Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως καποια εφαρμογη που τρεχει συνεχως σου τρωει τη μπαταρια. Εμενα το feedly μου ετρωγε περιπου 30% σε 5-6 ωρες χωρις να το χρησιμοποιω. Το εβγαλα και ολα οκ. Το περιεργο ειναι οτι στο nexus 7 που εχω, η ιδια εφαρμογη δεν καταναλωνει τοσο πολυ. Επισης δοκιμασε να απενεργοποιησεις διαφορες προεγκατεστημενες εφαρμογες που δε χρησιμοποιεις. Δεν ξερω αν θα βοηθησει, εγω το εκανα απο την πρωτη μερα και δεν εχω αποψη αν καταναλωνουν πολυ μπαταρια.

 

ΠΟιο ειναι το feedly και πως βγαινει;Ειμαι με ρουτ και αν μπορεις πες μου ποιες εχεις βγαλει

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαλια μαυρα ...Η αυτονομια σε μενα τραγικη ..απο της 6.30 το πρωι ως τωρα εμεινα με 55 τοις εκατο..το εχω ηδη 5 μερες και δεν βελτιωνεται..καθε συμβουλη δεκτη παιδια..Επισης 1.37 λεπτα ανοιχτη οθονη και μονο 1 ωρα 3g

 

Εγώ από τις εφαρμογές της LG τις έχω απεγκαταστίσει όλες εκτός από το λεξικό και τον task manager. Επίσης έχω απενεργοποιήσει τα application manager, cell broadcast, downloads, google play books, google play magazines, google play music, google search, google text to speech engine, google+, hangouts, music (έχω το poweramp), remote call service και VuTalk.

Οι εφαρμογές που τρέχουν μόνιμα στο παρασκήνιο είναι Viber, Messenger, Weather, Swype και το Gmail με τρεις λογαριασμούς σε συγχρονισμό.

Με αυτά η μπαταρία σε αναμονή δεν πέφτει καθόλου. 2% σε 9 ώρες με ανοιχτό WiFi και συγχρονισμό. Προσπάθησε να βρεις αν φταίει κάποια εφαρμογή, αλλιώς έχει θέμα η μπαταρία σου.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω και εγω την γνωμη μου για το κινητο αυτο και το ξεκαθαριζω αυτο , μονο τη γνωμη μου !!! Ειχα το κινητο αυτο για 15 μερες και σημερα το πουλησα. Είναι ένα καλό κινητό και χωρις lags ΜΕΧΡΙ όμως να του βάλεις καμιά 20-30 εφαρμογες! Μετα τα κλαταρει οσο να ναι και αρχιζει και λαγκαρει και πρεπει να αρχιζεις τα hard reset και επανεκινησεις. Ειναι ενα τιμιο κινητακι για τα λεφτα του ωστοσο η διαχειριση της RAM οπως πολλοι αναφερατε ηδη ειναι ενα μεγαλο μειον , το οποιο οδηγει και στο lag του κινητου σταδιακα. Σχετικα καλη καμερα η οποια τη νυχτα , κακη και το βιντεο χωρις εστιαση ειναι ακομα χειροτερο. Στα θετικα του για μενα ειναι η οθονη ! που πραγματικα τα σπαει , η μπαταρια του που σε σχεση με αλλα smartphones που ειχα , κραταει σαφως πιο πολυ . Τελος για τον επεξεργαστη ειναι αρκετα καλος για τα λεφτα του , ισως και να περιμενα κατι παραπανω...Τελιωνοντας , θελω να πω προς προκειται για μια τιμια συσκευη , η οποια μπορει να σου προσφερει μια καλη-μετρια χρηση ανετα, ΜΕΧΡΙ εκει ομως !
Link to comment
Share on other sites

