Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω το κινητο περιπου ενα μηνα λαο εχω κατεβασει αρκετες εφαρμογες.Καταρχας σχεδον ολα τα βαρια παιχνιδια με αυτοκινητα και αγωνες για καποιο περιεργο λογο μου τα κλεινει οταν αρχιζει ο αγωνας!(asphalt8,angry birds go κλπ.)Τωρα τελευταια αρχιζει και μου κλεινει και αλλες εφαρμογες χωρις να εχω κανει τιποτα!Βοηθειαα!!

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές. Πόσα ΜΒ ελεύθερα λέει ότι έχεις? (κάτω-κάτω)

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε την ενεργοποιημενο το knock on, το κινητο ξεκλειδωνει ευκολα ή θελει αρκετη δυναμη ?γιατι θελει μονο ενα απλο αγγιγμα για να κλειδώσει και φοβαμαι μην προκαλεσω καποιο προβλημα στο κινητο ή στην οθονη με αυτην την δυναμη που του ασκω

Υπαρχει περπτωση να δημιουργησω καποιο προβλημα "χτυπωντας" την οθονη πιο δυνατα οταν προσπαθω να το ξεκλειδωσω?

 

δεν χρειάζεται καν να πατήσεις την οθόνη, μπορείς να το χτυπήσεις ελαφρά στο πλάι ή στο πίσω καπάκι. πάλι θα ανάψει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται καν να πατήσεις την οθόνη, μπορείς να το χτυπήσεις ελαφρά στο πλάι ή στο πίσω καπάκι. πάλι θα ανάψει η οθόνη.

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την cm11 αλλα οταν συνδεω το κινητο στο pc ακουγεται ο ηχος οτι συνδεεται αλλα δεν γινεται τπτ...ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχθες απο public στα 200€ σε 12 ατοκες. Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. Ολα πολυ καλα μεχρι σημερα. Ηθελνα να ρωτησω: μια οποιαδηποτε micro sd hc 32gb class 10 ειναι αρκετη (ως προς την ταχυτητα) για εγγραφη video full HD ; Η θα πρεπει να παω στην κατηγορια UHS-I ; Γνωριζω οτι τ τηλεφωνο δεν υποστηριζει UHS-I αλλα υποθετω οτι ενα κμματακι πιο γρηγορα θα εγγραφει στις UHS-I καρτες. Ευχαριστω Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την cm11 αλλα οταν συνδεω το κινητο στο pc ακουγεται ο ηχος οτι συνδεεται αλλα δεν γινεται τπτ...ξερει κανεις τι φταιει?

Πήγαινε ρυθμίσεις, storage, πάνω δεξιά έχει κουμπάκι ρυθμίσεων (usb computer connection). Βάλε MTP και θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχθες απο public στα 200€ σε 12 ατοκες. Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. Ολα πολυ καλα μεχρι σημερα. Ηθελνα να ρωτησω: μια οποιαδηποτε micro sd hc 32gb class 10 ειναι αρκετη (ως προς την ταχυτητα) για εγγραφη video full HD ; Η θα πρεπει να παω στην κατηγορια UHS-I ; Γνωριζω οτι τ τηλεφωνο δεν υποστηριζει UHS-I αλλα υποθετω οτι ενα κμματακι πιο γρηγορα θα εγγραφει στις UHS-I καρτες. Ευχαριστω

 

φιλος δε θελω να σε προσβαλω αλλα η γνωμη μου οτι σε πιασαν απο τα @@ στα public, 144 ευρω παιζει στα σκρουτζομαγαζα (το φθηνοτερο unbranded EU σε μαγαζι με 199 αξιολογήσεις:D) κ συ εδωσες 200 :X

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, storage, πάνω δεξιά έχει κουμπάκι ρυθμίσεων (usb computer connection). Βάλε MTP και θα δουλέψει

 

το εκανα αλλα μπορω να χρησιμοποιησω μονο την καρτα SD τον εσωτερικο χωρο δεν μ τον εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

Oι cm11 του xda, δεν χρησιμοποιούν καθόλου την εσωτερική μνήμη για αποθήκευση αρχείων κλπ, παρά μόνο για εγκατάσταση εφαρμογών.

 

Εγώ πάντως την ξήλωσα την cm11, πολύ battery drain σε idle.

 

Για paranoid ούτε λόγος, εξακολουθεί ν'αρνείται να μπει στο δικό μου.

Edited by alekan_1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει την paranoid αλλα δν μ αρεσε καθολου τρ η cm11δν μ αρεσει κι εμενα....μαλλον θα παω σε 4.1.2 ροοτ κ θα φλασαρω την 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

φιλος δε θελω να σε προσβαλω αλλα η γνωμη μου οτι σε πιασαν απο τα @@ στα public, 144 ευρω παιζει στα σκρουτζομαγαζα (το φθηνοτερο unbranded EU σε μαγαζι με 199 αξιολογήσεις:D) κ συ εδωσες 200 :X

πολυ αναμενόμενη η απαντηση σου.

