Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σήμερα πήγα στον Γερμανό και στην cosmote επειδή έχω επιδότηση αλλά δυστυχώς πληροφορήθηκα οτι κανένας απο το 2 δεν έχουν το lg l9 II. Πως γίνεται να το χουν τα άλλα καταστήματα και 2 τέτοιες εταιρείες να μη το χουν?? Έχει κάποιος εμπειρία ανάλογη με άλλο κινητό? Δλδ υπάρχει περίπτωση να το φέρουν ή τσάμπα θα περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την βοήθεια σας για το αν παίζει ταχεία κλήση (speed dialing) στο κινητό αυτό.

...

 

Πας από τις επαφές ανοίγεις το μενού (το δεξί πλήκτρο αφής) και με όλες τις άλλες επιλογές σου βγάζει και για ταχεία κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα πήγα στον Γερμανό και στην cosmote επειδή έχω επιδότηση αλλά δυστυχώς πληροφορήθηκα οτι κανένας απο το 2 δεν έχουν το lg l9 II. Πως γίνεται να το χουν τα άλλα καταστήματα και 2 τέτοιες εταιρείες να μη το χουν?? Έχει κάποιος εμπειρία ανάλογη με άλλο κινητό? Δλδ υπάρχει περίπτωση να το φέρουν ή τσάμπα θα περιμένω?

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να πάρεις την επιδότηση από πλαίσιο ή mediamarkt που την έχουν την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...πας στο πληκτρολογιο κλησης και πατας το κατω δεξια πληκτρο...σου βγαζει επικογες και διαλεγεις ταχεια κληση ...γενικα το δεξιο κουμπι ειναι σαν μενου σε πολλα πραγματα...

Σε ευχαριστώ πολύ!

πραγματικά ήταν πολύ εύκολο, αλλά στο manual τπτ! :(

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα με "άκουσε" το Public και έπεσε στα 228 οπότε αφού είχε και το δώρο δεν το σκέφτηκα περισσότερο.

Τώρα περιμένω να έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν είναι ούτε η Sim ούτε το hf.

Βρήκα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα (σε διάφορα Android κινητά) και κάποιοι το έλυσαν με το SoundAbout από το Play Store, αν θες δοκίμασε το πριν το στείλεις πίσω. Μακάρι να δουλέψει.

 

Αντε!!! Που??? Ξενα φορα?

Την κατεβασα αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το τι ρυθμίσεις πρεπει να κανω..Βαλε λινκ να παρω ματι!

 

 

 

 

Η Sandisk που έχεις είναι 32GB Ultra ή η απλή 10άρα;

 

 

 

Μου βαζεις δυσκολα :ρ)

Κατ αρχην ειναι 16αρα. Θυμαμαι να με ρωταει ο πωλητης αν θελω την αργη ή την γρηγορη και του απαντησα το δευτερο. 18€ την ειχα παρει απο παμπλικ. Αν δε σε βοηθανε τα παραπανω και ξερεθς καμια εφαρμογη που να την βλεπει, πες μου! Η cpu-z πάντως δεν την βλεπει..

 

 

Το απόγευμα με "άκουσε" το Public και έπεσε στα 228 οπότε αφού είχε και το δώρο δεν το σκέφτηκα περισσότερο.

Τώρα περιμένω να έρθει...

 

Καλομιλητο και απροβληματιστο ευχομαι :) :) :)

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μου βαζεις δυσκολα :ρ)

Κατ αρχην ειναι 16αρα. Θυμαμαι να με ρωταει ο πωλητης αν θελω την αργη ή την γρηγορη και του απαντησα το δευτερο. 18€ την ειχα παρει απο παμπλικ. Αν δε σε βοηθανε τα παραπανω και ξερεθς καμια εφαρμογη που να την βλεπει, πες μου! Η cpu-z πάντως δεν την βλεπει..

Καλομιλητο και απροβληματιστο ευχομαι :) :) :)

Σ'ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να μην θέλει καμία αλλαγή! :rolleyes:

Για την SD αν κρίνω από την τιμή λογικά είναι η Ultra. Ο πιο απλός τρόπος για να το δεις είναι να κοιτάξεις μπροστά την κάρτα, αν είναι όλη μαύρη τότε είναι η "απλή" γρήγορη 10άρα. Οι Ultra είναι δίχρωμες και το γράφουν πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι αναμεσα στο l9 ii και το L της sony.

Καποιες ερωτησουλες για το l9 ii στα παιδια που το εχουν.Το ηχειο της συσκευης ειναι τοσο χαλια οσο διαβαζω εδω;Ακουω αρκετη μουσικη με το κινητο και με ενδιαφερει.

Επισης με φοβιζει λιγο αυτο που ανεφεραν καποια παιδια με την οθονη οτι "μπαινει" προς τα μεσα και οτι δεν εχει gorilla glass.

Αυτα απο εμενα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο του για μενα ειναι μετριο αλλα με τα ακουστικα που εχει βελτιωνεται πολυ...η οθονη του ομως ειναι υπεροχη σε ολα , δεν εχει κανενα προβλημα σε εμενα. Γενικα πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του με αυτα που προσφερει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν εχω ψωνισει ποτε απο ebay αμα παραγκείλει καποιος θηκη! θα μου πεί να κανουμε μαζι τη παραγκελία; ειμαι απο χανιά! τα λεφτά θα του τα βάλω σε λογαριασμο οποτε μου πει! απλά να μου τη στείλει μονο θέλω! Ευχαριστώ!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι αναμεσα στο l9 ii και το L της sony.

Καποιες ερωτησουλες για το l9 ii στα παιδια που το εχουν.Το ηχειο της συσκευης ειναι τοσο χαλια οσο διαβαζω εδω;Ακουω αρκετη μουσικη με το κινητο και με ενδιαφερει.