Lotus και μονο που μπηκες στο κοπο να γραψεις το κατεβατο σευχαριστω...Η αληθεια ειναι οτι οι πρωτες φορτισεις ηταν λιγο ατσαλες τωρα το φορτιζω κανονικα..Και γω πανω κατω τις ιδιες εχω βγαλει εφαρμογες τωρα εβαλα το battery guru και αυριο που τελειωνει το learning mode περιμενω μπας και αλλαξει κατι,..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω και εγω την γνωμη μου για το κινητο αυτο και το ξεκαθαριζω αυτο , μονο τη γνωμη μου !!! Ειχα το κινητο αυτο για 15 μερες και σημερα το πουλησα. Είναι ένα καλό κινητό και χωρις lags ΜΕΧΡΙ όμως να του βάλεις καμιά 20-30 εφαρμογες! Μετα τα κλαταρει οσο να ναι και αρχιζει και λαγκαρει και πρεπει να αρχιζεις τα hard reset και επανεκινησεις. Ειναι ενα τιμιο κινητακι για τα λεφτα του ωστοσο η διαχειριση της RAM οπως πολλοι αναφερατε ηδη ειναι ενα μεγαλο μειον , το οποιο οδηγει και στο lag του κινητου σταδιακα.

Έχω φορτώσει 23 εφαρμογές συνολικά μεταξύ των οποίων facebook,what's app, viber,και παιχνίδια από angry birds μέχρι real racing 3. Έχω "δοκιμάσει" τη ram του με asphalt 8, video σε qslide και στο παρασκήνιο what's app και facebook και δεν μου κόλλησε ούτε στιγμή.

 

Το μόνο θέμα μου είναι με την μπαταρία κι εμένα. Έχω κάνει 3 πλήρεις φορτίσεις. Η μπαταρία μου είναι στο 5% με 13 ώρες χρήση και

27% αναμονή, 20$ wifi, 19%τηλέφωνο σε αναμονή, 15% φωνητικές κλήσεις και μόλις 9% οθόνη και 3% facebook. Δεν είναι μεγάλη η κατανάλωση των πρώτων 4 πρώτων (πλην του wifi)? Το noled δεν αναγράφεται ως ξεχωριστή εφαρμογή, αλλά πιστεύω πως μου έχει φάει κάποιο ποσοστο. Μήπως περιέχεται στο ποσοστό της αναμονής?:wacko: Μάλλον όντως θέλει λίγο χρόνο να στρώσει η μπαταρία..

Edited by giannis_al

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις εφαρμογές της LG τις έχω απεγκαταστίσει όλες εκτός από το λεξικό και τον task manager. Επίσης έχω απενεργοποιήσει τα application manager, cell broadcast, downloads, google play books, google play magazines, google play music, google search, google text to speech engine, google+, hangouts, music (έχω το poweramp), remote call service και VuTalk.

 

Τι εννοεις ακριβως απενεργοποιηση; Το force stop που λεει; Η γινεται καπως αλλιως;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως απενεργοποιηση; Το force stop που λεει; Η γινεται καπως αλλιως;

 

Όχι το force stop. Αν πας ρυθμίσεις-> εφαρμογές, και κάνεις 2 φορές σύρσιμο αριστερά θα βγει η λίστα με όλες τις εφαρμογές. Εκεί αν επιλέξεις κάποιες θα δεις ότι έχει ένα κουμπι απενεργοποίηση (σε μερικές δεν είναι διαθέσιμο) Να προσέχεις όμως γιατί μερικές είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του κινητού.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

ναι, εχεις δικιο. ευχαριστω πολυ! απλα σε μερικες επρεπε να κανω πρωτα uninstall τα updates γι' αυτο δεν το εβγαζε αμεσως
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω ποστ έστειλα ένα e-mail στην αντιπροσωπεία και τους ρώτησα. Μαζί με αυτή την ερώτηση τους ρώτησα και για το θέμα του εγχειριδίου (Manual που λέμε και στη γλώσσα μας) και γιατί δεν υπάρχει στη σελίδα τους.

Η απάντηση ήταν η παρακάτω.

 

"Αγαπητέ κύριε..................,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η διάθεση του μοντέλου LG L9 II (D605), συνεχίζεται κανονικά από την LG Electronics Ελλάς (LGHES) προς τα καταστήματα. Σε σχέση με το εγχειρίδιο χρήσης, αυτό δεν διατίθεται από την ιστοσελίδα της εταιρείας μας για τεχνικούς λόγους, για τους οποίους δουλεύουμε ώστε να επιλύσουμε σύντομα.

