Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό αλλά βλέπω ότι βγάζει πολλά προβλήματα..για αναβαθμύσεις λέτε και δεν ξέρω πως να τα κάνω δεν είμαι γνώστης..μου το προτείνετε;; μπορώ να διαθέσω μέχρι 150 ευρώ...θέλω ένα κινητό να είναι αξιόπιστο...τι μου προτείνετε ;;
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες παρακολουθω το samsung galaxy s3 neo που κατεβαινει η τιμη του και πλησιαζει τα 190 ευρω. Με μια πιο δυνατη προσπαθεια, βαζοντας λιγο πιο βαθια το χερι στην τσεπη (η το πορτοφολι), θαρρω πως ειναι καλυτερο. Εχει και 1,5 gb ram, που το θεωρω πλεονεκτημα. Ξεχνας κολληματα κ lags. Sorry για το off topic.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό αλλά βλέπω ότι βγάζει πολλά προβλήματα..για αναβαθμύσεις λέτε και δεν ξέρω πως να τα κάνω δεν είμαι γνώστης..μου το προτείνετε;; μπορώ να διαθέσω μέχρι 150 ευρώ...θέλω ένα κινητό να είναι αξιόπιστο...τι μου προτείνετε ;;

Μέχρι 150 ειναι το καλυτερο που μπορείς να πάρεις. Αν θέλεις δώσε 165 να πάρεις το Μoto G....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό αλλά βλέπω ότι βγάζει πολλά προβλήματα..για αναβαθμύσεις λέτε και δεν ξέρω πως να τα κάνω δεν είμαι γνώστης..μου το προτείνετε;; μπορώ να διαθέσω μέχρι 150 ευρώ...θέλω ένα κινητό να είναι αξιόπιστο...τι μου προτείνετε ;;

 

Προσωπική μου άποψη, κάνε υπομονή, μάζεψε λίγα λεφτά και πήγαινε σε κάτι καλύτερο. Στα χαρτιά μια χαρά φαίνεται το κινητό, έχει και πολύ καλή οθόνη αλλά στην καθημερινότητα σου σπάει τα νεύρα. Το 'χω 2 βδομάδες και έχω ξενερώσει αρκετά. Δεν με κόβω να φτάνω 6μήνες συμβίωσης. Δεν γίνεται ένα κινητό απ' το κουτί του να δουλεύει τόσο χάλια. Και ναι μπορώ να περάσω custom rom (και θα το δοκιμάσω) αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

 

EDIT: το wallpaper στο lockscreen ούτε σε σας αλλάζει; Διαλέγω κάποιο απ την sd και μου λεει wallpaper saved αλλά παραμένει το πρώτο με τα κεράσια.

Edited by Dinos_Patra
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στ recovery και φλασαρω την cm11 ολα καλα μεχρι εκει....μετα παταω να φλασαρω τ gapps αλλα εκει που τ φορτωνει στ τελος δεν φλασαρονται και λεει error (status 7)...ξερει κανεις τ φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στ recovery και φλασαρω την cm11 ολα καλα μεχρι εκει....μετα παταω να φλασαρω τ gapps αλλα εκει που τ φορτωνει στ τελος δεν φλασαρονται και λεει error (status 7)...ξερει κανεις τ φταιει?

Για ανοιξτο μια..Μπορει να περαστηκαν κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Για ανοιξτο μια..Μπορει να περαστηκαν κανονικα..

 

ολα ενταξει φιλε :D

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρουτ με τον οδηγό απ το φορουμ. Τωρα στην 4.4.2 το supersu οταν ανοιγει μου ζηταει "su binary need to be updated." Πατάω TWRP/CWM και κάνει reboot σε recovery, με ρωταει fix root παταω ναι, κανει restart και παλι τα ίδια μου ζηταει στο supersu. Μηπως εκανα κατι λαθος στην διαδικασια του root?
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην cm11 παταω την επιλογη πισω κατω στ κουμπια αφης αλλα δεν κανει πισω μονο δονηση αλλα δεν ανταποκρινεται...τι να κανω?? ενεργοποιειτε καπως?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρουτ με τον οδηγό απ το φορουμ. Τωρα στην 4.4.2 το supersu οταν ανοιγει μου ζηταει "su binary need to be updated." Πατάω TWRP/CWM και κάνει reboot σε recovery, με ρωταει fix root παταω ναι, κανει restart και παλι τα ίδια μου ζηταει στο supersu. Μηπως εκανα κατι λαθος στην διαδικασια του root?

