Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

flandra και kostis8 (κυρίως που έχετε γεμίσει τις τελευταίες σελίδες) , το πρόβλημα των sms έχει ειπωθεί εδώ και μήνες και η λύση είναι απλούστατη:

 

Ορίσετε το hangouts ως προεπιλεγμένη εφαρμογή sms.

 

Υ.Σ.: Δουλεύει 100% για unrooted συσκευές kitkat.

Μην ανησυχεις...τα εχω δοκιμασει ολα δεν γινεται τπτ τρ χανει μνμτ και η 4.1.2 καλα παμε....προς τ οαρον cm11 που εχω εδω και ενα μηνα περιπου δεν εχω κανε α προβλημα...ουτε κλησεις..μνμτ....τιποτα

Link to comment
Share on other sites

εχω απεγκαταστησει το hangouts απο την αρχη που πηρα το κινητο (φεβρουαριος 2014) και εχω την kitkat απο την αρχη που βγηκε και δεν εχω χασει sms. εβαλα καλου κακου την εφαρμογη ghostly sms για να σιγουρευτω.

να προσθεσω οτι δεν εχω επισης τα γνωστα προβληματα που αναφερθηκαν οπως αποτομα σβησιματα, προβληματα στις συνομιλιες κ.α...

Link to comment
Share on other sites

εχω απεγκαταστησει το hangouts απο την αρχη που πηρα το κινητο (φεβρουαριος 2014) και εχω την kitkat απο την αρχη που βγηκε και δεν εχω χασει sms. εβαλα καλου κακου την εφαρμογη ghostly sms για να σιγουρευτω.

να προσθεσω οτι δεν εχω επισης τα γνωστα προβληματα που αναφερθηκαν οπως αποτομα σβησιματα, προβληματα στις συνομιλιες κ.α...

Μην σε ματιασω φιλε......και εγω στην αρχη καλα ημουν.....εβλεπα τ προβκηματα π ελεγαν εδω κ ελεγα παλι καλα δεν εχω τπτ.....και ξαφνικα ηρθαν ολα μαζι......

Link to comment
Share on other sites

με τεξτρα το προβλημα με τα χαμμενα σμσ μειωθηκε αλλα δεν εξαλειφθηκε τελειως . Τον τελευταιο καιρο ομως σβηνει το κινητο και πρεπει να βγαζω μπαταρια και μετα Power on .... και συμβαινει ολο και συχνοτερα ... επισης πλεον σχεδον στις μισες κλησεις δεν ακουω τον αλλο και φτιαχνει μονο με επανεκκινηση του κινητου καθως επισης χανει και επαφη με την sd card αρκετα συχνα > για το τελευταιο δεν παιρνω ορκο πως δεν φταιει η sdcard αλλα γενικοτερα το κινητο δεν παει καθολου καλα ! Το εχω ενα χρονο και φοραει αρκετο καιρο τωρα Kitkat μαμα .
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε μια καταμέτρηση και να δούμε πόσοι είμαστε εμείς που μας παρουσιάζει πρόβλημα το κινητό? Καλό θα ήταν, σαν πρώτο βήμα, να ξέρουμε πόσοι είμαστε, για να καθορίσουμε τα μετέπειτα βήματά μας, με την προυπόθεση ότι δεν αποτελούμε αμελητέα ποσότητα. Μπορεί κάποιος με περισσότερες γνώσεις να το κάνει υπό την μορφή ερωτηματολογίου στο παρόν νήμα ή σε νέο?
Link to comment
Share on other sites

εχω απεγκαταστησει το hangouts απο την αρχη που πηρα το κινητο (φεβρουαριος 2014) και εχω την kitkat απο την αρχη που βγηκε και δεν εχω χασει sms. εβαλα καλου κακου την εφαρμογη ghostly sms για να σιγουρευτω.

να προσθεσω οτι δεν εχω επισης τα γνωστα προβληματα που αναφερθηκαν οπως αποτομα σβησιματα, προβληματα στις συνομιλιες κ.α...

 

Με ποιο τροπο απεγκατεστησες το hangouts ,το εκανες χωρις ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ήμουνα από τους πρώτους που αγόρασαν το συγκεκριμένο κινητό έχοντας διαβάσει τα σχόλια της πρώτης σελίδας του παρόντος νήματος.

Για κάνα χρόνο περίπου δεν είχα προβλήματα έως τη στιγμή που άρχισε να σβήνει μόνο του...

Τελικά σήμερα που ξαναδιάβασα την πρώτη σελίδα του νήματος, διαπιστώνω πόσο λάθος έκανα με την επιλογή μου...