.............."

 

Επιβεβαιώνεται για μια ακόμη φορά όσα γράφονται και λέγονται για τους πωλητές.

 

 

Πάνω που ήμουν έτοιμος να στείλω mail για το θέμα manual :!:, απ'οτι βλέπω υπάρχει πλέον το manual στα ελληνικά & αγγλικά στην σελίδα υποστήριξης (D605).

Δεν μπορώ να πω ότι το βρίσκω ιδιαίτερα περιεκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωριζει καποιος πως απεγκαθιστουνται αυτες οι εφαρμογές οι περιτες; κατι google περίπτερο κλπ; Επίσης το root τι ειναι; προσφέρει κατι παραπανω στη συσκευή; αν ναι ας πει καποιος πως μπορουμε να κανουμε ροοτ και εμεις που δε το ξερουμε!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω και εγω την γνωμη μου για το κινητο αυτο και το ξεκαθαριζω αυτο , μονο τη γνωμη μου !!! Ειχα το κινητο αυτο για 15 μερες και σημερα το πουλησα. Είναι ένα καλό κινητό και χωρις lags ΜΕΧΡΙ όμως να του βάλεις καμιά 20-30 εφαρμογες! Μετα τα κλαταρει οσο να ναι και αρχιζει και λαγκαρει και πρεπει να αρχιζεις τα hard reset και επανεκινησεις. Ειναι ενα τιμιο κινητακι για τα λεφτα του ωστοσο η διαχειριση της RAM οπως πολλοι αναφερατε ηδη ειναι ενα μεγαλο μειον , το οποιο οδηγει και στο lag του κινητου σταδιακα. Σχετικα καλη καμερα η οποια τη νυχτα , κακη και το βιντεο χωρις εστιαση ειναι ακομα χειροτερο. Στα θετικα του για μενα ειναι η οθονη ! που πραγματικα τα σπαει , η μπαταρια του που σε σχεση με αλλα smartphones που ειχα , κραταει σαφως πιο πολυ . Τελος για τον επεξεργαστη ειναι αρκετα καλος για τα λεφτα του , ισως και να περιμενα κατι παραπανω...Τελιωνοντας , θελω να πω προς προκειται για μια τιμια συσκευη , η οποια μπορει να σου προσφερει μια καλη-μετρια χρηση ανετα, ΜΕΧΡΙ εκει ομως !

 

Ρε φίλε ακριβώς όμως ε! Δες τι έγραψα σε αξιολόγηση στο skroutz! Εγώ και συ το παρατηρήσαμε μονο τι γινετε;

Λοιπόν παιδιά μια αξιολόγηση κι από μένα μιας και είμαι κάτοχος 10 μέρες τώρα! Είναι ένα καλό κινητό και σφαιράτο σε όλα ΜΕΧΡΙ όμως να του βάλεις καμιά 15-20 εφαρμογές! Μετά αρχίσουν τα κρασαρίσματα και τα μικροlag! Η διαχείριση της μνήμης ραμ δεν είναι καλή, η κάμερα την ημέρα μέτρια με focus φτωχό και αποτυχία σύλληψης λεπτομερειών! Την νύχτα είναι κακή σε όλα και όσο για το βίντεο είναι πραγματικά κακό χωρίς εστίαση! Το ακουστικό για τις συνομιλίες θα μπορούσε να είναι καλύτερο και το ηχείο είναι αδύναμο και ποιοτικό μόνο αν το χαμηλώσεις 2-3 -κάτω! Η κατασκευή κι αυτή μέτρια και όχι πολύ στιβαρή! Στα συν+ του τώρα: η οθόνη είναι πολύ φωτεινή με πολύ ρεαλιστικά χρώματα και βοηθάει πολύ κάτω από τον ήλιο! Στο χέρι κάθεται πολύ ωραία και είναι μια όμορφη συσκευή στις 4,7 ίντσες και σε πολύ μικρές διαστάσεις! Μπαταρία που με μέτρια χρήση κρατάει 2 μέρες αλλά με λίγο gameing 30 λεπτά-με 1 ώρα, μουσική, ίντερνετ, και φωτεινότητα στα μισά κρατάει γύρω στις 14-16 ώρες! Για να φορτίσει από το 10% μέχρι το 100% θέλει 2 ώρες και κάτι! Η τιμή του είναι λογική με βάση τον ανταγωνισμό που έχει εκτοξευθεί στα ύψη! Και τέλος από τον επεξεργαστή του θα περίμενα πολλά περισσότερα!