λοιπον παρολο που δεν το ειχα σκοπο, θα μπω στον κοπο να σου αντιλογισω.έχουμε και λεμε: σχεδόν 160 με τα μεταφορικα με αντικαταβολη το φθηνότερο λευκό , παραεισαγωγη 100% με ο,τι αυτο συνεπαγεται, και με αυξημένες πιθανότητες να φτάσει με παραβιασμενη συσκευασία (σύμφωνα με τα σχόλια αγοραστών στα περισσότερα φθηνά σκρουτζομαγαζα της πλάκας που ξαναπακεταρουν τα ελαττωματικά επιστραφεντα). Έδωσα 40 € παραπάνω και πήρα 100% ελληνικής αντιπροσωπείας χωρίς παραβιασμένη συσκευασία και με 12 άτοκες (πολύ σημαντικό για εμένα γιατι ζορίζομαι και κανένα σκρουτζομαγαζο δεν κάνει άτοκες). Δηλαδη με 40 ευρώ εξασφάλισα την ηρεμία μου και οικονομική διευκόλυνση . Για ξανασκέψου το λοιπόν φιλαράκι που βιάστηκες να το παίξεις έξυπνος.

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχθες απο public στα 200€ σε 12 ατοκες. Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. Ολα πολυ καλα μεχρι σημερα. Ηθελνα να ρωτησω: μια οποιαδηποτε micro sd hc 32gb class 10 ειναι αρκετη (ως προς την ταχυτητα) για εγγραφη video full HD ; Η θα πρεπει να παω στην κατηγορια UHS-I ; Γνωριζω οτι τ τηλεφωνο δεν υποστηριζει UHS-I αλλα υποθετω οτι ενα κμματακι πιο γρηγορα θα εγγραφει στις UHS-I καρτες. Ευχαριστω

 

δεν μπορω να σου δωσω μια συγκεκριμένη απάντηση διοτι δεν την γνωριζω. Στο δικο μου παντως εχω μια SD 2 gb class 4 και γραφω μια χαρα full HD video χωρις προβληματα

οσο για την τιμη , νομιζω οτι εδωσες πολλα λεφτα ενω θα μπορουσες να το επερνες πολυ φτηνοτερα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταια ενημέρωση με την paranoid εβγαλα 17035 σκορ σε antutu :)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48012&stc=1&d=1406873492

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας εχω κανει το downgrade σε 4.1.2 και ειναι root το τηλεφωνο εχω βαλει τα αρχεια απο το cwm στην καρτα sd αλλα οταν γραφω τις εντολες στο android emulator μου γραφει την εντολη και not found

help help help help

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας εχω κανει το downgrade σε 4.1.2 και ειναι root το τηλεφωνο εχω βαλει τα αρχεια απο το cwm στην καρτα sd αλλα οταν γραφω τις εντολες στο android emulator μου γραφει την εντολη και not found

help help help help

 

Τα αρχει ριξτα χημα στην sd οχι σε φακελο....κι εμενα ελεγε οτι δν μπορει να βρει τ recovery κ εγινε τελικα.....και δες μηπως δν γραφεις σωστα τ βηματα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την τελευταια ενημέρωση με την paranoid εβγαλα 17035 σκορ σε antutu :)

 

Ειχα βαλει κ εγω την paranoid αλλα δν μ κατεβαζε τις εφαρμογες απο τ playstore ελεγε οτι ειναι εγκατεστημενες κδν εκανε τπτ.....ξερεις τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ρεσετ κ στις ρυθμίσεις επέλεξε να μην συγχρονίζεται ο λογαριασμός Google με τ συσκευη Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

μου γραφει sh:cp /storage/external_SD/loki_flash /storage/external_SD/recovery.img /data/local/tmp: not found

 

 

 

su

5. Then type (assuming files from zip were copied to external SD card root) :

# cp /storage/external_SD/loki_flash /storage/external_SD/recovery.img /data/local/tmp

6. # cd /data/local/tmp

7. # chmod 777 loki_flash

8. # ./loki_flash recovery recovery.img

9. # reboot recovery

ετσι δεν τα γραφεις?

ξανα κατεβασε το αρχειο βαλτο στην επιφανεια εργασειας κανε extract τ αρχεια και μετα κανε copy στην sd χυμα πρωτα το lokiflash και μετα το recovery

και ξανα προσπαθησε πολλες φορες και εμενα ετσι εκανε στην αρχη

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 4.4.2 ειναι ροοτ τι λετε να ξηλωσω μπας και αναστη8ει το λειτουργικο:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

μπορει να παιζει ρολο η καρτα μνημης εχω μια 8gb kingston απο αλλο τηλεφωνο, με εχει τρελλανει με κανενα αλλο τηλεφωνο δεν εχω παιδευτη ετσι στο παρελθον:!::X:X:X
Link to comment
Share on other sites

μπορει να παιζει ρολο η καρτα μνημης εχω μια 8gb kingston απο αλλο τηλεφωνο, με εχει τρελλανει με κανενα αλλο τηλεφωνο δεν εχω παιδευτη ετσι στο παρελθον:!::X:X:X

 

κανε hard reset......και ξανα καντο....εχεισ δωσει supersu δικαιωματα σε ολα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ριμαδει με το που γραφεις το su σου γραφει οτι ειναι ροοτ

αν κανω hard reset πρεπει να περασω τα παντα super su impactor?

 

ολα απο την αρχη αναγκαστηκα και εγω δεν αντεχα τ εκανα και εγινε......απλα δεν στο ειπα πριν μηπως και γινεi

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...