Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο xda......αν δεν το βρεις googlare...cloudyG2....με την ραμ πανω κατω το ιδιο ειναι.....αλλα εχουν καλη διαχειριση μην ανησυχεις

 

Thanks Κωστη! Θα το ψαξω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oδηγιες για να περασω την cloudy σε ποια σελιδα θα βρω?

Eπιπλεον, με την στοκ, με το καλημερα μου φευγει 1.1gb ram.. με την cloudy φτιαχνει καθολου?

 

Το διαβάζεις όλο για να έχεις εικόνα με ποια σειρά τα κάνουμε.....και μετά βήμα - βήμα εκτελούμε. Σου φαίνονται πολλά (γιατί τα γράφω λεπτομερειακά) αλλά πίστεψε με όλα μα όλα είναι εύκολα για να έχεις ένα καλύτερο και ποιο καινούργιο ;) τηλ. από αυτό που έχεις.....!!! και ένα μυστικό....φτιάξε φακέλους στο PC με τα κάθε αρχεία που θα κατεβάσεις (φάκελος Rot με τα αρχεία Root) (φάκελο RECOVERY με τα αρχεία για RECOVERY) (φάκελο με την Rom)κ.τ.λ.π.;) Όταν κάνει Root και περάσεις και το D802T_AutoRec.apk μπες σε RECOVERY και πάρε ένα backup όπως είναι το τηλ. τώρα, όποτε αν πάει κάτι στραβά με ένα restore μέσα απο το RECOVERY επανερχόμαστε. Μέτα το backup στο τηλ. δημιουργείται ο φάκελος TWRP εκεί μέσα είναι τα αρχεία του backup

 

Εδώ πως κάνουμε Root .

video.

Απο το play.google κάνεις εγκατάσταση το SuperSU όπου το τρέχεις για να είσαι Root.

 

Για να μπεις σε RECOVERY κατεβάζεις το D802T_AutoRec.apk το κανεις εγγατασταση σαν ενα απλό apk. για να μπεις σε σε RECOVERY κατάσταση, πατάς boton απενεργοποιηση και επανεκκίνηση, και σε ρωτά > εμείς μπαίνουμε σε Recovery mode.

 

Αφού κατεβάσεις & βάλεις σε ένα φάκελο την Rom & το Kernel που θέλεις το τοποθετείς στο κινητό και οταν μπεις σε RECOVERY επιλεγείς πρώτα wipe > Advanced Wipe> και τσεκάρεις >Dalvik Cache - system - Data- & Cache. Με τίποτα δεν κλικαρουμε το Internal Storage. Κατω με το βελακι κάνουμε Swipe to Wipe.

Αφού τελειώσει πατάμε Install και βρίσκουμε στην sd το φάκελο με την Rom & το Kernel που ειχαμε βαλει ...την κλικαρουμε και μετα Κατω με το βελάκι κάνουμε Swipe to Wipe. όταν ζητηθεί κάνουμε Rebbot και έτσι έχουμε περάσει την Rom...!!!

 

Αφού κάνουμε της ρυθμίσεις στο τηλ. για να περάσουμε Kernel κάνουμε τα ίδια όπως για την Rom μόνο που κάνουμε Wipe > Advanced Wipe κλικαρουμε μόνο Dalvik Cache & Cache και την περνάμε μετά όπως την Rom (Install κ.τ.λ.π.

 

***Ελπίζει να βοήθησα, αλλά πίστεψε με, φαίνονται πολλά αλλά είναι λίγα στην πράξει...!!!

 

Τρέχουμε ''σχεδόν'' όλοι απροβλημάτιστα...!!!

CloudyG3 2,0 & Kernel-Dorimanx-V8.0.3 (απο ΕΔΩ προσοχή θα κατεβάσεις τον Kernel-Dorimanx-V8.0.3 για LG G2 D802 KitKat)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω καθε φορα που περναω μια ρομ η κανω recovery κανω wipe και το internal storage,ειναι λαθος μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?!ας μου πει καποιοσ αν ξερει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

εγω καθε φορα που περναω μια ρομ η κανω recovery κανω wipe και το internal storage,ειναι λαθος μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?!ας μου πει καποιοσ αν ξερει παρακαλω

Δεν δημιουργει προβλημα απλως χασιμο χρονου γιατι πρεπει να ξαναπερασεις τα αρχεια σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω καθε φορα που περναω μια ρομ η κανω recovery κανω wipe και το internal storage,ειναι λαθος μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?!ας μου πει καποιοσ αν ξερει παρακαλω

 

Αν κάνεις wipe το internal storage,έκανες wipe και την ρομ.Από πού θα τη φλασάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις wipe το internal storage,έκανες wipe και την ρομ.Από πού θα τη φλασάρεις?

OTG flash drive

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα η recovery του δεν υποστηρίζει otg?

Α καλά τι λέω..Αφού ο φίλος λέει οτι το κάνει κάθε φορά που περνάει ρομ,άρα υποστηρίζει otg.Γράψτε λάθος.

Edited by dimsavv
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αφου αργεί το lolipop ακομα λεω να βαλω καμια ρομ . αξιζει οντως το cloydyg2 απο το στοκ που εχω? γιατι με βολευει και αυτο μια χαρα Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αφου αργεί το lolipop ακομα λεω να βαλω καμια ρομ . Επειδη είχα διαβασει οτι το cloudyg2 ειναι το καλυτερο με μια ματια ειδα οτι βγηκε το καινουργιο πριν κανα μηνα το cloudyg2 3.0 !! το εχει περασει κανεις? εχει καποιο προβλημα?