Γενικά για μένα είναι μια μέτρια προς καλή συσκευή! Θα το συνιστούσα σε όλους αν έπεφτε στα 200 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω και εγω την γνωμη μου για το κινητο αυτο και το ξεκαθαριζω αυτο , μονο τη γνωμη μου !!! Ειχα το κινητο αυτο για 15 μερες και σημερα το πουλησα. Είναι ένα καλό κινητό και χωρις lags ΜΕΧΡΙ όμως να του βάλεις καμιά 20-30 εφαρμογες! Μετα τα κλαταρει οσο να ναι και αρχιζει και λαγκαρει και πρεπει να αρχιζεις τα hard reset και επανεκινησεις. Ειναι ενα τιμιο κινητακι για τα λεφτα του ωστοσο η διαχειριση της RAM οπως πολλοι αναφερατε ηδη ειναι ενα μεγαλο μειον , το οποιο οδηγει και στο lag του κινητου σταδιακα. Σχετικα καλη καμερα η οποια τη νυχτα , κακη και το βιντεο χωρις εστιαση ειναι ακομα χειροτερο. Στα θετικα του για μενα ειναι η οθονη ! που πραγματικα τα σπαει , η μπαταρια του που σε σχεση με αλλα smartphones που ειχα , κραταει σαφως πιο πολυ . Τελος για τον επεξεργαστη ειναι αρκετα καλος για τα λεφτα του , ισως και να περιμενα κατι παραπανω...Τελιωνοντας , θελω να πω προς προκειται για μια τιμια συσκευη , η οποια μπορει να σου προσφερει μια καλη-μετρια χρηση ανετα, ΜΕΧΡΙ εκει ομως !

 

Συμφωνώ εν μέρη με τα γραφόμενα σού.θα προσθέσω ότι είχα βάλει περίπου 75 εφαρμογές.lag είχε ναι,και δεν πρόκειται να δει χρήστης συσκευή l9 2 χωρίς lag,εκτός κι αν του περάσει καμία δεκαριά εφαρμογές.

Όχι όμως ότι θα δει και τραγικό lag ένας χρήστης αν το φορτώσει καλά.

Λίγο lag και λίγη καθυστέρησή κατά το άνοιγμα των εφαρμογών.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο το optimus 3d kai to 2x που ειχα σαφώς καλύτερο τωρα

χωρις πολλές εφαρμογές lag εχω και οταν αλλάζω βασικες οθονες στο μενου καμια φορα κατι που της γυναικας μου το sony experia l δεν το κανει ποτε σην που καμια φορα αργει να εμφάνιση την βασικη οθονη γεια μερικά κλάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιο πολλά λαγκαρισματα συναντώ στο s3 παρά στο LG όταν το είχα, με 80 εφαρμογές περίπου.

