Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια με stock 4.1.2 το κινητο παει σφαιρα ουτε ενα lag η μπαταρια τελεια αυτονομια...οπως και η ram....και antutu 16600.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την χρησιμοποίησα για λίγο καιρό την stock 4.4.2, με την οποία ήρθε η συσκευή, και αφού μου πήρε λίγο διάστημα και κατάλαβα ότι δε μπορείς να κάνεις ροοτ έμαθα για το towelroot.

Εντάξει, δεν είναι τίποτα να το πατάς κάθε φορά που επανεκκινείς τη συσκευή (αν και για μένα είναι ενοχλητικό), αλλά το ερώτημα που τίθεται είναι γιατί να το κάνεις αυτό, μιας και η διαδικασία downgrade-->root-->cwm είναι διαδικασία, άντε μιας ώρας (συμπεριλαμβάνω και το χρόνο download των αρχείων για πρώτη φορά, γιατί αν τα χεις, είναι θέμα δεκαλέπτου!)?

 

Mε τον τροπο που λεω δε χρειαζεται downgrade, root, upgrade κτλ απλα κανεις εγκατασταση cwm με την 4.4.2 και μετα πετας τα 2 .zip του Varcain ή καποια custom rom ετσι εχεις μονιμο root

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παιδια με stock 4.1.2 το κινητο παει σφαιρα ουτε ενα lag η μπαταρια τελεια αυτονομια...οπως και η ram....και antutu 16600.

 

με το antutu 5 ολες οι συσκευες βγαζουν πιο μεγαλο σκορ αν ειχες το 4 θα ηταν γυρο στισ 13000 με 14000 ισως κ πιο λιγο

 

antutu 4 apk

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χωρίς υπέρυθρες μπορώ να ζήσω αλλά με κακή απόδοση κάμερας όχι

Δεν νομίζω να φτιαχτεί ποτέ αυτό και κρίμα γιατί είμαι φαν των cm

Link to comment
Share on other sites

ουτε ραδιο εχει η cm11 Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χωρίς υπέρυθρες μπορώ να ζήσω αλλά με κακή απόδοση κάμερας όχι

Δεν νομίζω να φτιαχτεί ποτέ αυτό και κρίμα γιατί είμαι φαν των cm

 

Αυτό είναι αλήθεια η απόδοση της κάμερας εχει πέσει αρκετά βέβαια άμα το ψάξεις με τις ρυθμίσεις παλεύεται κάπως...

Link to comment
Share on other sites

με το antutu 5 ολες οι συσκευες βγαζουν πιο μεγαλο σκορ αν ειχες το 4 θα ηταν γυρο στισ 13000 με 14000 ισως κ πιο λιγο

 

antutu 4 apk[/QUO

Οντως με τ antutu 4 βγαζει 14600.....παντωε πια ρομ αξιζει περισσοτερο σε επιδοσεις και γενικα να μν εχει lag....η cm11 η η paranoid?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια η απόδοση της κάμερας εχει πέσει αρκετά βέβαια άμα το ψάξεις με τις ρυθμίσεις παλεύεται κάπως...

Δυστυχώς τα ίδια τράβαγα και με το xperia p που είχα,η απόδοση δεν έφτανε ποτέ την στοκ

 

Ειδικά το καταπληκτικό hdr που έχει το l9ii....

Link to comment
Share on other sites

με το antutu 5 ολες οι συσκευες βγαζουν πιο μεγαλο σκορ αν ειχες το 4 θα ηταν γυρο στισ 13000 με 14000 ισως κ πιο λιγο

 

antutu 4 apk[/QUO

Οντως με τ antutu 4 βγαζει 14600.....παντωε πια ρομ αξιζει περισσοτερο σε επιδοσεις και γενικα να μν εχει lag....η cm11 η η paranoid?

 

εγω ειχα τ paranoid για το overclocking στα 1.62Ghz + δουλευε πολυ smooth και ειχε δικο του OTA γενικα μ αρεσε πιο πολυ απο τ cm11

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσα android ειχα ποτε μα ποτε (ισως μια μονο περιπτωση απο Ελληνοπουλο που εφττιαχνε rom) δεν βρηκα καλυτερη rom απο αυτη που εχει το κινητο.Εννοω καλυτερη οσο αφορα το να ειναι απροβληματιστο.Σαν αποτελεσμα για ολα αυτ ειναι αυτα που αναφερεται ενα κινητο smooth βεβαια γιατι καθε μηνα αλλαζες την μια ρομ μετα την αλλη και καθαρο το κινητο πεταει,για κανα μηνα ομως,μεχρι να βαρεθεις τα bugs της..
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebw.gr/el/product/251995/LG-Optimus-L9-II-D605

Κοιταχτε τιμη!!! Απολυτο value for money!!! Το αγοραζω απευθειας!!!

