Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καμια πρόταση απο ποιο κατάστημα να το πάρω; ήμουν έτοιμος απο e-shop αλλα ανακαλυψα εδω ότι είναι κουτσουρεμένες παραειδαγωγες απο Tim Ιταλισε με μισή εσωτερική μνήμη (4gb) και τίγκα στο bloatware, θα ήθελα να το αποφύγω αυτο!!

 

public!! εγγύηση φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

public!! εγγύηση φίλε :)

Εγώ το πήρα από το e Shop, από Πολωνία παραεισαγωγη είναι και όχι από Ιταλία. Από όπου και να το πάρεις 4 για θα έχει ελεύθερα. Public=εγγύηση ακριβοτερης τιμής..

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω μεταχειρα αριστο με 4.4.2 ....δεν μου αρεσε και το γυρισα σε 4.1.2 με τον οδηγο που υπαρχει εδω απο ενα παλικαρι,,μπραβο πολυ καλη δουλεια εκανε ο φιλος!

ολα πηγαν καλα εκανα ροοτ εβγλα σαβουρα και παει μια χαρα...και επιτελους browser της προκοπης! σαν βουτυρο και σφαιρα..ο αοσπ ειναι νομιζω,,,αν και μερικες φορες λεει η σελιδα δεν ανταποκρινεται και κλεινει,,,,δεν ξερω γιατι,,παραξενο! παντως ο browser στη 4.4.2 μαυρα χαλια ! δοκιμασα και αλλους αλλα τα ιδισ χαλια! νομιζω με 4.1.2 και ξηλωμα σαβουρας το τηλεφωνακι σχεδον πεταει!

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε επιτέλους τρόπους για μόνιμο ρουτ στη 4.4.2 :D. Μέσω του προγράμματος towelroot που αναφέρθηκε στη προηγούμενη σελίδα γινόμαστε root και στη συνέχεια από εδώ http://search.4shared.com/postDownload/eJzeFvwoce/root_v2A.html βάζουμε το αρχείο στην SD card και μέσω ενός root explorer (π.χ ROM Toolbox Lite) το τοποθετούμε στο φάκελο cache του τηλεφώνου. Μετά μπαίνουμε στο stock recovery και κάνουμε apply update from cache. Εγώ χρησιμοποίησα αυτόν τον οδηγό http://forum.android.com.pl/f1211/root-stock-recovery-4-4-2-a-439890/ με google translate.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπορέσω θα ετοιμάσω ένα tutorial πώς κάνουμε εγκατάσταση από κιτ κατ σε παρανδροιντ η ρομ αυτή απλά μαμαει το τηλέφωνο γίνεται τόσο smooth όπως το νεξους 4 χωρίς υπερβολή.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι μετα την αναβαθμηση σε 4.4.2 παρατηρησα οτι δεν υπαρχει πλεον το εικονιδειο της Πλοηγησης. Το εχει ανττιμετωπισει κανεις? Τι λυση υπαρχει.

Θα ηθελα βοηθεια συντομα......

 

Μπορει να με βοηθησει κανεις??????????????

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το ναβι πατάς το εικονίδιο τοποθεσία μοιάζει με ανάποδη σταγόνα με ένα κύκλακι μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα! Έκανα downgrade, root και cwm ακολουθώντας τον οδηγό και όταν φλασαρα τη 4.4 έχασα τη cwm! Όταν κατάφερα να κάνω σωστά το συνδυασμό μπήκε σε ένα περίεργο mode αλλά όχι σε recovery. Επίσης με τον άλλο τρόπο vol - και power, εκανε ta wipes αλλά δε μπήκε σε cwm. Καμία γνώμη απ τους ειδικούς?

 

Αν φλασαρες μέσω pc τη 4.4 δεν έκανες τπτ στην ουσία το εκανες επαναφορά όπως ήσουν στην αρχή πριν το downgrade. Κανονικά έπρεπε να κάνεις εγκατάσταση από το cwm την kit kat

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το ναβι πατάς το εικονίδιο τοποθεσία μοιάζει με ανάποδη σταγόνα με ένα κύκλακι μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο αυτο? Γιατι στην 4.1.2 ειχε και το εικονιδιο "πλοηγηση"

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Καμια πρόταση απο ποιο κατάστημα να το πάρω; ήμουν έτοιμος απο e-shop αλλα ανακαλυψα εδω ότι είναι κουτσουρεμένες παραειδαγωγες απο Tim Ιταλισε με μισή εσωτερική μνήμη (4gb) και τίγκα στο bloatware, θα ήθελα να το αποφύγω αυτο!!

