Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσοχη σε οσους δουλευουν aosp rmπλεον υποστηριζουν caf,οπου χρησιμοποιουν τα sources της qualcom αντι της LG και χρειαζεται LP bootstack:)
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποιος εβαλε το g4 weather fixer.....με τι σειρα βαλατε τα αρχεια;; δεν βγαζω ακρη.....νομιζω κατι λειπει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαπίστωσα διαφορές στη διαχείριση της σύνδεσης με τις κυψέλες, ανάμεσα στη γερμανική vodafone 30d και την open baltics (6ba) v30a. Υπερτερεί η vodafone rom, δείτε εδώ και εδώ τη σχετική συζήτηση.

Αν κι η συσκευή μου προορίζεται για βαλτικές χώρες (6BA) κατέληξα να κρατήσω την open baltics v30a αλλά με το vodafone v30d modem partition, γιατί κρατώντας το open baltics modem partition είχα μεγάλη αστάθεια στο σήμα την οποία δεν είχα με την kitkat. Έχοντας το δίκτυο μόνο σε gsm, το πρόβλημα μου ήταν ότι ενώ σε ένα σημείο είχα σχεδόν full σήμα (-90db) ξαφνικά χωρίς λόγο άλλαζε cell id και πήγαινε σε άλλο με ελάχιστο ισχύ λήψης (<-105db).

 

Αυτό πως το έκανες φίλε μου? Μπορώ στην δική μου ευρωπαϊκή ρομ, να περάσω άλλο μόντεμ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω 4.4.2 ρουτ και όταν πήγα να περάσω cm12 έμεινε το τηλ.σε fastmode 450 το έσβησα και μετά άνοιξε κανονικά αλλά όταν πάω για ρεκοβερι ξαναμπαίνει πάλι fastmode έκανα και reset Αλλά δεν λύθηκε υπάρχει τρόπος να διορθωθεί.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τλκ το εκανα ροοτ με το one click root.Πως μπορώ να αυξήσω τον ηχο της συσκευής χωρις να εχω άλλο kernel?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τλκ το εκανα ροοτ με το one click root.Πως μπορώ να αυξήσω τον ηχο της συσκευής χωρις να εχω άλλο kernel?

 

Αν έχεις Custom recovery πιο πίσω έχω βάλει λινκ από xda

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω το xposed - g3 tweaksbox αλλά θέλω να έχω και το μαμά ρολόι αλλά έχω μπερδευτεί με ποια σειρά στο recovery να τα βάλω γιατί βλέπω ότι υπάρχει και xposed fix κάτι τέτοιο και lg g4 widget clock weather και γενικά δεν ξέρω αν λειτουργούν τα πάντα όλα με lollipop και με ποια σειρά να τα βάλω ώστε να έχω το καλύτερο αποτέλεσμα...

 

Οποιος εβαλε το g4 weather fixer.....με τι σειρα βαλατε τα αρχεια;; δεν βγαζω ακρη.....νομιζω κατι λειπει

 

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει να τα βάλουμε και ποια με την σωστή σειρά για να μην κάνουμε κάποιο λάθος?? Επίσης Έχω την v30a της vodaf υπάρχει κάποια άλλη καλή ρομ έτοιμη όχι aosp με ρουτ ελαφριά γρήγορη κλπ η Όχι? Ευχαριστούμε.

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δν εχω custom recovery. Πως μπορώ να βάλω?

Με το autorec https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2&hl=el

Λέω να βάλω το xposed - g3 tweaksbox αλλά θέλω να έχω και το μαμά ρολόι αλλά έχω μπερδευτεί με ποια σειρά στο recovery να τα βάλω γιατί βλέπω ότι υπάρχει και xposed fix κάτι τέτοιο και lg g4 widget clock weather και γενικά δεν ξέρω αν λειτουργούν τα πάντα όλα με lollipop και με ποια σειρά να τα βάλω ώστε να έχω το καλύτερο αποτέλεσμα...

 

 

 

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει να τα βάλουμε και ποια με την σωστή σειρά για να μην κάνουμε κάποιο λάθος?? Επίσης Έχω την v30a της vodaf υπάρχει κάποια άλλη καλή ρομ έτοιμη όχι aosp με ρουτ ελαφριά γρήγορη κλπ η Όχι? Ευχαριστούμε.

Έχοντας custom recovery βάζεις αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.xposedinstaller&hl=el πατάς install περιμένεις λίγο είσαι έτοιμος. Δε χρειάζεται κάτι τα κάνει όλα μονή της.

 

Για τον καιρό δε μπορώ να σου απαντήσω δεν τον έχω καθόλου. Εξαλου έχει ένα σωρό στο play store. Το ρολόι μόνο του σαν widget δουλεύει κανονικά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε πέρασα custom recovery. Τωρα πως ανεβάζω τον ηχο?

 

Είσαι με 5.0.2 έτσι?

Μπες recovery και φλασαρε αυτό https://www.dropbox.com/s/ol30cwh0txpori5/HighVolumenBoost.zip?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια έκδοση TWRP σου εγκατέστησε?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω δωστε λιγο την προσοχη σας γιατι εχω μεγαλο προβλημα... Οποιος μου το λυσει μπορω και να του βαλω καποιο ποσο σε λαγαριασμο στην τραπεζα..