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebw.gr/el/product/251995/LG-Optimus-L9-II-D605

Κοιταχτε τιμη!!! Απολυτο value for money!!! Το αγοραζω απευθειας!!!

 

Καλυτερα μην το παρεις απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μην το παρεις απο εκει...

 

Γιατι? Εγγτηση αντιπροσωπειας θα εχει για δυο χρονια. Αλλωστε νομιζω πως πολλα καταστηματα απο το skroutz και το bestprice κανουν παραεισαγωγες αλλα καλυπτονται απο την LG Hellas. Αν υπαρχει ετερος λογος πες μου να ειμαι σιγουρος αν ειναι κ ισχυει κατι που δεν κατεχω, να αποσυρω την παραγγελια μεσω ιντερνετ. Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το κινητό απο γνωστή ελληνική κινητή τηλεφωνία εδώ και 4 μήνες περίπου.

Παρατηρώ πως δεν λαμβάνω κάποια μηνύματα. Διάβασα σε προηγούμενα σχόλια πως έχει συμβεί και σε άλλους.

Τί κάνω σε αυτη την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση και το στέλνω πίσω;

 

Να σιευκρινήσω πως έχω κάνει αναβάθμιση στο κινητό (δεν θυμάμαι αν έχανα μνμ και πριν την αναβάθμιση ή όχι)

και από εφαρμογές έχω σχετικά λίγες..τις γνωστές και βασικές

 

Περιμένω τη γνώμη σας! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το κινητό απο γνωστή ελληνική κινητή τηλεφωνία εδώ και 4 μήνες περίπου.

Παρατηρώ πως δεν λαμβάνω κάποια μηνύματα. Διάβασα σε προηγούμενα σχόλια πως έχει συμβεί και σε άλλους.

Τί κάνω σε αυτη την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση και το στέλνω πίσω;

 

Να σιευκρινήσω πως έχω κάνει αναβάθμιση στο κινητό (δεν θυμάμαι αν έχανα μνμ και πριν την αναβάθμιση ή όχι)

και από εφαρμογές έχω σχετικά λίγες..τις γνωστές και βασικές

 

Περιμένω τη γνώμη σας! Ευχαριστώ!

 

Και μενα συνεβη αυτο.... Εγω απενεργοποιησα την εφαρμογη με τα μηνυματα και κατεβασα μια αλλη απο τ playstore to textra και τωρα ολα μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Και μενα συνεβη αυτο.... Εγω απενεργοποιησα την εφαρμογη με τα μηνυματα και κατεβασα μια αλλη απο τ playstore to textra και τωρα ολα μια χαρα..

 

Eυχαριστώ, θα το δοκιμάσω και γω!! Και α χαμένα μνμ δεν πρόκειται να τα λάβω ποτέ έτσι..?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ, θα το δοκιμάσω και γω!! Και α χαμένα μνμ δεν πρόκειται να τα λάβω ποτέ έτσι..?

 

Δεν ξερω εγω παντως με το π εβαλα το textra μ ηρθε ενα κατευθειαν... Και βαλε τ textra να ειναι προεπιλογη για τ να μηνυματα να σ ερχονται ειδοποιησεις.... Θα στ πει κ μονο τ μολις ανοιξεις την εφαρμογη..... Αλλα απενεργοποιησε την αλλη απο τις ρυθμισεις/εφαρμογες/ολα/μηνυματα και πατα απενεργοποιση και ξετσεκαρε τ κουτακι κατω απο την αναγκαστικη διακοπη