 

Εγω προτιμησα το Kaizer... ειναι απο Γερμανια η εισαγωγη....Οσο για το 4gb ειναι τα διαθεσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο? Γιατι στην 4.1.2 ειχε και το εικονιδιο "πλοηγηση"

 

 

Ναι έτσι ναι σε κιτ κατ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ναι σε κιτ κατ

 

Σε ευχαριστω, μπορεις να δεις και το ποστ #2270 για να με βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις customs roms ? Με ψηνει μιας και σιγουρα θα φυγει οτι σαβουρα εχει το κινητο και θα πηγαινει πιο γρηγορα αλλα φοβαμαι τα bugs !
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, μπορεις να δεις και το ποστ #2270 για να με βοηθησεις?

 

Ψάξε στο Google θα τα βρεις όλα. Πέρνα την εφαρμογή clean master. Για διαφημίσεις νομίζω πως πρέπει να σαι ροοτ καλύτερα αστο. Τις επαφές περνά τις από τον υπολογιστή συνδέοντας το κινητό μέσω κάποιου προγράμματος όπως snap pea

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελουν το πληκτρολογιο τουG3 εδω http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/development/lg-g3-keyboard-t2818302 εχει να κατεβασεται το zipaki και μετα install απο recovery και ειναι ετοιμο...
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε επιτέλους τρόπους για μόνιμο ρουτ στη 4.4.2 :D. Μέσω του προγράμματος towelroot που αναφέρθηκε στη προηγούμενη σελίδα γινόμαστε root και στη συνέχεια από εδώ http://search.4shared.com/postDownload/eJzeFvwoce/root_v2A.html βάζουμε το αρχείο στην SD card και μέσω ενός root explorer (π.χ ROM Toolbox Lite) το τοποθετούμε στο φάκελο cache του τηλεφώνου. Μετά μπαίνουμε στο stock recovery και κάνουμε apply update from cache. Εγώ χρησιμοποίησα αυτόν τον οδηγό http://forum.android.com.pl/f1211/root-stock-recovery-4-4-2-a-439890/ με google translate.

 

Δεν κατεβαινει με τιποτα το " towelroot"

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάξε στο Google θα τα βρεις όλα. Πέρνα την εφαρμογή clean master. Για διαφημίσεις νομίζω πως πρέπει να σαι ροοτ καλύτερα αστο. Τις επαφές περνά τις από τον υπολογιστή συνδέοντας το κινητό μέσω κάποιου προγράμματος όπως snap pea

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις customs roms ? Με ψηνει μιας και σιγουρα θα φυγει οτι σαβουρα εχει το κινητο και θα πηγαινει πιο γρηγορα αλλα φοβαμαι τα bugs !

 

Έχω την παρανδροιντ η πρώτη εντύπωση που μου έχει δωσει είναι ότι το κινητό έχει γίνει απλα όπλο σε σχέση με την στοκ για bugs δεν έχω δει τπτ το σοβαρό μόνο στην μετάφραση και κάποιες μη σημαντικές λεπτομέρειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι θελουν το πληκτρολογιο τουG3 εδω http://forum.xda-developers.com/optimus-l3-l5-l7-l9-ii/development/lg-g3-keyboard-t2818302 εχει να κατεβασεται το zipaki και μετα install απο recovery και ειναι ετοιμο...

 

Εχει ελληνικό λεξικό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κατεβαινει με τιποτα το " towelroot"

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω.