Κατα λαθος πηγαινοντας να φλασαρω μια ρομ , ενω ημουν στο twrp 2.8.6.0 , εκανα wipe εκτος απο τα υπολοιπα και την internal storage του κινητου...

 

μετα απο αυτο προσπαθησα τα εξης

 

1. μεσω του lg flash tool 1.8.1 να περασω stock rom με το αντιστοιχο .dll το οποιο το ειχα κανει χθες και δουλευε ενω τωρα παω να το κανω οταν ειμαι στο 80-90 % σταματαει η διαδικασια και με πεταει σε recovery mode χωρις φυσικα να κανει την εγκατασταση της ρομ..

 

2. προσπαθησα με sideload αλλα ενω στο terminal βλεπει κανονικα τη συσκευη μολις παω να δωσω εντολη να περασει το zipαρισμενο αρχειο με τη ρομ που θελω και να ανοιξει επιτελους το κινητο, δε διαβαζει το αρχειο της ρομ..

 

3. προσπαθησα να κανω εγκατασταση με το lg flash tool 2014 με cse flash αλλο αρχειο .kdz και τιποτα παλι.. σε καποια φαση σταματαει

 

Να σημειωσω οτι οπως εχετε καταλαβει εχω download mode στη διαθεση μου και επισης twrp

 

KΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΙΣΩΣ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ στο twrp μου βγαζει κοκκινα γραμματακια που λενε

 

e: unable to mount data

 

Τι πρεπει να κανω τωρα...??? ειμαι σε απογνωση και επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα πιο τελεια απο xda οτι και αν ειδα και απο το youtube εχω μπερδευτει...

 

Σας παρακαλω πολυ πειτε μου καποιος κατι...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω δωστε λιγο την προσοχη σας γιατι εχω μεγαλο προβλημα... Οποιος μου το λυσει μπορω και να του βαλω καποιο ποσο σε λαγαριασμο στην τραπεζα..

Κατα λαθος πηγαινοντας να φλασαρω μια ρομ , ενω ημουν στο twrp 2.8.6.0 , εκανα wipe εκτος απο τα υπολοιπα και την internal storage του κινητου...

 

μετα απο αυτο προσπαθησα τα εξης

 

1. μεσω του lg flash tool 1.8.1 να περασω stock rom με το αντιστοιχο .dll το οποιο το ειχα κανει χθες και δουλευε ενω τωρα παω να το κανω οταν ειμαι στο 80-90 % σταματαει η διαδικασια και με πεταει σε recovery mode χωρις φυσικα να κανει την εγκατασταση της ρομ..

 

2. προσπαθησα με sideload αλλα ενω στο terminal βλεπει κανονικα τη συσκευη μολις παω να δωσω εντολη να περασει το zipαρισμενο αρχειο με τη ρομ που θελω και να ανοιξει επιτελους το κινητο, δε διαβαζει το αρχειο της ρομ..

 

3. προσπαθησα να κανω εγκατασταση με το lg flash tool 2014 με cse flash αλλο αρχειο .kdz και τιποτα παλι.. σε καποια φαση σταματαει

 

Να σημειωσω οτι οπως εχετε καταλαβει εχω download mode στη διαθεση μου και επισης twrp

 

KΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΙΣΩΣ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ στο twrp μου βγαζει κοκκινα γραμματακια που λενε

 

e: unable to mount data

 

Τι πρεπει να κανω τωρα...??? ειμαι σε απογνωση και επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα πιο τελεια απο xda οτι και αν ειδα και απο το youtube εχω μπερδευτει...

 

Σας παρακαλω πολυ πειτε μου καποιος κατι...

Φλασαρε τη 2.8.6.1 http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php και ξαναδοκιμασε

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φοραω την V30B 5.0.2 και προσπαθω να κανω ρουτ με ολους τους τροπους που εχω διαβασει αλλα τιποτα.Εχω κανονικα περασμενους τους drivers αλλα προς το τελος δεν βρισκει την port και ζηταει να το συνδεσω σε download mode αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.Μηπως μπορει καποιος να βαλει ενα αναλυτικο οδηγο για το πως γινεται το ρουτ?:confused: Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω έκανα την 30b με το lg one click root και έγινε με επιτυχία. Αμα σου κολλήσει στο 90% αστο κανα 5λεπτο και αποσυνδεσε την συσκευή και θα εχει γίνει ροοτ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω έκανα την 30b με το lg one click root και έγινε με επιτυχία. Αμα σου κολλήσει στο 90% αστο κανα 5λεπτο και αποσυνδεσε την συσκευή και θα εχει γίνει ροοτ.