Εχεις ομως root νομιζω κανονικα.Και εμενα μου το εβγαζε αυτο,αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει.Νομιζω εστρωσε μονο του απο αναβαθμιση του supersu απ'το playstore;;;!!

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κατάστημα Σκρούτζ λέτε να κάνω παραγγελία;Θεσ/νίκη βρίσκομαι.

 

Προσωπικα το πηρα απο eshop αλλά την προηγουμενη βδομαδα ενα φιλαρακι το πηρε απο kaizer νομιζω λεγεται, ειχε 5 αστερια στο σκρουτζ και ειχε νομιζω την χαμηλοτερη τιμη. Την επομενη μερα το ειχε (στη Πάτρα). Εβαλε κ πληρωμη μεσω τραπεζης για να γλυτωσει τα 3 ευρω αντικαταβολη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις ομως root νομιζω κανονικα.Και εμενα μου το εβγαζε αυτο,αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει.Νομιζω εστρωσε μονο του απο αναβαθμιση του supersu απ'το playstore;;;!!

 

Η αληθεια ειναι πως εχω οντως ρουτ. Απλά αμα μπω recovery και πατησω reboot μου πεταει ενα μηνυμα του τυπου "you aren't rooted, press yes to fix root" η καπως ετσι, καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το πηρα απο eshop αλλά την προηγουμενη βδομαδα ενα φιλαρακι το πηρε απο kaizer νομιζω λεγεται, ειχε 5 αστερια στο σκρουτζ και ειχε νομιζω την χαμηλοτερη τιμη. Την επομενη μερα το ειχε (στη Πάτρα). Εβαλε κ πληρωμη μεσω τραπεζης για να γλυτωσει τα 3 ευρω αντικαταβολη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η αληθεια ειναι πως εχω οντως ρουτ. Απλά αμα μπω recovery και πατησω reboot μου πεταει ενα μηνυμα του τυπου "you aren't rooted, press yes to fix root" η καπως ετσι, καθε φορα.

Και μενα ακριβως το ιδιο εβγαζε.Νομιζω ειχα ξαναφλασαρει τα 2 ζιπακια και εστρωσε.Φλασαρες καιβτο δευτερο ε;Που ελεγε κατι για fix root καπως ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ακριβως το ιδιο εβγαζε.Νομιζω ειχα ξαναφλασαρει τα 2 ζιπακια και εστρωσε.Φλασαρες καιβτο δευτερο ε;Που ελεγε κατι για fix root καπως ετσι..

 

 

 

παιδια για ακουστικα καλα καμια προταση? γιατι τα μαμισια ειναι για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ακριβως το ιδιο εβγαζε.Νομιζω ειχα ξαναφλασαρει τα 2 ζιπακια και εστρωσε.Φλασαρες καιβτο δευτερο ε;Που ελεγε κατι για fix root καπως ετσι..

Ναι έκανα όλα τα βήματα όπως τα έλεγε ο οδηγός!

 

παιδια για ακουστικα καλα καμια προταση? γιατι τα μαμισια ειναι για πεταμα.

Οντως, τα μαμίσια χάλια ήχο. Ρίξε μια ματιά εδώ, λένε πολύ καλά λόγια! Τα παρηγγειλε ένας φίλος αλλά δεν του έχουν έρθει ακόμα για να σου πω γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα όλα τα βήματα όπως τα έλεγε ο οδηγός!

 

 

Οντως, τα μαμίσια χάλια ήχο. Ρίξε μια ματιά εδώ, λένε πολύ καλά λόγια! Τα παρηγγειλε ένας φίλος αλλά δεν του έχουν έρθει ακόμα για να σου πω γνώμη...

 

σε ευχαριστω θα περασο απο τον γερνανο και θα τα δω?

Link to comment
Share on other sites

Έριξα παραγγελία απο Kaizerstore..144.5 με μεταφορικά και αντικαταβολή..Περιμένω τηλ. για επιβεβαίωση και αύριο μάλλον το παραλαμβάνω..:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω θα περασο απο τον γερνανο και θα τα δω?

 

Δεν ξερω αν τα έχει εκει (μηπως μπερδευτικες με την διαφήμιση που βγαζει πάνω δεξια;).