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου το l9 ii και προσεξα οτι χωρις να το πειραξω,δηλαδη εχει κλειστη την οθονη και το ανοιξω για να δω τιποτα αναπαντητες,βλεπω ενα σορο εφαρμογες ανοικτες,που δεν ανοιξα ποτε εγω να τρεχουν.το επαθε καποιος αλλος αυτο? γιατι πχ εκτως των εφαρμογων και η μπαρα επανω εχει ανοιχτα δεδομενα,συνχρονισμο κλπ χωρις δικη μου παρεμβαση.συνεβη τουλαχιστον 3 φορες γιαυτο και το προσεξα,τι παιζει αραγε?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου το l9 ii και προσεξα οτι χωρις να το πειραξω,δηλαδη εχει κλειστη την οθονη και το ανοιξω για να δω τιποτα αναπαντητες,βλεπω ενα σορο εφαρμογες ανοικτες,που δεν ανοιξα ποτε εγω να τρεχουν.το επαθε καποιος αλλος αυτο? γιατι πχ εκτως των εφαρμογων και η μπαρα επανω εχει ανοιχτα δεδομενα,συνχρονισμο κλπ χωρις δικη μου παρεμβαση.συνεβη τουλαχιστον 3 φορες γιαυτο και το προσεξα,τι παιζει αραγε?

 

Εμενα δεν τ εχει κανει ποτε… ..κανε μια επαννεκινηση τ κινητο αμα δεν τ εχεις κανει… .αλλιως μετα κανε ενα hard reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια rom διαχειριζεται κ εχει περισσοτερο ελευθερο χωρο στη ram η cm11 η η paranoid;
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μην το παρεις απο εκει...

 

σωστος μακρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι? Εγγτηση αντιπροσωπειας θα εχει για δυο χρονια. Αλλωστε νομιζω πως πολλα καταστηματα απο το skroutz και το bestprice κανουν παραεισαγωγες αλλα καλυπτονται απο την LG Hellas. Αν υπαρχει ετερος λογος πες μου να ειμαι σιγουρος αν ειναι κ ισχυει κατι που δεν κατεχω, να αποσυρω την παραγγελια μεσω ιντερνετ. Ευχαριστω.

 

δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο σκρουτζ κ θα καταλαβεις το γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως οσα android ειχα ποτε μα ποτε (ισως μια μονο περιπτωση απο Ελληνοπουλο που εφττιαχνε rom) δεν βρηκα καλυτερη rom απο αυτη που εχει το κινητο.Εννοω καλυτερη οσο αφορα το να ειναι απροβληματιστο.Σαν αποτελεσμα για ολα αυτ ειναι αυτα που αναφερεται ενα κινητο smooth βεβαια γιατι καθε μηνα αλλαζες την μια ρομ μετα την αλλη και καθαρο το κινητο πεταει,για κανα μηνα ομως,μεχρι να βαρεθεις τα bugs της..

 

υπαρχουν roms χωρις bugs για ακριβα-δυνατα κινητα εννοειται πως με συσκευες οπως το l9ii δε θα ασχοληθουν σοβαροι devoleperers για να φτιαξουν μια σταθερη rom

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

σωστος μακρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο σκρουτζ κ θα καταλαβεις το γιατι

 

Περαν των αξιολογησεων που υποκειμενικο χαρακτηρα εκφραζουν, εεμενα με εενδιαφερεει αλλο. Η συσκευη θα ειναι καινουρια? Θα εχει επισημη εγγυηση lg hellas? Δεν μεε νοιαζει αν αυτος που εχει την εταιρια ειναι η αλλοδαπος η οτι αλλο. Με εενδιαφερει βασικα να παρω την συσκευη καινουρια. Σε αυτο εχει θεεμα? Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις cwm με power + volume down δεν κάνει mount το data partition και γι'αυτό δεν εκκινούν οι ρομ. Η λύση είναι format data/data media, μετά reboot to recovery, mount data και μετά εγκατάσταση τη ρομ.

 

Στη cm11 η κάμερα είναι χάλια, αλλά με άλλη εφαρμογή από το play store η ποιότητα είναι ίδια με πριν (better camera και snap camera που έχω, δε βλέπω διαφορές σε σχέση με τη ρομ της LG)

Link to comment
Share on other sites

σωστος μακρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο σκρουτζ κ θα καταλαβεις το γιατι

 

Περαν των αξιολογησεων που υποκειμενικο χαρακτηρα εκφραζουν, εεμενα με εενδιαφερεει αλλο. Η συσκευη θα ειναι καινουρια? Θα εχει επισημη εγγυηση lg hellas? Δεν μεε νοιαζει αν αυτος που εχει την εταιρια ειναι η αλλοδαπος η οτι αλλο. Με εενδιαφερει βασικα να παρω την συσκευη καινουρια. Σε αυτο εχει θεεμα? Ευχαριστω.

 

...το τι η συσκευη ειναι παραεισαγωγης αυτο ειναι αλλο καπελο :ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...