Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχουν roms χωρις bugs για ακριβα-δυνατα κινητα εννοειται πως με συσκευες οπως το l9ii δε θα ασχοληθουν σοβαροι devoleperers για να φτιαξουν μια σταθερη rom[/quote

 

Οπως; εχεις να προτεινεις καποια για καποιο κινητο;ετσι απο περιεργεια.

Εδω πριν καλα καλα ξεκινησεις.να περασεις rom το cwm εχει ενα σωρο bugs.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Στο z ultra έχω official cm11 και το μονο bug που βρηκα είναι οτι δε διαβάζει επαφες απο τη sim απλα τις περνάς μεσω λογαριασμό google κ το ξεχνάς. Μετα για z ultra υπάρχει rom απο google play edition που δεν έχει κανένα μα κανενα bug

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Στο z ultra έχω official cm11 και το μονο bug που βρηκα είναι οτι δε διαβάζει επαφες απο τη sim απλα τις περνάς μεσω λογαριασμό google κ το ξεχνάς. Μετα για z ultra υπάρχει rom απο google play edition που δεν έχει κανένα μα κανενα bug

Μαλλον δεν καταλαβες το σχολιο μου οτι πιστευω δυσκολα θα βρεθει rom καλυτερη απο την μαμα.

προσεχε ομως εδω http://forum.xda-developers.com/xperia-z-ultra/development εχει rom gia το κινητο.

προφανως αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2608708 ειναι η δικια σου.93 σελιδες με προβληματα που φαινονται οτι λυνονται ομως(τυχαια διαβασα 3-4 σελιδες)

Απο τις αλλες rom υπαρχουν διαφορα bugs(παλι τυχαια διαβασα 3-4 σελιδες)

τι να πω .τελικα μαλλον ποτε δεν λεμε ποτε :lol:

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβες το σχολιο μου οτι πιστευω δυσκολα θα βρεθει rom καλυτερη απο την μαμα.

προσεχε ομως εδω http://forum.xda-developers.com/xperia-z-ultra/development εχει rom gia το κινητο.

προφανως αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2608708 ειναι η δικια σου.93 σελιδες με προβληματα που φαινονται οτι λυνονται ομως(τυχαια διαβασα 3-4 σελιδες)

Απο τις αλλες rom υπαρχουν διαφορα bugs(παλι τυχαια διαβασα 3-4 σελιδες)

τι να πω .τελικα μαλλον ποτε δεν λεμε ποτε :lol:

 

οχι εννοουσα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2800414 κ ειναι χωρις bugs

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

σωστος μακρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο σκρουτζ κ θα καταλαβεις το γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

υπαρχουν roms χωρις bugs για ακριβα-δυνατα κινητα εννοειται πως με συσκευες οπως το l9ii δε θα ασχοληθουν σοβαροι devoleperers για να φτιαξουν μια σταθερη rom

 

Αυτό δεν ισχύει

Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν ικανοί dev

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν μπαίνεις cwm με power + volume down δεν κάνει mount το data partition και γι'αυτό δεν εκκινούν οι ρομ. Η λύση είναι format data/data media, μετά reboot to recovery, mount data και μετά εγκατάσταση τη ρομ.

 

Στη cm11 η κάμερα είναι χάλια, αλλά με άλλη εφαρμογή από το play store η ποιότητα είναι ίδια με πριν (better camera και snap camera που έχω, δε βλέπω διαφορές σε σχέση με τη ρομ της LG)

Χμ.... Με βάζεις σε πειρασμό να αρχίσω τα φλασαρισματα πάλι;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει

Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν ικανοί dev

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμ.... Με βάζεις σε πειρασμό να αρχίσω τα φλασαρισματα πάλι;)

 

Δεν είπα ότι δεν είναι ικανοί απλά αλλα αν δεν ασχολείται επίσημα (σοβαρα) κάποιος dev με μια συγκεκριμένη είναι δύσκολα τα πράγματα.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για τις αναρτησεις που γινανε στις 2-3 τελευταιες σελιδες. Η rom του κινητου χωρις root παρουσιαζει θεματα? Απο οτι καταλαβα εχει ειπωθει οτι η μαμα-rom της lg δεν χρειαζεται διορθωσεις γιατι τρε χει νερακι. Και ειναι ο λογος που δεν ασχολουνται ιδιαιτερα με αυτο οι developers. Ισχυει η εχω καταλαβει λαθος? Ευχαριστω.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα είναι απλά μαθηματικά πχ LG πούλησε 100χιλιδες l9ii με ένα εκατομμύριο ευρώ και 300 χιλιάδες g2 με 6 εκατομμύρια ευρώ με ποια συσκευή πιστεύεις ότι θα ασχοληθούν οι dev και από ιδιοκτήτες ποιας συσκευής θα πάρουν περισσοτερα donates?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους γνωριζουν.

Δεν κανει συνδεση σε ελευθερα wi-fi......

μας τρολάρεις;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και κάνει

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τι "μαλακές' θήκες έχετε; Πήρα μια απ το πλαίσιο κ δεν πατιούντε καλά τα κουμπιά. Και μια φίλη μου που πηρε απο τοπικό μαγαζι με 8 ευρω εχει εγκοπες στα κουμπια κ ειναι καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία τι "μαλακές' θήκες έχετε; Πήρα μια απ το πλαίσιο κ δεν πατιούντε καλά τα κουμπιά. Και μια φίλη μου που πηρε απο τοπικό μαγαζι με 8 ευρω εχει εγκοπες στα κουμπια κ ειναι καλυτερη.