Καλό θα ήταν λοιπόν να μην παρασυρόμαστε στις επόμενες επιλογές μας από τις πρώτες εντυπώσεις όσων πήραν κάτι τις πρώτες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο απεγκατεστησες το hangouts ,το εκανες χωρις ρουτ?

 

ναι χωρις ρουτ. βασικα απενεργοποιηση ειναι και οχι απεγκατασταση. απο τις Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> βρισκεις την εφαρμογη και Απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

ναι χωρις ρουτ. βασικα απενεργοποιηση ειναι και οχι απεγκατασταση. απο τις Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> βρισκεις την εφαρμογη και Απενεργοποιηση

Το προσπάθησα αλλά δεν το κανει.Θέλει να επαναφέρει την αρχική εκδοση.....Πιστεύω οτι το καλυτερ απο όλα θα ηταν να μπορούσαμε να βγαλουμε οποιες εφαρμογές δεν χρειαζοντε και ειδικα της google.

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα ενα τρανταχτο μηνυμα στην LG αυριο θα με παρουν τηλ οποτε θα τους τα ψαλω και απο εκει.....αν θελετε στειλτε mail και εσεις με τα προβληματα που ειναι γνωστα και μα τους πειτε να κανουν κατι....δεν ειναι και λιγα 200 ευρω η οσα το πηρατε τελοσπαντων....
Link to comment
Share on other sites

έχω τη συσκευή περίπου 7 μήνες και ποτέ μα ποτέ δεν ειχα κάποιο θέμα.το μόνο που ειχε παρουσιαστεί αυτό το διάστημα ήταν οτι χάθηκε μια φορά ο ήχος σε εισερχόμενη και λύθηκε με μια επανεκίνηση. βάζω το viber πριν 2 μέρες και σήμερα η συσκευή κλειστή και άνοιξε μονο αφού έβγαλα την μπαταρία.κατά την γνώμη μου δεν παίζει να ναι τυχαίο
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αλλά δεν το κανει.Θέλει να επαναφέρει την αρχική εκδοση.....Πιστεύω οτι το καλυτερ απο όλα θα ηταν να μπορούσαμε να βγαλουμε οποιες εφαρμογές δεν χρειαζοντε και ειδικα της google.

 

χμμ, δεν ξερω γιατι αλλα στο δικο μου απενεργοποιηθηκε. το ειχα κανει πριν βαλω την Kitkat. στη λιστα με τις εφαρμογες εχω στην καρτελα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ:

Αναζητηση Google

Βιβλια Google Play

Εκπομπη κυψελης

Λεξικο

Μηχανη κειμενο σε ομιλια της...

Μουσικη Google Play

Παιχνιδια Google Play

Περιπτερο Google Play

Gmail

Google Play Movies

Google+

Hangouts

Internet

QuickTransalator

RemoteCall Service

TalkBack

VuTalk

 

ολα αυτα τα απενεργοποιησα χωρις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος με την καμερα!στελνω μια εικονα (εγγραφο) σε 8MP στο facebook με μηνυμα δηλαδη, αλλα η φιλη μου δεν μπορει με τιποτα να την διαβασει!! !ειναι σαν θολη και εχει σαν κουκιδιτσες!! !15 φορες την τραβηξα και ολες βγηκε χαλια!Την εβγαλα με το ταμπλετ με 5 MP και φαινεται τζαμι!! !!ΕΛΕΟΣ!! !!

 

Το εχω επισημάνει ξανά ότι το πρόβλημα είναι η στοκ εφαρμογή. Δοκίμασε το camera 360 και θα νομίζεις ότι άλλαξες κάμερα στο κινητό σου.

Εγώ είμαι από τους τυχερούς χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά πάντα σε jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ EMAIL ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Το εχω επισημάνει ξανά ότι το πρόβλημα είναι η στοκ εφαρμογή. Δοκίμασε το camera 360 και θα νομίζεις ότι άλλαξες κάμερα στο κινητό σου.

Εγώ είμαι από τους τυχερούς χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά πάντα σε jelly bean.

δοκιμασα την camera zoom fx και την camera JB+ αλλα το ιδιο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

χμμ, δεν ξερω γιατι αλλα στο δικο μου απενεργοποιηθηκε. το ειχα κανει πριν βαλω την Kitkat. στη λιστα με τις εφαρμογες εχω στην καρτελα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ:

Αναζητηση Google

Βιβλια Google Play

Εκπομπη κυψελης

Λεξικο

Μηχανη κειμενο σε ομιλια της...