Δεν είναι για το d80*

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αφου αργεί το lolipop ακομα λεω να βαλω καμια ρομ . αξιζει οντως το cloydyg2 απο το στοκ που εχω? γιατι με βολευει και αυτο μια χαρα

 

Aν θες να κανεις το G2-> G3 να η ευκαιρια! Παρε πρωτα ενα nandroid baclup ετσι ωστε αν το μετανιωσεις να γυρισεις απροβληματιστα ,φλασαρε τη νεα ρομ και συγκρινε να μας πεις εντυπωσεις, αν και βαζω στοιχημα οτι θα εντυπωσιαστεις απο το UI του G3

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/Καλημέρα, δοκίμασε κανείς την Simple Rom v 1.2 Lollipop? Και εαν ναι εντυπώσεις;

 

Δώσε ένα link να την δούμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω ενα θεμα με το ροοταρισμα .

Ενω το ειχα ξανακανει παλιοτερα , οπως εχει και εδω τις οδηγιες, ανοιγει το παραθυρο εντολων , αναγνωριζει τη συσκευη και μπαινει σε recovery mode , στο τελευταιο βημα οταν παταω adb sideload Και το ονομα φακελου , μου λεει οτι δεν μπορει να αγνωρισει το sideload , τι κανω λαθος?

 

Ακυρο παιδια ενταξει τα καταφερα με ενα αλλο αρχειο ροοτ που ειχα , μαλλον κατι ειχε το πρωτο .

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να δυναμωσω το ακουστικο οταν μιλαω δεν ακουω δυνατα τους αλλους...με τα ζιπακια απο μια σελιδα που ειχε βαλει εδω ενας δεν εκανε τιποτα.....μονο το ηχειο δυναμωσε και τα handfree....το ακουστικο ομως οχι....καποιος αλλος τροπος;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να δυναμωσω το ακουστικο οταν μιλαω δεν ακουω δυνατα τους αλλους...με τα ζιπακια απο μια σελιδα που ειχε βαλει εδω ενας δεν εκανε τιποτα.....μονο το ηχειο δυναμωσε και τα handfree....το ακουστικο ομως οχι....καποιος αλλος τροπος;;;

 

Mπορεις να πειραξεις το mixer_paths.xml αλλα για μενα φλασαρε DorimanX kernel γιατι ετσι βελτιωνεις οχι μονο τα ακουστικα οχι μονο το ringtone αλλα κατι σημαντικο τον ηχο οταν τραβας βιντεο χωρις να χασεις το stereo mode

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να πειραξεις το mixer_paths.xml αλλα για μενα φλασαρε DorimanX kernel γιατι ετσι βελτιωνεις οχι μονο τα ακουστικα οχι μονο το ringtone αλλα κατι σημαντικο τον ηχο οταν τραβας βιντεο χωρις να χασεις το stereo mode

 

Dori εχω....στο sound control....ποιο πρεπει να πειραξω για καλυτερο ηχο στο ακουστικο;

Link to comment
Share on other sites

Dori εχω....στο sound control....ποιο πρεπει να πειραξω για καλυτερο ηχο στο ακουστικο;

 

Bαλε speaker και headphones στο μεγιστο και μετα αν κατι ειναι ενοχλητικα δυνατο διορθωνε το απο το pulldown της statusbar

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο aosp ποια θεωρείτε την πιο αξιόπιστη?η απο lollipop?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Απο aosp ποια θεωρείτε την πιο αξιόπιστη?η απο lollipop?

Για kitkat cm11 και mahdi rom αν και η τελευταία έχει κάποια θεματάκια με τον ήχο. Για lollipop cm12 και liquidsmooth. Ωστόσο επιμένω πως όλες είναι πολύ μακρυά από την cloudyg2 2.2

Link to comment
Share on other sites

Δεν δημιουργει προβλημα απλως χασιμο χρονου γιατι πρεπει να ξαναπερασεις τα αρχεια σου.

οκ ευχαριστω γιατι ειχα αρχισει και ανχωνομουν μηπως δημιουργω κανα προβλημα ετσι...

 

Αν κάνεις wipe το internal storage,έκανες wipe και την ρομ.Από πού θα τη φλασάρεις?

Otg μια χαρα λειτουργει ευτυχως!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα βηματα για nandroid baclup ποια ειναι;

 

Κανεις reboot σε recovery mode και στη TWRP που ειμαι εγω γραφει BACKUP με μεγαλα ευαναγνωστα γραμματα, εκτελεις την εντολη (αν θες επιλεγεις μεσο αποθηκευσης OTG στικακι ή SDcard του κινητου) και αν θες να επιστρεψεις στη προηγουμενη κατασταση επιλεγεις RESTORE

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με cloudyg3 kai dorimanx.για να γυρισω σε στοκ κατασταση υπαρχει καποιος οδηγος?επισης οι εφαρμογες του dorimanx .πως θα τις βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με cloudyg3 kai dorimanx.για να γυρισω σε στοκ κατασταση υπαρχει καποιος οδηγος?επισης οι εφαρμογες του dorimanx .πως θα τις βγαλω?

 

κατεβασε απο εδω την ρομ που φορας http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 και μετα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 θα γυρισεις σε εργοστασιακη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Τη στοκ ρομ που υπάρχει στο xda και την περνάς μέσω recovery την έχει δοκιμάσει κανένας?

Επίσης με τη συγκεκριμένη ρομ μπορούμε να επιστρέψουμε και σε στοκ recovery?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...