 

 

 

Τελικά με το wallpaper στην lockscreen έχει άλλος θέμα ή μόνο εγώ; Δεν μπορώ να αλλάξω wallpaper πέρα απ'τα μαμίσια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν τα έχει εκει (μηπως μπερδευτικες με την διαφήμιση που βγαζει πάνω δεξια;).

 

 

 

Τελικά με το wallpaper στην lockscreen έχει άλλος θέμα ή μόνο εγώ; Δεν μπορώ να αλλάξω wallpaper πέρα απ'τα μαμίσια.

Και σε εμένα το κάνει αυτό αλλά μερικές φορές αλλάζει....Γενικά δοκίμασε να αλλάξεις wallpaper και να κάνεις μετά επανεκκίνηση σε εμένα φτιάχνει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, κάνε υπομονή, μάζεψε λίγα λεφτά και πήγαινε σε κάτι καλύτερο. Στα χαρτιά μια χαρά φαίνεται το κινητό, έχει και πολύ καλή οθόνη αλλά στην καθημερινότητα σου σπάει τα νεύρα. Το 'χω 2 βδομάδες και έχω ξενερώσει αρκετά. Δεν με κόβω να φτάνω 6μήνες συμβίωσης. Δεν γίνεται ένα κινητό απ' το κουτί του να δουλεύει τόσο χάλια. Και ναι μπορώ να περάσω custom rom (και θα το δοκιμάσω) αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

 

EDIT: το wallpaper στο lockscreen ούτε σε σας αλλάζει; Διαλέγω κάποιο απ την sd και μου λεει wallpaper saved αλλά παραμένει το πρώτο με τα κεράσια.

Παντως γενικα για το κινητο γιατι βλεπω αρνητικα σχολια...οι επιλογες για αυτη τη συσκευη ειναι:

1) Για καποιο που θελει τελεια εμπειρια out of the box που λεμε...μενει με jelly bean και εχει το κεφαλι του ησυχο

2)Αναβαθμιζει σε kitkat απλα θελει καποια πραγματα που εχουν πει ξανα τα παιδια οπως factory reset κ.λ.π

3)Το ρουταρει και απο κει και μετα κανει οτι θελει.

Εγω προσωπικα εδω και κανα μηνα το χω ρουταρει με μαμισια κιτ κατ και μου τρεχουν ολα τελεια...και με αριστη μπαταρια..

 

Γενικα αμα το κινητο σας κολλαει διαβαστε τι εχουν υποθει στο φορουμ και θα σας λυθουν ολα τα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/FLIP-COVER-CUSTODIA-CASE-PER-LG-L9-2-II-OPTIMUS-D605-VARI-COLORI-997-/141292300241?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item20e5ad67d1

Αυτή φαίνεται καλή και όπως ήθελα αλλά ακριβή με τα μεταφορικά....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το μονοπυρινο δικο μου στο 1,4GHz με 512ραμ γιατι παει μια χαρα??????

ομορφο κινητακι σε λευκο για την κοπελα μου,αλλα...........

θα ελεγα facebook,mail κτλ να μπαινεται απο browser και οχι τις επισημες εφαρμογες.δοκιμαστε ios7browser η τον mercury.

Tα αρχεια google που εγκαθισταντε με αναβαθμιση,διαγραψτε τα.

gmail,simtool kit,e-mail,παγωμα η διαγραφη.

αντικαταστηστε το keyboard με το multi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin

που ειναι παναλαφρος (4mb ram)και κανει παπαδες!:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες. Μόλις πριν λίγες μέρες άρχισα να μην ακούω τον άλλο (και να μην μ' ακούει κι αυτός) όταν με παίρνει τηλέφωνο! Είναι πολύ εκνευριστικό. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας; Και αν ναι, πώς το έλυσε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες. Μόλις πριν λίγες μέρες άρχισα να μην ακούω τον άλλο (και να μην μ' ακούει κι αυτός) όταν με παίρνει τηλέφωνο! Είναι πολύ εκνευριστικό. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας; Και αν ναι, πώς το έλυσε;

Παιδια διαβαστε λιγο το topic,εχουν αναφερθει πανω απο δεκα φορες το καθε προβλημα!Ολα τα προβληματα αυτου του κινητου λυνονται με ευκολο τροπο ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...