 

και εγω πηρα με εγκωπες γτ η αλλη π ειχα δεν πατιοταν καλα τ power button

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τι "μαλακές' θήκες έχετε; Πήρα μια απ το πλαίσιο κ δεν πατιούντε καλά τα κουμπιά. Και μια φίλη μου που πηρε απο τοπικό μαγαζι με 8 ευρω εχει εγκοπες στα κουμπια κ ειναι καλυτερη.

 

κι εγω ειχα πάρει απο το Πλαισιο και την πέταξα την επόμενη μέρα (η sentio ηταν αν θυμάμαι καλα)

μετα πήρα απο τα public την puro και απο τοτε είμαι μ αυτην δυο μήνες σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τι "μαλακές' θήκες έχετε; Πήρα μια απ το πλαίσιο κ δεν πατιούντε καλά τα κουμπιά. Και μια φίλη μου που πηρε απο τοπικό μαγαζι με 8 ευρω εχει εγκοπες στα κουμπια κ ειναι καλυτερη.

 

http://www.ebay.com/itm/181298228690?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=480317196316&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

1 ευρω απο ebay.Εχω παρει 3.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την έχω και την άφησα στην άκρη γιατί κάνει πολύ χοντρό το κινητό και δεν πατιούνται εύκολα και τα κουμπιά. Αν την βάλω όμως το κινητό γίνεται άρμα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

μας τρολάρεις;

Δίκιο έχει το παιδί.Και μένα ανα διαστήματα ζορίζεται να μπει στο δημόσιο wifi του ΚΤΕΛ και έχει τύχει και σε καφετέρειες αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει το παιδί.Και μένα ανα διαστήματα ζορίζεται να μπει στο δημόσιο wifi του ΚΤΕΛ και έχει τύχει και σε καφετέρειες αυτό..

 

Εμενα σχεδον παντα δεν μπαινει...... δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σχεδον παντα δεν μπαινει...... δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.

Μακαρι να βοηθησουμε φιλε μου.Για πες καμια πληροφορια.Κατασταση εκδοση λογισμικου κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με wifi δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με τ free ουτε με κωδικο…. Και σε ολες τις ρομ 4.1.2 4.4.2 και τρ με paranoid ολα κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα είναι απλά μαθηματικά πχ LG πούλησε 100χιλιδες l9ii με ένα εκατομμύριο ευρώ και 300 χιλιάδες g2 με 6 εκατομμύρια ευρώ με ποια συσκευή πιστεύεις ότι θα ασχοληθούν οι dev και από ιδιοκτήτες ποιας συσκευής θα πάρουν περισσοτερα donates?

 

Συμφωνω απολυτα με την λογικη σου και ειναι φυσικη καταληξη οτι το κερδος παιζει πρωτο ρολο, οπως κ οι αριθμοι πωλησεων. Μια ερωτηση για να καταλαβω. Το κινητο χωρις πολλες εφαρμογες, προοριζεται για την γυναικα μου, παρα μονο για τηλεφωνα-κλησεις και 2-3 παιχνιδια "παιδικα"(ballon shooter, κρεμαλα, εκατομυριουχος) και fb, δεν θα εχει καποιο θεμα ετσι? Εχω ακουσει πως το facebook εχει γινει αρκετα "βαρυ" και κολλαει καποιες αδυναμες συσκευες. Εδω στο κινητο αυτο ισχυει? Με οσα εγραψα πιο πανω ως εφαρμογες που θα δουλευουν στο κινητο θα εχει θεμα? Θα κολλαει? Πριν απο αυτο ειχε ενα galaxy s i9000. Κολλουσε απιστευτα. Το fb ανοιγε σελιδα μετα απο 3 λεπτα!!! Ελπιζω πως με το lg δεν θα εχει τετοια θεματα. Πειτε μου αποψεις.

Ευχαριστω πολυ.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για ενα τηλεφωνο του 2010 με android 2.1 upgradable to 2.3 (!!) κ το συγκρινεις με ενα τηλεφωνο του 2013 το οποιο εχει εξαιρετικα χαρακτηριστικα, φορα την (προ) τελευταια εκδοση android kit kat 4.4.2 και το βρισκεις στην απιστευτη τιμη των 140 ευρω. Εγω δε χρησιμοποιω fb για να ξερω, αλλα δε νομιζω να εχει προβλημα η συγκεκριμενη συσκευη να ανταπεξελθει!

Παρτο.....χθες! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πρεοκειται να αγορασω μια καρτα μνημης για το κινητο αυτο μιας και δεν παλευται πλεον με την 2gb που χρησιμοποιώτοσο καιρο!

Στο θεμα μας τωρα, εχω βρει αυτη http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-16gb-16gb-micro-sdhc-class-10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550898 , αλλα δεν ξερω αν το κινητο θα μπορει να εκμεταλευτει την μεγαλη ταχυτητα που προσφερει σε αναγνωση και εγγραφη αυτη η καρτα μιας και δεν ξερω αν το κινητο αυτο υποστηριζει την τεχνολογια UHS-I

Να προχωρησω σε παραγγελια, ή να επιλεξω καποια αλλη?

 

(δεν ξερω βεβαια, ισως οι ταχυτητες που προσφερει η καρτα ισως να ειναι λιγο υπερβολικες για μεση χρηση και οποτε να μην δω κανενα αποτελεσμα αγοραζοντας την )

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...