Επισης με φοβιζει λιγο αυτο που ανεφεραν καποια παιδια με την οθονη οτι "μπαινει" προς τα μεσα και οτι δεν εχει gorilla glass.

Αυτα απο εμενα! :lol:

 

Από το ηχείο ακούς μουσική; Είναι μέτριο. Με ακουστικά έχει εξαιρετικό και δυνατό ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και θελοντας να του περασω cyanogenmod ειδα πως δεν εχουν βγαλει ακομα.

Μπορω να του περασω το cyanogenmod του l9 ή του optimus G ή θα εχω προβλημα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις προβλημα.Περιμενε να βγει κατι για την συσκευη σου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο σεναριο ειναι οτι θα το τουβλιασεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όταν πέρνω το 1252 για να μάθω το υπόλοιπο, και δυναμώσω τέρμα την ένταση παραμορφώνει, με το handsfree ακούγεται κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα λοιπον με lg. Το ζητημα με τη μνημη ειναι θεμα ασφαλειας οταν ειναι διαθεσιμη λιγοτερο απ'το 10% της. Αποτρεπει τις ληψεις ωστε να τρεχει σωστα το λςιτουργικο. Λυση, να μεταφερουμε οσες εφαρμογες γινεται στη "μνημη sd", δηλαδη το partition των εφαρμογων. Δυστυχως δεν υπαρχει επιλογη να γινεται αυτοματη αποθηκευση εκει.

Για το θεμα cpu μου ειπε πως τρεχει 400, και λογικα ειναι θεμα αναγνωσης του κωδικου του chip απ'την εφαρμογη.

Ενα αλλο παραξενο που μου κανει,ειναι μετα απο καποια ωρα,αντι για shortcuts μου εχει το qremote στην οθονη ξεκλειδωματος. Αυτο γινεται ασχετα με το αν το qremote ειναι ενεργοποιημενο η οχι. Εχει βρει κανεις λυαη σε αυτο? Το αντιμετωπιζει κανεις αλλος?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο παραξενο που μου κανει,ειναι μετα απο καποια ωρα,αντι για shortcuts μου εχει το qremote στην οθονη ξεκλειδωματος. Αυτο γινεται ασχετα με το αν το qremote ειναι ενεργοποιημενο η οχι. Εχει βρει κανεις λυαη σε αυτο? Το αντιμετωπιζει κανεις αλλος?

 

Σύρτο πάλι προς τα κάτω. Έτσι δουλεύει το σύστημα. Σε κλειδωμένη οθόνη μπορείς και το σέρνεις από κάτω προς τα πάνω.

Sorry λάθος πρέπει να πατήσεις το μεσαίο κουμπί σε κλειδωμένη αλλά φωτισμένη οθόνη.

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Σύρτο πάλι προς τα κάτω. Έτσι δουλεύει το σύστημα. Σε κλειδωμένη οθόνη μπορείς και το σέρνεις από κάτω προς τα πάνω.

Sorry λάθος πρέπει να πατήσεις το μεσαίο κουμπί σε κλειδωμένη αλλά φωτισμένη οθόνη.

 

Ευχαριστω πολυ,τωρα ετοιμαζομουν να γραψω edit γιατι μολις το βρηκα στους xda.

Τελικα ολο και περισσοτερες μικροεκπληξεις κρυβει το κινητακι!!:D

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν η οθόνη ενεργοποιείται μόνο από το πλαινό κουμπί στα δεξιά ή και από κάποιο άλλο.???(ρωτάω γιαατί αναγκάζομαι να αγοράσω κινητό επειδή μου χάλασε το κουμπί που ανοίγει η οθόνη και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.). Η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ή βγαίνει ? Επίσης κάποιος μου είπε να μην προτιμήσω lg κινητά γιατί αν πάαθουν κάτι δεν επισκευάζονται διότι η πλακέτα είναι ενιαία και δεν μπορείς να παρέμβεις( π.χ. αν χαλάσει η θύρα για ακουστικά). :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν η οθόνη ενεργοποιείται μόνο από το πλαινό κουμπί στα δεξιά ή και από κάποιο άλλο.???(ρωτάω γιαατί αναγκάζομαι να αγοράσω κινητό επειδή μου χάλασε το κουμπί που ανοίγει η οθόνη και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.). Η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ή βγαίνει ? Επίσης κάποιος μου είπε να μην προτιμήσω lg κινητά γιατί αν πάαθουν κάτι δεν επισκευάζονται διότι η πλακέτα είναι ενιαία και δεν μπορείς να παρέμβεις( π.χ. αν χαλάσει η θύρα για ακουστικά). :)

 

Μόνο από το πλαϊνό κουμπί. Η μπαταρία είναι αφαιρούμενη.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και διάβασα διάφορα σχετικά με το Public, εγώ δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα.

Αγορά από το e-shop και παραλαβή από κατάστημα. Πήρα το κινητό την επόμενη εργάσιμη καθώς ήταν προφανώς διαθέσιμο στο τοπικό κατάστημα και σήμερα κανονικά το ΒΤ δώρο μίας και χτες δεν είχε έρθει ακόμα. Μπορώ να πω πως η εξυπηρέτηση ήταν άμεση αφού είμαι εκτός Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε αν η οθόνη ενεργοποιείται μόνο από το πλαινό κουμπί στα δεξιά ή και από κάποιο άλλο

 

Για το θεμα του ανοιξε κλεισε υπαρχουν και διαφορα apps που μπορεις να χρησιμοποιείς..καποια πιο πρακτικα, καποια οχι και τοσο..πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Δοκιμασε, ολο και καποιο μπορει να σε βολεψει..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...