Κακή διαχείριση μνήμης είχε όντως, αλλά δεν τράβαγε κανα ιδιαίτερο ζόρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μπερδευτει λίγο παιδιά νομιζω! Φυσικα η καμερα του ειναι χειρότερη απο την SLR που έχω και ειναι 16mp φυσικα ο επεξεργαστης του ειναι χειρότερος απο το S4 που ειχα! Φυσικα η διαχείριση μνήμης ραμ δεν ειναι καλή! Το πρώτο που επρεπε να λετε ολοι ειναι οτι για τα 250Ε δεν υπάρχει καλύτερη επιλογη! τώρα αν θες το S3 to mini παρτο αλλα κανει 300 εδω μιλάμε για ενα κινητο το οποίο κανει 250Ε αν μπορούσε να σταθει δίπλα στις ναυαρχίδες που λεει και ο κώστας βλαχάκης! δε θα εκανε 250Ε! Να έρθουμε λιγο στη πραγματηκότητα! Δεν ειμαι γνώστης αλλα όταν το πηρα ήξερα οτι κανει 250Ε οχι οτι κανει 600 και μου το χαρίζουν! στο S4 ειχα 100 εφαρμογές η μπαταρια κρατουσε 10 ώρες το τηλέφωνο ήταν αετός! αλλα 10 ώρίτσες μπαταρία! εχω 4 εφαρμογες στο Λ9 και απο αυτες οι 2 ειναι περιτές! και ειναι φυσέκι! το έχω αγαπήσει! αν θελω λεπτομερια στη φωτο παιρνω με την SLR δε χρειάζομαι το κινητό! η φωτογραφικες των κινητων ειναι για απλές φωτογραφίες! και όσοι έχουν φωτογραφικες μηχανες επαγγελματικες θα σας πουν οτι τα 8mp σε ενα κινητό είναι η νυχτα με τη μερα σε σύγκριση με την φωτογραφική μηχανη!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη φορα που ειδα καποιο lag που ηταν ενοχλητικο στη χρηση, ηταν μια μερα που επαιζα candy crush και στο background εκανε αυτοματη ενημερωση σε 3-4 εφαρμογες. Νομιζω ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο. 40-50 εφαρμογες του εχω βαλει και δεν εχω παρατηρησει καποιο κολλημα. Βεβαια και μια εφαρμογη μονο να βαλεις, αν ειναι ο κωδικας της για πεταμα, θα κολλησει. Δε φταιει το τηλεφωνο.

 

Η καμερα με σωστες ρυθμισεις βγαζει αρκετα καλες φωτογραφιες ακομα και σε χαμηλο φωτισμο, χωρις φλας. Αν τις ανοιξεις σε πληρες μεγεθος εχουν καποιο θορυβο, αλλα δε νομιζω οτι καποιος θα παρει αυτο το κινητο για να εκτυπωσει αφισες.

 

Εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος για τα χρηματα που εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αφου αφαιρω τοσες εφαρμογες συστηματος μετα απο root η ram εξακολουθει να μενει ψηλα στα 600 mb....
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά της εν λόγω συσκευής. Θεωρώ ότι τα χαρακτηριστικά της με υπερκαλύπτουν κι εξηγούμαι αμέσως:

- Περιοδικό τσεκάρισμα Facebook - Ymail - Gmail - Ebay

- Ελάχιστο surfing με Boat Browser

- Σχεδόν καθημερινή χρήση ως πλοηγού με Don't Panic

- Εύρεση τραγουδιών με Soundhound

Αυτές είναι όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ (μαζί με κάποιον File Explorer, το SD Maid, ενδεχομένως και καναδυό άλλες).

Το θέμα είναι όμως ότι χρησιμοποιώ τη συσκευή ως ΤΗΛΕΦΩΝΟ, πράγμα που σημαίνει ότι θέλω απρόσκοπτη επικοινωνία.

Με τούτο ως δεδομένο (άρα ποιότητα handsfree, απόδοση μεγαφώνου, ευαισθησία μικροφώνου, ευκολία αναζήτησης ονόματος στον τηλεφωνικό κατάλογο), πώς κρίνετε τη συσκευή;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο πάρε το. Μόνιμα συνδεμένο με sony mw 600 και για να αποσυνδεθεί πρέπει να μεσολαβήσει 1 1/2 όροφος.

Μικρόφωνο, μεγάφωνο με τη λίγη ώρα που τα χρησιμοποποίησα, για δοκιμή και μόνο, μου φάνηκαν καλά. Κατάλογος όπως σε όλα τα lg.

Στα χρήματα που ζητά (ειδικά όσοι το πήραν με τη προσφορά του public ... ) είναι από τις πιο τίμιες επιλογές. Μη ξεχνάμε ένα ακόμα συν που είναι και η αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Φραγκίσκο, η προσφορά του Public είναι καλοδεχούμενη, την έχω τσεκάρει (μολονότι έχω συνηθίσει με ενσύρματο για να μην έχω έννοια να φορτίσω άλλη μία συσκευή). Για την αντιπροσωπεία της LG δεν έχω άποψη (έχω ακούσει όμως ουκ ολίγα άσχημα). Σκεφτόμουν να πάρω κάτι σε Samsung ελέω Smartec στο Χαϊδάρι (1h service και γενικά καλή εξυπηρέτηση) αλλά αν είναι να διαλέξω κινητό με βάση το ποιος θα μου το φτιάξει αν χαλάσει βράστα...