Μουσικη Google Play

Παιχνιδια Google Play

Περιπτερο Google Play

Gmail

Google Play Movies

Google+

Hangouts

Internet

QuickTransalator

RemoteCall Service

TalkBack

VuTalk

 

ολα αυτα τα απενεργοποιησα χωρις ρουτ

 

Το κουτακι που εχει "Εμφανιση ειδοποιησεων" το εχεις τσεκαρισμενο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

έχω τη συσκευή περίπου 7 μήνες και ποτέ μα ποτέ δεν ειχα κάποιο θέμα.το μόνο που ειχε παρουσιαστεί αυτό το διάστημα ήταν οτι χάθηκε μια φορά ο ήχος σε εισερχόμενη και λύθηκε με μια επανεκίνηση. βάζω το viber πριν 2 μέρες και σήμερα η συσκευή κλειστή και άνοιξε μονο αφού έβγαλα την μπαταρία.κατά την γνώμη μου δεν παίζει να ναι τυχαίο
Σίγουρα δεν είναι τυχαίο γιατί και σε εμένα σε 2 συσκευές με το που εγκαταστάθηκε το viber εμφανίστηκαν τα γνωστά προβλήματα και μόλις έγινε απεγκατάσταση του viber εξαφανίστηκαν!

 

δοκιμασα την camera zoom fx και την camera JB+ αλλα το ιδιο ειναι...
Μήπως θέλει καθάρισμα ο φακός σου? Τρίψε τον με ένα καθαρό πανάκι. Μήπως αυτό που φωτογραφίζεις είναι σε πολύ κοντινή απόσταση και δεν μπορεί να εστιάσει ο φακός και βγαίνει θολή η φωτό? Αν ναι βάλε ρύθμιση macro. Και πριν βγάλεις τη φωτό, ενώ είναι ανοιχτή η κάμερα και βλέπεις το θέμα σου, χτύπα μία με το δάχτυλο στην οθόνη για να εστιάσει σε ένα σημείο ο φακός να δεις αν το βλέπεις καθαρά ή αν είναι θολό. Γενικά οι κακές φωτό είναι θέμα φακού, μη σταθερού χεριού ή κακής ρύθμισης σε σχέση με τις συνθήκες φωτισμού την ώρα της φωτογραφίας. Δεν βοηθάει δηλαδή καμία εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Το κουτακι που εχει "Εμφανιση ειδοποιησεων" το εχεις τσεκαρισμενο ή οχι?

 

ναι, στις εφαρμογες που ανεφερα που ειναι απενεργοποιημενες, το "Εμφανιση ειδοποιησεων" ειναι τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε ------

 

Σχετικά με τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σε πρώτο στάδιο προτείνουμε να εξακριβώσετε εαν αυτά προκύπτουν μετά την χρήση συγκεκριμένης εφαρμογής. Στην περίπτωση που αυτό επαληθευθεί, δοκιμάστε την λειτουργία της συσκευής ξανα αφού έχετε πραγματοποιήσει τον τερματισμό της εφαρμογής αυτής.

 

Εαν η συσκευή εξακολουθεί να δυσλειτουργεί παρακαλούμε να διατηρήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων που δεν επιθυμείτε να διαγραφούν οριστικά από την μνήμη της, ώστε να πραγματοποιήσετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της, από τις Ρυθμίσεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά -> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Εφόσον επιβεβαιωθεί η ομαλή λειτουργία της συσκευής κατόπιν της επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων και χωρίς την εγκατάσταση εφαρμογών, το πρόβλημα θα συσχετίζεται ξεκάθαρα με συγκεκριμένη ασύμβατη εφαρμογή.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως σε ότι αφορά την αντιμετώπιση βλαβών σε συσκευές της εταιρείας μας, συνιστούμε να μην μεσολαβεί το εκάστοτε κατάστημα αγοράς για την δρομολογηση του αιτήματος, έτσι ώστε να αποφεύγονται ενδεχόμενες καθυστερήσεις και παρατυπίες που δεν σχετίζονται με τις διαδικασίες της εταιρείας μας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε ------

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε κατόπιν και της ανεπιτυχούς προσπάθειας μας να επικοινωνήσουμε μαζί σας τηλεφωνικώς, πως η εταιρεία μας παρέχει την δυνατότητα δωρεάν παραλαβής και μεταφοράς της συσκευής σας με ταχυμεταφορέα από την διεύθυνση που θα μας υποδείξετε, προκειμένου να μεταφερθεί στο εξουσιοδοτημένο μας τεχνικό τμήμα και να ελεγθεί το τεχνικό πρόβλημα που αναφέρετε.

 

Είμαστε στη διάθεση σας όταν κρίνετε πως επιθυμείτε να δρομολογήσουμε τις απαραίτητες διαδικασίες.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...