Προσπαθησα αλλα μου πεταει μη εγκυρη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Για τους φαν του Cloudyfa οπως ο υπογραφων μαλλον βρεθηκε τροπος να φλασαρουμε τη CloudyG2 3.0 -=- [F320S/L/K] στο D802 χωρις προβληματα τυπου no FM radio, το πισω LED συνεχεια αναμμενο κτλ.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60801369&postcount=613

Μιλησα και με τον ιδιο το Γαλλο που το ποσταρε και ολα καλα

Βεβαια ειναι 5.0 και οχι 5.0.2 αλλα ειναι Cloudy original, εχω εναν ενδοιασμο αν σηκωνει τον LP κερνελ του DorimanX .περιμενω καμια δεκαρια μερες ακομα γιατι εσκασε ο Cloudyfa μυτη στο G3 forum μπας και φιλοτιμηθει να κανει τη τιμη και σε μας και δοκιμαζω

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για να ανεβάζω τον ήχο. Δν το φλασαρα το αρχείο γτ σε περίπτωση που θελω να το κανω κανονικό δν ξερω πως να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ipetitions.com/petition/lg-g2-unlocked-bootloader

 

Το αφήνω εδώ, βοηθήστε να το πετύχουμε να δούμε σπουδαία πράγματα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με το autorec https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2&hl=el

 

Έχοντας custom recovery βάζεις αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.xposedinstaller&hl=el πατάς install περιμένεις λίγο είσαι έτοιμος. Δε χρειάζεται κάτι τα κάνει όλα μονή της.

 

Για τον καιρό δε μπορώ να σου απαντήσω δεν τον έχω καθόλου. Εξαλου έχει ένα σωρό στο play store. Το ρολόι μόνο του σαν widget δουλεύει κανονικά.

 

Φλασαρε τη 2.8.6.1 http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php και ξαναδοκιμασε

 

Καλημέρα.Πάω να τρελαθώ.Είμαι με την v30a 5.0.2 και είχα μέχρι λίγο πριν το TWRP 2.8.5.0 και πάω να εγκαταστήσω το ποίο νέο το 2.8.6.1 μου το έβαλε κανονικά αλλά μετά είδα ότι ότι και να επιλέξω μέσα από το recovery δηλαδή install η κάποιο wipe κλπ στο κάτω μέρος της οθόνης εκεί που λέει swipe και το κάνεις από αριστερά προς τα δεξιά δεν μου έχει το στρογγυλό σημάδι και δεν μπορώ να το κάνω swipe ούτε να φλασαρο κάτι οούτε να κάνω π . χ wipe cache κλπ. Έβαλα και την εφαρμογή που λέτε από πάνω την auto rec από το play store αλλά τίποτα...Ξανακατεβασα και την 2.8.6.1 και την 2.8.6.3 αλλά δεν μπορώ να της βάλω...Η με κάποιον τρόπο να μπορούσα να έβαζα ποίο παλιά.. Που κόλλησε ρε παιδιά έχω σκάσει....

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ανοίγει? Αν ανοίγει φλασαρε τη ξανά με flashify από playstore. Μήπως έβαλες TWRP για άλλο μοντέλο?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διάβασα τα προηγουμενα posts και δεν βρήκα κάτι, υπάρχει κάπου συγκεντρωτικά ή έστω μια έγκυρη αναφορά για το ποια custom rom προτεινεται ή γενικότερα tips? Βλέπω ότι στο reddit πολλοί ασχολούνται με την cloudy αλλά είναι καλύτερη από stock lollipop? Για cyanogenmod καποια γνώμη; Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί κάπου ήδη αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι ξεκάθαρο και σχετικά πρόσφατο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διάβασα τα προηγουμενα posts και δεν βρήκα κάτι, υπάρχει κάπου συγκεντρωτικά ή έστω μια έγκυρη αναφορά για το ποια custom rom προτεινεται ή γενικότερα tips? Βλέπω ότι στο reddit πολλοί ασχολούνται με την cloudy αλλά είναι καλύτερη από stock lollipop? Για cyanogenmod καποια γνώμη; Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί κάπου ήδη αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι ξεκάθαρο και σχετικά πρόσφατο.

Εμ και εγω φιλε ψαχνω καμια καλη rom προσφατη σε lolipop...:(

Λεω να περασω την SRK-D80230b...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμ και εγω φιλε ψαχνω καμια καλη rom προσφατη σε lolipop...:(

Λεω να περασω την SRK-D80230b...

Καλησπέρα Γιώργο ,μόλις την έβαλα και φαίνεται δυνατή ,αρκετά παραμετροποιήσιμη, όταν την εγκαθιστάς στο changelog αναφέρει έκδοση LamHoang δεν ξέρω ψάξτο ,αξίζει να της ρίξεις μια ματιά,είναι βασισμένη στην Stock Lollipop 5.0.2 D80230b .Από το κορεάτικο λινκ έκανε 6,5 ώρες να κατέβει χθές βράδυ ,πριν λίγο μου έδωσε ένας φίλος Ιταλός λινκ mega στο περνάω https://mega.nz/#!dQt1kYgY!IEwx4rE2jL2pdtj7Co3YLcBsojY8UUybSbZb95MJEIo

βγήκε 2/06 υπ' όψιν με πολλές εφαρμογές και ui G4.Δέν έχει ραδιόφωνο αλλά ψάχνοντας το βρήκα απο έναν Κορεάτη αν το χρειαστείς πέσμου

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...