευταιες ενημερωσεις του κινητου και του λογισμικου και γενικα αν υπαρχουν προβληματα software τα διορθωνει), για τα LG υπαρχει κατι αντιστοιχο και επισημο της εταιριας που πρεπει να κανω? και τελος υπαρχουν εφαρμογες που χρειαζεται το κινητο οπωσδηποτε και του λειπουν και ποιες ειναι αυτες?

Το noled θα σου φανεί χρήσιμο για να έχεις εικονίδια για τις αναπάντητες, μηνύματα κτλ, γιατί όπως θα ξέρεις τα πλήκτρα δεν είναι φωτιζόμενα. Για το θέμα της μπαταρίας ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο LG L9 II και στο Sony xperia SP.

Αν και βρίσκομαι στο topic του LG, μπορείτε να μου πείτε ποιο θα επιλέγατε;;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κάποιος root στη συσκευη; Μπορει να μου πει πως το εκανε ή πιο οδηγο ακολούθησε; επίσης αν του παρουσιάστηκε κάποιο θέμα μετά το root! Θέλω να κανω root και δε ξέρω πως αν μπορει καποιος ας βοηθήσει!:)

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το κινητο. Πολυ ωραια συσκευη.

Ολα καλα μεχρι που πηγα να βαλω μουσικη, ενω ξεκινησε να παιζει το ηχειο ξαφνικα σταματησε. Το ανοιξα και το εκλεισα αλλα τιποτα. Παω για doa ή εχω κανει εγω καποια γκαφα; :worry:

 

 

Πηγα για αντικατασταση τελικα. Ελπιζω η καινουρια συσκευη να μην εχει προβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,την Παρασκευη θα εχω το κινητο στα χερια μου,ελπιζω να εκανα την καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα (228Ε)

στο θεμα μας τωρα,τι θα πρεπει να κανω μολις το παρω? δηλαδη,το φορτιζω κατευθειαν χωρις να το ανοιξω καν? χρειαζεται να καταναλωσω πρωτα ολη την μπαταρια που εχει μεσα? γενικα τετοιες πληροφοριες θελω... επισης η πρωτη φορτιση ποσες ωρες θα πρεπει να διαρκεσει?

στο σονυ ερικσον μολις το πηρα το ειχα περασει απο SEUS (για οσους δεν ξερουν,αυτο το προγραμμα περναει τις τελευταιες ενημερωσεις του κινητου και του λογισμικου και γενικα αν υπαρχουν προβληματα software τα διορθωνει), για τα LG υπαρχει κατι αντιστοιχο και επισημο της εταιριας που πρεπει να κανω? και τελος υπαρχουν εφαρμογες που χρειαζεται το κινητο οπωσδηποτε και του λειπουν και ποιες ειναι αυτες?

 

Εγώ μόλις το πήρα πρώτα το φόρτισα και μόλις γέμισε το άνοιξα. Και τώρα μου πάει 2 μέρες φουλ και 4 μέρες λάιτ χρήση.

Έχει εφαρμογές από την μάνα του και δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάποιες. Ας πούμε για μπακάπ, ή για τις φωτογραφίες, για βίντεο, φάιλ εξπλόρερ, καιρός, σημειωματάριο, μεταφραστής, φακός, τηλεχειριστήριο και άλλα.Όλοι πρέπει να βάλουν το Allcallrecorder. Γράφει όλες τις κλήσεις τέλεια.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα κι εγω ενα για την μητερα μου σε μαυρο.Για τα λεφτα του πραγματικα ειναι αψογο.Φυσικα εγω την επεισα να το παρει :lol:

Ολα τα λεφτα η οθονη που ακομα και διπλα διπλα στο g2 μου δε δειχνει καθολου κατωτερη.Απλα καταπληκτικη!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κάποιος root στη συσκευη; Μπορει να μου πει πως το έκανε ή πιο οδηγό ακολούθησε; επίσης αν του παρουσιάστηκε κάποιο θέμα μετά το root! Θέλω να κανω root και δε ξέρω πως αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει!:)

Εγώ έχω κάνει root εδώ και 1 μήνα τώρα με τον παρακάτω τρόπο και δεν έχω κανένα πρόβλημα + ότι με Titanium ξεφόρτωσα πολύ σαβούρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο LG L9 II και στο Sony xperia SP.

Αν και βρίσκομαι στο topic του LG, μπορείτε να μου πείτε ποιο θα επιλέγατε;;

Ήμουν ανάμεσα στα 2 αλλά πήγα στο LG λόγω επεξεργαστή, καλύτερης κατανάλωσης, μεγαλύτερης οθόνης (4,6" το SP αλλά 4,4 μένουν γιατί έχει και τα πλήκτρα) και κυριώς ποιότητας οθόνης, δίπλα δίπλα μου φαινόταν αρκετά άχρωμη η Sony. Επίσης τα leds του Sony μου φάνηκαν too much. Βέβαια το SP θα πάρει νομίζω KitKat βάσει ανακοίνωσης, για εμάς ακόμα τίποτα αλλά η LG δεν κάνει γενικά ανακοινώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγω από public. Ωραίο κινητό, πολύ καλή οθόνη, άριστο WiFi, καταπληκτικό GPS, μεγάλο μειονεκτιμα το αδυναμο ηχείο που αμα το έχω στη τσέπη δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει root εδώ και 1 μήνα τώρα με τον παρακάτω τρόπο και δεν έχω κανένα πρόβλημα + ότι με Titanium ξεφόρτωσα πολύ σαβούρα ;)

 

Ευχαριστω πολύ φίλε! καμιά καλή εφαρμογή που δοκιμασες;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...