Το μαύρο έχεις αγοράσει ή το λευκό; Έχω δει μόνο το λευκό από κοντά και μου άφησε ανάμικτες εντυπώσεις.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω ποστ έστειλα ένα e-mail στην αντιπροσωπεία και τους ρώτησα.

Μετά από πόσες μέρες σου απαντήσαν?? Τους έστειλα μέιλ πριν 2 μέρες για ΤΟ θέμα μου και ακόμα τπτ..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Φραγκίσκο, η προσφορά του Public είναι καλοδεχούμενη, την έχω τσεκάρει (μολονότι έχω συνηθίσει με ενσύρματο για να μην έχω έννοια να φορτίσω άλλη μία συσκευή). Για την αντιπροσωπεία της LG δεν έχω άποψη (έχω ακούσει όμως ουκ ολίγα άσχημα). Σκεφτόμουν να πάρω κάτι σε Samsung ελέω Smartec στο Χαϊδάρι (1h service και γενικά καλή εξυπηρέτηση) αλλά αν είναι να διαλέξω κινητό με βάση το ποιος θα μου το φτιάξει αν χαλάσει βράστα...

Το μαύρο έχεις αγοράσει ή το λευκό; Έχω δει μόνο το λευκό από κοντά και μου άφησε ανάμικτες εντυπώσεις.

 

Προσωπικά έχω πολύ καλές εντυπώσεις από την αντιπροσωπεία αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα.

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα, σε αυτά τα χρήματα πιο samsung (και αυτή έχει πολύ καλή υποστήριξη) κοιτάς.

Το μαύρο έχω αν και όταν το πήρα από λάθος (είχαν κολλήσει στο κατάστημα λάθος barcode) μου έδωσαν λευκό και το παρατήρησα πιο προσεκτικά μέχρι να το αλλάξω. Καλό είναι αλλά ποτέ δε μου άρεσε σα χρώμα το λευκό στα κινητά. Το μαύρο σε συνδυασμό με την σοκολατοκαφετί (τι έγραψα τώρα) πλάτη και το ίδιου χρώματος (μαύρο) περίγραμμα της οθόνης δείχνει πιο όμορφο. Αλλά περί ορέξεως ... .

 

Μετά από πόσες μέρες σου απαντήσαν?? Τους έστειλα μέιλ πριν 2 μέρες για ΤΟ θέμα μου και ακόμα τπτ..

 

Κυριακή απόγευμα (17:20 για την ακρίβεια δείχνει εξερχόμενο) το έστειλα, δευτέρα 12:01 είχα εισερχόμενο την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σοκολατογουάτ; :p Το διάβασα λίγες σελίδες πριν ότι δεν είναι piano black αλλά καφετίζει. Δε νομίζω ότι θα με πειράξει αλλά θα ήθελα να το δω σε κάποιο κατάστημα (μην ψωνίσω γουρούνι στο σακί στην τελική).

Για Samsung σκεφτόμουν το S3, μιας κι έχει πέσει αρκετά η τιμή του αλλά είναι καναδυό πραγματάκια σπαστικά (ανάποδα τοποθετημένα πλήκτρα Back/Menu, microSIM, προβλήματα με freeze, το οποίο αχρηστεύει τη συσκευή και σε οδηγεί στο service) που με κάνουν να το σκέφτομαι πάλι. Στο LG πάλι, τα δύο πραγματάκια που με χαλάνε είναι η απουσία φωτισμού στα πλήκτρα και η έλλειψη notification LED (χωρίς αυτά όμως να αποτελούν deal breaker).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..Ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Παιδιά, ξέρουμε αν υπάρχει δικαίωμα επιστροφής χρημάτων?? Από public έγινε η αγορά.

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...