 

Από το κινητό κατέβασε το όχι από τ πι σι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι καινουργιο μελος και θελω να κανω μια ερωτηση.Εχω παρει το απιστευτο για τα λεφτα του κινητο L9 ii και εχω περασει απο ota την εκδοση kitkat και θελω να κανω root πως το κανω με το towelroot; Αν μπορει καποιος και θελει να βοηθησει ας ανεβασει εναν οδηγο. Ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό καλύτερα αστο μην κάνεις ρουτ, γιατί μετά θα μπορέσεις να προκαλεσεις ζημιά στο κινητό και δε θα προλάβεις να το χαρείς + θα χάσεις την εγγύηση

 

Και γενικά όλοι όσο δε το χουν το θέμα καλά θα ταν να μην κάνουν ούτε ρουτ ούτε εντοπισμό σφαλματων

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό καλύτερα αστο μην κάνεις ρουτ, γιατί μετά θα μπορέσεις να προκαλεσεις ζημιά στο κινητό και δε θα προλάβεις να το χαρείς + θα χάσεις την εγγύηση

 

Και γενικά όλοι όσο δε το χουν το θέμα καλά θα ταν να μην κάνουν ούτε ρουτ ούτε εντοπισμό σφαλματων

 

Φιλαρακι δεν ειμαι καποιος ασχετος εχω κανει σε πολλες συσκευες root και στο l9 ii στην προηγουμενη εκδοση ενος φιλου μου απλα θελω μια απαντηση αν μπορει καποιος να βοηθησει με καποιον οδηγο το πως κανουμε root στην kitkat εκδοση.Πολοι εδω μεσα θα ηθελαν αυτη την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να κάνεις κάτι τόσο απλό καλύτερα αστο μην κάνεις ρουτ, γιατί μετά θα μπορέσεις να προκαλεσεις ζημιά στο κινητό και δε θα προλάβεις να το χαρείς + θα χάσεις την εγγύηση

 

Και γενικά όλοι όσο δε το χουν το θέμα καλά θα ταν να μην κάνουν ούτε ρουτ ούτε εντοπισμό σφαλματων

 

Γιατι οχι εντοπισμο σφαλματων??????

Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρανδροιντ η πρώτη εντύπωση που μου έχει δωσει είναι ότι το κινητό έχει γίνει απλα όπλο σε σχέση με την στοκ για bugs δεν έχω δει τπτ το σοβαρό μόνο στην μετάφραση και κάποιες μη σημαντικές λεπτομέρειες

 

Tην parandroid στο xda την βρήκες;

Επειδή δεν χρησιμοποιώ ούτε ραδιόφωνο όυτε το τηλεκοντρόλ, θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια custom (τώρα είμαι με custom stock 4.4.2)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να τι πάρει η συζυγος μου, νομίζω είναι ότι πιο vfm αυτη την στιγμή, εχω όμως ενδοιασμούς για το απο που να της το αγορασω, απο σκρουτζομαγαζο παραεισαγωγη (150€)η απο public (στα 200€...) ... Τι λέτε; το νοκια 920 που εχω το είχα πάρει απο σκρουτζιμαγαζο και βγηκε ελαττωματικό με το που το εβγαλα απο την κούτα.... Ακουω γνώμες!!

 

Καμια πρόταση για κατάστημα ακίνδυνο;

Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για κατάστημα ακίνδυνο;

 

Απο qelectronics πηρα για την κοπελα μου. Ολα οκ.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι δεν ειμαι καποιος ασχετος εχω κανει σε πολλες συσκευες root και στο l9 ii στην προηγουμενη εκδοση ενος φιλου μου απλα θελω μια απαντηση αν μπορει καποιος να βοηθησει με καποιον οδηγο το πως κανουμε root στην kitkat εκδοση.Πολοι εδω μεσα θα ηθελαν αυτη την βοηθεια.

 

Αν θες οδηγό το πώς κάνουμε εγκατάσταση κ πατάμε ενα κουμπί σε μια εφαρμογή κ πιστεύεις ότι είσαι γνωστής τότε πάω πάσο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tην parandroid στο xda την βρήκες;

Επειδή δεν χρησιμοποιώ ούτε ραδιόφωνο όυτε το τηλεκοντρόλ, θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια custom (τώρα είμαι με custom stock 4.4.2)

 

Ναι από το xda

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Μια ερώτηση. Έκανα ρουτ με το tr. Τώρα πώς κάνω απεγκατασταση τις εφαρμογές που δεν θέλω; με ποιο πρόγραμμα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...